NATRUCAKCE - to si děláte legraci???

27. října 2018 v 20:43 |  - LÍPA 100. republiky
Co by asi na vaše počínání řekl, napsal, tatíček Masaryk. Ten by se divil. A jak by se tvářila pani Charlota, kterou má Velká Chuchle na čestném erbu školy?

Nedávno jsme zde napsali článek, jak se opět pietní akt, tentokrát k 100. výročí vzniku republiky, nevydařil!!! A doslova přes noc nepřátele ještě současné radnice si udělali samostatný natruc podnik. Možná, že si to ještě občané Malé a Velké Chuchle neuvědomujete, ale to je něco neskutečného, nemorálního, neetického. To nemá jak v Československu, tak i v České republice, Evropě, obdoby. Umíte si představit, že by se něco podobného mohlo stát na Zbraslavi, v Radotíně, v Praze? Proč to paní Felixová, Maříku, Melichare, ale i vy ostatní, děláte? Můžete nám to prosím vysvětlit, napsat? Proč jste se nezúčastnili oficiální akce, kterou jste pořádali i vy jako novodobé zastupitelstvo? A co vy pane starosto Stanislave Fresle? Jaký máte s celou chuchelskou ODS názor? Doporučuji Vám aby jste jako chlap se zúčastnil. Nezalezte prosím do sklepa. Vy jste starosta, tak vy musíte i na této akci mít hlavní a zásadní projev. Jinak by to byla defenestrace. No ale vždyť vy jste to v minulých letech také nejednou udělal. Vzpomínáte si např. na několikeré zfalšování voleb a na akci sesazení pana ing. Lapáčka a to za přispění Jana Záglera? Od té doby se již chuchelská sociální demokracie bohužel nepostavila na nohy.

- - - P O Z V Á N K A - - -

Zdravíme všechny naše příznivce.

Letos slavíme 100. výročí vzniku samostatného československého státu. Proto se Chuchelští hasiči, společně s dalšími chuchelskými spolky - Sokol Velká Chuchle, Aerobic team Praha, Český svaz chovatelů ZO Velká Chuchle, ZO Český zahrádkářský svaz Velká Chuchle, DTJ Velká Chuchle a Rybáři Chuchle sejdou v neděli 28.10.2018 v 10:00, aby položením věnce k památníku na Náměstí Chuchelských Bojovníků ve Velké Chuchli uctili tuto památku. Pokud se kdokoli bude chtít účastnit, rádi ho tam uvidíme.
SDH Praha - Velká Chuchle

(28. října 2018 10,00 hodin) - K památníku za dešťivého počasí přišlo čtyřicet občanů. Dovede někdo z vás pochopit proč nepřišli na čtvrteční oficiální pietní akt, který pořádalo chuchelské zastupitelstvo? Jmenovitě i pan exstarosta Melichar, nyní první místostarosta, Robert Mařík dnes druhý místostarosta a Lenka Felixová zastupitelka, dnes starostka. Kde se stala chyba? Proč ten natruc podnik? Co tím Robert Mařík, Martin Melichar a Lenka Felixová sledují? To nemá v historii Chuchle obdoby!!!

Jednoznačně se po nedávných volbách jedná o mstu. Jmenovaní to dávají Stanislavu Freslovi pořádně sežrat. A daří se jim to. A pan starosta je takový nekňuba, že ze strachu se raději, jak jsme si to přáli, nezúčastnil. Neudělal dobře. Mohl odejít v rámci chuchelských dějin jako chlap, jako Starosta s velkým S. Promarnil svou morální statečnost. A to fiasko si ponese do konce svého života.

Poznámka: Na pietním aktu jsme jak pana Maříka, tak i pana Melichara, paní Felixová se nedostavila, požádali o písemné vyjádření k výše napsanému článku. Tak se nechme překvapit co nám konkrétního odpoví. Je to dokonce jako vedoucích představitelů obce jejich povinnost. Měl by se se svým stanoviskem určitě přidat i pan Fresl. Tak si počkejme jací to jsou hrdinové...Všimněte si těch kytic. Ve čtvrtek jedna od obce a dnes přibližně o osm více. Není to vševypovídající?! Tak ještě na závěr?

Proč se lidé v obci tak nenávidí a dělají si naschváli? Určitě to ničemu neprospěje. Vracíme se snad do dob fašistické okupace, kdy se chucheláci vzájemně neustále udávali? Více na toto téma v rubrice 1945. Ten četník, který ta udání ukládal do krabice byl hrdina. Kdyby to neudělal, tak polovina chucheláků skončila v koncentračních táborech, na šibenicích. A jaké je z toho poučení? Lidi mějme se rádi. Přestaňme si závidět, dělat si naschvály. A to zejména je volání k novému zastupitelstvu. Nepokračujte cestou Stanislava Fresla. Buďte slušní, pracovití a morálně silní. K tomu Vám dopomáhej Bůh. Svatý Jan Nepomucký a Svatý Florián...

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Václav Burle | 27. října 2018 v 21:07 | Reagovat

Máme vůbec představu, jak se ti lidé mezi sebou nenávidí? Nejdřív velká společná láska s ODS a pak obrovská neskutečná nenávist. Ono to nebude zas tak dlouho trvat a pohádají se i dnešní noví zastupitele. Bez toho se asi politika v Chuchli dělat nedá. Nevím jak vy, ale s touto natruc akcí jsem velice zklamán. I když přiznám, že organizátoři v mnohém mají pravdu. Ale i tak se to takto řešit nedá, nesmí! Od toho je v civilizovaném a demokratickém světě jednání na místním úřadě. Proč jste při pořádání pietního aktu nepostupovali společně. Můžete paní Felixová, Melichare, Maříku odpovědět???

Při tomto pietním aktu měli všichni být  - i když se nenávidí - jednotní. Jak to například paní ředitelko, pane učitelský Hromádko vysvětlíte svým žákům?

2 Pane Burle běžte s tím už do řiti. Stejně nic nezměníte | 27. října 2018 v 21:09 | Reagovat

Radujte se, že vám hasiči a ostatní spolky vysadí v centru Chuchle další pamětní lípu.

3 Václav Burle | 27. října 2018 v 21:15 | Reagovat

V předvčerejším článku o oficiálním pietním aktu jsem napsal, že kromě dětí, učitelů, a několika průchozích občanů nepřišel z našich sousedů a sousedek nikdo. Kolik jich příjde zítra? Dovedl bych si i vsadit, že jich bude nemálo. Ale jakou to má logiku. Tady asi chyba byla na straně Stanislava Fresla. On si nechtěl připustit, že výročí se nemohou konat v jiné dny a to zejména v pracovní.

4 Lojza | 27. října 2018 v 21:22 | Reagovat

Hele nezapomněli jste pozvat chuchelské seniory? Tedy své rodiče, prarodiče?

5 Václav | 27. října 2018 v 21:34 | Reagovat

[2]: To nevím že se bude sázet další pamětní lípa. A kde to má být?

6 Voni si dělaj kozy | 27. října 2018 v 21:47 | Reagovat

Ale to tam nebudou děti. A co jezdecké učiliště.

7 oslava | 27. října 2018 v 22:14 | Reagovat

[1]:Pane Burle nenávist spouštíte jen přes váš blog ve všem vidíte politiku, proč by spolky a sdružení nemohli oslavit 100let vzniku republiky o co Vám jde. Den vzniku je 28.10. a chtěj se taky účastnit. Celá republika pořádá akce a když něco uskuteční někdo jiný než úřad tak se můžete zbláznit. Nechápu tu Vaší zarputilost vše politizovat.

8 Václav Burle | 27. října 2018 v 23:53 | Reagovat

[7]: Ale ti co to zítra pořádají - Felixová, Mařík a Melichar - jsou ten úřad! Oni rozhodli o tom, že pietní akt bude ve čtvrtek 25. října společně se základní školou. Tak proč ta duplicita? To přece nemá logiku. A pak je tady ta slušnost, etika, morálka, demokracie!!!

9 Autor | 28. října 2018 v 10:15 | Reagovat

[8]:má naprostou pravdu. Bohužel jsem přesvědčen,že jejich osobní zájmy převálcují i nové zastupitelstvo. Doplatí na to jen zájmy a potřeby Chuchle.

10 Václav | 28. října 2018 v 10:38 | Reagovat

[9]: Děkuji. Jste jediný kdo má názor. A to je na pováženou. To je ostatním občanům Malé a Velké Chuchle jedno co se v obci nehezkého děje?!

11 Říká se že to dělají pro peníze | 28. října 2018 v 11:29 | Reagovat

Jaký byl plat starosty a místostarostů a dalších v době Fresla? Nevíte někdo. Dá se to někde zjistit. Kolik brala Felixova a Melichar ve svých občanských povoláních. Opravdu jim jde jen o blaho obce.

12 Václav | 28. října 2018 v 11:34 | Reagovat

[11]: A jsme opět u té závisti. Já vám neodpovím protože to nevím. Ale na odpověď máte nezadatelné právo. Pravděpodobně pan Fresl dostával s odměnami cca padesát tísíc měsíčně. Víme ale, že neuvolněný místostarosta Kadeřábek za nulovou práci zásluhou Lenky Felixové dostával devět tisíc.

13 Zbraslav | 28. října 2018 v 12:13 | Reagovat

Slavnostní akt se odehraje dnes ve 14, hodin u opraveného a zvelebeného památníku. Jestli tam někdo budete tak prosím napište a snímek pošlete na chuchleblog@seznam.cz. Děkujeme.

14 To je osud | E-mail | 28. října 2018 v 18:22 | Reagovat

všech despotických politiků, skončit jako kůl v plotě. Hlavně ať Fresl nezačne nakonec fňukat jako tehdy Milouš Jakeš o nevděku.

15 Je to divné | 28. října 2018 v 19:13 | Reagovat

Jeden by čekal že někdo s texty pana Burleho bude protestovat. A ono ne. Jenže protestovat se nedá. Jsou pravdivé.

16 T.Hromádka | 28. října 2018 v 19:29 | Reagovat

Tyto mystifikační stránky nikdo nečte, proto to tu nikdo kromě mě nekomentuje. Nicméně by stálo za to, uvést celý článek na pravou míru. Nešlo o trucakci, nýbrž o akci, kterou uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Velká Chuchle spolu s dalšími spolky ve výroční den vzniku ČSR.

17 Václav Burle | 28. října 2018 v 21:05 | Reagovat

Tomáši než něco napíšeš, tak zapoj hlavu. Píšeš, že tyto stránky nikdo nenavštěvuje. Tak se podívěj dolu do levého rohu, kde nyní je číslo 156. V minulých dnech tady bylo více než 200 čtenářů denně. A to již o něčem svědčí.

Říkáš o sobě, že jsi kronikář. Tedy rozumíš trošilinku historii. Znáš nějaký příklad, kdy při oficiálních akcích, a je jedno jestli na vesnici, ve městě, nebo třeba na Vítkově, pokládali věnce zvlášť starostové, vedoucí představitele, a na druhý den třeba spolky, jiné politické organizace? Ne! To se nikdy nestalo. Ono to má i logiku. Jedna pietní akce a všude spousta lidí. Obráceně to nefunguje a fungovat ani nemůže.

V Chuchli to pokládání má pouze jeden scénář. Nové zastupitelstvo to původní, kdy byla u moci ODS, nenávidí až za hrob.

Teď ti položím jednu zásadní otázku. A věřím že odpovíš. Opravdu ti připadá správné, že když obec vysazuje pamětní lípu, tak tam nikdo z občanů není? Jenom děti a ty jako učitelskej. Opravdu si myslíš, že by tam neměly být i ty spolky, další politické organizace? Tak proč tam nebyly? Proč si udělaly mejdan na druhý den? To je opravdu podle tebe správné?

A jeden argument na závěr. Já se i vsadím, že v květnu bude pietní akt ve sváteční den a všichni tam budou společně. Jak vedení obce, tak i ty spolky. Nemálo lidí si dnes na pietním aktu stěžovalo na to, že St. Fresl tyto akce pořádal ve všední dny. A zastupitele mu to vždy i přes naše, mé, protesty odsouhlasili. Jak se nyní ukázalo, tak toto nesmyslné jednání pana Fresla přivedlo ke zkáze!

18 Václav Burle | 28. října 2018 v 21:11 | Reagovat

[17]: Existují fotografie, na kterých občané Chuchle oslavují. A vždy všichni společně. Jsi mladý. Tak jeden příklad. Není to zas tak dlouho co se pochovávalo do hrobů v Chuchelském háji. Za vozem, který vezl rakev, vždy - až na výjimky - šli všichni občané. Taková byla tradice. Hrála hudba, hasiči doprovázeli rakev, tak jako i ostatní spolky. Umíš si představit, že by si hasiči udělali natruc další pohřeb? Máš pravdu. Tyto řádky jsou trochu divoké. Určitě ale vysvětlují, že není možné, není přijatelné, aby si každý dělal co chce. Od toho tady máme starostu, zastupitelstvo, které čtvrteční pietní akt odsouhlasili. Hasiči si pouze dnes zorganizovali partyzánskou divočinu. A to je jednoznačně špatně. Jenom je škoda, že chuchelští občané to nechápou a neřvou na plná hrdla....

19 A když tě mám Tomáši na drátě, tak ti položím ještě jednu otázku. Věřím, že odpovíš! | 28. října 2018 v 21:17 | Reagovat

Když jsem byl ve čtvrtek na pietním aktu před školou, tak jsem se nenápadně ptal dětí co se tady děje. Dělal jsem hloupého. Nejstarší kluci odpověděli, že se tady mají pokládat nějaké věnce. Na mé jednoduché otázky nedokázali odpovědět. Takto jsem obešel několik skupinek dětí. Odpovědi byly obdobné. Pouze jedna malá dívenka řekla, že se oslavuje vznik republiky.

Tak jsem na toto téma zapředl rozhovor s učitelkou. Ta něco koktala a ani ona neznala odpověď. Tak co ty na to? Utekla k dalším učitelkám. Co jim asi povídala?

20 chuchle.blog.cz | 28. října 2018 v 21:18 | Reagovat

[17]: Tak nyní už naskočilo číslo 161. Opravdu ještě budeš tvrdit, že sem na blog nikdo nechodí? Nechceš se omluvit!!!

21 Výstava velkoformátových fotografií Chuchelského háje | 28. října 2018 v 22:15 | Reagovat

...se stěhuje na univerzitu v Českých Budějovicích. Bude tam čtyři měsíce.

22 Svědek | 29. října 2018 v 8:08 | Reagovat

Pane Burle - lžete, štvete a a šíříte nenávist. Kdo seje vítr - sklízí bouři.

23 Asi | 29. října 2018 v 8:18 | Reagovat

[18]: považují za nesmyslné vysadit pamětní lípu na místo kde plánují postavit nový obecní úřad

24 T.Hromádka | 29. října 2018 v 15:14 | Reagovat

Proč se lidi nenávidí? Ptáte se pane Burle a já Vám odpovím. Je to i díky Vám, protože rozeštváváte lidi. Možná to myslíte dobře, ale výsledek je prakticky vždycky obrácený.
To se týká i Vašich přitroublých komentářů. Ve čtvrtek jsme ve škole celý den připomínaly výročí republiky. Vy jste byl pouze před školou, neviděl jste, co všechno děti samy vytvořily a jak si s pomocí mých kolegyň výročí republiky připomněli. Píšete dezinformace, mystifikace i co se týká nedělní akce, kterou pořádali hasiči. Stačilo se na místě zeptat hlavních organizátorů (hasičů) a zjistil byste, že nejde o žádnou truc akci, ale prostě nápad akčních hasičů, kteří chtějí v Chuchli obnovit spolkový život, spolupráci spolků a setkávání sousedů, tak jak to bylo běžné před lety.

25 T.Hromádka | 29. října 2018 v 15:17 | Reagovat

Číslo návštěvnosti není vypovídající. Jsou to lidé, kteří sem chodí opakovaně (asi 5 lidí) a jsou v tom započítáni i roboti vyhledávače. Toplist opravdu přesný není.

26 Bedř. Kl. | 29. října 2018 v 21:53 | Reagovat

[23]: Jestli jsem pochopil texty zde na blogu, tak odchodem pana Fresla myšlenka chuchelského centra skončila.

27 Václav Burle | 29. října 2018 v 23:13 | Reagovat

[24]: Tomáši odpověděl jsem ti výše v samostatném článku. A nyní budu s netrpělivostí čekat na tvé odpovědi...

Opravdu jsi přesvědčen, že bylo správné, že hasiči a další spolky, nepřišli na výsadbu pamětní lípy? Znáš odpověď proč se nedostavili? Nebyl to  truc podnik proti současnému vedení radnice? Tedy i proti panu Melicharovi, Maříkovi Felixové atd.

28 Václav Burle | 29. října 2018 v 23:18 | Reagovat

[25]: Opět tvrdíš nesmysl. Toto počítadlo používají od státní správy, přes banky, obchodní řetězce téměř všichni. Proč asi?!

Počítání je přesné a těžko se dá obejít. To samozřejmě platí jen po dobu čtyřiadvaceti hodin. Z jednoho počítače, z jedné IP adresy, není možné se zaregistrovat vícekrát. A to ani několikrát za den.

Stejné je to i u hvězdiček nad komentáři. Tam to nejde ani v následujících dnech. Tak příště než něco napíšeš zapojit prosím hlavu. Děkuji.

29 Václav | 29. října 2018 v 23:27 | Reagovat

[28]: Napsal jsi Tomáši, že na tento blog nikdo nechodí. Tak proč všichni, kteří byli na pokládání kytic, akce hasiči, dokonale zdejší články znali. Můžeš prosím odpovědět?!

30 svědek | 31. října 2018 v 11:10 | Reagovat

Pane Burle - proč jste smazal můj komentář, kde jsem chválil pana Hromádku a pro Vás měl nelichotivá slova? Pravdu  asi moc nemáte rád. Intriky - to je Vaše parketa.

31 T.Hromádka | 31. října 2018 v 12:18 | Reagovat

Intriky, pletichy, mystifikace, fantasmagorie, bláboly, porušování autorských práv, a v poslední době i sexistické a neetické narážky - to je princip pana Burleho. V podstatě porušuje veškerá pravidla nastavená serverem Blog.cz, které mohou vést ke smazání tohoto blogu, jenom čekám, kdy k tomu dojde. Dále svévolné mazání komentářů, jejich úprava, přebírání do článků (nesouhlasím s vytahováním svých komentářů do článků - včetně úpravy mého jména - zde na blogu vystupuji jako T.Hromádka - pokud jste chlap pane Burle, Vašimi slovy, tak ty moje texty, které jste převzal do článku SMAŽTE!!!)

32 Václav Burle | 31. října 2018 v 21:34 | Reagovat

[30]: Když kritizuje mojí osobu tak se představte. Jak jednoduché.

33 Chuchelský občan II: | 2. listopadu 2018 v 14:28 | Reagovat

Pane Hromádko, já se vůbec divím, že s Burlem diskutujete. Blavit se s takovým člověkem, který je zahořklý, permanentně v opozici, plný zloby a frustrace z toho, že je celé Chuchli jen pro smích..

34 Kladina | 2. listopadu 2018 v 19:38 | Reagovat

Burle a zahořklý to si  děláte kozy.

35 David Vokurka | 6. listopadu 2018 v 11:24 | Reagovat

Pěkně tu zas přitvrdili. Byla doba kdy tehdy čerstvého starostu Melichara osočovali ,,pravověrní,, že nekladl květiny k výročí republiky, kladlo se pak opožděné. Ke dni veteránů. Je otázka jestli je co slavit. V tomto mám dost vyhraněný názor. Paradoxně k místu, které má s první republikou myslím nejvíce společného, se nic neklade. Je to lipa svobody, kde je pod ní pomníček legionářům. Prostě, raději mám klasické divadlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama