100. výročí se ve Velké Chuchli moc nepovedlo. Proč?

31. října 2018 v 21:38 |  - LÍPA 100. republiky
GRATULUJEME CHUCHLI,
ŽE PŘEŽILA JEDNU Z NEJTĚŽŠÍCH ZKOUŠEK SVÉ HISTORIE
OSLAVY 100. VÝROČÍ
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 POZVÁNKA | 2. listopadu 2018 v 21:46 | Reagovat

Tak jako v loňském roce i letos na počest svátku svatého Huberta, patrona všech lovců a myslivců, v našem zookoutku v Malé Chuchli rozezníme lovecké fanfáry. V sobotu 3. listopadu si tak do Chuchelského háje budete moci přijít poslechnout komentovaný koncert mysliveckých trubačů. Melodické zvuky lesnic a borlic doprovázené šuměním padajícího listí vás provedou světem myslivosti, jejíž tradice se řadí mezi nehmotné statky kulturního dědictví České republiky. Trubači představí bohatý repertoár mysliveckých znělek, signálů a skladeb, a to v autentickém lesním prostředí Chuchelského háje, který zookoutek obklopuje, a přímo na místě vám přiblíží zvyky a rituály, jež dlouhou mysliveckou tradici utvářely a dodnes ji uchovávají.

Akce je pro všechny příchozí zdarma.

2 POZVÁNKA II | 2. listopadu 2018 v 21:50 | Reagovat

O víkendu 3. a 4.11. se bude konat již 8. ročník inspirativního veletrhu v Praze na Barrandově. Je ideálním místem pro strávení příjemného dne s celou rodinou. Každý si tam najde to své. Naším hlavním záměrem je připravit veletrh, kde si můžete celý den hrát společně s vašimi dětmi, všichni se bavit a odpočinout si od chladného listopadového počasí.

Přijede 70 vystavovatelů nejrozmanitějších kvalitních hraček. Děti si budou moci hrát, stavět a tvořit ve více než 45 dílničkách, vše si můžete osobně prohlédnout a vidět, co je baví.

Letošní novinkou jsou sobotní přednášky pro rodiče o výchově a vzdělávání dětí. Přijede Veronika Vieweghová s tématem "Domácí vzdělávání – je to dobrá cesta?". S Eliškou Kodyšovou se dozvíte "Jak pečovat o sebe a zároveň oceňovat jedinečnost našich dětí?". Kamilou Balcarová má připravené "Vědomé rodičovství".

V neděli se chystá divadelní představení pro děti. Pohádkář Luboš Pavel a jeho dcera Natálka budou hrát autorskou hru "Kocour v botách a detektivové".

Těšit se můžete i na vynikající občerstvení - teplé, studené, zdravé sladké, kávu i raw dobroty.

Moc se na vás těšíme! Děláme to pro vás. Více informací najdete buď na Facebookové události: https://goo.gl/gVu7rj ; nebo na našich webových stránkách: https://rostemeprozivot.cz

3 POZVÁNKA III | 2. listopadu 2018 v 21:53 | Reagovat

Rádi bychom Vás jako v minulém roce pozvali ve spolupráci s HUSÍ JÁTRA FOIE GRAS recepty & odkazy v sobotu 3.11.2018 na Husí hody na Karlínský farmářský trh.
Tentokrát budou obohacené o několik pivních speciálů. Začínáme v osm hodin.

4 Vojska do zbraně | 2. listopadu 2018 v 22:43 | Reagovat

Army burza se bude konat příští sobotu 10. listopadu na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli. A letos to bude hodně veliké.

5 Prodám | 2. listopadu 2018 v 22:45 | Reagovat

[4]: maskovací síť ve velikosti cca 12 x 10 metrů čtverečních. Více než zachovalá. Je téměř nová. Nabídněte částku. Pište na chuchleblog@seznam.cz. Pan Václav má telefon.

6 Mzda chuchelského starosty a místostarosty | 2. listopadu 2018 v 23:30 | Reagovat

51 135 / 44 999

7 J.B | 4. listopadu 2018 v 13:26 | Reagovat

[6]:O podobne cifry slo,kdyz se pani Felixova dohadovala s panem Melicharkem o funkcich.Oba penize potrebuji a pani Felixove pri tom dohadovanim nevadila ani minulost a soucastnost pana Melichara. Proste,co je doma to se pocita.
Mimochodem,ta koalicni smlouva nebo co to je uvedena zde na webu mezi Chuchelakama trochu jinak, Top09 a Pro Prahu tedy paní Felixovou, panem Marikem, panem Melicharkem  je,prominte mi povidani k smich. Je zvlastni ze se pod to podepsalai pravnicka Felixova. Musi prece vedet ze tohle je za hranou zakonu Česke Republiky ale když to nevadi tem ostatnim zastupitelum a podepsali se pod to mam obavu o to,co se ty další roky bude na urade dit.
Precetl jsem si tady nejake clanek a procetl par hlasovani za poslední 4 roky a vychazi mi ze tady bude starostka která se vetsinove hlasovani zdrzovala tedy,nema svuj nazor a kryt ji bude zada clovek který podepsal nezakonne smlouvu a zpusobil obci skodu 91000.
Kdyz sem si precetl volebni programy stran Top09 a Pro Prahu zaujala me tam jedna věc obe strany  jsou proti nadjezdu a prosazuji podjezd. To je samozrejme jejich pravo a mají na takovej pohled pravo proti tomu nic, ale jen me zarazi jedna věc.Proc zastupitel pan Melicharek a pan Marik nerekli obcanum B když rekli A.Myslim tim ze oba jsou v teto věci osobne angazovani. Oba mají rodine nemovitosti u podjezdu-nadjezdu.Pan Melicharek tam bydli a i když pan Marik bydli dlouhodobe v Radotine, dům obyva jeho matka. Jen si myslim ze takovou informaci měli před volbamy obcanum jasne rict, protože jim v tomto pripade jde v první rade o prosazeni svého osobniho zameru. Ted bude potreba sledovat kroky které zejména tito dva zastupitele ucini ke splneni svého predvolebniho slibu a to zejména aby to bylo ke prospechu obce a ne jich dvou.

8 jo,jo | 4. listopadu 2018 v 16:00 | Reagovat

[7]:kápl jste sousedé na hřebíček. Větší Sodoma Gomora nemohla Chuchle postihnout.
Osobní zájmy a peníze těch tří přivedou obě Chuchle do pekel,A jak za čas dopadnou oni sami? Nejspíš stejně.

9 Hans | 4. listopadu 2018 v 17:14 | Reagovat

[7]: Jak víte že Mařík nebydlí v Chuchli ale v Radotíně. To by prece nemohl být zastupitelem.

10 Formalita | 4. listopadu 2018 v 20:32 | Reagovat

[9]:Mařík žije a bydlí v Radotíně,ale formálně si v občance nechal bydliště u mámy v Chuchli.U Kadeřábka mu to vadilo, u sebe nikoli. Zajímavý charakter,že.

11 Nemluvila pravdu Vácalv Burle | 4. listopadu 2018 v 23:01 | Reagovat

[10]:Když vlevo půjdete do rubriky Kadeřábek, tak tam narazíte na článek pí Felixové, kdy mu v něm nemůže příjít na jméno. Dokonce napsala, že se zaprodal pro Stqanislava Frela za třicet stříbrných a přípomíná Jidáše. Měla pravdu!!!

Mnohým chuchelským občanům pí Felixová jako právnička slíbila, že zajistí aby pan Kadeřábek zástupitelem nebyl. Svůj slib nesplnila!!!

Při posledních volbách na mnohých místech se přihlásili za zastupitele lidé, kteří v městečku, vesnici, neměli trvalý pobyt. Státem jim nebylo umožněno státi se zastupiteli.

Pan Mařík. V Chuchli nebydlí, ale má zde trvalé bydliště. Co na toto asi říká zákon. Stačí se zeptat na příslušném odboru ministerstva vnitra.

12 Václav Burle | 4. listopadu 2018 v 23:05 | Reagovat

Zítra v pondělí bude v K8 ustavující schůze nového zastupitelstva. Tak si říkám, že nyní by byl ten správný okamžik se na obecní věci zde na blogu vykašlat. Říkám si, jestli ve svém věku před rakví mám s články pokračovat. Neměl bych si raději užívat stáří? Stejně nic nezměním...

13 J.B | 5. listopadu 2018 v 9:58 | Reagovat

Pan Marik v Chuchli nebydli ale ma zde trvale bydliste.
Co na to ministerstvo vnitra--JE TO V POŘÁDKU stejně tak jako u pana Kadeřábka.
Jen u jednoho to vadilo a u druhého ne.Jak je vidno budeme mit novou starostku ktera neco jineho rika a neco jineho dela.Tedy alespon prihmouri ocicko u kamaradu a u lidi ktere potrebuje,budeplatit ze nekdo si bude rovnejsi.Bez Top09 a pana Marika by starostkou nebyla tak proc trvat na svých zasadach a na tom co nahlas rikala 4 roky.Opet se jen potvrzuje stara pravda ze pan Burle lidi selektuje podle toho kdo mu je simpaticky a kdo ne.Pana Kaderabka napadal a u pana Marika strka hlavu do pisku.

14 Václav Burle | 5. listopadu 2018 v 10:06 | Reagovat

[13]: Mýlíte se. Tento blog pracuje na tézi padní komu padni. Když jsem řešíval pana kadeřábka, tak jsem nikým nebyl podpořen. A já nemohu ve stejném duchu řešit pana Maříka. U pana Kadeřábka to byly stovky hodin práce, přemýšlení. Na stejný postup již nemám sílu. Musíte obecní věci jak v dobrém, tak i ve zlém řešit i vy ostatní.

Jsem například hodně zvědav jak dopadne cauza Čechoslovan. Jak kolem hřiště jezdím na kole, tak vidím, že je stále v horším a v horším stavu.

15 Chuchelský občan II. | 5. listopadu 2018 v 12:35 | Reagovat

Pane Burle, pokud jste inteligentní člověk a dokážete pracovat s informaci, tak si snadno vyhledáte vyjádření MV ČR k trvalému pobytu zastupitelů. Abych Vám usnadnil práci, je to zde: https://www.mvcr.cz/clanek/stanoviska-k-volbam-obce-trvaly-pobyt-kandidata-a-nasledne-zvoleneho-clena-zastupitelstva-obce-v-souvislosti-s-volbami-do-zastupitelstev-obci.aspx

Podmínkou pro získání a udržení mandátu je trvalý pobyt v obci, kde kandiduj.

Nepíšou tam nic o tom, kde dotyčný skutečně bydlí, takže Vaše výkřiky o bydlišti Maříka nebo Kadeřábka jsou irelevantní. Zákon i MV ČR to říká jasně!

16 Václav Burle | 5. listopadu 2018 v 19:33 | Reagovat

[15]: Tak za prvé. Tento problém zde na blogu ve velkém řešili občané již před několika lety. Stačí když zalistujete vlevo v komentářích. Na to co píšete v souvislosti s ministerstvem vnitra jsou tady na blogu rozsáhlé texty. Pro nás znalé je to již uzavřená kapitola!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama