Z níže uvedeného vyplývá, že na tunel, ale i na nadjezd můžeme na dlouho zapomenout. Uzavře se přejezd?

25. června 2020 v 11:42 | Na tento blog neustále přicházejí informace, články. Žádáte o jejich uveřejňování. Okrašlovací spolek s tím nemá žádný problém. Od toho tento blog je. Už aby přišel čas, kdy se stane zbytečným.... |  NADJEZD
Ve středu 17. června proběhla v K8 schůzka mezi účastníky řízení a jejich zástupci - týkající se mimoúrovňového křížení - a Správou železnic. Přesně po týdnu vydala MČ svůj výklad jejího průběhu, jak na úředním webu, tak na facebooku. Bohužel autor článku zůstal v anonymitě, schován za institucí názvu MČ. Čeho se autor bojí? Zřejmě ne zcela objektivní a plně vyčerpávající jednostranně podané informace.

K těmto úvahám vede jak vyjádření přímého účastníka jednání pana Valdhanse, tak i bezprecedentní znemožnění účasti na jednání zastupitele pana Duška starostkou Felix a místostarostou Melicharem.

Nebylo by nejjednodušší a nejobjektivnější, kdyby paní starostka zveřejnila Zápis z jednání, když prý zvukový záznam (preventivně?), jak prohlásila, nebyl pořizován?

Webové stránky a facebook MČ Praha-Velká Chuchle 24. června 2020

Bohužel schůzka zúčastněných neměla konkrétní výsledek. Obyvatelé od zástupců SŽ chtěli konkrétní informace např. napojení jejich nemovitostí na komunikace u obou. Především požadovali vizualizace, které jim byly přislíbeny jak SŽDC, tak bývalým starostou Freslem již na prezentaci ve škole v roce 2017, ale do dnešního dne jim nebyly předloženy. Jak vyplynulo z jejich vyjádření, schůzka jim nic nového nepřinesla. Zástupci SŽ přislíbili, že detaily napojení a připomínky, které občané měli, s nimi proberou jednotlivě a sejdou se s nimi.

Účastníci této schůzky jim dali jasně najevo, o jaké variantě jsou ochotni jednat, o variantě podjezdu. Pokud se týká varianty nadjezdu, sdělili jim někteří z nich, že využijí všech možných právních prostředků na ochranu svých práv. Na to SŽ sdělila, že plní pouze rozhodnutí svých nadřízených a chápe, že oni využívají svých práv v jednotlivých řízeních, stejně jako městská část.

Od přítomných občanů zaznělo, že s dráhou ve své blízkosti nemají problém, ale s novou tranzitní komunikací, míněná Mezichuchelská, která je v užívání od roku 2008 se dodnes nesmířili z důvodu hluku a prachu a intenzity dopravy a tato komunikace má být svedena přímo před jejich bydliště. Po dvou hodinách byly schůzky ukončeny s konstatováním, že se situace nikam neposunula.

Na tento týden jsme připravovali veřejnou schůzi právě k problematice mimoúrovňového křížení, která stejně jako předchozí schůzka s účastníky řízení, byla dohodnuta při jednání na ministerstvu dopravy. Nicméně s ohledem na to, že termín SŽ nevyhovoval, hledáme jiný vhodný společný termín. Až bude znám, zveřejníme pozvánku.


Facebook MČ Praha-Velká Chuchle 24. června 2020

Michal Valdhans: Jako účastník schůzky mi bylo naprosto jasné, že schůzka nebude mít "výsledek". Zástupci SŽ (původně SŽDC) nás informovali, že bude nadjezd nebo nic, že s variantou podjezd nepočítají a stále pracují na nadjezdu, který je momentálně v odvolacím řízení žádosti o územní rozhodnutí. Majitelé přilehlých nemovitostí samozřejmě informovali, že se budou bránit nadjezdu všemi právními možnostmi, na což mají právo a je logické, že se nechtějí koukat na nadjezd a to, že vršek Chuchle bude mít problém s překonáním železnice je netrápí. Někteří nesouhlasí s ani jednou variantou, takže pokud by se začala řešit varianta podjezd (což SŽ vylučuje), tak by postup byl úplně stejný (odvolání do všech stupňů). Šlo jen o informativní schůzku, kde představa, že se všichni dohodneme a vesele odejdeme ruku v ruce nebyla reálná.

Robert Pořízek: No tak je jen velká škoda, že vyvážené informace musel doplnit, až pan Valdhans. Paní starostce asi nedělá moc dobrý obrázek fakt, že jako zástupce MČ, neinformovala ve svém članku občany i o tom, že jsou i majitelé, kteří se budou odvolávat i do stavby "jejich" tunelu.

Ale vzhledem k tomu, že vedení MČ dlouhodobě občany oblbuje o stavu křížení a tlačí jen tunel, není se čemu divit.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dotaz | 25. června 2020 v 14:47 | Reagovat

Kdo tam byl všechno z chuchelských zastupitelů? Felix, Melichar, Mařík a ještě někdo další? Když tam byla i starostka tak proč tam nemohl být i pan Dušek. Felix přece není dotčenou osobou.

2 Milan | 25. června 2020 v 14:57 | Reagovat

Nevěšte hlavy. Oni to ze dne na den postaví a bude jim zcela jedno co na to Felixová Melichar řeknou. A až to budou stavět, tak  již oba bohudík budou, jak píše zde pan Václav, na smetišni chuchelských dějin.

3 Robert Pořízek | 25. června 2020 v 15:12 | Reagovat

Paní starostka Felix tam byla za obec, která se odvolává do UR a je účastník této stavby. Na zastupku se nazvala jako ( STATUTÁR) .
Problém je v tom, že starosta není neomezený vládce obce a vše se děje přes hlasování zastupitelstva a to jak koaličních zastupitelů tak i opozičních. A samozřejmě, že každý zastupitel má ze zákona právo a dokonce „ povinnost“ se zajímat o chod obce a o to, proč to či ono je tak nebo tak a proč třeba například v tomto případě starostka a 7 zastupitelů potažmo MČ blokuje stavbu nadjezdu a má právo si vyslechnout všechny názory (může třeba změnit názor ).

Toto platí o to víc, pokud je dlouhodobě jasné, že jsou i lidé co se odvolají do tunelu a i ti co budou blokovat obě varianty.

Pan Dušek měl samozřejmě právo jako zastupitel se zúčastnit jednání, ve kterém je MČ jako účastník řízení !!!

No a co dodat k tomu vyjádření MČ o té schůzce :-) . Paní starostka jen opět předala občanům informace co se hodí jí, panu Melicharovi, Maříkovi a na nějakou pravdu, oběktivitu a ucelené informace se vykašlala.

4 Robert Pořízek | 25. června 2020 v 15:34 | Reagovat

Toto vydala MČ :
Účastníci této schůzky jim dali jasně najevo, o jaké variantě jsou ochotni jednat, o variantě podjezdu. -----

Z tohoto tvrzení mohou občané vyvozovat, že VŠICHNI účastníci řízení včetně MČ jsou výhradně pro tunel a jedinný kdo ho nechce je SŽ, ale pravda je jiná a je dlouhodobě známá.

Podle pana Maříka je to asi takto:
pro tunel je ... 9 občanů
pro nadjezd jsou 2 občané
pro nic ....       2 občané

Ja jasně vidět ta ubohá manipulace s fakty, kterou předvádí dnešní vedení MČ v této věci :-) .  
MČ se jen rozhodla, že se jako obec postaví svojí vahou za 9 majitelů (kamarádů ) a ostatní  majitelé ji nezajímají. Kamarád je víc než jiný občan.
Toto je flagrantní příklad toho, jak MČ ovládána majiteli pozemků, dělá úkony tak, aby to vyhovovalo vybrané skupině lidí . (STŘED ZÁJMU jako vyšitý )  :-) .

5 Soused | 25. června 2020 v 20:45 | Reagovat

[4]: Robi, ty si vazne myslis, ze kdyz budes 5x denne plivat na soucasne vedeni, ze tim ziskas pro sebe a svoji stranu nejake plusove body?
Proc jsi nepsal takove zasvecene romany v dobe, kdy jste vladli vy? Proc za vami nezustal stat nadjezd, kdyz je to vsechno tak jasne a jednoduche? Proc je Chuchle po vasi cupr vlade uplne mrtva a nic jste pro ni neudelali? Prober se, sam(i) mas (mate) na hlave kila masla a budes tady denne jak psychicky naruseny jedinec neustale dokola psat ty tvoje nesmyslne, nepodlozene a klamave hejty.

6 Hrůza | 25. června 2020 v 21:12 | Reagovat

co se v Chuchli děje. Hrůza co si dovolí Vlasák na FB a zde soused na pana Pořízka.

7 Robert Pořízek | 25. června 2020 v 21:41 | Reagovat

Sousede, nebo Zdendo ? :-) ,
Tak koukám, že jsi našel ve slovníku nové slovo :-) , přečti si pár svých komentářů a bude ti jasné co to slovo znamená.
Čím na koho plivu, vážený anonymní sousede ? Jen jsem napsal svůj názor na to, co dělá paní starostka Felix a její místostarostové pan Melichar a pan Mařík a, že se domnívám, že jsou ve věci blokování nadjezdu ve střetu zájmu.
A vedení obce se svým chováním z toho střetu zájmu a zneužíváním svých funkcí samo usvědčuje.

Ale celkem chápu, že zrovna tobě vadí, že se ostře vymezuji vůči charakteru paní Felix, konání dnešního vedení radnice a jeho zatajování informací před veřejností, protizákonnému jednání,  upravováním faktů a diktátorským chováním. Zatím snad ještě máme svobodu a žádný anonym nebude nikomu určovat co může a nemůže napsat :-) . O to víc, když na to co píšu mám podklady s razítkem :-) . Ty máš jen ty své urážky, nadávky, pomluvy a jak píšeš hejty :-)

A k té minulosti nadjezdu :-)  ODS a to i v době, kdy tam byla paní Felix i pan Vlasák :-) a ani potom, nikdy neblokovala žádnou variantu. Máš moc krátkou a selektivní paměť sousede, nebo snad  Zdendo :-) .

8 Milan | 25. června 2020 v 22:12 | Reagovat

Jednoznačne je pí Felixová pan Mařík a pan Melichar ve střetu zájmu. To je neoddiskutovatelné. Jako zastupitelé by se ti tři vůbec neměli této cause věnovat. Nebo jinak. Neměli by vůbec k této záležitosti hlasovat. Nebo se pletu?

9 Soused | 25. června 2020 v 22:19 | Reagovat

[7]: ODS nikdy neblokovala zadnou variantu a zaroven nedokazala zadnou variantu ani priblizit vystavbe :)
Muzes na Felix, Marika, Maleho a klidne na cely svet podat trestni oznameni, kdyz vis, ze porusuji zakon, dokonce je to tvoje povinnost. Neustalym opakovanim tech tvych blaznovin tady a na facebooku nic nevyresis, jen pri snaze nekoho ztrapnit ztrapnujes sam sebe.

10 PhDr. Karel Kocour | Web | 25. června 2020 v 23:24 | Reagovat

Je asi velmi pravdepodobne, ze nadjezd je jedine realne reseni. Felix jej dokaze o nejake mesice zpozdit, mozna o rok, takze budeme stat pred zavorami.
Podjezd je uz nerealny.
Presto tomuto blokovani obetuje Felix svou politickou karieru.
Lidi nejsou zas tak hloupi a stani v kolonach je nebavi. Nechci stat v autobuse 20 min, kdyz musim mocit. Mam problemy s prostatou.

11 blog | 26. června 2020 v 0:22 | Reagovat

Přejezd bude o víkendu opět zavřený, tak budeme mít možnost jak si vyzkoušet kdyby došlo k nejhoršímu. Výhodou bude, že se chuchelský železniční přejezd dostane to současné nejlepší zabezpečení. A to včetně kamer.

12 Robert Pořízek | 26. června 2020 v 0:41 | Reagovat

[9]:
Sousede, ty to zase pleteš😊. Já říkám, že paní Felix jedná protizákonně v jiné věci a to je jisté a jen moje neskutečná trpělivost zatím vede k tomu, že jsem zatím volil jiné kroky.

To, že pan Melichar a z části i pan Mařík zneužívají své funkce ve věci křížení je také jisté, jen ten případný výsledek-konstatování o jejich střetu zájmu by bylo více-méně jen formální.

Nic méně, pan Melichar má štempl na to, že jako starosta jednal protiprávně a porušil své pravomoci ve věci ručení za vodu a způsobil obci škodu ve výši 140 000,-. Tento jeho „přehmat“ za něj ovšem v roce 2019 zaplatila obec 😊. Pikantní je, že o tom zaplacení tohoto "manka" obcí, hlasoval i on sám 😊😊.

Trestní oznámení, zatím podáváte vy na minulé vedení, ale nějak se nechlubíte výsledkem a ani tím, kolik to obec na advokátech zatím stálo 😊.

13 Robert Pořízek | 26. června 2020 v 0:44 | Reagovat

[11]:
Počkejte si na 6-9.8.2020 :-)

14 Soused | 27. června 2020 v 14:16 | Reagovat

[12]: Robiku, to nema s tvoji trpelivosti nic spolecneho. Neoznameni trestneho cinu, o kterem vis, je trestne.
Ale ty asi sam nejlip vis, proc volis jine kroky nez trestni oznameni :) Bud ty svoje pohadky neumis vecne odargumentovat a nebo mas sam maslo na hlave a bojis se, ze by ses sam dostal do problemu. Oboji je pochopitelne.

Ono na fejsiku a blogu je snadne nekoho spinit nekolikrat denne, ale udelat to oficialne pod prisahou a u organu, na to uz kybersvaly nestaci.

15 Keci | 27. června 2020 v 18:55 | Reagovat

[14]: souseda jsou úděsné. O právu zřejmě nemá ponětí, jedná se o právního analfabeta.Pojem oznamovací povinnost slyšel z rychlíku.U ponku nebo za volantem je možná prospěšnější.Nebo ani tam. Nepomůže ani své sousedce s právním vzděláním.

16 Soused | 27. června 2020 v 20:36 | Reagovat

[15]: Dobra prace, Robi. Ve smazanem prispevku jsi mel 8 chyb, v tomto uz jen 4. A ty mas tu drzost nekoho oznacovat za analfabeta :D Ale tak nejak to koresponduje s tvym celkovym vystupovanim, kdy se u tvych prispevku cela Chuchle placa smichy do stehen.

17 už Zdendo | 27. června 2020 v 21:35 | Reagovat

[16]:nech těch nesmyslů.Nevím jestli jsi k smíchu nebo pláči,ale ubohý to je. Už je to jako s tím Čechoslovanem.

18 Robert Pořízek | 27. června 2020 v 22:07 | Reagovat

14, 16
Ach jo :-)
1) Ty jsi už opravdu mimo realitu, nepij už to ani ředěné
2) Na rozdíl od tebe sousede - Zdendo V. se pod komentáře podepisuji, tak pokud máš nutkání na nějaký můj reagovat, reaguj na ty, co napíšu :-)
3) Dočkej času, má trpělivost už pomalu končí. A nejedná se o střet zájmu pana Melichara :-)
4) Podat TO na to, že pan Melichar a pan Mařík jsou v souvislosti s hlasováním o nadjezdu ve střetu zájmu a porušili zákon a slib, který skládali, je zbytečné. Sice na to bude doklad s razítkem, ale jinak se nic nezmění :-). Je to jako s panem Melicharem, který má razítko na to, že porušil zákon a porušil své pravomoci starosty a způsobil škodu 140 000,- ale stalo se jen to, že za něj těch 140 000,- zaplatila obec i jeho hlasem.
5) A jen tak na okraj, paní starostka Felix má těch razítek na to, že ona i MČ porušuje opakovaně zákon a chová se protiprávně už několik.
6) Pod přísahou :-) , to je taky dobrý, už jdi raději spát.

Jinak mi nějak unikla podstata tvého komentáře anonyme. Zase jen plácáš. Kdy ti dojde, že to tvoje přiblblé urážení je mi u z….. .

19 Soused | 27. června 2020 v 23:04 | Reagovat

Jeste neco prihod Robi, obecni klaun ma bavit neustale :) A Zdenek se nejmenuji, coz ale nema smysl vysvetlovat, protoze ty vis vse nejlepe.

20 jsi únavný | 27. června 2020 v 23:22 | Reagovat

[19]:a je jedno jestli jako soused,Zdenda nebo Vlasák

21 správně | 28. června 2020 v 9:00 | Reagovat

[19]:ne Zdenek,ale Zdeněk.Jen v Čechoslovanu byl Zdendou. Ale to je všem známo stejně jako jeho chuchelské anabáze.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama