100 PETNÍ AKT SE NEVYDAŘIL 100

25. října 2018 v 14:33
STANISLAV FRESL JAKO STAROSTA ZKLAMAL. PIETNÍ AKT PŘIPRAVIL NAPROSTO NEDŮSTOJNĚ, NEPROFESIONÁLNĚ
HLAVNÍ VINA JE ALE JAK NA ZASTUPITELSTVU, TAK PŘEDEVŠÍM U OBČANŮ
PROČ NEPŘIŠLI UCTÍT TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ CO SE V REPUBLICE ZA STO LET STALO
TO NEMAJÍ ANI TROCHU CTI V TĚLE

Jediné co lze pochválit
je vystoupení dívenky,
která z okna školy
zahrála na hoboj
českou hymnu.
Oko nezůstalo suché...

Jsem na rozpacích. Mám nebo nemám popsat ten dnešní debakl? Významný den, Stanislav Fresl odchází z radnice, byl to jeho poslední organizační úkol. Proč ho opět, tak jako i ostatní zastupitele, místostarostové, nezvládl? Psát nebo nepsat. Falšovat nečiností historii nebo nefalšovat. A nyní babo raď!!!

Prý nové vedení na obci si uspořádá 28. října svůj vlastní pietní akt. Z nového zastupitelstva byl dnes přítomen pouze na závěr pan Robert Mařík. Proč ne i ti ostatní. Kde jste paní Lenko Felixová byla? Jaký máte vztah k dnešnímu pietnímu aktu. Můžete nám prosím odpovědět? Ale to se týká í vás ostatních nových i starých zastupitelů, místostarostů, starostů atd.

= = = V současné době máme dohromady dvaadvacet zastupitelů a dva starosty. Proč kromě pana Klána, Maříka, Fresla a Šimka nikdo z nich nepřišel. Jak chtějí řídit obec, když ani nemají tu slušnost a nepříjdou s občany obce si tuto jednu z nejvýznamnějších událostí českého národa společně připomenout? Když byl starostou pan Melichar, tak zásadně pan Fresl na pietní akty nechodil a samozřejmě to bylo i naopak...

= = = A víte kolik na nádvoří školy přišlo chucheláků. 3. Slovy tři. Jestli se ti naši předci na nás dívají, tak musí být hodně, ale hodně zklamáni. Ptám se proč pan starosta St. Fresl se svými úředníky, zastupiteli, osobním dopisem nepozval rodinné příslušníky zejména těch občanů, kteří za vznik republiky položili své životy. A je úplně jedno na které straně fronty vykrváceli. Ale byli i další hrdinové, na které bychom neměli zapomenout...

= = = Za pietní akty jsme i zde na blogu, ale i veřejně, v minulých letech pana Fresla hodně, ale neúspěšně, kritizovali. A opět bohužel ten samý nechutný scénář. Pozvou se děti, mateřská školka a je podle pana starosty vymalováno. Udělá se čárka - splněno. Přitom to mohl být pro pana Fresla na závěr volebního období jeho majsterštich! Proč pan Stanislav nepozval studenty, učně, z chuchelského jezdeckého učiliště a to jak jinak než na koních? Proč nepřišli hasiči, sokolové, senioři, kterým obec každoročně na jejich činnost dává nemálé finanční prostředky. To samé platí o rybářích, o koňském ranči, ale i o městských strážnících. Proč nepřišli ředitele chuchelských podniků - Hornbach, Honda atd. atd. Odpověď je jednoduchá. My se ptali všech. Od sokolů až po ty podnikatele. Nikdo je nepozval!!! A proč nebyli pozvání rodiče chuchelských školáků?

= = = Když jsem přišel na nádvoří školy, tak jsem se dětí začal ptát "co se tady děje." Ti nejstarší odpověděli, že vlastně neví, že se mají pokládat nějaké věnce. Pouze jedna téměř nejmladší holčina vyslovila alespoň číslici 100. Tak jsem se zeptal paní ředitelky proč děti nevědí. Vůbec nebyla milá a utekla. V této souvislosti se zeptejme proč škola nemá vůbec žádný hudební nebo pěvecký, nejlépe smíšený sbor. Při těchto příležitostech by to obzvláště potěšilo duši, srdéčko, každého účastníka. O velkou účast by bylo postaráno...

Ve sváteční den neznamená, že nemůže být při pietním aktu i nějaká legrace. I když hodně smutná. Přednášející drželi v ruce profesionální mikrofon, ale ten po celou dobu proslovů nefungoval. Navíc se z nedaleké stavby nové školy ozýval neustále nepříjemný a hlučný randál. To opravdu nikoho nenapadlo stavbyvedoucího předem požádat aby dělníci po dobu oslavy zachovali klid?

= = = Ještě štěstí, že na podnět chuchelského okrašlovacího spolku se podařilo alespoň zasadit památní lípu. Tady patří poděkování panu Mgr. Pavlu Klánovi, který si výsadbu po organizační stránce vzal za své. A opět se dostáváme na půdu pana Stanislava Fresla. Okrašlovací spolek ho dopisem požádal aby obec nechala opravit zvoničku a na ní osadila nový zvon. Se zvonařem bylo vše domluveno. Prý se, podle slov pana starosty, nedá zvon osadit, protože zvonička není v dobrém stavu. Co k tomu ještě více dodat. Věřme, že nové zastupitelstvo tuto akci dotáhne do zdárného konce a ve Velké se opět po dlouhých letech zvon pro radost všech rozezní....

Poznámka: To je jediná fotografie, kterou zde mohu otisknout. Nové zákony jsou nekompromisní. Na ostatních jsou děti a to je právně dosti ošemetné. Mám ale překrásné snímky učitelek. Nevím ale, jestli by vás zajímaly...

EPILOG: Napsal jste: "A proč nepřišli lidi? No protože byl pracovní den a skoro všichni lidi jsou v práci!!"

Touto větou jste ťuknul kladivem na hlavičku hřebíku. Ještě jednou dík. Nabízí se tak otázka proč Stanislav Fresl ale i Martin Melichar nectí historii, tradice, a pietní akty pořádají v době, kdy jsou všichni občané v práci. Uvědomuje si vůbec někdo, že tak jim znemožňují možnost poklonit se hrdinům? A v této souvislosti společně se svými potomky psát další novodobou historii. Jak má mladá generace něco znát když rodiče nemají možnost jim věci přímo na místě, v té správné době, vysvětlovat. A kdo za to může? No jednoznačně pánové Melichar, Fresl a všichni zastupitele. Neměli bychom to změnit?Milé a překrásné paní učitelky vzpomínku na vznik Československa pojaly opravdu neotřele. Dokonce i někteří žáci a žákyně šli s tehdejší dobou. Byla radost se na ně dívat...


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Chuchelský občan II: | 25. října 2018 v 15:07 | Reagovat

To je zase slátanina.. Proč se pane Burle nezeptáte přímo dotyčných lidí a vykřikujete dotazy tady na té stránce??

2 Václav Burle | 25. října 2018 v 21:54 | Reagovat

[1]: Já vašemu dotazu nerozumím. Můžete ho rozšířit, více vysvětlit.

Kterých lidí se mám ptát a na co? Já se ptám neustále přes facebook např. pana Melichara, zde na blogu paní Felixové a dalších. Jenže oni na rozdíl od pana Pořízka neodpovídají. Jmenovaný byl jediný, který s občany komunikoval. A to byl pravděpodobně jeden z důvodů proč ho pan Fresl nechal na kandidátku dát na nevolitelné místo.

3 Chuchelský občan II. | 26. října 2018 v 7:48 | Reagovat

Pane Burle, ptejte se přímo na úřadu,  máte na to zákonné prostředy. To, že ti to tady vykřikujete na svých stránkách fakt nikoho nezajímá a ještě se tím hodně ztrapňujete.

A proč nepřišli lidi? No protože byl pracovní den a skoro všichni lidi jsou  v práci!!

4 Václav Burle | 26. října 2018 v 13:47 | Reagovat

[3]: Píšete, že to nikoho nezajímá. Jenže včera tady i na vašem blogu, protože i vy sem přispíváte, proto je i váš, listovalo přes 200 nejen občanů Malé a Velké.

Pořád nechápu koho a na co se mám ptát na úřadu? Poraďte a já se zeptám.

5 Tak na tu větu čekám doslova několik let. Děkuji | 26. října 2018 v 13:53 | Reagovat

[4]: Napsal jste: "A proč nepřišli lidi? No protože byl pracovní den a skoro všichni lidi jsou  v práci!!"

Touto větou jste ťuknul kladivem na hlavičku hřebíku. Ještě jednou dík. Nabízí se tak otázka proč Stanislav Fresl ale i Martin Melichar nectí historii, tradice, a pietní akty pořádají v době, kdy jsou všichni občané v práci. Uvědomuje si vůbec někdo, že tak jim znemožňují možnost poklonit se hrdinům? A v této souvislosti společně se svými potomky psát další novodobou historii. Jak má mladá generace něco znát když rodiče nemají možnost jim věci přímo na místě, v té správné době, vysvětlovat. A kdo za to může? No jednoznačně pánové Melichar, Fresl a všichni zastupitele. Neměli bychom to změnit?

6 Chuchelský občan II: | 26. října 2018 v 15:05 | Reagovat

[4]:
Písete:
Proč kromě pana Klána, Maříka, Fresla a Šimka nikdo z nich nepřišel. Jak chtějí řídit obec, když ani nemají tu slušnost a nepříjdou s občany obce si tuto jednu z nejvýznamnějších událostí českého národa společně připomenout?

Tak se jich zeptejte.. napište, zavolejte apod.. A nekřičte tady na blogu proč.. Stejně odpovědi nečekáte, jen to jen o vašich výkřicích..

7 Marie N | 26. října 2018 v 21:30 | Reagovat

[6]: Ty čtyři světci přišli proto protože to mají od nás všech zaplaceno v první řadě.

8 Václav Burle | 26. října 2018 v 22:35 | Reagovat

[6]: Ale já se jich neustále ptám. Např. zde na blogu, z očí do očí, na zastupitelstvech apod. Neodpovídají. Ale já se nedivím. Jak vysvětlí, že pořádají pietní akty na které nikdo nechodí. Snad se alespoň stydí.

9 Renata Jankovcová | 27. října 2018 v 12:06 | Reagovat

[7]:Vzala jste mi to z úst ...

10 T.Hromádka | 27. října 2018 v 15:19 | Reagovat

Vážený pane Burle, kolegyně mě požádaly, abych Vám sdělil, že si nepřejí, aby jejich fotografie byly umístěny na Vašem facebookovém profilu a ani na Vašich webových stránkách. K publikování Vám nedaly svůj výslovný souhlas.

11 T.Hromádka | 27. října 2018 v 15:21 | Reagovat

Jinak jsou to hezké fotografie.

12 Václav Burle | 28. října 2018 v 0:51 | Reagovat

Tak já jsem byl asi někde na Marsu. Slušně jsem se zeptal jestli je mohu fotografovat. Dostal jsem souhlas. Kdyby tomu tak nebylo, tak by se nenechaly děvčata snímat. Dokonce se vzájemně vyhledávala. Rovněž neměly žádný problém, když jsem jim navrhl nasnímat několik skupinek. Dokonce na fotografování sehnaly i paní ředitelku!!!

V závěru se ptaly, kde mohou snímky vidět. Dal jsem jim odkaz na mé facebookové stránky. Ihned si je na mobilech vyhledaly a uložily. Opravdu si po těchto faktech myslíš, že souhlas nemám?

Samozřejmě si s nima na toto téma rád z očí do očí pohovořím.

13 proč | 30. října 2018 v 8:50 | Reagovat

mažete komentáře čeho se bojíte pravdy, smažte fotky jak Vás žádal pan Hromádka.

14 Vácalv Burle | 30. října 2018 v 22:34 | Reagovat

[13]: U vás je problémem, že se stále do mé maličkostí strefujete. S tím problém nemám. Ale když se to týká mé osoby, tak se představte. Jinak vás budu mazat! Já totiž nevím jestli jste vůbec chuchelák nebo třeba mimozemšťan z Venuše.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama