Zítra čeká Chuchli velký zážitek. Na besedu přijede z Pardubic nejlepší fotograf a znalec dostihového sportu Miloš Fic

1. října 2018 v 22:37 | Přednáška se uskuteční zítra 2. října od 16,00 v kulturním domě. Není škoda, že pozvánka se objevila na internetu teprve dnes? Na vývěsních skříních není ještě ani v tento okamžik. Kolik asi na tuto mimořádnou záležitost příjde lidí? |  Klub seniórů
Miloš FIC www.studio-mfi.cz

Rodák z Pardubic, absolvent ČVUT Praha a LIdové konzervatoře východočeského kraje - výtvarná fotografie, profesor Šmok. Miloš Fic je Více prezident Asociace profesionálních fotografů České republiky a člen správní rady Evropské federace profesionálních fotografů FEP, která mu v roce 2015 udělila titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Reportage Photography, který je známkou nejvyšší profesionální kvality fotografické práce v rámci Evropské unie. Dále je členem uměleckých sdružení Panhorama, Volné sdružení východočeských fotografů a Volné sdružení fotografů CM10.

V oblasti užité fotografie se Miloš Fic věnuje virutálním prohlídkám v rozsahu 360 x 180 stupňů, zakázkové portrétní fotografii a sportovní fototgrafii - dostihy, tenis. Ve volné fotografické tvorbě se zaměřuje na sportovní fotografii, panoramaticou krajinu a akt.

Okrašlovací spolek Chuchle

Poznámka:Pan Fic nebude jenom vyprávět o dostihovém sportu, o svých zážitcích z Chuchle, ale bude promítat i své nejzdařilejší fotografie. Pro občany obce to bude velký a nevšední zážitek...


Velká Chuchle je přes dostihový sport známá nejen po celé Evropě, ale i ve světě. Jak moc tohoto faktu dokážeme využívat?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pro Martina MELICHARA | 1. října 2018 v 23:17 | Reagovat

Víš že ještě v tento okamžik nejsou ve vývěsních skříních pozvánky na zítřejší besedu? Proč jsi to udělal ze dne na den? Myslíš že vůbec někdo příjde?

2 Jde o volební agitku | 2. října 2018 v 8:57 | Reagovat

Martina Melichara. Tak proč by tam lidi chodili. A ve vývěsních skříňkách by šlo o nepovolenou propagaci voleb. Pane Burle,zase lidi oblbujete.

3 T.Hromádka | 2. října 2018 v 14:46 | Reagovat

Já mám pocit, že o této akci se tu mluvilo už na jaře. A že to spunktoval autor tohoto webu. Takže se anonyme mýlíte.

4 Václav Burle | 2. října 2018 v 23:35 | Reagovat

[2]: Významné osobnosti na besedy v rámci chuchelských seniorů zvu já Václav Burle. Nejdříve to byl spisovatel a fotograf přírody, chuchelský občan, Jan Rys. Potom následoval pan Klempíř s chotí, kteří žijí v Gronsku. Dnes to byl významný evropský a světový fotograf, znalec dostihů v Pardubicích, Miloš Fic. Jeho fotografie, které měli někteří občané možno dnes v kulturním domě vidět, byly více než zajímavé. Jsou úžasné. Bohužel přišlo pouze deset občanů. Pozval jsem i studenty, učně, z chuchelské jezdecké školy. Nepřišel ani jediný. Co k tomu více dodat.

Dnes na veřejné schůzi v K 8 si mnozí stěžovali, že se v Chuchli nic neděje. Opravdu nic? A co právě ty besedy, přednášky? Proč je o ně takový nezájem? Když bude, tak jsme připraveni pořádat i různorodé výstavy. Podmínkou je aby v kulturním domě byl konečně nainstalován za pár šupů závěsný systém.

Brzy bude následovat úžasná show, kterou předvede občanka Velké paní K, která je v České republice ambasadorka přes švýcarskou turistiku a ambasadorka švýcarské obchodní komory v České republice. Její fotografie, filmy o Švýcarsku nemají konkurenci. Tak prosím přijďte v hojném počtu ať ty akce mohou i nadále ve velkém existovat.

Zanedlouho se ve Velké uskuteční fantastická akce. Budeme jednomu chuchelskému občanu křtít objemnou knihu. Ta nejen o Chuchlích, ale i o okolních krásách všeho druhu. Máte někdo představu o čem píšu? Popud k jejímu vzniku dal chuchelský okrašlovací spolek. Máte se na co těšit.

5 Houby s Václavem | 2. října 2018 v 23:39 | Reagovat

A v sobotu se nezapomeňte dívat na Rady ptáka Loskutáka na Nově. Bude to i o houbách z chuchelských lesů...

A ještě jsem zapomněl do komentáře výše napsat. V kulturním domě jsme nedávno promítali i dvouhodinový film s panem Daňhelkou o jeho rodu. Hodně zajímavé. Bohudík chuchelský kinosál byl plný do posledního místečka.

Již delší dobu připravujeme další film a ten bude s panem Fr. Lapáčkem. Je již natočen a nyní se musí už jenom sestříhat. Kde ale na to vzít v tomto hektickém čase čas a hlavně pohodu. Nechtěl by jste to někdo udělat?

6 T.Hromádka | 3. října 2018 v 13:09 | Reagovat

[5]: Mohl byste ty filmy umístit na internet, pak by je vidělo více lidí :-) Pana Lapáčka slibujete už dlouho, pan Lapáček s tím počítal loni na podzim...

7 S. Froňková | E-mail | 3. října 2018 v 21:43 | Reagovat

Dobrý den,
reakce na: "Pozval jsem i studenty, učně, z chuchelské jezdecké školy. Nepřišel ani jediný. Co k tomu více dodat."
Ano, pan Burle nás prostřednictvím emailu informoval o setkání s panem Ficem v neděli ve 22,1o, mail jsem četla až v pondělí odpoledne. Odepsala jsem, že zkusím ve škole zpropagovat, ale v 16 hod. je většina žáků ve stájích a nemůžu zaručit účast ostatních. Je mi líto, že se od nás nikdo nezúčastnil, ale info o takové akci den předem je pozdě. Snad příště, pokud budeme mít informace.
Ať se daří rozvíjet kulturní život v Chuchli!

8 Václav Burle | 3. října 2018 v 22:29 | Reagovat

[6]: Oba filmy trvají dvě hodiny. Myslím si, že na internet hlavně z tohoto důvodu nepatří. Kolik lidí by se asi na ně podívalo?

Film s panem Lapáčkem jsem dělal postupně na jaře letošního roku. Až příjde zimní období a bude více času, tak ho snad už konečně sestřihám. Není to totiž vůbec snadná záležitost navíc když to moc neumím.

9 Václav Burle | 3. října 2018 v 22:31 | Reagovat

[7]: Vážená paní ředitelko, pro Vaši informaci oficiální stránky obce o přednášce informovali 1. října. Nějak na propagaci vedení obce zapomnělo. Já se to dozvěděl e-mailem o jeden den dříve. Co k tomu více dodat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama