Satelitní městečko uprostřed obce dostává od občanů červenou kartu

2. října 2018 v 23:20 |  CAUSA Centrum Chuchle
Mgr. Pavel Klán - jeden z kandidátů na starostu Velké a Malé Chuchle - na dnešek svolal do K 8 veřejné projednávání výstavby tzv. Centra Chuchle. Následovala debata ohledně potoka v Libři. Přišlo kolem dvaceti zájemců a to zejména těch, kteří bydlí opodál, Mrázovka. Proč ale takový nezájem od bývalých, ale i současných i budoucích zastupitelů? A to je na pováženou...

Nová radnice: Vážená paní Řepová se zeptala pan Klána na co je potřeba nová veliká a převeliká radnice. Pan Klán se zamyslel a řekl, co když jednou budeme v obci vydávat i pasy, řidičáky... Všimli jste si, že radnice je téměř stejně velká jako multifunkční hala?

Bouráme: projekt počítá s likvidací jak samoobsluhy, tak i kulturního domu, zázemí hasičů. Místa, kde historicky bývala volná plocha, která sloužila hasičům k výcviku a kluci zde od rána do večera hrávali fotobal a bandy hockey. Menší děcka pak na babu. Probíhalo se celým Činžákem. Na odstraněných stavbách má vyrůst obrovský a vysoký obytný dům, který bude téměř přilepen na Činžák. Tento velkolepý plán majitele Činžáků v žádném případě neoodsouhlasí. Výrazně by poškodil jejich nemovitost už tím, že by lidem nešlo světlo do bytů.

Multifunkční hala: Opravdu v obci potřebujeme takovou nestvůru? A když ano, tak proč jí nepostavit vedle Čechoslovanu. Udělat zde klidně olympijský stadion včetně zázemí sportovních vodáků. Problémem je, že již nejsou lidé, děti, kteří mají vážný zájem o tělovýchovu, sport. Například do Čechoslovanu chodí z Velké pět mladých fotbalistů. O těch dospělých ani nemluvě. Navíc máme čtyři tělocvičny. Proč tedy postavit ještě další.

Jedna dáma, která měla částečně i pravdu, chtěla mít prostor, kde by mohla tancovat, baletit. Ale co si budeme povídat. Doba vesnických bálů, tancovaček, nevratně skončila. I o tomto zde na blogu se podrobně píše.

Smutným příkladem v této souvislosti jsou chuchelští hasiči. Právě v těchto dnech si do zpravodaje dalí velký inzerát, že hledají další zájemce. Pryč jsou doby, kdy každé dítě v Chuchli prošlo hasičskou zbrojnící. To se nevrátí. Pěkně a zajímavě to zde na blogu napsal Robert Pořízek: "Rodiče mají, tak jako jejich děti, jiné zájmy, než aby je každou sobotu, neděli, doprovázeli na fotbalové utkání apod."

Obchody, cukrárny, kavárny: Silnou kartou by mohly být od pana Klána, který s Centrem přichází, obchody apod. Ale i zde se mýlí. Nedávno v Radotíně dokonce několik obchodů skončilo a to včetně zeleniny a farmářských výrobků. Chuchelský lid si až nepřejícně stěžuje na chuchelskou samoobsluhu. Prý je drahá, předražená. Pravda je to jen částečná. Vždyť pan Kotál nakupuje tam, kde my ostatní. V supermarketech, marketech. Ale za tu cenu za jakou nakoupí přece nemůže prodávat. A tak se děje, že k němu chodíme jen pro rohlíky, chleba a možná i mléko.

Vzpomeňte si jak stojíte u kasy supermarketu a k vám přijíždí několik vietnamských obchodníků s plně naloženými vozítky. Zboží pak vyloží ve svých večerkách. A neprodávají levně. Vždyť to ani není možné!

Který zejména z mladých lidí zná historii obchodů ve Velké Chuchli? Žádný. Ale na toto téma je zde na blogu řada článků. Podívejme se jen na dobu minulého režimu. Těch několik obchůdků, které v obci byly, stálo na dotacích. A tak tomu bylo po celé republice. Chuchelská cukrárna neustále byla bez nakupujících, ale existovala. Proč asi? Jakmile dotace přestaly, tak ze dne na den zkrachovala. Opravdu si myslíte, že by se v Chuchli uživila? Běžte se podívat do jediné chuchelské restaurace - a dříve jich v obci bylo pět - zeje po celý den prázdnotou. Jediný komu se daří je pan Fatka. A to jenom zásluhou teplého jídla pro dělníky, řidiče, policisty, které vydatné, chutné a oproti Praze levné. Má ale i jedno proti. Když tam budete chodit denně, tak za chvilku budete, po té vynikající dobrotě, jedna velká koule.

Po přečtení těchto několika řádek si ještě myslíte, že v Centru se uživí lékárna, potraviny, cukrárna, kavárna, prodejna psího žrádla atd.? Já si to nemyslím. Navíc Velká je malá víska a proč by měl lid chodit pod dozorem svých sousedů popíjet do Chuchle, když v Praze, která metrem pět minut, má více možností, kde se pobavit, vožrat.

Pamatujete si ještě jak po sametové revoluci zkrachovaly v restauraci nad poštou, chuchelský kulturní dům, dokonce tři živnostníci, podnikatele v oboru hospoda, restaurace? A proč? Odpověď je jednoduchá. Chucheláci neměli zájem.

(...dokončení brzy)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Stanislav Fresl zde v komentářích | 2. října 2018 v 23:47 | Reagovat

Nedávno zde někdo napsalt tyto řádky: Jak to bude po volbách s panem Freslem z pátého místa? Jednoduše, kandidáti 2,3,4 uvolní místo pro pána číslo 5 a je vymalováno. A ta jasná slova, prosadí urychleně vše kolem přejezdu. Neměl na to minimálně poslední čtyři roky s podporou pěti hlasů?

Dále bylo napsáno: Podle chuchelských členů ODS pan Fresl již nebude na funkci starosty ze zdravotních důvodů kandidovat.

Dnes od někoho z vás přišla tato informace: Pane Burle vy jste úplně vedle. Vy si nevidíte na špičku nosu. Víte proč Stanislav Fresl nechce být starostou? Je to velice jednoduché. Novela totiž starostům ukládá odhalit veškeré příjmy i majetek včetně společného jmění manželů. Opatření mi sloužit k větší transparentnosti i na komunální úrovni. A teď pozor! Součatní starostové po celé republice kvůli novým pravidlům raději skládají funkce!!! Týká se to pravděpodobně i starosty Chuchle pana Fresla. Tedy ne zdravotní problémy, ale majetek!!!

2 Chuchle.blog.cz | 2. října 2018 v 23:58 | Reagovat

V obci, zejména nyní před volbami, se děje neurekom záležitostí. Já už nestíhám vše zpracovávat. Nechcete někdo pomoci? Hledáme psavce, fotografa a to nejednoho, kreslíře, ajťáky atd. atd. Pojďte pomáhat a dobře se i při tom bavit...

3 Pozor jed!!! | 3. října 2018 v 11:26 | Reagovat

V Hlubočepích chovateli utekla mamba, had, který je smrtelně jedovatý. Zatím se jí nepodařilo najít, odchytit.

4 občan | 3. října 2018 v 11:55 | Reagovat

centru Chuchle dávám ZELENOU kartu.Jako absolutní většina občanů. Pane Burle mluvte prosím pouze za sebe.

5 T.Hromádka | 3. října 2018 v 12:21 | Reagovat

Přesně tak, večerníček na dobrou noc.

6 Václav Burle | 3. října 2018 v 12:23 | Reagovat

[4]: Ano mluvím za sebe. Centru dávám, tak jako většina těch, kteří včera do K 8 přišli, červenou kartu!!! Já jsem pro park, vodu, příjemné posezení a klábosení.

7 Václav Burle | 3. října 2018 v 12:48 | Reagovat

[5]: Přesně co?

8 chuchle.blog.cz | 3. října 2018 v 12:51 | Reagovat

Dostávám neustále od vás otázku proč se zde tak málo věnuji volbám. Za prvé nestíhám a za druhé vůbec těm letošním kandidátkám nerozumím. Myslel jsem si, že se při letošních volbách něco zásadního změní. Bohužel se opět nestalo. Nebo vy tomu rozumíte? Koho budete volit? Je vůbec naděje na lepší chuchelské zítřky.

9 Zdeněk | 3. října 2018 v 13:07 | Reagovat

[4]: O té mambě zelené neustále hlásí na českém rozhlase. Jak jí to může trvat dlouho než se doplazí do chuchle?

10 silná slova | 3. října 2018 v 15:05 | Reagovat

Že by se zase rozepsal soudruh z Lahovské.

11 Lidé | 3. října 2018 v 15:43 | Reagovat

[6]:na kvalitně připravené prezentaci k centru Chuchle projevili o realizaci zájem a měli mnoho dotazů. Zpravidla souhlasili se záměrem,pan Burle si vymýšlí,Zbytečně hledá problémy tam,kde nejsou.

12 T.Hromádka | 3. října 2018 v 16:15 | Reagovat

[11]: Můžete se prosím podepsat?

13 není to pravda | 3. října 2018 v 22:18 | Reagovat

[11]: už z toho důvodu, že příšli ve většině lidé z Mrazovky, které výstavba negativně postihne. Jinak až na pana Střichavku s chotí nepřišel téměř nikdo.

14 blog | 3. října 2018 v 22:41 | Reagovat

Dnes člen Komunistické strany Československa ing Jiří Špaňhel jezdil po Praze SUV a za sebou měl obrovský vlek a na něm ještě větší billboard, který propagoval ANO.

Volte v Chuchli ANO zvolíte komunistickou stranu!!!

15 J. Šach | E-mail | 3. října 2018 v 22:45 | Reagovat

[11]:

Přítomní občané rozhodně s takto předloženým záměrem nesouhlasili, to jste tam asi nebyl!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama