Poslední číslo chuchelského zpravodaje mile překvapilo. Jsou v něm informace k zamyšlení, ale i neskutečné bláboly, chyby, humor. A to je moc dobře. To vše dohromady dělá časopis časopisem...

27. září 2018 v 9:22 |  Zpravodaj
Chtělo by to ale změnit členy redakční rady. Stanislav Fresl by tam jako starosta vůbec neměl být. Zpravodaj by měl být nestranný a to jeho osoba v žádném případě nesplňuje. Dalším členem je komunista ing. Jiří Špaňhel a rudý svazák Jan Zágler. To se současnou demokracií přece nemá nic společného. Vy se již nepamatujete jak pan Špaňhel málem zlikvidoval schůzi v listopadu 1989 ve Startu? A dnes je z něj místo kovaného komunisty pravičák. Ale stále platí. Jednou komunista vždy komunista!!!

Libeřský potok na straně 6 - Se zajímavým článkem přišla Pavla Machánková vedoucí odboru životního prostředí na chuchelské radnici. Bohužel napsala Z, ale ne A. Pouze popisuje horní část libeřského údolí. Proč ale ne i tu spodní? Ta je důležitá tím, že právě zde je hlavní vchod ze středu obce. Máme tomu rozumět tak, že ten bude pro veřejnost uzavřen?

Dále upozorňuje na rybníček, který je již delší dobu bez vody. Poslední průzkum prokázal, že v něm dokonce žije chráněný čolek horský o dalších obojživelnících ani nemluvě. Kam se ta voda ztratila? Není důvodem fakt, že zahrádkáři zejména v letošní době sucha ho rychle vyprázdnili?

Úpravy, jak jsme zde na blogu již mnohokrát popsali, by měly být opatrné. Potokem prochází biokoridor a je i součástí přírodní rezervace. Pro setkávání občanů, odpočinek, je to tady ideální místo, které plné ptactva, hmyzu, obojživelníků, ale i zvěře. Proč ale nevybudovat jednoduchou stezku až na vrchol pahorkatiny směrem k Lochkovu? Mnoho otázek, ale většina bude zodpovězena na blízkém setkání chucheláků s odborníky v K 8.

Humor na straně 7 - Nedávno zde na blogu čtenář pod titulkem Mořská pláž napsal následující řádky: Obec dnes uprostřed obce, zastávka Kazínská, vybudovala pláž. Místo rostlin záhony zavezla kamínky. Na jaře ještě na ně usadí plážová lehátka. Při čekání na bus se občané budou moci opalovat. Byl to dobrý nápad zlikvidovat zeleň a navézt šutry. Co ten prostor ještě vyasfaltovat.

V této souvislosti Mgr. Pavel Klán na straně sedm zpravodaje obsáhle píše jak je nutné v Chuchlích se více věnovat výsadbě zeleně a vodním plochám, péči o městskou zeleň. Proč tedy výbor pro životní prostředí zeleň na Kazínské zlikvidoval? A proč, když pan Klán píše o udržování vody v krajině, pod štěrk dali nepropustnou fólii?


(...pokračování dnes v noci.)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Václav Burle | 27. září 2018 v 9:29 | Reagovat

Tak už konečně víme kdo to je pan Štefan Lazárek, který kandiduje společně s Jiřím Špaňhelem v Chuchli za ANO. Srazili jsme se ve dveřích radnice. Na můj dotaz zda mu nevadí, že se dal do spolku s kovaným komunistou odpověděl. "Já o jeho minulosti nic nevím. Známn ho takového jaký je dnes..." a rychle utekl.

2 Marie N | 27. září 2018 v 9:50 | Reagovat

Proč ale pane Václave nemáte na tento váš blog odkaz ve zpravodaji. Vždyť o vás nikdo neví.

3 Václav | 27. září 2018 v 20:17 | Reagovat

[2]: Máte naprostou pravdu. Před časem jsem požádal pana tajemníka o vložení na internetové stránky obce. Byl jsem odmítnut. Přitom je tam aerobik, rybáři, dětské centrum atd. Názor si udělejte sama. Ale již dlouho uvažuji o tom, že si nechám do zpravodaje vložit inzerát...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama