Příšera z hlubin našich rybníků. Nevíte co to je?

24. září 2018 v 7:34 | Nedávno se o ní hovořilo na Leonardu, nebo dokonce v Meteoru. Objevuje se v rybnících. A to je vše co o ní v tento okamžik víme.... |  Fauna
V tento okamžik záhada, kterou jistě za vaší pomoci rychle vyřešíme...

Letošní houbařská sezóna nevypadala pro obrovské sucho, nedostatek vodních srážek, nic moc. Trošilinku jsme si zahoubařili v létě, ale nic nenasvědčovalo tomu, že se později něco změní k lepšímu. Mnohde pro nedostatek hub byly dokonce odvolány výstavy. Ale bohudík se stalo. Po polovině září se začaly objevovat první houby a následně to vypuklo především v lesích pohraničních hor. Tam ve větším spadly nemalé srážky. A my jsme si v těchto dnech ve velkém zahoubařili na Šumavě. Taková množství hřibů smrkových, ale i kolodějů, už jsme po dlouhé roky nezažili. Sbíralo se a stále se sbírá na přepravky. Bohužel déšť začíná plodnice rozmáčet a ty se pak obtížně v takovém obrovském množství suší. Není problém houby nasbírat, ale co dál. My jsme včera krájeli až dlouho po půlnoc. Ale na několik dalších let jsme předzásobeni. A to jsme ještě neskončili. Čeká nás jelení říje a s ní spojené další houbaření.

Na lesní tábořiště jsme se po několika hodinách, sbíralo se pro množství hub rychle, houby jsme si vybírali, vrátili nejen uondáni, ale i špinavý a upoceni až za ušima. Nezbývalo nic jiného než se jen tak, jak se říká na Adama, vrhnout do teplých vod obrovského lesního rybníka. Ale co to na nás z vody zírá? Obrovské oko, které vypadá jako plné něčeho nehezkého, záhadného. A opodál jsme později našli dalších několik příšerek. Koupání nám žádný příjemný zážitek nepřineslo. Bohužel stále nevíme o co jde. Internet mlčí protože neumíme zadat to správné slůvko. Ale vy určitě víte, tak povídejte, pište...

Houby jsou v mrazáku, další se suší od přízemí až po půdu, a já v tento okamžik čekám na vynikající smaženici. V následných dnech bude smetanová omáčka z muchomůrek růžovek, česky masák, a bude následovat naprosto úžasná krmě z openěk měnlivých. To je opravdu ten největší delikates. Vytvoří se omáčka pod hovězí masíčko a podává se s rýží. Přijďte ochutnat.


O několik dnů později, při dalším návratu. na nás dokonce koukaly dvě příšerky, které v milostném objetí. Dnes už víme, že se jedná o bochnatku americkou.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Čechoslovan | 24. září 2018 v 20:22 | Reagovat

http://chuchleweb.cz/?p=1598

2 T.Hromádka | 24. září 2018 v 21:24 | Reagovat

Nerad bych psal do kroniky, že Čechoslovan zanikl.

Dnes podle všeho existují dva Čechoslovany - SK Čechoslovan Chuchle, z.s. (původní, navazuje na klub vzniklý v roce 1926 - má to i ve stanovách,sídlo v Chuchli) a     Čechoslovan Chuchle Praha, z.s. (vznikl v červenci a zaregistrován byl 15. září 2018!!! - se sídlem v Modřanech!) - viz spolkový rejstřík.  Do toho má zřejmý zájem areál převzít Fotbalová akademie Alexe Zbura. :-(((

3 Václav Burle | 24. září 2018 v 22:22 | Reagovat

[2]: Je to přesně tak jak píšeš. Ve skutečnosti je to ještě horší. Dnes jsem opět požádal chuchelské zastupitele aby udělali vše pro záchranu té výstavy, která umístěna v klubovně na fotobalovém hřišti.

Mám rovněž informaci, že paní Marková si nepřeje aby nedávno ustavené fotbalové mužstvo udělalo Memoriál pana Marka atd atd.

4 Čechoslovan Chuchle a jeho causa dnes na zastupitelstvu | 24. září 2018 v 22:27 | Reagovat

Diskuse na toto téma trvala na dnešním zastupitelstvu devadesát minut. Problematika by vydala na několik po sobě jdoucích románů. Nevím jestli tady mám tu dnešní schůzi komentovat. Zajímalo by to vůbec někoho? Pravdou je, že mnohé dluhy pana Šafáře a spol. půjdou za obcí, která bude muset asi dluhy zaplatit. Jak to ale právně zdůvodní. Mnoho otázek a rozhodnutí o Čechoslovanu v daleké budoucnosti. Ono to dokonce vypadá, že Čechoslovan zanikne!!!

5 Dotace | 24. září 2018 v 22:31 | Reagovat

Dnes zastupitele také schvalovali dotace. Rybáří obdrží 25 000 korun, Aerobik Praha pro čtyři chuchelské sportovkyně pak 50 000 a to na MS v Holandsku. Koně nad Chuchlí dostanou 22 000. Kolem koní se něco nepěkného děje. Není seno, které drahé, tak jako i obiloviny. Proto majitelka musí zdražovat dětem, rodičům, poplatky.

6 chuchle.blog.cz | 24. září 2018 v 23:16 | Reagovat

[4]: Starosta St. Fresl byl zastupiteli pověřen aby se setkal s panem Šafářem a vyřešil všechny otázky, problémy, týkající se Čechoslovanu. Schůzky se zúčastní ještě několik dalších zastupitelů. Situace vypadá tak, že obci již patří pouze pozemky. Ale pravděpodobně i dluhy, které bude muset za současné vedení klubu zaplatit. Jak to asi zdůvodní a hlavně vyúčtují.

7 fotbal Chuchle | 25. září 2018 v 8:19 | Reagovat

Tak strana ANO neví vůbec nic pořád asi ještě létá a zatím nepřistála, jsou to bořitelé tradic Chuchle, chtěli pořádat memoriál na osobu, která s jejich novým klubem nemá nic společného a dle info  ze včerejšího zastupka nechtějí zachovat tradiční klub Čechoslovan Chuchle a založili klub nový, ale nějak se jim to zvrtlo nemají tu maličkost a to hřiště. Kam tito lidé dovedou Chuchli po volbách? Asi se máme na co těšit jejich neznalost a zabedněnost nás ještě bude mrzet. A zajímavost na závěr, pan Lazárek není ještě ani zastupitel Chuchle a už kandiduje na magistrát, velká kariera bez politické zkušenosti, pak se divíme, že to nikde nefunguje, když tam lezou takový střelci.

8 Lukáš | 25. září 2018 v 10:27 | Reagovat

[7]: Jak víte že ano založilo vlastní čechoslovan. napište víc.

9 Lukáš | 25. září 2018 v 10:28 | Reagovat

[8]: To myslíte že fotbal založil Špaňehle nebo dokonce Lazárek?

10 pro Lukáše | 25. září 2018 v 13:40 | Reagovat

[9]: Přečtěte si bod 2 a možná to pochopíte. Kdo to založil jsou lidi minimálně okolo Lazárka.

11 Jo | 25. září 2018 v 14:25 | Reagovat

[10]: Jsou to lidé přímo napojeni na ANO a pana Špaňhela - známého bijce koček domácích (viz jejich předvolební leták)

12 ANO a Čechoslovan | 25. září 2018 v 15:17 | Reagovat

Jsou to lidé kolem pana Lazárka, pana Spanhela pana Rozkowce. Ti první to ze své neznalosti asi myslí dobře ale pan Rozkowec určitě ne ten byl u toho ty 4 roky také. Napříkla sponzorský dar od toyoty 200 000,-. a kde pracuje ten poslední pán? A jen tak pro trpké zasmání pan rozkowec a pan Šafář vlastně jedno jest.

13 Ejhle! | 25. září 2018 v 16:28 | Reagovat

jak se zde rozkřičeli lidé kolem podnikatele ve fotbalu,pana Zbůra. Že by tímto křikem si chtěli vyzdorovat výrobní prostředky (hřiště)? Jak nesportovní podpásovky,ale ekonomicky zajímavé.

14 Pro T.Hromádku | 25. září 2018 v 20:34 | Reagovat

[2]:
Pane Hromádka,
píšete o převzetí areálu FAAZ. No, ono to je trochu jinak. FAAZ má podepsanou smlouvu s panem Šafářem na užívání hřiště. Pan Šafář je tam nepouští. A jim tím vzniká podstatná fin.ztráta, tu budou asi také chtít po Čechoslovanu.
Mě osobně teď jen šlo o to, pokusit se nějak vyřešit tuto situaci do konce roku nebo sezony a rozhodnutí o dalším postupu nechat na novém zastupitelstvu.  Nic víc, nic míň. Nikdy o žádném násilném převzetí areálu nešlo. Ze začátku se na úřadě předběžně mluvilo o nějaké spolupráci mezi  očištěným Čechoslovanem a FAAZ. Po těch všech  věcech, co začínají vylézat za ty 4 roky „vlády pana Šafáře“ se obávám, že s  Čechoslovanem je amen. A za to poděkujte mezi jinými i panu Melicharovi panu Malém a panu Formanovi. Ti hlasovali na schůzi Čechoslovanu o tom, aby se tam pan Šafář dostal i když asi s dobrým úmyslem. A jak jsem řekl na zastupku, bylo to o 1 hlas a nemohli hlasovat hráči B týmu a staří členové klubu. A zeptejte se, v jakých funkcích byl pan Malý a další.

Na záchranu a fungování jakéhokoliv klubu, Vám nestáčí 5 dětí a 8 dospělích, kteří nehrají. Potřebujete nějaký tým trenérů, finance a hlavně rodiče těch dětí, kteří hodlají svůj čas trávit s dětmi na trénincích, zápasech a turnajích. A věřte mi, že v dnešní době si vyberou profesionální zázemí trenérů a vyšší soutěže a ne partu amatérů s cejchem ……….

Robert Pořízek

15 atd. | 25. září 2018 v 21:12 | Reagovat

[3]:
Pane Burle,
na zastupku se toho probíralo hodně, ale ne vše. Například okolo vody je zvláštní, že i když je voda odpojena, tak tam podle PFS proběhl 15.9.18 fotbaloví zápas. Nevěřím, že by rozhodčí povolil zápas  na hřišti, kde neteče voda a hřiště je ve stavu v jakém je. Tak, buď tam voda teče a rozhodčí byl slepí , nebo ten zápas byl nahlášen na PFS jen na oko, aby klub neplatil pokutu za nenastoupení mužstva dětí, které ani nemá. Na zápas o týden dříve, nastoupili jen 4 hráči za Chuchli.

Co se týká vody a toho dluhu, můj názor jsem tam řekl a je shodný s panem Klánem. Já si myslím, že by obec platit neměla, do vyřešení toho, za kým ten dluh fakticky jde, jestli za obcí, Čechoslovanem nebo panem Melicharem, který podepsal neplatný ručitelský závazek, na který se PVK odkazuje.
Ona totiž byla praxe taková, že pokud se někdy ručitelský závazek podepisoval, tak se měnila formou dodatku i smlouva s nájemcem. A to například dodatkem o ukončení nájmu v případě neplacení vody. To pan Melichar ani zastupitelstvo v roce 2013 neudělalo a kvůli tomu, je zde tenhle zbytečný bordel . Stačil jen dodatek o 2 větách.

A vy jste na zastupku byl, tak pro upřesnění. Ty doklady a fotky, které tam ukazoval pan Mařík v souvislosti s tou vodou a havárkou plynu, mělo i PVK a komunikovalo to s vedením klubu. Ale vedení Čechoslovanu na urgence a vyhodnocení stavu s PVK dlouhodobě nereagovalo.

Dále je tady dluh u Hornbachu, který řešilo i zastupitelstvo Prahy s tím, že Čechoslovan musí vrátit nevyúčtovanou část dotace za rok 2017 a dále mu byla vypovězena celá účelová dotace na roky 17-18-19. Z čeho ty peníze vrátí je ve hvězdách a předpokládám, že se Magistrát bude o své peníze starat s péčí řádného hospodáře.
Vedení Čechoslovanu odebralo podle tvrzení Hornbachu na základě přikleplé dotace od Města, od Hornbachu  materiál v hodnotě 130 000,- s tím, že mu Hornbach dal nadstandartní splátkoví kalendář, ale Čechoslovan  jaksi zapomněl i přes urgence zaplatit.

http://zastupitelstvo.praha.eu/ina2014/tedusndetail.aspx?id=533051  

zajímavé jsou například dodatky 4 a 3

Dále je tady k řešení dotace 20 000,- udělené v prosinci Čechslovanu, kde i když jsem některé lidi v zastupitelstvu upozorňoval na to, aby nebyla udělena a to mi bylo i slíbeno se stalo to, že když jsem tam z důvodu nemoci nemohl být, tak udělena byla. Pro dotaci nehlasoval: pan  Šimek, Melichar, Barcal.
A konec této dotace. Podezření z dotačního podvodu, doporučení informovat Magistrát a podat trestní oznámení. Myslím, že to bylo také zcela zbytečné.

Ještě se prý řeší několik trestních oznámení, na neplatné (zfalšované) trenérské smlouvy a je toho mnohem víc.

Robert Pořízek

16 Zdeněk Vlasák | 25. září 2018 v 22:18 | Reagovat

[2]: Myslím, že psát do kroniky větu o zániku Čechoslovanu nebude nutné! Jen si pár dutých hlav musí uvědomit, že Čechoslovan k Chuchli patří stejně, tak jako cvalové dostihy nebo přistání Ing. Kašpara či Sokol a další.
Čechoslovan Chuchle je  jen jeden a to ten založen r.1926! To druhé je jen cizopasník bez  tradice, bez hráčů, bez hřiště. Zneužívá pouze znak, jméno a chce zneužít i momentální indisposice Čechoslovanu a přebrat do správy hřiště za stejných podmínek jako má Čecho. Prostě Agro politika s podporou modrého ptáka. Prostě příležitost dělá zloděje.
Akademie ta chce minimalizovat své náklady a zvýšit zisk. Proto tak velký zájem.ZV

17 Pro p.B | 25. září 2018 v 22:19 | Reagovat

[3]:Pane Burle,
Buďte v klidu dílo Míli Marka je ve stejném stavu  jako před dvěma lety. Myslím,  že není v zájmu nikoho,aby byla jeho práce zničena.
Paní Markovou chápu. Její manžel hrál za Čechoslovan (1926) , byl dlouhá léta členem výboru a archivářem. S novým klubem nemá nic společného a navíc se do politiky nikdy nemíchal. Tak proč by dávala svolení pro memoriál M.Marka pod modrými křídli Ano? To by se Míla v „hrobě obrátil“ spojovat ho s tímto „klubem“ a s politikou. ZV

18 Pro p.B II | 25. září 2018 v 22:21 | Reagovat

[4]:Pane Burle za MČ jde v tuto chvíli dluh Čechoslovanu a to  91.495,- Kč za „černý odběr“ vody. Ale MČ by měla vyplatit Čechoslovanu  47.619,- Kč  za modernizace vodoměrné sestavy. Tu modernizaci vodoměrné sestavy na pozemku neměl  platit Čechoslovan (nájemce), ale majitel pozemku tedy MČ  Velká Chuchle. Matematika je jednoduchá  91.495,- Kč - 47.619,- Kč  = 43.876,- Kč. Na 43.876,- Kč si asi bude muset Čechoslovan nechat vypracovat splátkový kalendář u PVK. Zbylé dluhy nemají žádný vliv na MČ Velká Chuchle. To jste jen „zbaštil udičku“ s návnadou KV. Dluhy  tam jsou! Ale takové jako zvláštní a většina je zřejmě po předchůdci p.Šafáře ve funkci předsedy. ZV

19 Pro blog | 25. září 2018 v 22:22 | Reagovat

[6]:Pane Burle , MČ Velká Chuchle patřil VŽDY jen pozemek!!! Zbytek je majetkem Čechoslovanu! Žádné jiné dluhy než jsem Vám popsal výše za MČ velká Chuchle nejdou! A ani je nebude platit. Chápu, když jste tady dostával „masáž“ od některých členů KV dost dlouho.ZV

20 O AŇO | 25. září 2018 v 22:24 | Reagovat

[7]: Tomu propojení mezi ANO a novým subjektem z názvem Čechoslovan Chuchle Praha, z.s. dost nahrává stejné „volební“ foto stadionu a věty pod obrázkem od p.Lazárka. Navíc se včera na zastupitelstvu vyjádřil Ing.Špaňhel jasně ve smyslu, že založili nový klub.
Je to prostě klasika od lidí okolo p.Bureše dovést  „firmu“ do likvidace  a založit novou s prakticky  stejným  názvem a logem a šup jedeme dál. A s likvidacemi má p.Lazárek dost zkušeností jak jsem koukal.:-)
Jen čekám, že za krádež názvu a loga Čechoslovanu budou padat asi trestní oznámení. To může napadnout jen hochy z AŇO . Vymýšlet  nový název a znak je pro ně složité. Tak si bez sebemenšího ostychu „vezmou“ ten stávající . No prostě AŇO. Tak to snad NE! ZV

21 chuchle.blog.cz | 25. září 2018 v 22:26 | Reagovat

[15]: Jak Vás pane Pořízku v cause Čechoslovanu sleduji, tak mojí podporu máte. Už proto, že jste byl na chuchelské radnici první, kdo jako předseda kontrolní komise, podobně jako pan Kozák, jste tento závažný problém otevřel. Za to Vám musí patřit poděkování všech občanů Chuchle. Kdyby jste to neudělal, tak by se vše táhlo pravděpodobně další dlouhé roky. Mám ale jednu otázku. Je pravda, že Váš syn je trenérem kopané v Akademii? Je to funkce placená nebo neplacená, dobrovolná?

O causu se rovněž začal po "nátlaku" pana Pořízka zajímat i předseda výboru majetkového pan Mařík. Bohužel oba jmenovaní moc nespolupracují v názorech spíše stojí proti sobě. To by se v zájmu věci mělo ihned změnit. Oba by měli táhnout z hlediska svých funkcí za jeden  provaz. To ale nejde moc dobře od pana Maříka očekávat. Ten totiž své názory nedávno otiskl v tom divném chuchelském internetovém plátku, o kterém občané obce vůbec nevědí. Proč ne i zde na chuchle.blog.cz. To je hodně, ale hodně divné. Není to záměr aby se občané nic nedozvěděli?

A pak tady ještě máme fámu, tedy jestli je to fáma, o akci člena KSČ J. Špaňhela a pana Lazárka, kandidáta na zastupitele za ANO. Prý se založili vlastní Čechoslovan.

22 Ejhle II | 25. září 2018 v 22:26 | Reagovat

[13]:A Ejhle! Ty zde, starý brachu? Zajímavé poznatky. Tak vida to je najednou zájemců  o majetek Čechoslovanu po vás „ Modrácích“ a  slovutném AŇO  i akademie. Tolik supů jsi nečekal viď. Porcovat medvěda,když ještě žije není moc humánní. Ale to vám Mrchožroutům moc nevadí. Což.

Pokud by došlo čirou náhodou ke krachu Čechoslovanu, tak dle zákona nová soutěž o plochu pro sport a to už nebude za 1,-Kč/ rok ,ale budete muset notně přitlačit na pilu řekl bych v řádech desetitisíců a možná i statisíců za rok. Víš kolik fotbalových klubů nemá své zázemí a hrací plochu? Dost. :-)  
ZV

23 K tématu | 25. září 2018 v 22:29 | Reagovat

[14]:Výňatek ze smlouvy mezi dotčenými subjekty
Článek 15
V případě, že hřiště bude nezpůsobilé pro tréninkové jednotky či mistrovské zápasy například z důvodu povodní, či nepředvídatelných událostí, které jednoznačně znemožní jeho užívání, SK Chuchle si vyhrazuje právo, že se tréninkové jednotky či mistrovské zápasy i na základě rozhodnutí orgánu FAČR mohou do uvedení hřiště do způsobilého stavu zrušit. SK Chuchle se zavazuje, že nabídne straně 2 a straně 3 náhradní termíny ve stejném počtu v jakém byly případně tréninkové jednotky či mistrovské zápasy zrušeny. Za případně vzniklou škodu z výše uvedených důvodů SK Chuchle neodpovídá.
Jako nepředvídatelnou událost lze považovat i konání Kontrolního výboru potažmo pronajimatele? :-)
Nenene nešlo o násilné převzetí areálu jen si pan 1.místostarosta, žádal asistenci Policie ČR, zámečníků a někoho s kamerou kdo by natáčel a tak. No s tím „Amenem“ bych to zatím neviděl tak žhavě.  
No hráči B týmu nemohli hlasovat. Bo, neměli zaplaceny příspěvky! Nemáš zaplaceny příspěvky, nehlasuješ. Že by stanovy klubu?
No je to málo,ale dá se to dát dohromady. Nejdůležitější bude vůle něco pro danou věc udělat . Pravda ten zmíněný cejch co jste na Čechoslovan nakydali  bude trvat smít hodně dlouho.
S pozdravem
Vlasák Zdeněk

P.S.: Ta písnička, kterou jste tady kdysi zmiňoval, jak jste si jí zpíval v kabině před zápasem si pamatuji jen tak okrajově z úst J.Reichla. Ta co se zpívala ne v kabině, ale  po zápase v hospodě byla : Čechoslovan ,ten to válí, ten Vám jich tam nakutálí , ryc,pic,3:0 jako nic. Soudce zapíská, míč se zablýská a už se ženou modrobílí to jsou kluci Chuchli věrní a ryc, pic 3:0 jako nic  a už se ženou modrobílí to jsou kluci Chuchli věrní a ryc a pic 3:0 jako nic.
Je vidět, že jste v té kabině moc často neseděl a tu část Chuchli věrní už vůbec neznáte.

24 atd. | 25. září 2018 v 22:42 | Reagovat

[15]:To snad už není normální ?
Jsou ty dluhy Čechoslovanu nebo vaše? Za 4 roky jste pro ně nic neudělal tak co takový zájem?  O tom, že Čechoslovan nefunguje se zmiňuje váš starosta již v roce 2009.
2/27 bere na vědomí
informaci starosty o neutěšené situaci ve fotbalovém klubu Čechoslovan Chuchle
Usnesení č. 2/2009 ze dne 23.2.2009        
A co jste od té doby udělali? Nic ! Stále jen pomlouváte a nic neřešíte. Zkuste něco dělat pro záchranu a ne jen žvanit. To nikam nevede.
A těch 20.000,- jste na soukromí účet poslali vy ne Šafář .
To nemá cenu. Od vás nic konstruktivního nevypadne. ZV

25 Mořská pláž | 25. září 2018 v 23:32 | Reagovat

Obec dnes uprostřed obce, zastávka Kazínská, vybudovala pláž. Místo rostlin záhony zavezla kamínky. Na jaře ještě na ně usadí plážová lehátka. Při čekání na bus se občané budou moci opalovat. Byl to dobrý nápad zlikvidovat zeleň a navézt šutry. Co ten prostor ještě vyasfaltovat.

26 pro Z.Vlasáka | 26. září 2018 v 0:13 | Reagovat

No napsal si toho Zdeňku hodně, ale o většině nemáš ani potuchu a nebo máš, jen se ti teď nehodí jí říkat . Jak to je, to je tvá věc.

Tak jen v bodech.

1) KV ani já jsem nikdy dluhy Čechoslovanu nespojoval s obci. Ano v tuto chvíli je dluh vůči obci za vodu zatím něco kolem 140 000,-

2)tvůj komentář 21) pokud nějaká forma pronájmu, tak ano, nová soutěž, podle pravidel a podmínek obce. Nic jiného jsem nikdy neříkal.

3)o té schůzi asi nevíš vůbec nic, tak se zeptej někoho kdo tam byl. A pokud můžu doporučit, tak některého z členů co tam byli a nemohli hlasovat.

4)tvůj komentář 24) ty dluhy v řádu milionů jsou Čechoslovanu bohužel. A věř mi že tu dotaci jsem mu neschválil já. A to že, vedení Čechoslovanu pod hlavičku klubu dalo soukromí účet, asi není chyba úřadu ne.

Rád bych všem těm řečem o tom, že Čechoslovan pujde zachránit věřil. Ale pane Z.Vlasáku pokud máte informace jen od pana Šafáře, tak se ti nedivím, že mu věříš. Až si uděláš svůj názor na základě faktů, tak zjistíš, že to nebude tak jednoduché neli nemožné. Ono tu totiž nejde jen o půjčky od lidí, směnky v řádu statisíců, trestní oznámení, ale i o mnohem větší problém. A já bych nechtěl být v kůži nikoho, kdo byl řekněme od roku 2011 ve vedení Čechoslovanu, nebo v nějaké funkci jako je kontrolní výbor, nebo mít na starost účetnictví, faktury atd.

Ale, Zdeňku, hrávali jsme spolu celkem dlouhá léta, nebo si už zapomněl :-) Začínal jsem ještě v těch buňkách u Strakonický a popíjel limču v té hospůdce pod košatým stromem :-). Pamatuješ si jak jsme objížděli na kolech kamarády, aby jsme sehnali před zápasem alespoň tu jedenáctku :-) No pár sezon jsem tam hrál a dokonce i můj syn tam začínal, než šel do Bohemky.

No uvidíme, budu držet palce ať tam alespoň něco zůstane a někdo hraje fotbal.

Jinak s tvým názorem na nový Čechoslovan plně souhlasím. Tenhle paskvil Burešova ANO, je neuvěřitelná drzost.

Robert Pořízek

27 platí nebo ne ? | 26. září 2018 v 1:59 | Reagovat

[23]:
Zdeňku, napsal si,
jako nepředvídatelnou událost lze považovat i konání Kontrolního výboru potažmo pronajimatele? :-)
Ty máš jistě na-mysli zprávu KV a jednomyslné hlasování zastupitelů o výpovědí, že.

Tak asi takhle:
1)Bud výpověď platí a pan Šafář jí uznal a v tom případě tam nemá co dělat a samozřejmě se nemůže uplatnit smlouva na pronájem FAAZ. Ale také tam nemůže probíhat žádná sportovní aktivita a to včetně mistrovského utkání 15.9.18 kdy tam hrála ml. přípravka a ani nemůže být pozemek dále pronajímán.

2)Nebo výpověď neplatí a pak by asi pan Šafář a Čechoslovan měl plnit své závazky a to včetně údržby hřiště a dodržení smlouvy na pronájem hřiště FAAZu.

Tak si vyber jak to je. Co se ti teď bude víc hodit :-)

Robert Pořízek

28 T.Hromádka | 26. září 2018 v 7:36 | Reagovat

Je to tady zajímavá diskuze. Každopádně, píšu to tady znovu, moc by mě mrzelo, kdyby Čechoslovan zanikl. Je škoda, že se v Čechoslovanu nedokázali lidé dohodnout, že, zdá se, tam převažují mocenské zájmy různých skupin. Pan Marek a vlastně všichni, kteří minulosti Čechoslovanem žili, se jistě otáčejí v hrobech.

29 Hans | 26. září 2018 v 8:23 | Reagovat

Uvědomujete si vůbec že nebýt tohoto blogu tak nemáme kde diskutovat řešit problematiku obce.

30 Pro pana Hromádku | 26. září 2018 v 14:58 | Reagovat

[28]:
Ano pane Hromádko, s tím s Vámi souhlasím.
Čechoslovan byl vždy samostatný klub a kteří členové, koho a proč zvolí do vedení klubu je jen jejich věc a musí dobře vědět proč to udělají. Stejně tak to, jak Čechoslovan funguje a jak plní své závazky. Někdo to bral srdcem a někdo holt přes prachy a kapsu.

Někdo tady napsal, že v areálu Čechoslovanu nemá obec žádný majetek. S tím bych tak úplně nesouhlasil, on totiž bohužel nikdo neví, komu tam ten majetek patří, neví to ani obec, ani klub. Chybí doklady, smlouvy. Je rozdíl mezi dotací na provoz areálu a fungování klubu a „ účelovou dotaci na stavbu ve veřejném zájmu na pronajatém pozemku od obce. Proto bych byl rád, aby nové zastupitelstvo pokračovalo a úřad se pokusil zjistit stav v jakém to je a pokusilo se dohledat na Magistrátu, PFS, ČFS atd. veškeré smlouvy, dotace. A dále, aby se ty dotace a pojistky prověřili, protože jsou u nich minimálně pochybnosti o jejich účelném využití.

Dám jednu otázku. Proč zatím nikdo z věřitelů, kteří mají pohledávky vůči klubu, své pohledávky neuplatňuje? Možná proto, že zatím nemají na co uplatňovat. Pokud klub nějaký majetek získá jak zde píše jeden z možných zastupitelů, velice brzo o něj přijde v exekuci.  
Obec by se měla všemi prostředky snažit, ten majetek získat, nebo sehnat podklady, že je obec majitel, nebo alespoň zjistit faktický stav.
Jinak nejen klub Čechoslovan, ale možná i normální fotbal v Chuchli na dlouhou dobu bohužel skončil. A stačilo k tomu jen pár let odborného vedení klubu, profesionálním vedením.

Robert Pořízek

31 Mazač Jiří | 26. září 2018 v 16:14 | Reagovat

[30]:kdo je pane Pořízku dnes ve vedení klubu?

32 Robert Pořízek | 26. září 2018 v 17:06 | Reagovat

[31]:
Nevím, nejsem člen Čechoslovanu a jak si to tam manželé Šafářovi a jejich kamarádi v tuto chvíli pytlikují netuší. Pan Šafář prý říká, že  už předseda není. Za Čechoslovan, ale stále jedná, tak netuším.
V obchodním rejstříku je napsán pan Šafář, paní Šafářová, pan Faust, pan Faráři

33 Mazač Jiří | 26. září 2018 v 17:52 | Reagovat

[32]: Děkuji za rychlou odpověď. A co tato otázka? Jak fungoval Čechoslovan před rokem 1990? Tedy v době totality? Mýlím se když napíšu že fungloval bez problémů?

34 platí nebo ne ? II | 26. září 2018 v 21:21 | Reagovat

[27]: Tak z těchto bodů,z  kterých jsem dostal na výběr si vyberu bod 3) a to včetně nové smlouvy mezi MČ Velká Chuchle a Čechoslovanem Chuchle. Nečeká tady nikdo, že  tady hned teď oznámím jaký obsah má bod 3). Jak jsem již napsal, nebereme Čechoslovan jako volební téma na, kterém si tady budeme dělat reklamu jako kandidáti z ODS a Hej 2011.  
Vlasák Zdeněk

P.S.: Programu na záchranu Čechoslovanu, říkáme pracovně Glasgow Rangers. Proč asi?  
Pokud jednička zklame je na čase ji nahradit dvojkou ! Psáno fotbalovou terminologií. :-)

35 Zdeněk Vlasák | 26. září 2018 v 21:22 | Reagovat

[28]:Ano, ano mocenské zájmy jsou důvodem této estrády. Modří, Hej 2011 a akademie. Trochu jim tam ten Čechoslovan překáží. Navíc si myslí, že je to dobrý bod pro volební kampaň.

36 Pěkná otázka | 26. září 2018 v 21:26 | Reagovat

[33]: No tak to jsem zvědav jak na toto pan zastupitel odpoví? :-)

Vlasák Zdeněk

37 6 měsíců | 26. září 2018 v 21:28 | Reagovat

Šest měsíců tady čteme jak má Čechoslovan dluhy jak má p.Šafář dluhy. Jak se jedná o statisíce ,miliony. Jediné co jsem se tady nedočet je návrh na řešení ! Nic . Šest měsíců a jediné vyústění je jakási komise, která má vyvolat setkání s p.Šafářem týden před volbami. Návrhy na vyvlastnění majetku Čechoslovanu!  Jinak nic. Utracené peníze občanů za Právní stanoviska, která protože neměla úplně pravdivé podklady jsou k ničemu. A kolik stáli o tom se taky moc nemluví. Zabetonování přípojky na pokyn MČ  což bude stát 15.000,- až 30.000,-Kč. A já se stále ptám na výsledek ? Nic ! Nula! Tři placení zastupitelé z řad ODS  řeší situaci kolem Čechoslovanu a já nevidím jediný konstruktivní posun.  Návrh uděláme tohle nebo tohle, ale nic. Šest měsíců ,půl roku . Za půl roku nic není to málo?  Je, je to hodně málo!Co dělali ti samí zastupitelé poslední 2,4,6,8,10 let pro Chuchelský sport. No zase nic. Zastupitelé za ODS mají poslední roky takovou vadu, která přerostla až v nemoc. Stále mluví, ale vlastně nic nedělají . Mluví coby, kdyby, ale skutek jim za ta léta utek. Vždyť oni ani neví co je vlastně v majetku MČ Velká Chuchle nebýt p.Maříka, který jim to řekl možná to neví dodnes. A to někteří z nich tam sedí už i 24 let. To je paráda.
Vlasák Zdeněk

38 Hans | 26. září 2018 v 21:46 | Reagovat

[37]:Jakou roli v tom sehrál výbor pro sport a tělovýchovu. Neměl i on včas konat, zajímat se?

39 volební agitka TOP 09 | 27. září 2018 v 10:05 | Reagovat

[37]:kandidát za Topku zde svými desítkami zahlcujícími příspěvky předvádí hustou negativní volební kampaň. Strany TOP 09 je to nedůstojné,ale kandidáty si vybrala sama,včetně spolku Chucheláků.I to,že se nepoučila z jejich povolebního propadáku a rozhádanosti po minulých volbách.

40 Pro hrdého anonymního ODSáka | 27. září 2018 v 14:52 | Reagovat

[39]:Dneska koukám si se nevyhajal do růžova! Chápu je zde těžké číst pravdu a kór, když je podepsaná. To ti vadí nejvíc ten podpis.
Anonymních udavačů bývalo hodně. Kde nejsou výsledky přichází anonym. Je smutné, že místní ODS podporují převážně anonymní  „bojovníci“. Oni jsou to spíš slaboši než „bojovníci“!
Vlasák Zdeněk

41 Pan Vlasák se rezepsal :-) | 27. září 2018 v 17:46 | Reagovat

[37]:
Děláte si společně s ANO z fotbalu předvolební téma, ale to se čekalo :-) .     
To co píšete jen ukazuje, že nevíte o těch problémech vůbec nic. Ty věci dost přetáčíte, nebo píšete neúplně a nebo je vytrháváte z kontextu. Například ten e-mail od pana Šafáře jen potvrzuje, že pozemek pře-pronajal v rozporu ze smlouvou. Pozornému čtenáři to jistě dojde :-) a Vám snad jednou taky.

Na takto upravené informace se moc reagovat nedá. Ale to se zrovna od pana Vlasáka čekalo, on už jiný nebude. Pletete několik věcí dohromady -
KV, majetek obce, majetek klubu, dotace od obce, dluhy Čechoslovanu, dluh u PVK, pana Melichara, šatny, plochu. Ale proč nepíšete např. o dotaci od MHMP a dluhu u Hornbachu a Hondy o dotaci na hřiště v roce 2013 atd. ?
Například budova šaten, není zatím zcela jistě v majetku Čechoslovanu a hřiště, stejně tak a určitě to nevyřeší pan Mařík ani pan Vlasák, 2 papírama.

Jak říkám, účetnictví a stav klubu je věc Čechoslovanu a jeho vedení, ale v návaznosti na pronajaté pozemky za 1 kč, by to obec mělo zajímat. Stejně tak to, kam jdou dotace, které Čechoslovan od obce dostává. A asi by se obec měla zajímat, jak účelně byli použity dotace na opravu, rekonstrukci atd. na pronajatém pozemku obce. Ale chápu, že někdo to řešit nechce…..

V této chvíli, je bohužel nemožná jakákoliv fin. pomoc z rozpočtu obce a to zejména z důvodu zadlužení klubu, exekucím, trestním oznámením atd.
A s tou komisí jste trochu mimo, to Vám pan Mařík dal špatné informace.
1 hodinu před zasedáním, přišel po několika měsících ticha e-mail od pana Šafáře, že chce s Chuchlí jednat. Podle mě je to zvláštní, ale jsem zvědav s čím pan Šafář přijde, tedy pokud přijde. Tady jde jen o jednu věc, pan Šafář to hraje zase na prodlužování. Ale pokud se pan Šafář rozhodl jednat, určitě to situaci posune, nevyřeší, ale posune a to je dobře.

Myslím si, že teď tento stav bohužel nevyřeší žádná politická strana, ani pan Mařík, Vlasák, Šafář ani pan Pořízek. To bude muset vyřešit úplně někdo jiný. Těch průserů je tam docela dost. Snad začne klub spolupracovat a vyřeší své závazky.  

Pan Vlasák neustále píše o vyvlastnění majetku klubu :-) . No, to je opravdu úsměvné v kontextu toho, že klub žádný majetek nemá, snad mimo dresů, kopaček, míčů, kávovaru, branek. Co klub má, jsou dluhy v řádu statisíců, milionů, neplní smlouvy s Magistrátem, neplatí za materiál Hornbachu, na policii je prý několik tr. oznámení za falešné trenérské smlouvy a nemá v pořádku smlouvy a účetnictví a předsedu bez bydliště.  Také jsou tam dluhy u občanů Chuchle.  Ano tohle všechno klub má .

Dá se s takovým subjektem vést vážné jednání ??? No nevím, ale uvidíme.

Robert Pořízek

42 FAČR zakročil proti Čechoslovanu | 28. září 2018 v 9:40 | Reagovat

Tak tady máme další důsledek  chování, předsedy Čechoslovanu (profesionála-odborníka) a milovníka sportu a fotbalu pana Šafáře.

Dne 27.9.18: STK S OKAMŽITOU PLATNOSTÍ UZAVÍRÁ HRACÍ PLOCHU ČECHOSLOVANU CHUCHLE PRO VŠECHNY SOUTĚŽE.
HRACÍ PLOCHA JE NEZPŮSOBILÁ KE HŘE!!! KLUB JE POVINEN SI ZAJISTIT NÁHRADNÍ HRACÍ PLOCHU PRO SVÁ UTKÁNÍ.

Myslím si, že takto se nesmí chovat k majetku vybudovaném z dotací na sport, ani nájemce ani popřípadě majitel. Je to smutná ukázka toho, jak jeden člověk dokáže za pár měsíců zničit něco, co se budovalo desítky let. Jeho chování přesně popsal pan Jaroš v Chuchelském zpravodaji.

Všem co si stále myslí, že pan Šafář je hodný strejda, milující Chuchelský fotbal a sport a všichni mu ubližují, doporučuji přečíst poslední číslo zpravodaje „7-8“, je to článek o BIGMANu .
NAPŘÍKLAD ZDE :   https://www.chuchle.cz/2018.html

A pro zastánce pana Šafáře a současného vedení Čechoslovanu z TOP 09 zejména pana Maříka a Vlasáka, čtěte ten článek pomalu a pozorně, dost vypovídá o charakteru a povaze pana Šafáře.

Pro neznalé ještě dodávám – ač je voda vypnutá, tak závlaha se na hřišti provozuje ze studně přes čerpadlo, elektrika zatím snad funguje (pokud jí klub platí) a posekat hřiště mohl pan Šafář traktůrkem který mu již dávno zapůjčila Honda – tedy, alespoň pan Šafář tvrdí, že tam pořád je. Nebo, že by ani ta profi sekačka na hřišti nebyla, jak se proslýchá ?
Tedy, nic nebránilo vedení Čechoslovanu, plochu udržovat v řádném a provozu schopném stavu.

Robert Pořízek

43 Tomáš | 28. září 2018 v 11:54 | Reagovat

A taková je Chuchelská ODS!!!!!
Posílají udání,píšou nepravdy, jen aby si získali vaše hlasy před volbami.
Neštítí se vůbec ničeho.

44 Pro anonyma | 28. září 2018 v 13:13 | Reagovat

[43]:
Vážený anonyme, udání píšeš možná ty, když se neumíš podepsat :-) . Stav hřiště vidí i slepý rozhodčí :-) . A, že  ty si nečetl ten článek od pořadatele Bigmana pana Jaroše ?:-)

A ono je to právě naopak. Já jen  informuji o skutečném stavu klubu, pohledávek v souvislosti s obcí a o nesrovnalostech v klubu, které mají souvislost s nájemní smlouvou a obcí.

Snažím se jen omezit další problémy, které se týkají obce v souvislosti s Čechoslovanem. A bylo by fajn, kdyby i v klubu alespoň něco zůstalo, až bude něco vlastnit, než si to rozeberou věřitelé a další, kterým klub dluží.

Pokud bych uvažoval jako vy a někteří kandidáti určitých strana šlo mi především o hlasy ve volbách, tak určitě nebudu informovat před volbami o věcech, které jsou hodně nepříjemné a rozdělující občany a nebudu nabíjet panu Vlasákovi na ty jeho překroucené úvahy. Myslíte si, že by bylo moudré, do sebe nechat před volbami kopat ??? Ne, bylo by lepší držet hubu a řešit to až po volbách.
Ale bohužel pro vás, nejsem na místě v zastupku nikterak závislí a tak se nemusím ohlížet, jaké je datum a jaký rok. Já se ty věci dověděl v dubnu 2018 a nové se dovídám skoro denně a nehodlám nic tutlat a zametat pod kobereček, kvůli volbám, jak by si někdo přál.
Vždyť se podívejte jaké jediné téma řeší TOP09 a anonymové. Jen fotbal, jiný program nemají. Co by bez Pořízka a  toho fotbalu dělali :-)

Za klub jsem hrál a hrál tam i můj syn. Proto mám i k tomu klubu jiný vztah než pan Šafář, Rozkovec, Lazárek, Špaňhel a další.
Ty dluhy atd. jsou neskutečný průser pro další fungování klubu. A podle mého názoru nebylo možné čekat až po volbách na nějaké zasedání v lednu 2019. PVK chce peníze po obci teď a řešit se to muselo ihned. Bohužel, na základě toho, začali vylézat ty další „nestandartní věci“

Je naivní uvěřit tvrzení Top09, že jediný problém je nezaplacená faktura za vodu, kvůli havárii plynu, jak tvrdí pan Mařík a pan Vlasák a že pan Šafář je vlastně oběť. Oni to snad také vědí, jak to ve skutečnosti je, jen se jim zrovna 14 dní před volbami víc hodí, vymezovat  se obráceně než já a psát ty „nepřesnosti“ ale to poznáte sám za pár týdnů po volbách :-). To si snad i tito zastupitelé sednou ke stolu, podívají se na všechny podklady a přestanou ostatním kvůli Čechoslovanu okopávat kotníky, jak to dělá pan Vlasák a  pokusí se s tím průserem po panu Šafáři něco udělat a ne ho omlouvat.

Robert Pořízek

45 pane TOMÁŠI | 28. září 2018 v 13:24 | Reagovat

řekl byh,že naopak vy píšete nepravdy a neštítíte se ničeho. Kdybyste si přečetl na internetu úřední desku fotbalového svazu,tak byste zjistil,že pan Pořízek má pravdu a nenapafal nesmyslně nejen jeho,ale celou pol.stranu ODS. Je to od vás nechutné a ani TOP 09 neděláte nej
Lepší službu.
Já jsem si úřední desku přečetl,pan Pořízek píše pravdu. Navíc jsem si přečetl,že za poslední měsíc bylo uděleno Čechoslovanu několik pokut za více jak 40 tis. Kč.Podle vás snad za to může ODS? Prosím,příště pište pravdu,nelžete a mepomlouvejte. Za pravdu naopak děkuji panu Pořízkovi.

46 O Podnětu | 30. září 2018 v 22:03 | Reagovat

Na základě PODNĚTU jedné nejmenované akademie, kde syn jednoho nejmenovaného zastupitele „pracuje“  jako „asistent trenéra“ a z přiložených podkladů ( mezi nimiž je i jistý dokument s hlavičkou MČ Velká Chuchle) bylo na jednání  Výkonném výboru Pražského fotbalového svazu  dne 24.9.2018 oznámeno v bodě 22/08 Různé  toto : Sportovní klub Čechoslovan Chuchle - nezpůsobilá hrací plocha, STK na svém zasedání uzavře hrací plochu k utkání PFS .  27.9. 2018 vydala Sportovně Technická  Komise výše zmíněné prohlášení.  
KAŽDÝ SI UDĚLEJTE OBRÁZEK SÁM .

Já jsem se k celé věci již vyjádřil a to v příspěvku 37 6 měsíců | Středa v 21:28 | .
Vlasák Zdeněk

P.S.: Děkuji svým bývalým spoluhráčům za 25 let, kteří „funkcionáři“ ve fotbale i po ukončení aktivní hráčské kariéry. Rozhodčí  o nezpůsobilosti hrací plochy rozhoduje v den utkání.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama