Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

10. listopadu 2018 v 17:39 |  Zastupitelstvo 2018 - 2022
Když si přečtete tento otevřený dopis chuchelské ODS, tak zjistíte, jak se ti bývalí i současní zastupitele, o těch vedoucích ani nemluvě, nenávidí. Kdyby měl každý kalašnikova, tak se pravděpodobně i postřílejí. Ano, tak moc je to vážné. Je pouze jedna cesta. Udělat tlustou čáru a začít ve slušnosti pěkně od začátku. To se ale s velkou pravděpodobností nestane. A na to zejména doplatí chuchelští občané. Pojďme ale do historie...

To co dělá dnes chuchelské ODS Lenka Felixová, Robert Mařík, Martin Melichar, tak to po řadu dlouhých let dělal Stanislav Fresl a jeho soukmenovci. A tou soukmenovnicí byla i paní Felixová! Ta tak moc toužila po křesle starostky, že ODS s panem Kadeřábkem a dalšími opustila. Jenže pan Kadeřábek za třicet stříbných, jak tenkrát napsala paní Lenka, se přidal na stranu Stanislava. A bylo dokonáno. To byl ten jeden hlas navíc, který udělal při minulých volbách ze Stanislava starostu. K tomu mu dopomohl i přeběhlík z chuchelské TOP 09 Martin Šimek.

V této souvislosti musíme ještě připomenout ty tři nestraníky, Špaňhel, Kozák, Zágler, kteří na každé veřejné schůzi to dávali panu Melicharovi pořádně sežrat. A paní Felixová si mnohdy přisadila. Jiří si dokonce celé schůze nahrával na videokameru. A pan Fresl s paní Felixovou s tváří pokerového hráče tiše tomu svinstvu přihlíželi. A nyní se vše obrátilo. Podobně postupují letošní vítězní zastupitele. Dá se vůbec něco změnit k lepšímu. Jedna cesta by tady byla. Pochybuji ale, že na ní nynější vítězové přistoupí.

Museli by udělat tlustou černou čáru a nabídnout funkci prvního místostarosty, kterým mgr. Martin Melichar, chuichelské ODS. Pravděpodobně Mgr. Pavlu Klánovi. Proč by to ale dělali, když v minulosti to neudělala ani chuchelská ODS. A teď babo raď jak z toho ven. Je vůbec možné aby ti lidé na radnici byli slušní, obětáví a spravedliví? Když ze vším tím svinstvem začal právě Stanislav Fresl a jeho odeesácká parta. A paní Felixová u toho nechyběla. Ale všechna ta fakta najdete, když si nahoře vlevo otevřete rubriku ODS.

A je tady ještě jeden závažný problém. Nevím jak vy, ale já do dnešních dnů nepochopil proč pan Fresl o jeden zastupitelský hlas prosadil 13 zastupitelů. Dřive jich bylo devět a při minulých volbách o jeden hlas zvítězil Stanislav. Dnes se historie zopakovala. Opět pouze jeden hlas nechal zvítězit bývalou opozici. Je vůbec ten jeden hlas směrodatný k vítězství? Právně samozřejmě ano. Ale pro obec? Pro občany?


Musí opravdu chuchelský starosta, starostka, být jako tento jelen, který si neustále hlídá svůj harém a nenechá si do ničeho kecat. A dyž je zle, tak bojuje i o život. Vždy musí zvítězit i kdyby na trávu nebylo. Na jeleny stále jezdíme a i vy se můžete přidat. Jede se i na houby do Norska. Ještě několik míst k dispozici. Nabízí okrašlovací spolek.

(...dokončení asi zítra v noci.)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dobrý návrh řešení | 11. listopadu 2018 v 10:23 | Reagovat

Líbí se mi návrh pana Burkeho,kdy nejlepším řešením by byl odchod zprofanovaných Felixe a Melichara z funkcí a jejich nahrazení těmi,kdo by vzešel že seriózních jednáních pánů Klána a Maříka,lídrů kandidátek ODS a TOP 09.
Ale budou chtít Felix a Melichar odejít z dobře placených míst? Přitom dříve Klán a nyní Mařík funkce dělali či dělají zadarmo.

2 Robert Pořízek | 11. listopadu 2018 v 10:30 | Reagovat

Zase tady píšete slova jako svinstvo atd. A opět o tom nemáte ani páru. Vaříte z vody a píšete jen vaše nepodložené domněnky.
Jak jsem již napsal včera ono to je trochu jinak:
V roce 2014 stejně jako tento rok ODS získala většinovou podporu občanů Chuchle. A jednala s každou stranou, která měla své zastupitele. Měla, ale své podmínky a stejně jako letos i minule to byla 1. podmínka. Pan Melichar, bývalí starosta, nemůže mít žádnou řídící funkci na obci. A to ze stejného důvodu jako letos. A to, že zastupitelé, členové a voliči ODS měli výhrady k jeho nekompetentní práci. Nechtěli jsme ve vedení člověka co porušuje smlouvy, vyplácí si nemorálně 30 000 ke svému platu za práci pro obec, létá vrtulníkem nad obcí a nezvládá své povinnosti.

Jednali jsme s TOP09 i Chuchelákama, při jednáních vyplynulo na povrch stejně jako dnes to, že se pan Melichar a paní Felix snaží dohodnout na postu starosty, ale nedaří se jim to- oba toužili stát se starostou. A máte pravdu, někteří zastupitelé za TOP 09 a Chucheláky se s tím nehodlali smířit. Zejména pan Kadeřábek nebyl ochotný ustoupit ze svého přesvědčení o nekompetentnosti pana Melichara a nehodlal ho znova instalovat do funkce. Vždyť, ještě pár měsíců, týdnů, před volbami nesouhlasil s jeho prací. Nechtěl měnit své názory za .

Něco jiného to bylo u paní Felix. Ta tak moc toužila po placené funkci, že by se spojila i s člověkem, kterému nemohla přijít na jméno, veřejně i na stránkách ho kritizovala a dokonce o jeho nemorálním jednání napsala nejeden článek.  Její touha, po placené funkci starostky byla tak velká, že  nechtěla přistoupit ani na návrh ODS, aby byla místo-starostka. Prostě její uražená ješitnost, od dob,  když chtěla být předsedkyní ODS a nepodařilo se jí to, jí nedovolila spolupracovat s ODS. Před 4 lety odešla z ODS právě kvůli tomu, že nebyla zvolena předsedkyní ODS a i tenkrát nepřistoupila ani na místo místopředsedkyně. Pamatuji si, jak jí pan Fresl říkal, pojď budeš místopředsedkyně, já tě uvedu na všechna místa, seznámím s lidmi a pak budeš předsedkyně, Ovšem paní Felix, chtěla všechno a hned.

A letos je to stejné, nejdůležitější bylo jednání mezi panem Melicharem, panem Maříkem a paní Felix o placených funkcích :-). Nevím jak dalece je to pro obec dobře, to se časem uvidí. Vím jen jedno, paní Felix je starostka, pan Melichar s panem Maříkem místostarostové a to důležité je rozhodnuto. Platy pro paní Felix a pana Melichara, oba ty platy potřebují a tak dohoda byla snadná.

Trochu horší to měl pan Melichar. Ten věděl, že dohoda na spolupráci ODS a PRO Prahu bude možná jen bez řídícího místa pro něj. A tak musel svojí ješitnost trochu zkrotit a vzít za vděk místem místostarosty dřív, než paní Felix skousne ješitnost a půjde za ODS. Měla a má pana Melichara v hrsti.
Jak říkám, ODS byla připravená jednat jak s PRO PRAHU tak TOP09 a s tou bylo domluvené i jednání. Měli jsme jen 1 danou podmínku, žádné řídící místo pro pana Melichara a za touto podmínkou si stojíme už dlouho přes 4 roky a názory neměníme. O dalším se mohlo, alespoň jednat, o férové a vážně míněné jednání, ale neměl zájem pan Mařík s paní Felix.
Podraz-  válečnou sekyru jak tady někdo napsal udělal na ODS pan Mařík a paní Felix a to tím, že i když už měli podepsanou Koaliční smlouvu, tak tahali zástupce ODS na jakou si schůzku, na které po 2 hodinách řekli, ale mi už máme koalici podepsanou.
Ptám se, bylo to nutné ? Nestačilo říct ( děkujeme, ale nemáme zájem jednat s ODS už jsme se dohodli s Melicharem). Kdo podrazem začne, bude tak i pokračovat.

ODS v Chuchli vyhrála, ale nestačilo to. To je život a volební systém. Vyhrává prostě ten, kdo dokáže bud získat 51%, nebo dokáže přesvědčit ostatní strany-zastupitele. A v tom je vždy slabší ta strana, která má své zásady a nejde jí jen o placené posty.
Je snažší sednout si a jako bod jednání říct, já budu starostka ty místostarosta nebo jdu za ODS, než dlouho sedět a probírat směřování obce a řešení problémů.

Jak může paní Felix, pan Melichar i pan Mařík od ODS chtít nějaké „tajné“ jednání, když proti těmto schůzkám před 4 lety oba byli a před pár dny udělali na ODS podraz. Ono je to, ale tak, že to je jen nabídka na oko, pro lidi. A jak může někdo po ODS chtít, aby podporovala pana Melichara na postu místostarosty, když názor ODS je dlouhodobě takoví, že pan Melichar je na řídící pozici nekompetentní ? Jsou to jen ne-vážně myšlená slova, aby obhájili koalici před občany.

Jsem moc zvědav, kdy starostka začne řešit problém s nedoplatkem za vodu, který vzniknul nezákonný podpisem dodatku panem Melicharem. Zaplatí to obec za něj? Jde o částku přes 100 000,-

Opravdu všem i panu Miroslavu Abrahámovi doporučuji, přečíst si články v Chuchelácích trochu jinak od 1 čísla. Pochopí třeba to, o čem píšu, dostane se do obrazu a pochopí jaká averze byla mezi  paní Felix a ostatníma Chuchelákama dnes TOP 09  a panem Melicharem. A možná se zamyslí nad tím, proč jsem tak překvapen – nepřekvapen, že se spojila paní Felix zrovna s panem Melicharem.

Třeba zde :   http://chuchleweb.cz/web/wp-content/uploads/Chuchelaci_17_NAHLED.pdf

Robert Pořízek

3 Fotbalista | 11. listopadu 2018 v 15:33 | Reagovat

[2]: Felixova přece nemůže ten dluh pana Melichara hodit pod stůl musela by ho pak zaplatit sama a v rámci obce by to byl podvod.

4 Sice nemůže | 11. listopadu 2018 v 21:22 | Reagovat

[3]:ale Melicharova parta jí drží v dobře placené starostovské funkci. Něco za něco. Tak uvidíme,jak to spolu budou chtít řešit.

5 Taky jsem zvědavý | 12. listopadu 2018 v 9:30 | Reagovat

Já jsem zvědavý, jestli se konečně začnou řešit zlodějiny Fresla. Kdo z vás slyšel záznam z posledních zastupitelstev? On by připravil Chuchli o milion, kdyby se mu na to nepřišlo! Zajímají mě i pozemky, které si Fresl yza svého působení od obce odkoupil. Tedy, za jakou cenu! SNad se tím bude někdo uabývat!

6 Všechny zvukové záznamy | 12. listopadu 2018 v 15:41 | Reagovat

[5]:jsou v plném znění k dispozici na úředním webu Chuchle. Kvůli
vám jsem si je poslechl. Nic z vašich tvrzení tam není. Proč bez důkazů lžete a pomlouváte. Melicharovi tím nepomůže,vodu za Čechoslovan stejně bude muset zaplatit.
Nezapomeňte,že pomluva je trestná,ale to záleží na panu Freslovi.

7 Nelžu | 13. listopadu 2018 v 8:42 | Reagovat

Vážený pane, nelžu, důkazy mám a doručím je novému zastupitelstvu. Snad se jimi budou dále zabývat.

8 Tak se předveď detektive | 13. listopadu 2018 v 14:44 | Reagovat

[7]: Divné je, že když měli začít politici, tedy i starostové předkládat své majetky, tak starosta Fresl již nechtěl se stát starostou. Není to moc velká náhoda?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama