Barrandovské terasy dnes v režii okrašlovacího spolku

7. listopadu 2018 v 17:49 | Dnes jsme udělali výpravu do areálu kam je vstup příšně zakázán. Byl to zajímavý zážitek, ale i získání neradostných informací. Bude to ještě trvat hodně dlouho než terasy vystoupí z hrobu. Proč nás ale z Chuchle bylo tak málo? |  Barrandovský areál
Nad řekou Vltavou - jako orlí hnízdo - vyrůstají nové Barrandovské terasy. Už to bohužel nebudou ty úžasné původní. Jak říká básník. Nedá se dvakrát vstoupit do stejné řeky. Více ZDE, ale bohužel se vytratilo větší množství vložených snímků. Co ale jeden nadělá. Vnitřnosti počítačů jsou nevyzpytatelné....

KDYŽ SE MÁ NĚCO POKAZIT, TAK SE TO TAKÉ POKAZÍ

Mnohým z nás, když jedeme kolem Barransdovských teras, zabloudí často zrak na staveniště. Nestačíme se divit proč to tam jde dělníkům tak pomalu. Bohužel nikdo z odborníků neočekával koplikace s terénem a se rzí. I beton není v dobrém stavu. Nejhůře je na tom železobetonová kostrukce, zejména pak rozsáhlá koroze výztuží. Geologický průzkum ukázal na nutnost podepřít oba hotely pylony. I tam vysoko u nebe jsou říční štěrky. V dávné minulosti tam bylo dno Vltavy. Komplex s určitým zpožděním by měl zahájit činnost za tři roky.


Z nejvyššího bodu, střecha věže restaurace, se návštěvníkům nabízí řada zajímavých výhledů. Nejsou to ale ty směrem na Prahu, do kaňonu řeky, ale naopak do přírody směrem k Prokopskému údolí.


Vlevo nahoře současné vily. Ten zelený pruh jsou apartmány, které se budou pronajímat dlouhodobě. Na začátku budou tři patra, která na druhé straně se promění v patro jediné. V hlavním objektu s věží bude zejména restaurace, která bude koncipována do třicátých let minulého století. Za ním bude typický hotel. S obnovou bazénu se z důvodu cizího pozemku nepočítá. Na dalším snímku je osová chodba, která do polooblouku. Právě zde budou apartmány nejvyššího a nejmodernějšího pojetí.


Když začali mít zájemci v devadesátých letech o Barrandovské terasy zájem, tak mnozí od projektů pro obrovský nepříjemný hluk ustoupili. Ta skála, lom, ve kterém plavecký bazén, jakoby ten hluk přitahovala. A když ještě projede kolem vlak, tak není slyšet vlastního slova. Vnitřní prostory budou odhlučněny, ale venku se asi sedět a odpočívat moc nebude. Ono se to málo ví, ale Barrandovský most není v dobrém stavu. Opět se ukazuje, že beton není dobrým řešením.


Takto bude vypadat moderní hotel s velkou ubytovací kapacitou...


Taneční parket je již připraven. Už jenom chybí ta muzika. Tady hrával taneční orchestr Karla Burleho. Člověka, který v těch zlatých časech měl dokonce tři orchestry najedou. A takový jeden měl dvacet až pětadvacet vynikajících hudebníků. Jak napsáno již výše nedá se vstoupit dvakrát do stejné řeky...

Z dálky je dobře vidět jak věž má již nová okna. Uvnitř je uklizeno, čisto. Schody jsou pokryté pro ochranu dřevotřískou a stěny omlácené až na beton, cihlu. Všude koukají zrezivělé armatury. Ještě tady bude nemálo práce než zasvítí lustry.

Je škoda, že obnova Teras se netýká i bazénu. Ten je stále v horším a horším stavu. Nebude zas tak trvat dlouho a rozpadne se na prach...

(...pokračování asi dnes v noci.)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Martin Melichar, místostarosta Chuchle | 7. listopadu 2018 v 18:04 | Reagovat

V pondělí jsem byl zvolen místostarostou v mé rodné městské části. Děkuji Všem za důvěru a slibuji, že Vás nezklamu a mandát využiji na 110% !!!! Věřím, že naši zastupitelé za hnutí Pro Prahu a Top09 budou skvělým týmem, ke kterému se doufám připojí ODS se zástupcem hnutí ANO 2011.

2 Volič | 8. listopadu 2018 v 10:28 | Reagovat

[1]:kdyź už jste po letech zde začal jako nový místostarosta konečně po prosbách pana Burkeho komunikovat,hodilo by se dodatečně na jeho otázky odpovědět. Byl by to od vás pěkný počin v nové funkci.
Zajímavá odpověď bude na současnou bombu,zda nezaplacenou vodu Čechoslovanu zaplatíte že svého platu nebo dáte příkaz k

3 Také volič a navíc fotbalista | 8. listopadu 2018 v 10:59 | Reagovat

[2]: Všimli jste si jak z elektrické kapličky na Čechoslovanu je natažen přes celé parkovíště kabel do nějakého auta? Že by něčí elektromobil?

4 Sportovec Lukáš | 8. listopadu 2018 v 11:33 | Reagovat

Když jsme u toho sportu nevíte někdo jak moc je využíváné hřiště u školy? Když jezdím kolem, tak tam téměř nikdy nikdo není.

5 Jenomže | 8. listopadu 2018 v 11:42 | Reagovat

[2]: to sem zase Burle překopíroval odjinud. Místostarosta tento soukromý deníček plný lží určitě nečte. Kazil by si nervy jako pan Pořízek nebo pan Hromádka

6 Hans | 8. listopadu 2018 v 11:46 | Reagovat

[5]: To nevadí já to čtu.

7 Škemrání | 8. listopadu 2018 v 12:41 | Reagovat

[1]:o podporu ODS od Melichara jen potvrzuje jeho bezpáteřnost.Nejdříve si 2.a 3.v pořadí rozdělí všechny vedoucí funkce,hlavně placené,a pak se alibisticky obrátí na jasného vítěze ODS,aby za ně pracovali.Topka má ze tří zastupitelů 2 vedoucí a ODS z 5 žádného,je to normální?

8 narcismus | 8. listopadu 2018 v 13:06 | Reagovat

pana Melichara je ještě dobře znám z jeho dřívějšího ne příliš úspěšného působení na radnici. Bude to s ním ještě asi horší.

9 Já to nechápu | 8. listopadu 2018 v 18:42 | Reagovat

[7]: jako škemrání, nýbrž hozenou rukavici ke společnému dílu. Už by konečně měly skončit spory a lidé se společně dohodnout na základních věcech a rozvoji obce.

10 nebylo by | 8. listopadu 2018 v 19:15 | Reagovat

[9]:pak logické,aby o 3 hlavní funkce se rozdělily rovným dílem šichni tři? Proč vyšachovaly ODS s nejvíce voliči a zastupiteli a nechali se sami sebou zvolit do hlavních funkcí? To přeci není hozená rukavice ke společnému dílu a snaha se dohodnout.

11 ODS | 8. listopadu 2018 v 20:19 | Reagovat

[10]: Máte pravdu ale co by na stejném místě asi udělal Standa Fresl.

12 Proč | 8. listopadu 2018 v 22:06 | Reagovat

[11]:uvádíte pana Fresla? Za ODS byl kandidátem č.1 dosavadní úspěšný místostarosta pan Klán. Byl na stejném místě jako pánové Mařík a Melichar,výše než paní Felixová.
Nešlo tedy o jména,ale o likvidaci ODS,osobní zájmy.

13 ODS | 8. listopadu 2018 v 22:24 | Reagovat

[12]: Máte pravdu vždy jde o osobní zájmy a o prachy. To svinstvo které udělali dnešní vítězové by před lety udělal i pan Fresl. Stačí si tady přečíst články pana Václava.

14 Melicharovi žvanění | 9. listopadu 2018 v 8:08 | Reagovat

[13]:to svinstvo jen prohlubuje. Uvidíme,kam jeho činy Chuchli přivedou - zatím dluží za Čechosloven.

15 Chuchelský občan III | 9. listopadu 2018 v 12:05 | Reagovat

Mě by zajímalo, které komentáře jsou skutečně pravé a které si napsal p. Burle sám, aby rozpoutal nějakou akci, konfiltr, konfrontaci apod.

16 Václav Burle | 9. listopadu 2018 v 21:43 | Reagovat

[15]: Podle vašieho řádku je zřjemé, že se osobně neznáme. Jinak by jste věděl, že jsem slušný člověk. To se ale o vás říci nedá. Jinak by jste se podepsal.

17 Robert Pořízek Vyjádření zastupitelů za ODS : | 10. listopadu 2018 v 16:09 | Reagovat

Na Žádost všech zastupitelů za ODS a členů ODS, vkládám jejich vyjádření k pozvánce od paní Felix.

Vážená paní
Mgr. Lenka Felix,
Starostka MČ Velká Chuchle
U Skály 2    
15900 Praha – Velká Chuchle

Ve Velké Chuchli 10. listopadu 2018

Vážená paní starostko Felix,
prostřednictvím pana tajemníka ÚMČ jsme obdrželi Vaší pozvánku na společnou schůzku všech zastupitelů, „jejímž hlavním bodem bude projednání spolupráce a zapojení se všech zastupitelů do aktivní činnosti pro občany městské části ve volebním období 2018 – 2022“.
Úvodem si neodpustíme poznámku ohledně totožné snahy ODS pořádat v minulém volebním období obdobná pracovní setkání zastupitelů, kterou jste s panem Melicharem podrobili ostré kritice s odkazem na skutečnost, že zvolení zastupitelé se mají scházet toliko na veřejných jednáních, svolaných řádným způsobem a jednat na nich v intencích schváleného Jednacího řádu. Je nám proto s podivem, že hned pár dnů po zahájení výkonu funkce starostky na Vaše vlastní postoje rezignujete a pod záštitou práce pro blaho chuchelských občanů obracíte v názorech.
Pokud si dobře pamatujeme (a chuchelští voliči bez rozdílu také), pak Vaše kandidátka nabízela občanům Velké a Malé Chuchle poměrně výrazně odlišné myšlenky a plány na péči o naši městskou část. Jak jsme se všichni mohli dočíst v některých textech uveřejněných na oficiálních webových stránkách „Chucheláků“, práci zastupitelů za ODS jste hodnotili poměrně nevybíravými termíny. I přesto jsme Vám nabídli prostor pro širší diskusi o možné spolupráci v rámci povolebního vyjednávání, kterému jste se však vyhýbali až do té doby, nežli jste si podepsali Vaší Koaliční dohodu s Hnutím pro Prahu. Současná pozvánka k jednacímu stolu nám za těchto okolností připadá jako čirý alibismus.
Nemůžeme rozhodně odhlédnout od názorů a přání více než 40% voličů, kteří se v říjnu dostavili ke komunálním volbám a vyjádřili podporu programu prezentovaného kandidáty ODS. Jen na okraj připomínáme, že podporovatelů ODS bylo bezmála 2x tolik, co voličů Vašeho volebního uskupení a jejich požadavky „na práci pro občany v letech 2018-2022“ jsou proto v zásadních bodech nepochybně odlišné.
Ve světle toho bychom proto byli velice neradi, abychom Vám a Vašim voličům hned na počátku Vašeho funkčního období jakýmkoliv způsobem zasahovali do plnění Vašich volebních slibů a rovněž i do plnění Koaliční dohody, která snad má širší záběr, nežli pouhé rozdělení placených funkcí ve vedení chuchelské Radnice.
Nemyslíme si ani, že by bylo nutné Vám osobně ani oběma pánům místostarostům zdůrazňovat, že vstupem do Vašich exekutivních funkcí na Radnici jste se zavázali k samostatné službě všem chuchelským občanům. K této prakticky denní starosti o Chuchli nepotřebujete nic víc, nežli Vaše schopnosti, zkušenosti a erudici.
Závěrem Vás můžeme ubezpečit, že My, zastupitelé za ODS, zvolení našimi voliči, budeme Vaši starost o Chuchli bedlivě sledovat a Vaše kroky porovnávat s Vámi proklamovanými volebními sliby a v případě zákonem daných možností se snažit prosazovat sliby a myšlenky, které jsme naopak My dali našim voličům, jejichž hlasů si vážíme a cítíme se jimi být vázáni.
Zastupitelé vítězné kandidátky za ODS:
Mgr. Klán v.r.      
Ing. Křen v.r.        
MUDr. Piskáček v.r.    
Přikrylová v.r.        
Fresl v.r.

18 A je to v řiti. | 10. listopadu 2018 v 17:24 | Reagovat

Tyhle dvě seskupení se nikdy nemusely a ani tomu nebude jinak v tomto volebním období. A kdo na to doplatí? No jednoznačně chuchelský občan!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama