VOLBY 2018 v Malé a ve Velké Chuchli

7. října 2018 v 22:00 | Zatím je to velký neúspěch ODS. To ale neznamená, že se ještě nemůže něco změnit. Vždyť při těch minulých volbách ve prospěch Stanislava Fresla rozhodli odpadlíci - Kadeřábek a Šimek. Může se stát něco takového i nyní? |  Volby 2018
Chcete si zde o volbách, politice, v Malé a ve Velké Chuchli povídat? Nebo se na to vykašleme!!! Dnes na tento blog přišlo na 170 našich spoluobčanů. Proč asi? Určitě všichni očekávají co se tady bude psát o čem se v obcích povídá. Je to tedy nyní jen na vás. Já Václav s tím mám jenom nesmírnou práci. Pro vás ale vážené sousedky a vážení sousedé rád budu pokračovat. Tak je to nyní jenom na vás jak se rozhodnete....


Bude mít nový chuchelský starosta pevný a silný hlas jako tento troubějící jelen? Budou si ho laně a ostatní zastupitele konečně vážit. Vzorem by nám měl být starosta Radotína. Toho tamější lid nejen má rád, ale oni ho dokonce milují....

??? KDO SE STANE STAROSTOU ???
aneb
!!! JAK DOPADLY VOLBY V CHUCHLI !!!

Není dostupný žádný alternativní text.

Slovem matematika lze konstatovat, že ty letošní volby chuchelské ODS prohrál exstarosta St. Fresl a to tím, že v zastlupitelstvu prosadil že již nebude zastupitelů devět, ale dokonce třináct. Kdyby se tak nestalo, tak ODS měla i letos svého starostu v kapse. Smutným mementem je politický konec pánů Pořízka a zejména pak Martina Šimka (I. mistostarosta plat cca 40 000 korun měsíčně). Zatím ještě nevíme proč je místní organizace ODS dala na nevolitelná místa. Martin měl na starosti výstavbu nové školy. Když se úspěšně zapracoval, tak musí od nedodělané práce neslavně odejít. To nemůže být pěkný pocit. Právě pan Šimek přeběhnutím z TOP 09 na stranu odeesky pomohl panu Freslovi získat místo starosty. Že by pro dobrotu na žebrotu?...

Volby OPĚT o jeden hlas vyhrály ostatní politické strany. A to jen o velice tenký vlásek. A to k ODS přičítáme i hlas skalního komunisty ing. Jiřího Špaňhela. /Viz zde na blogu rok 1989./ Jak jemu se podařilo zvítězit, tak to snad tuší jen on sám. Muselo se jednat o kroužkování jeho komunistických přátel. Vždyť na kandidátce ANO přeskočil jak MBA Štefana Lazárka, tak i Veroniku Havlovou. Ono to vypadá, že všechny příznivce, kteří za ANO na kandidátce byli, s velkým šarmem mu vlatním podvedl!!!

OTÁZKA: nevíte zda volba starosty musí být veřejná? Nebo může být i bez účasti občanů?

Z pohledu matematika, rovnic, by místo starosty měla dostat Pro Prahu, která má kromě ODS nejvíce zastupitelů. Tedy pravděpodobně Mgr. Martin Melichar, který byl starostou již v předminulém období. Ono to ale není zas tak jednoduché. Již dlouhé roky, viž defenestrace v ODS, si zálusk na starostku dělá Lenka Felixová. Je tady ale i Robert Mařík a možná i Mgr. Pavel Klán, ODS. Ten by mohl všechny zúčastněné jako starosta hodně uklidnit. Je zřejmé, že dohoda o tom kdo starostou bude nebude vůbec jednoduchá. Pravděpodobně naopak hodně bouřilivá. Otázka zní, jestli chuchelský občan bude mít právo být u toho!!!

Volby do zastupitelstva byly samozřejmě důležité. Ale ještě důležitější bude sestavování výborů, komisí. Pamatujete si ještě jak Stanislav Fresl zlikvidoval stavební výbor a dodnes nový neustanovil? Proč asi? Přitom se sám nadelegoval za šéfa výboru pro územní plán.

Co říci na závěr? Snad jediné. Od roku 1990 se na kandidátkách na zastupitele objevilo již několik set jmen. Proč chtěli rozhodovat o obci, občanech, když od těch dob o záležitosti Malé a Velké Chuchle neprojevili jakýkoliv zájem. Kdyby naopak každý z nich si vybral jednu myšlenku a tu dotáhl do konce, tak Chuchle mohla být první obcí mezi všemi v rámci České republiky. 300 zastupitelů, 365 dnů má rok. Tak by klidně mohla vycházet jedna akce na den. Ano je to mírně zveličeno. Ale v podstatě tato rovnice platí!!!

Zanedlouho se bude volit nejen nový starosta. Budou opět i dva místostarostové? Je to opravdu nutné? Přejme současným zastupitelům ať se jim vše zadaří. Když budou jednotní, což se ještě od roku 1990 nikdy nestalo, tak to bude výhoda zejména pro všechny obyvatele Malé i Velké! Co více si přát? Snad jedině lepší tok informací z radnice k občanům. A to takový aby tento chuchle.blog.cz mohl konečně jít do kélu, do propadliště dějin...

** ** ** ** **


Kandidátní listinaKandidátNavrhující
strana
Politická
příslušnost
HlasyPořadí
zvolení
číslonázevpoř.
číslo
příjmení, jméno, titulyvěkabs.v %
1ODS1Klán Pavel Mgr.46ODSODS421
1ODS2Křen Jan Ing.54ODSBEZPP381
1ODS3Piskáček Jaromír MUDr.65ODSODS375
1ODS4Přikrylová Tereza38ODSBEZPP400
1ODS5Fresl Stanislav70ODSODS384
2TOP 092Felix Lenka Mgr.50TOP 09BEZPP247
2TOP 096Mendlík Michal Ing.39TOP 09BEZPP228
2TOP 091Mařík Robert47TOP 09TOP 09227
3Pro Prahu4Šach Jakub Mgr.42HPPBEZPP288
3Pro Prahu1Melichar Martin Mgr.54HPPHPP283
3Pro Prahu2Barcal Jiří Ing.44HPPHPP265
3Pro Prahu3Havlina Martin42HPPBEZPP255
4ANO 20113Špaňhel Jiří Ing.68ANOANO
137

....
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Prosba pro Roberta Pořízka | 7. října 2018 v 22:07 | Reagovat

Nedávno jste tady pane Roberte napsal, že po volbách nám vysvětlíte, proč jste se v rámci chuchelské ODS nechal napsat na chvost kandidátky. Tak se stalo, že jste pro další volební období nebyl zvolen.

Já Václav Burle jsem zde mnohokrát napsal, že si vážím Vašeho přístupu k chuchelskýcm občanům. Byl jste ze zastupitelů jediný kdo s občany veřejně komunikoval. Byl jste také jediný kdo se snažil obecní problémy řešit, i když vám to mnohdy občané, ale i zastupitelé, nechali pořádně sežrat.

Tak proč vás chuchelská ODS zlikvidovala?

A co říkate, že pan Špaňhel, komunista až za hrob, se do zastupitelstva dostal. Nudeme spolu emigrovat?

2 chuchle.blog.cz | 7. října 2018 v 22:08 | Reagovat

Mám tady vážení spoluobčané vyvěsti soutěž kdo se stane starostou? Bude to????

3 T. Hromádka | 7. října 2018 v 22:43 | Reagovat

Gratuluji všem zvoleným zastupitelům a těm co zvoleni nebyli - netruchlete - a zapojte se do dění v Chuchli (komise, výbory, spolky...). Jaké budou čtyři následující roky?

4 Marie | 7. října 2018 v 23:13 | Reagovat

Už se ví kdo bude starostou? Kdy se to dozvíme?

5 chuchle.blog.cz | 8. října 2018 v 0:18 | Reagovat

[4]: To by bylo na dlouhé psaní. Pravdou je, že ODS ani s hlasem soudruha Špaňhela, KSČ, nemá většinu. Tu mají ostatní politické strany a sdružení. Jestli se dohodnou je ale otázka. Zájem o místo starosty, plat více než padesát tisíc, jich má několik z nich - Melichar, Felixová, možní i pan Mařík a další. Jak se dohodnou, tak to je zatím ve hvězdách.

6 TO OPRAVDU CHCEME? | 8. října 2018 v 8:41 | Reagovat

Je 8,40 hodin a již dlouhé desítky minut stojí před chuchelským železničním přejezdem automobilová kolona, která končí někde v Dolích. Samozřejmě všichni řidiči mají spuštěno motory. Proč ta auta nejezdí po okolních dálnicích? A všechy ty chemické zplodiny dýchají naše děti, ale i důchodci, zkrátka všichni kdo v obci žijí. To opravdu chceme?

7 Televize NOVA aneb s panem Václavem Burlem opět na houby | 8. října 2018 v 8:54 | Reagovat

https://novaplus.nova.cz/porad/rady-ptaka-loskutaka/epizoda/25362-6-10-2018

8 Chuchelský okrašlovací spolek v akci | 8. října 2018 v 9:11 | Reagovat

Čekáme jak dopadnou volby na Zbraslavi. Potom navrhneme částečné zbourání pomníku v Lahovičkách. A aby toho nebylo málo, tak postavíme další historický památník. Tím posledním byla kamenná stela v Lahovičkách. Neměli by jste zájem se k našemu neoficiálnímu spolku přidat?

9 vlk | 8. října 2018 v 9:53 | Reagovat

Ono je to divné i u TOP 09. Tam se asi hodně kroužkovalo i u pí Felixové. Bohužel Zd. Vladák propadl protože volby asi nechal svému osudu. A to neudělal dobře.

10 Okrašlovací spolek pořádá: | 8. října 2018 v 10:11 | Reagovat

V sobotu navštívíme muzeum v Písku, kde pan Burle bude mít výstavu Houby Píseckých hor. Potom vyrazíme na jelení říji, kterou spojíme s houbařením. Ještě několik míst k dispozici....

11 Hans | 8. října 2018 v 10:17 | Reagovat

No a půjde to i bez Šimka. Ta funkce místostarosty pro výstavbu školy byla zbytečná. Jenom obec nás všechny stala moc peněz.

12 Marie | 8. října 2018 v 23:04 | Reagovat

Už se ví kdy bude nové zastupitelstvo?

13 David Vokurka | 8. října 2018 v 23:49 | Reagovat

V červnu jsem napsal dotaz na stránky radnice Chuchle do Otázky a odpovědi. Nejen, že nikdo neodpověděl, ale ani dotaz nezveřejnili. Čeho se týkal? Chtěl jsem pomocí s tím, kde jde najit, kde je zveřejněna smlouva se zhotovitelem přístavby školy. Myslel jsem, že je to povinnost. Třeba ne. Jde to někde dohledat?     Těm zastupitelům, kteří chtějí nějakou energii obcí dat, bez postranních úmyslu přeji hodně sil. A nic si nedělejte z toho, že budete v menšině.

14 Luděk | 9. října 2018 v 0:38 | Reagovat

[13]: Tak si dojděte pane Vokurko přímo na obec a požadujte. Když nebudou chtít předložit, tak přímo na místě písemně požádejte. On dokonce existuje zákon, bohužel číslo si nepamatuji, kdy bez váhání vám musí vyhovět.

15 M.V. | E-mail | 9. října 2018 v 9:58 | Reagovat

Všechny smlouvy na veřejné zakázky / včetně objednávek/ nad 50 tis. Kč musí být nyní zveřejněny v registru smluv Ministerstva vnitra. Jinak jsou neplatné. Registr je volně přístupný, stačí do vyhledávače zadat Velká Chuchle a všechny smlouvy se objeví.

16 Vynikající tip - výstava fotografií Petra Vápeníka | 9. října 2018 v 22:06 | Reagovat

V neděli 14. října končí na zámku v Dobřichovicích úžasná výstava, která zaznamenává pomocí uměleckých snímků zejména Berounku. Zajeďte se podívat neprohloupíte.

17 Jana Doležalová | 9. října 2018 v 23:06 | Reagovat

Dobry den, při prochazce se psem jsem zaslechla, ze se bliži realizace Domova důchdců na Hvězdàrně. Bude to domov důchdcu?? Kudy budou jezdit stavaři? Jak to bude veliky , vysoky a ,,bystrozraky"😎dům? A kdy?? A opravdu domdůch??

18 Michal Valent | 9. října 2018 v 23:07 | Reagovat

Dobrý den, mohl bych se prosím zeptat jak to vypadá s malým parčíkem v Malé Chuchli na ulici Zbraslavská, který vznikal tento rok ze staré opuštěné zahrady? V současné době je tam oraniště a příslib, že bude vše dobudováno (zaseta tráva, dosazen inventář a zasazeny stromy) až nebudou taková vedra zatím příliš reálně nevypadá. Zároveň se vykácením skoro všech stromů (keřů) velice výrazně zvýšila hlučnost dráhy a prašnost. Na to, že si tam někdy hrají malé děti si myslím, že by měl být budoucí park minimálně od dráhy oplocen, neboť už jsem několikrát viděl hrát si děti přímo v kolejích. Nerad bych aby se stalo něco špatného. Budeme muset opět čekat několik měsíců až se stanoví situace po volbách, jelikož se do toho nyní nebude chtít nikomu zasahovat? Pokud by bylo možné dohodnout nějaký příspěvek na zeleň (stromy, keře, trávu) či plot tak celou stavbu raději dokončíme svépomocí jako to udělal můj otec u velkého parku co se oplocení týče, neboť toto čekání nemá finální řešení.

19 Chuchelský občan | 10. října 2018 v 12:31 | Reagovat

Vsadím se, že odstoupí p. Přikrylová, aby se p. Fresl dostal do zastupitelstva..

20 Zuzka M | 10. října 2018 v 13:08 | Reagovat

Proč v Chuchli není ČSSD? Prý tady byla.

21 Chuchelský občan | 10. října 2018 v 13:51 | Reagovat

[20]: Protože ČSSD je totálně mrtvá a po ní neštěkne už ani pes. Začalo to Zemanem, pokračovalo Paroubkem a dokonal to Sobotka :)

22 Pro obcana | 10. října 2018 v 14:14 | Reagovat

[19]: ale p.Fresl se do zastupitelstva dostal!

23 To nám napsal předseda chuchelské ČSSD | 10. října 2018 v 21:53 | Reagovat

[20]:SLOVO MÁ ING. JIŘÍ PETR, PŘEDSEDA CHUCHELSKÉ ZO ČSSD

Vážení chuchelští občané

1) Naše místní organizece se nerozpadla. Souběh pracovních a osobních důvodů významné části našich členů nám neumožnil uvažovat o sestavení vlastní kompletní kandidátky pro nadcházející volby v naší MČ.

2) Diskuse, které jsme v místě vedli s jinými politickámi či zájmovými organizacemi i jednotlivci o společné kandidátce nám ukázaly, že bychom za dané situace nemohli spolehlivě a s dostatečnou silou prosazovat program, se kterým jsme do těchto jednání vstupovali. Při jednání jsme vnímali nejen obecně politcké postoje našich potenciálních partnerů, ale především stránku osobnostní. Výsledek je zřejmý. Kandidátku, a to ani společnou, jsme tentokrát nepostavili.

3) Oceňuji Váš zájem o život naší místní organizace v obci, který v poslední době projevujete. Je jen škoda, že v minulosti naši členové takový zájem a Vaši obyčejnou občanskou podporu nášemu programu pro obec, necítili. Příkladem budiž Vaše "nepodpora" tehdejší (i dnešní) programové prioritě čssd, a to vybudování podjezdu pod železničním přejezdem v Chuchli. Přestože čssd vedla úspěšná jednání s příslušnými autoritami, Vaš postoj v této věci byl konformní s destruktivními postoji našich politických oponentů. Jejich motivaci pochopit dokážu. Vaši, jakožto deklarovaného sympatizanta čssd, nikoli. Musím však uznat, že i po dlouhých čtyřech letech je situace taková, jakou jste si ji občansky, angažovaně a ve shodě s našimi oponenty, prosadil - v Chuchli na přejezdu čekáme, čekáme a čekáme.

S pozdravem a přáním mnoha sil k dalším nápadům

J. Petr, předseda MO ČSSD v Chuchli

24 Václav Burle | 10. října 2018 v 21:57 | Reagovat

[23]: Po současných volbách je po celé republice ČSSD v rozkladu. Členové ve vyšších patrech uvažují že stranu rozdělí na dvě části. Důvod? Stránící si nejen nerozumějí, ale oni se i vzájemně nenávidí. Co k tomu dodat víc.

Že ČSSD v Chuchli nepracuje, možná ani neexistuje, je na pováženou. Vždy to byla v obci velice silná politická strana.

25 Volby v Radotíně. Hanzlík opět za jedna!!! | 10. října 2018 v 22:09 | Reagovat

Radotínský modrý úkaz

Hned za přeškrtnutou cedulí Černošice začíná jiný příběh. Sousednímu Radotínu starostuje už od roku 2006 bývalý učitel a basketbalový trenér Karel Hanzlík.

Sociální demokraté ztratili polovinu zastupitelů, Piráti jich mají 12krát víc než po minulých volbách

A to přesto, že je členem ODS, která se v posledních letech na celostátní úrovni potácela od debaklu k debaklu. I v jeho případě už je jisté, že kancelář vyklízet nemusí. Jím vedená kandidátka přesvědčila 72 procent místních a získala 12 z 15 mandátů. Což je nejlepší letošní výsledek občanských demokratů v obcích nad 2000 obyvatel (viz mapa týmu Datarozhlas).

Že se za jeho starostování městečko u Berounky mění, si lze všimnout, i pokud jen projíždíte. Radnice postavila přírodní koupaliště, takzvaný biotop, které si získalo oblibu i u přespolních. Proměnilo se i nábřeží s cyklostezkami, před dokončením je krytý bazén a v létě radnice představila ambiciózní přestavbu centra. „Pro děti a celé rodiny radnice organizuje každoročně velký Dětský den, neckyádu a desítky dalších akcí - vše převážně vlastními silami a pro všechny zdarma,“ chválil nedávno život v Radotíně například režisér a výtvarník Jan Tománek. Ke starostovi Hanzlíkovi pak dodal: „Volí ho tu i babičky, které jsou jinak zapřísáhlé komunistky.“

Samotného Hanzlíka se serveru iROZHLAS.cz nepodařilo zastihnout. I z novinových archivů je patrné, že se celostátním médiím spíše vyhýbá. A tomu odpovídá i to, že když se o něm uvažovalo jako o adeptovi do Senátu za zdejší obvod, kandidaturu odmítl.

„Je zjevné, že lidé nevolí komunální politiky podle toho, za jakou stranu kandidují, ale podle toho, jakou dělají práci. A to je podobné v Radotíně i u nás. Lidé volí podle toho, koho tady znají, jaký je to člověk a jakou za sebou zanechává práci,“ zamýšlí se černošický starosta Kořínek.

26 Okrašlovacímu spolku to trvalo dlouho ale povedlo se | 10. října 2018 v 22:34 | Reagovat

Všimli jste si, že Mgr. Pavel Klán již nechal upravit prostranství před samoobsluhou, kde původně rostl jerlín. Zanedlouho tam slavnostně bude vysazena Lípa svobody. Jen škoda, že stejně se nepodařilo opravit zvoničku a na ní osadit Zvon svobody. Tak snad někdy příště. Že by za dalších sto let? Václav Burle

27 Krása | 11. října 2018 v 11:59 | Reagovat

Volení starosty bude veřejnè?

28 HLEDÁME | 11. října 2018 v 14:28 | Reagovat

Umíte alespoň trošilinku kreslit. Pojďte s námi vytvářet humorné a podobné kresby. chuchle@blog.cz.

29 Václav Burle | 11. října 2018 v 14:32 | Reagovat

[27]: Zajímavý dotaz. Ani já netuším jak a hlavně kdy to proběhne. Domnívám se, že nyní se mezi sebou hádají kdo bude starostou a kdo obsadí další placené funkce.

Až já budu jednou starostou, tak na to půjdu obráceně. Nejdříve se pobavíme co pro Chuchle uděláme a pak teprve budeme řešit posty.

Jeden z vás zde na blogu napsal, zda bude opět, tak jako při předminulých a minulých volbách nějaký přeběhlík ve prospěch ODS. Nechcete si na toto téma zasoutěžit? Vítěz obdrží za jednu korunu českou Formana.

30 Kutoučová Marta | 11. října 2018 v 22:14 | Reagovat

Jak se dívají na svůj propad ti dva z ODS Šimek a Pořízek. Ten druhý tady na blogu byl denně jako vařený pečený.Proč je přeskočili úplně jiní spolustraníci.

31 Lojza | 12. října 2018 v 10:59 | Reagovat

[30]: Dobrá otázka. Pro ně to musí být hodně smutné.

32 Lojza | 12. října 2018 v 16:43 | Reagovat

Je rovněž divné, že ano v Chuchli na rozdíl od republiky tak moc propadlo.

33 David Vokurka | 14. října 2018 v 7:49 | Reagovat

[15]:Děkuji za info. Pokoušel jsem se smlouvu na přístavbu školy ve velké Chuchli najít, ale bez výsledku. To vás pane Burle nezajímá? Takhle se zdá, že se děje něco nekalého. A mělo by nás to stát skoro 100 mil. Kolik má vlastně na dostavbu obec peněz? To žádný zastupitel, ani ten opoziční neumí zareagovat, to o tom nikdo nic neví?

34 Robert Pořízek | 14. října 2018 v 11:29 | Reagovat

Pro pana Vokurku:
Byl jste zastupitel i místostarosta a tak jistě víte, kam se obrátit. Smlouva musí být samozřejmě přístupná a na požádání musí být předložena. Zajděte si na úřad. A co se týká registru smluv, tak tam také musí být, pokud není, tak jde pravděpodobně o pochybení a mohl by to být problém. Ale proč by se mělo hned jednat o něco pochybného? Zastupitelstvo zatím nefunguje, ale úřad ano. Stačí se zeptat

Robert Pořízek

35 Robert Pořízek | 14. října 2018 v 11:37 | Reagovat

Dobrý den pane Burle,
Za prvé, byl jsem na dovolené.
Za druhé, pečený vařený, to zrovna ne :-) , ale když bylo co napsat, nebo vysvětlit, tak jsem se to snažil vysvětlit.
Za třetí, že to pro mě musí být hodně smutné? Tak to určitě ne :-) , na kandidátce jsem byl na 8 místě a tam i zůstal. Při komunálních volbách nejsou klasické preferenční hlasy a počítá se to jinak, tak je mnohem složitější přeskočit třeba ze 7 nebo 8 místa na třeba 5. Na přeskočení z 8 místa je potřeba mnohem víc hlasu, než na  přeskakování z předních míst. Dobře je to vidět třeba na kandidátce PRO PRAHU a TOP, ale tak to prostě je a já na 8 místo šel dobrovolně, 7 místo jsem přepustil pana Šimkovi.
Politický konec ? no to mě rozesmálo :-) , nikdy sem se jako politik necítil, ale zapřemýšlím o tom. Podle rozložení v zastupitelstvu a výborů, které bude mít ODS, bych v nějakém rád byl, ale to také uvidíme, pár věcí bych rád ještě dořešil a nastavil nějaká slušná, stejná a spravedlivá pravidla pro všechny občany.

Co se týká např. fotbalu, který určitě chci dál řešit:
Pan Šafář se asi domnívá, že tou schůzkou na poslední chvíli, ochcal zastupko, to se, ale  plete. Za prvé, nové zastupko bude muset bezodkladně podat trestní oznámení, na zneužití dotace. Bude muset řešit situaci,kdy na pozemku obce je stále subjekt bez smlouvy s okamžitou výpovědí a to už 3 měsíce a užívá objekt, který není zkolaudován a o plochu se nestará. Bude muset řešit kdo zaplatí 170 000,- za vodu, to asi určovací žalobou - soud bude muset určit jestli má platit Čechoslovan, Pan Melichar nebo obec, na základě podepsaného dodatku. A bude se muset řešit hodně věcí kolem dotací a majetku klubu. Ať zastupitel, člen výboru, nebo jen občan, toto nenechám být a jen doufám, že ani zastupitelé.
Bude opravdu zajímavé sledovat, jak pan Melichar, pokud bude starostou nebo místostarostou, bude v těchto věcech postupovat :-). Bude jednat v souladu s usnesením a bude řešit areál hřiště a předsedu pana Šafáře, když ho tam sám svým hlasem dosadil? Podá tr. oznámení na dotační podvod, podá určovací žalobu na zaplacení vody, když se to týká jeho, atd.
Pamatujete si ještě jak na stránky Chucheláků trochu jinak, vložil pan Vlasák  fotku pana Melichara a pod to, odpočítávání jeho funkce starosty :-) a jak vystupoval s paní Felix proti němu??
Jsem zvědav jak dopadne vyjednávání o post starosty :-) . Změní Chucheláci trochu jinak opět názor a tentokrát ho jako starostu podpoří ? Je poučné si přečíst první články na internetových stránkách Chucheláků a osvěžit si, co, kdo a jak psal o panu Melicharovi.  

Robert Pořízek

36 Zajímavé | 14. října 2018 v 13:33 | Reagovat

[35]:nebude u pana Melichara střet zájmů?

37 David Vokurka | 14. října 2018 v 14:51 | Reagovat

[34]:Ano byl jsem zastupitel i zástupce starosty. Jenže časy se mění včetně zákonů. Nyní by  se snad všechny smlouvy mely zveřejňovat na internetu. Víc o tom nevím pár let už se o to nezajimam, možná je to jinak. Jak je vidno, tak se o to nezajímají ani zastupitelé, kteří kvitovali podpis smlouvy, kterou na internetu neumím najít.nikam chodit nechci a nebudu. Má to být dostupné na internetu. Stačí jen odkaz, když vše je tak křišťálově čisté..má někdo z vás teď už bývalých zastupitelů přehled o tom, jestli se počítalo při zakládání se spodní vodou, jaká opatření jsou navržena pro tento případ, jestli je s tím počítáno v rozpočtu? Nebo půjde o viceprace? Ptám se jako obcan. Je za obec nějaký odborník, který má stavbu na starost?

38 Lidé ho mají rádi | 14. října 2018 v 17:29 | Reagovat

Čtvrté volební období za sebou bude v Radotíně starostou Karel Hanzlík z ODS. Občanští demokraté záskali v městské části 12 křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu, nemuseli proto hledal koaličního partnera, aby měli většínu. (čtk)

39 Opravdu to bylo nutné? | 14. října 2018 v 17:31 | Reagovat

[38]: Chuchle co do počtu obyvatel se nemůže Radotínu rovnat. Přitom ten má patnáct zastupitelů a Chuchle třináct. Není to nepoměr? Nebyla to chyba, že nezůstalo těch pouhých devět? Co tím starosta Stanislav Fresl sledoval?

40 Nadjezd | 14. října 2018 v 17:34 | Reagovat

[36]: Střet zájmů je jak u pana Melichara, tak i u pana Maříka. Hovoříme o překlenutí nebo podklenutí chuchelského železničního přejezdu. Jednomu půjde nadjezd téměř nad nemovitostí, druhému pak těsně u nemovitosti. Tak oba nemohou mít zájem aby existoval nadjezd. Je snad tímto rozhodnuto, že bude tunel?! I když tunel z různých důvodů je řešením nejlepším.

41 Když se naučil tak odchází do zapomnění | 14. října 2018 v 17:36 | Reagovat

[37]: Stavbu má ještě na starosti pan Šimek. Má k tomu vůbec nějaké vzdělání?

42 Václav Burle | 14. října 2018 v 21:45 | Reagovat

[33]: Davide, já nejsem ani inženýr ani stavař, ekonom, právník. Těmto záležitostem já nerozumím. Ale zde na blogu máš pro svá fakta, informace, vždy otevřené dveře. Zjisti, napiš a my tě podpoříme...

43 Václav Burle | 14. října 2018 v 21:57 | Reagovat

[35]: Co se stalo kolem posledních voleb v chuchelské ODS je celé takové divné až neuvěřitelné. Vy jste se pane Pořízku vypracoval ve vynikajícího zastupitele, který, tak jako pan Mařík, pracovitý a nenechával jste si dělat na hlavu. Když jste se něco naučil, tak vás poslali do výslužby. Vždyť to nemá logiku. A že jste s tím souhlasil? Tak to je  neuvěřitelné a to zejména v souvislosti, že píšete, že budete, např. v cause Čechoslovanu, nadále bojovat za pravdu a čest.

Jak je možné, že vy jako vynikající zastupitel jste byl dokonce nahrazen nečleny ODS, kteří nikdy neměli s komunální politikou, s Chuchlí, nic společného. Je to celé takové divné.

A to se týká i pana Šimka, který se s plným nasazením věnoval výstavbě nové školy. Tedy úkolem, který mu zabíral i veškerý jeho volný čas. Proč mu chuchelská ODS nedala šanci úkol dotáhnout do konečného úspěšného cíle.

Nevím jak ostatní chuchelští občané, ale já v tom cítím pořádnou kulišárnu. Ale od koho a proč?

V Radotíně zvítězíl pan Hanzlík, kterého tam všichni - a to nepžeženu - pro jeho pracovitost a organizační talent milují.  Radotín je velké město a má patnáct zastupitelů. Chuchle je malá vesnice a má jich téměř stejně, třináct. Není to nepoměr? Co tím pan Fresl asi sledoval?

Pane Roberte na mé úvahy nemusíte odpovídat. Já se zlobit nebudu. Protože stejně nám nenapíšete pravdu.

44 Zamyšlení | 14. října 2018 v 22:00 | Reagovat

Všechni chuchelské politické strany tvrdí, že budou neustále svým občanům předávat informace. Je již dlouho po volbách a my občané vůbec netušíme co se nyní děje. Jsou nějaká jednání? Hádají se, nebo jsou inteligentní a směřují k nějaké dohodě, dohodám? Ale k jakým? Jestli někdo víte, tak napište. Děkujeme. Vy pane Pořízku, Šimku víte?

45 M.V. | E-mail | 14. října 2018 v 22:08 | Reagovat

[37]:Za podobné otázky zrušilo ODS stavební výbor. Je už nová doba a žádní odborníci ani nebudou potřeba, vše se bude řešit politicky. Nakonec "plýtvání je hybnou silou ekonomiky", jak řekl V. Klaus.

46 Marie | 14. října 2018 v 22:57 | Reagovat

[45]: Dobrá otázka. Jsem zvědava jestli nové zastupitelstvo opět stavební výbor ustaví.

47 M.V. | E-mail | 15. října 2018 v 7:42 | Reagovat

[46]:..... a také jestli do něj někdo bude chtít jít, pokud zase bude dělat jenom křoví.

48 paměť pane Pořízku | 15. října 2018 v 8:45 | Reagovat

[35]: A taky si pamatujeme, že tam byla fotka pana Fresla a odpočítávadlo pod ní, kdo to vložil nevím, ale to Vám asi uniklo že?

49 Heleďte | 15. října 2018 v 22:44 | Reagovat

Už někdo víte kdo je starostou v Chuchli?

50 Robert Pořízek | 17. října 2018 v 14:40 | Reagovat

43) Ale klidně vám odpovím, když budu vědět na co. A proč bych najednou neměl napsat pravdu, píšu jí pořád. To že se někomu nelíbí ,nebo je jiná, než by si někdo představoval, mě až tak nikdy moc netrápilo.

48) Jo jo, paměť mám dobrou :-)
Odpočítávání tam bylo samozřejmě i pod fotkou pana Fresla.
Jen je v tom trochu rozdíl:
Odpočítávání, pod fotkou pana Melichara, tam bylo ještě v době, kdy vlastníci webu Chucheláci trochu jinak byli členy ODS a fakticky a neúnavně upozorňovali na nekompetentní a neprofesionální práci pana Melichara jako starosty a na jeho pochybení a nedokázali si představit s ním jakkoliv spolupracovat. Stačí si přečíst první články na Chuchelácích.

Já jen uvažuji o tom, jestli teď převáží u členů Chucheláků za TOP 09 osobní antipatie k osobě pana Fresla a asi i celé ODS, nebo jestli změní názor na 4 leté fungování pana Melichara ve funkci starosty, kterého tak moc 4 roky kritizovali a začnou s ním spolupracovat. TOŤ VŠE.
Ale to se už brzo občané dovědí.

Robert Pořízek

51 Jan | 17. října 2018 v 19:27 | Reagovat

[50]: Kdy brzy?

52 Robert Pořízek | 19. října 2018 v 10:31 | Reagovat

Vzhledem k tomu, že je jasné jak volby dopadli, tak si myslí, že nejdříve koncem příštího týdne a nejpozději za 18 dní. Jestli nějaká strana, nějakou dohodu napíše sem na web dřív,  to netuším.
Počty a situace je jasná.
K jednání jsou 3 možnosti. Pro Prahu – TOP 09 ,  ODS – TOP 09, ODS – PRO PRAHU.
Pokud by se dalo věřit tomu, co určití staro-nový zastupitelé řekly o minulých starostech a dalo by se věřit  tomu, že budou na svých výhradách trvat, je jen jediná možnost. Nemůžu mluvit za ostatní strany a zastupitele, ale jedno říct můžu. ODS a její zastupitelé, nebudou měnit nic na svých dlouhodobých výhradách vůči nekompetentní práci na úřadě, určitých lídrů na kandidátce.

Vzhledem k tomu, že zatupitelé-strany ještě jednají, do nějaké dohody, vám určitě nikdo nic podrobnějšího nenapíše.
Zastupitelé nereagují proto, že už zastupitelé nejsou, staří nemají mandát a nový ještě nejsou ustanoveni. To se stane až 5.11.

Robert Pořízek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama