SK Čechoslovan Chuchle to je jeden velký BORDEL, který se táhne od tzv. sametové revoluce. Lze ještě vůbec fotbalový klub pod tímto názvem zachovat? Máslo na hlavě má jak pan Fresl, tak i pan Melichar a všichni zastupitele. Otázkou je, jak z toho ven

25. září 2018 v 22:16 |  - - Čechoslovan
O tomto problému toho moc nevím. Už je to moc dávno co jsem kopal u Vltavy za žáky. Zapřísahal jsem se, že tomuto problému se zde na blogu věnovat nebudu. Ale jednomu to nedá. Nyní je třeba nejdříve umět věci pojmenovat. To ale bez vaší pomoci nepůjde. Takže pište do komentářů a já se pokusím to nějak smysluplně dát dohromady...

Václav Burle

* * * SK Čechoslovan vznikl v roce 1926 * * * J. Špaňhel a Š. Lazárek založili nový fotbalový klub * * * Chce Akademie získat Čechoslovan, pozemky obce? * * * Advokáti na vyžádání vedení obce prohlásili, že chuchelský úřad, až na některé finanční nesrovnalosti, může právně Čechoslovan ze dne na den převzít * * * Otázkou je, zda obec bude muset nejdříve za Čechoslovan některé dluhy neprodleně uhradit * * * Na pana Šafáře je vedeno prý na 19 exekucí * * * Problémem bylo, že v novodobé historii v klubu nebyl žádný kvalifikovaný a čestný hospodář, úředník * * * Dovedl bych si i představit že by na pozemcích u řeky vyrostlo to mutifunkční centrum a u něho venkovní hřiště, bazén apod. * * * Když to jde v Radotíně, tak proč ne ve Velké Chuchli * * * Víte, že ta budova na hřišti ještě není zkolaudovaná * * * Sveze se dluh za vodu na bedra exstarosty Mgr. Martina Melichara? * * *

Informace, které neustále přícházejí svědčí o jediném. Není nikoho kdo by věděl,
jak situaci kolem Čechoslovanu řešit a také vyřešit.
S velkou pravděpodobností je to záležitost na hodně dlouhou trať!

V archivu Čechoslovanu, který pravděpodobně neexistuje, jsou stovky různých smluv, které buď nejsou, nebo jsou bůh ví kde, na chuchelské radnici, na hl. m. Praze atd., nebo se dokonce s úmyslem někoho poztrácely. To je důsledkem, že se nikdo v ničem nevyzná. To se prokázalo i na posledním zastupitelstvu, kdy jiné informace měl pan Pořízek a jiné pan Mařík. A oba měli svojí pravdu. Mnohé by se daly i dohledat, ale kde je v tom množství hledat? Jedno je však jisté. Příslušné komise, jak v klubu, tak i na úřadu, svojí práci nevykonávaly řádně. A z toho vznikl ten nepředstavitelný bordel, který bude převelice obtížné rozplést. Otázkou je zda je to vůbec možné. Nebylo by snadnější se dohodnout, vše potřebné zaplatit a udělat tlustou čáru? Bylo by to nejlepší, ale právně to asi bude neprůchodné. Ale kdo ví?

Na posledním zastupitelstvu starosta Stanislav Fresl řekl, že v roce 2009 byl členem výboru Čechoslovanu. Měl mít na starosti shánění financí pro klub. První co udělal, tak chtěl nahlédnout do učetnictví. To mu nebylo předloženo. Vedlo ho to k tomu, že z klubu ze dne na den odstoupil. Svědčí to o jediném. Již v tomto roce dobře věděl, že je něco špatně. Proč tedy již tenkrát nekonal?

V dnešním zpravodaji byl otištěn článek pana Vladimíra Kozáka, který členem kontrolního výboru. Na faktech poukazuje na protizákonné jednání exstarosty Mgr. Martina Melichara. Jedná se o to podepsání smlouvy, dodatku, který nepředložil ke schválení zastupitelstvu. Dále se diví, že pan Melichar v současných volbách kandiduje do zastupitelstva. Říká se, že není šprochu aby na něm nebylo pravdy trochu. Proč se pan Melichar nebrání? Proč občanům neřekne svůj názor?

(...pokračování zítra a do nedohledna.)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kvalita vody v Chuchelském potoku | 26. září 2018 v 16:47 | Reagovat

Jedu si tak na kole z Berouna do Velké a u Křižovatky dva muži něco kutají v potoce. Slovo dalo slovo a my tak víme, že šestkrát ročně se v něm kontroluje kvalita vody. Ale jaký je výsledek, tak to zatím nevím. Vy víte?

2 Václav | 26. září 2018 v 18:02 | Reagovat

Bylo by dobré, kdyby se k Čechoslovanu vyjádřil i exstarosta Martin Melichar. Ať vysvětlí jestli má rovněž máslo na hlavě. Na posledním zastupitelstvu prohlásil, že smlouva o vodě, kterou podepsal, nebyla smlouvou ale jen dodatkem.

3 Dobrá zpráva | 26. září 2018 v 18:05 | Reagovat

Travalo to dlouho ale povedlo se. A na začátku byl okrašlovací spolek. Více vlevo v rubrice Lípa 100. Na zastupitelstvu Mgr. Pavel Klán oznámil, že Lípa ke 100. výročí republiky se vysadí místo jerlínu u samoobsluhy. Součástí bude i klidné místo s lavičkami. Tak teď jenom osadit i ten zvon na chuchelské zvoničce.

4 Železniční přejezd | 26. září 2018 v 18:07 | Reagovat

Sedím v autobuse 172 a závory jsou dole. Ptám se řidiče jak procentuelně u nich stojí. Odpověděl, že dnes z 24 jízd 22 krát u přejezdu stál na červenou.

5 Nějakými | 26. září 2018 v 21:19 | Reagovat

[2]:bláboli se obhajovat musí

6 FAČR zakročil proti Čechoslovanu | 28. září 2018 v 9:38 | Reagovat

Tak tady máme další důsledek  chování, předsedy Čechoslovanu (profesionála-odborníka) a milovníka sportu a fotbalu pana Šafáře.

Dne 27.9.18: STK S OKAMŽITOU PLATNOSTÍ UZAVÍRÁ HRACÍ PLOCHU ČECHOSLOVANU CHUCHLE PRO VŠECHNY SOUTĚŽE.
HRACÍ PLOCHA JE NEZPŮSOBILÁ KE HŘE!!! KLUB JE POVINEN SI ZAJISTIT NÁHRADNÍ HRACÍ PLOCHU PRO SVÁ UTKÁNÍ.

Myslím si, že takto se nesmí chovat k majetku vybudovaném z dotací na sport, ani nájemce ani popřípadě majitel. Je to smutná ukázka toho, jak jeden člověk dokáže za pár měsíců zničit něco, co se budovalo desítky let. Jeho chování přesně popsal pan Jaroš v Chuchelském zpravodaji.

Všem co si stále myslí, že pan Šafář je hodný strejda, milující Chuchelský fotbal a sport a všichni mu ubližují, doporučuji přečíst poslední číslo zpravodaje „7-8“, je to článek o BIGMANu .
NAPŘÍKLAD ZDE :   https://www.chuchle.cz/2018.html

A pro zastánce pana Šafáře a současného vedení Čechoslovanu z TOP 09 zejména pana Maříka a Vlasáka, čtěte ten článek pomalu a pozorně, dost vypovídá o charakteru a povaze pana Šafáře.

Pro neznalé ještě dodávám – ač je voda vypnutá, tak závlaha se na hřišti provozuje ze studně přes čerpadlo, elektrika zatím snad funguje (pokud jí klub platí) a posekat hřiště mohl pan Šafář traktůrkem který mu již dávno zapůjčila Honda – tedy, alespoň tvrdí, že tam pořád je. Nebo, že by ani ta profi sekačka na hřišti nebyla, jak se proslýchá ?
Tedy, nic nebránilo vedení Čechoslovanu, plochu udržovat v řádném a provozu schopném stavu.

Robert Pořízek

7 T.Hromádka | 29. září 2018 v 10:48 | Reagovat

[6]: Můžete mi prosím kopii dokumentů poslat mailem nebo nechat v kastlíku na radnici?

8 Pro T.Hromádku | 29. září 2018 v 11:37 | Reagovat

Dobrý den pane Hromádka,
jaký dokument myslíte. Ten o uzavření hřiště FAČRem ?
Bohužel nemám Váš E-mail

9 Pro p.Burleho | 29. září 2018 v 13:03 | Reagovat

Pane Burle,
pletete dvě věci dohromady a dokonce i ty roky.
Pan Fresl, byl v roce xxx jen členem Čechoslovanu (Čechoslovan vždy byl a je samostatným klubem), kterému pomáhal a když nedostal podklady, které chtěl, tak ze "soukromého" klubu odešel. V té době se problémy klubu Čechoslovan s jeho účetnictvím netýkali obce.  
Problémy klubu, se začátkem tohoto roku již začali týkat obce a obec musí tyto věci řešit. S tím snad souhlasíte.

jedna věc je nepředložení účetnictví, nebo neúplné účetnictví  klubu, který nemá s obcí nic společného a jakýkoliv člověk z toho důvodu z klubu odejde a druhá věc je, pokud se nesrovnalosti v klubu dotýkají obce, například tím, že za něj musí obec pod hrozbou exekuce zaplatit 100 000,- nebo pokud klub, který žádá dotace od obce pod hlavičku klubu, napíše jiné číslo účtu, nebo pokud porušuje smlouvu.

Ono je to o to smutnější, že pokud by byl pan Šafář alespoň trochu přístupný komunikaci s obcí a reagoval na její výzvy k jednání, zaplatil dluh za vodu atd. tak se pravděpodobně neprovalí ani ta protiprávně podepsaná smlouva s PVK panem Melicharem a ani ty navazující věci, včetně posílání veřejných peněz na soukromí účet.

Nebo vlastně ne! Je mnohem lepší, že je pan Šafář a vedení Čechoslovanu tak laxní. Alespoň ty problémy vypluli na povrch a snad se dá ještě něco zachránit.

Nesvalujte pořád vinu na lidi, kteří za to nemůžou. Ani pan Melichar nemůže za stav v Čechoslovanu. Jen asi v dobré víře podepsal dodatek, který mu dalo PVK.  
Ten průser se zjistil tento rok a tento rok jsem to začal i řešit i na mimořádném zastupku svolaném k tomuto bodu. A to, že vylézají pořád nové a nové věci je dost smutné. Ale za to nemůže nikdo jiný, než vedení Čechoslovanu a členové, kteří si ho zvolili.

A pro osvěžení paměti. KV řešil jen tyto věci:

1) Vrácení dotace 20 000,-  „to je to podezření z dotačního podvodu:
2) vyzvat Čechoslovan, aby zaplatil fakturu za vodu v částce 91 000,- a fakturu za rok 2017
3) vypracovat trestní oznámení na subjekty, které svým chováním způsobili škodu obci.
5) odstoupit od nájemní smlouvy včetně dodatku.
6) na tyto body výbor doporučil vyzvat právní kancelář o právní stanovisko.
7) vyřešit vlastnický stav šaten
8) a následně zajistit využití sportovního fotbalového areálu s aspektem na obyvatele MČ Praha-
Velká Chuchle

Co se týká ručitelského závazku s PVK, tak to bylo později, protože to se ještě v době vypracováni této zprávy nevědělo. Můžete si to dohledat na stránkách KV.

Žádnou věc ohledně účetnictví, nebo podnikání a dotací klubu Čechoslovan, které nemají souvislost s obcí, KV neřešil, protože mu to nepřísluší.

Robert Pořízek

10 O podnětu | 30. září 2018 v 22:05 | Reagovat

Na základě PODNĚTU jedné nejmenované akademie, kde syn jednoho nejmenovaného zastupitele „pracuje“  jako „asistent trenéra“ a z přiložených podkladů ( mezi nimiž je i jistý dokument s hlavičkou MČ Velká Chuchle) bylo na jednání  Výkonném výboru Pražského fotbalového svazu  dne 24.9.2018 oznámeno v bodě 22/08 Různé  toto : Sportovní klub Čechoslovan Chuchle - nezpůsobilá hrací plocha, STK na svém zasedání uzavře hrací plochu k utkání PFS .  27.9. 2018 vydala Sportovně Technická  Komise výše zmíněné prohlášení.  
KAŽDÝ SI UDĚLEJTE OBRÁZEK SÁM .
Já jsem se k celé věci již vyjádřil a to v příspěvku 37 6 měsíců | Středa v 21:28 | .
Vlasák Zdeněk

P.S.: Děkuji svým bývalým spoluhráčům za 25 let, kteří „funkcionaří“ ve fotbale i po ukončení aktivní hráčské kariéry. Rozhodčí  o nezpůsobilosti hrací plochy rozhoduje v den utkání.

11 Blábol č.9 | 30. září 2018 v 22:07 | Reagovat

[9]: To je hrozný  blábol. ZV

12 Václav Burle | 30. září 2018 v 22:38 | Reagovat

[9]:Vše kolem Čechoslovanu je na mrtvici. Je to složitá causa ve které je obtížné se orienotovat. Jedno vím ale jistě. Vedení obce se vždy musí zajímat a pomáhat problémy řešit. A to se týkalo vždy i Čechoslovanu. Nelze říci, že Čechoslovan je samostatnou jednotkou. Právně určitě, ale morálně, eticky nikoliv. Proto ty zhůvěřilosti jsou i na straně vedení chuchelského úřadu.

13 Dnes jsem byl fotografovat Šlechtičnu | 30. září 2018 v 22:41 | Reagovat

Potom jsem se prošel obcí. Uvědomil jsem si, že vše co se týká Chuchlí, a my i tady řešíme, nikoho nezajímá!!! A to se týká i nadcházejících voleb. Nebo máte opačný názor?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama