Září 2018

Dobrá zpráva

27. září 2018 v 22:38 Lékař praktický
Vyhovuje Vám následující časový rozpis chuchelské ordinace? Na straně druhé chvála Bohu, že jí máme...

Není to zas tak dávno co jsme zde na blogu psali, že od října bude lékař v Chuchli každodenně. A už je to tady. Problémem pro mnohé asi bude, že pouze jeden den je v pozdější hodině.

Pondělí 07:30 - 13:30
Úterý 07:30 - 15:00
Středa 07:30 - 13:30
14:00 - 18:00 - pouze 24.10.2018 (Dr. Kolář)
Čtvrtek 07:30 - 13:30
Pátek 07:00 - 11:00 (pouze sestra)*

Zdravotní sestra: Zuzana Zvěřinová, DiS., zástup: Alena Říhová
Lékař: MUDr. Martina Knappová, MUDr. Jan Kolář

Zamyšlení ke starostům Chuchle

27. září 2018 v 9:34 | Postůjte, poseďte, nalijte si něco dobrého a zavzpomínejte. Kdyby jste měli od roku 1990 zhodnotit práci starostů k jakým názorům by jste došli? Pište do komentářů pod tento článek. |  Volby 2018
ROBERT MAŘÍK,
zastupitel za TOP 09,
několika řádky klepl hřebíček na hlavičku

"Na základě čtyřletého působení jako zastupitel městské části Praha - Velká Chuchle jsme zklamán působením a fungováním zastupitelstva. Na radnici chybí kontinuita, která je důležitou devizou pro rozvoj a fungování obce. Zastupitele mají fungovat jako tým lidí, kteří jsou připraveni pracovat společně, jednat a hledat shodu pro projednávané projekty a hledat společná řešení. Za volební období se i některé věci podařily, ale u mne převládá pocit, že důležitá témata a velké problémy obce se neřešily a byly tiše odloženy do neurčita. Také nefunguje informovanost občanů tak, jak by si zasloužili. nechtěl jsem pro obec pracovat jako opoziční zasupitel, ale bohužel okolnosti k tomu vedly a nic s tím nešlo dělat. Za situace, která na zastupitelstvu panuje, je to boj s větrnými mlýny."

DISKUSE: Václav Burle - Lépe by to nikdo nenapsal. Několik řádek a je v ních obsaženo vše co všichni cítíme. Problémem ale je, že při pohledu na volební kandidátky se s velkou pravděpodobností na radnici nic nezmění. Nechtělo by to zásadní obměnu lidí? Chucheléků? Tak snad až za další čtyři roky. Nepředurčují slova pana Maříka aby právě on se stal starostou obce? Otázkou je zdali by měl zájem...

Poslední číslo chuchelského zpravodaje mile překvapilo. Jsou v něm informace k zamyšlení, ale i neskutečné bláboly, chyby, humor. A to je moc dobře. To vše dohromady dělá časopis časopisem...

27. září 2018 v 9:22 Zpravodaj
Chtělo by to ale změnit členy redakční rady. Stanislav Fresl by tam jako starosta vůbec neměl být. Zpravodaj by měl být nestranný a to jeho osoba v žádném případě nesplňuje. Dalším členem je komunista ing. Jiří Špaňhel a rudý svazák Jan Zágler. To se současnou demokracií přece nemá nic společného. Vy se již nepamatujete jak pan Špaňhel málem zlikvidoval schůzi v listopadu 1989 ve Startu? A dnes je z něj místo kovaného komunisty pravičák. Ale stále platí. Jednou komunista vždy komunista!!!

Libeřský potok na straně 6 - Se zajímavým článkem přišla Pavla Machánková vedoucí odboru životního prostředí na chuchelské radnici. Bohužel napsala Z, ale ne A. Pouze popisuje horní část libeřského údolí. Proč ale ne i tu spodní? Ta je důležitá tím, že právě zde je hlavní vchod ze středu obce. Máme tomu rozumět tak, že ten bude pro veřejnost uzavřen?

Dále upozorňuje na rybníček, který je již delší dobu bez vody. Poslední průzkum prokázal, že v něm dokonce žije chráněný čolek horský o dalších obojživelnících ani nemluvě. Kam se ta voda ztratila? Není důvodem fakt, že zahrádkáři zejména v letošní době sucha ho rychle vyprázdnili?

Úpravy, jak jsme zde na blogu již mnohokrát popsali, by měly být opatrné. Potokem prochází biokoridor a je i součástí přírodní rezervace. Pro setkávání občanů, odpočinek, je to tady ideální místo, které plné ptactva, hmyzu, obojživelníků, ale i zvěře. Proč ale nevybudovat jednoduchou stezku až na vrchol pahorkatiny směrem k Lochkovu? Mnoho otázek, ale většina bude zodpovězena na blízkém setkání chucheláků s odborníky v K 8.

Humor na straně 7 - Nedávno zde na blogu čtenář pod titulkem Mořská pláž napsal následující řádky: Obec dnes uprostřed obce, zastávka Kazínská, vybudovala pláž. Místo rostlin záhony zavezla kamínky. Na jaře ještě na ně usadí plážová lehátka. Při čekání na bus se občané budou moci opalovat. Byl to dobrý nápad zlikvidovat zeleň a navézt šutry. Co ten prostor ještě vyasfaltovat.

V této souvislosti Mgr. Pavel Klán na straně sedm zpravodaje obsáhle píše jak je nutné v Chuchlích se více věnovat výsadbě zeleně a vodním plochám, péči o městskou zeleň. Proč tedy výbor pro životní prostředí zeleň na Kazínské zlikvidoval? A proč, když pan Klán píše o udržování vody v krajině, pod štěrk dali nepropustnou fólii?


(...pokračování dnes v noci.)

SK Čechoslovan Chuchle to je jeden velký BORDEL, který se táhne od tzv. sametové revoluce. Lze ještě vůbec fotbalový klub pod tímto názvem zachovat? Máslo na hlavě má jak pan Fresl, tak i pan Melichar a všichni zastupitele. Otázkou je, jak z toho ven

25. září 2018 v 22:16 - - Čechoslovan
O tomto problému toho moc nevím. Už je to moc dávno co jsem kopal u Vltavy za žáky. Zapřísahal jsem se, že tomuto problému se zde na blogu věnovat nebudu. Ale jednomu to nedá. Nyní je třeba nejdříve umět věci pojmenovat. To ale bez vaší pomoci nepůjde. Takže pište do komentářů a já se pokusím to nějak smysluplně dát dohromady...

Václav Burle

* * * SK Čechoslovan vznikl v roce 1926 * * * J. Špaňhel a Š. Lazárek založili nový fotbalový klub * * * Chce Akademie získat Čechoslovan, pozemky obce? * * * Advokáti na vyžádání vedení obce prohlásili, že chuchelský úřad, až na některé finanční nesrovnalosti, může právně Čechoslovan ze dne na den převzít * * * Otázkou je, zda obec bude muset nejdříve za Čechoslovan některé dluhy neprodleně uhradit * * * Na pana Šafáře je vedeno prý na 19 exekucí * * * Problémem bylo, že v novodobé historii v klubu nebyl žádný kvalifikovaný a čestný hospodář, úředník * * * Dovedl bych si i představit že by na pozemcích u řeky vyrostlo to mutifunkční centrum a u něho venkovní hřiště, bazén apod. * * * Když to jde v Radotíně, tak proč ne ve Velké Chuchli * * * Víte, že ta budova na hřišti ještě není zkolaudovaná * * * Sveze se dluh za vodu na bedra exstarosty Mgr. Martina Melichara? * * *

Informace, které neustále přícházejí svědčí o jediném. Není nikoho kdo by věděl,
jak situaci kolem Čechoslovanu řešit a také vyřešit.
S velkou pravděpodobností je to záležitost na hodně dlouhou trať!

V archivu Čechoslovanu, který pravděpodobně neexistuje, jsou stovky různých smluv, které buď nejsou, nebo jsou bůh ví kde, na chuchelské radnici, na hl. m. Praze atd., nebo se dokonce s úmyslem někoho poztrácely. To je důsledkem, že se nikdo v ničem nevyzná. To se prokázalo i na posledním zastupitelstvu, kdy jiné informace měl pan Pořízek a jiné pan Mařík. A oba měli svojí pravdu. Mnohé by se daly i dohledat, ale kde je v tom množství hledat? Jedno je však jisté. Příslušné komise, jak v klubu, tak i na úřadu, svojí práci nevykonávaly řádně. A z toho vznikl ten nepředstavitelný bordel, který bude převelice obtížné rozplést. Otázkou je zda je to vůbec možné. Nebylo by snadnější se dohodnout, vše potřebné zaplatit a udělat tlustou čáru? Bylo by to nejlepší, ale právně to asi bude neprůchodné. Ale kdo ví?

Na posledním zastupitelstvu starosta Stanislav Fresl řekl, že v roce 2009 byl členem výboru Čechoslovanu. Měl mít na starosti shánění financí pro klub. První co udělal, tak chtěl nahlédnout do učetnictví. To mu nebylo předloženo. Vedlo ho to k tomu, že z klubu ze dne na den odstoupil. Svědčí to o jediném. Již v tomto roce dobře věděl, že je něco špatně. Proč tedy již tenkrát nekonal?

V dnešním zpravodaji byl otištěn článek pana Vladimíra Kozáka, který členem kontrolního výboru. Na faktech poukazuje na protizákonné jednání exstarosty Mgr. Martina Melichara. Jedná se o to podepsání smlouvy, dodatku, který nepředložil ke schválení zastupitelstvu. Dále se diví, že pan Melichar v současných volbách kandiduje do zastupitelstva. Říká se, že není šprochu aby na něm nebylo pravdy trochu. Proč se pan Melichar nebrání? Proč občanům neřekne svůj názor?

(...pokračování zítra a do nedohledna.)

Příšera z hlubin našich rybníků. Nevíte co to je?

24. září 2018 v 7:34 | Nedávno se o ní hovořilo na Leonardu, nebo dokonce v Meteoru. Objevuje se v rybnících. A to je vše co o ní v tento okamžik víme.... |  Fauna
V tento okamžik záhada, kterou jistě za vaší pomoci rychle vyřešíme...

Letošní houbařská sezóna nevypadala pro obrovské sucho, nedostatek vodních srážek, nic moc. Trošilinku jsme si zahoubařili v létě, ale nic nenasvědčovalo tomu, že se později něco změní k lepšímu. Mnohde pro nedostatek hub byly dokonce odvolány výstavy. Ale bohudík se stalo. Po polovině září se začaly objevovat první houby a následně to vypuklo především v lesích pohraničních hor. Tam ve větším spadly nemalé srážky. A my jsme si v těchto dnech ve velkém zahoubařili na Šumavě. Taková množství hřibů smrkových, ale i kolodějů, už jsme po dlouhé roky nezažili. Sbíralo se a stále se sbírá na přepravky. Bohužel déšť začíná plodnice rozmáčet a ty se pak obtížně v takovém obrovském množství suší. Není problém houby nasbírat, ale co dál. My jsme včera krájeli až dlouho po půlnoc. Ale na několik dalších let jsme předzásobeni. A to jsme ještě neskončili. Čeká nás jelení říje a s ní spojené další houbaření.

Na lesní tábořiště jsme se po několika hodinách, sbíralo se pro množství hub rychle, houby jsme si vybírali, vrátili nejen uondáni, ale i špinavý a upoceni až za ušima. Nezbývalo nic jiného než se jen tak, jak se říká na Adama, vrhnout do teplých vod obrovského lesního rybníka. Ale co to na nás z vody zírá? Obrovské oko, které vypadá jako plné něčeho nehezkého, záhadného. A opodál jsme později našli dalších několik příšerek. Koupání nám žádný příjemný zážitek nepřineslo. Bohužel stále nevíme o co jde. Internet mlčí protože neumíme zadat to správné slůvko. Ale vy určitě víte, tak povídejte, pište...

Houby jsou v mrazáku, další se suší od přízemí až po půdu, a já v tento okamžik čekám na vynikající smaženici. V následných dnech bude smetanová omáčka z muchomůrek růžovek, česky masák, a bude následovat naprosto úžasná krmě z openěk měnlivých. To je opravdu ten největší delikates. Vytvoří se omáčka pod hovězí masíčko a podává se s rýží. Přijďte ochutnat.


O několik dnů později, při dalším návratu. na nás dokonce koukaly dvě příšerky, které v milostném objetí. Dnes už víme, že se jedná o bochnatku americkou.

Dobře si rozmyslete čemu dáte přednost. Satelitnímu městečku uprostřed obce nebo parku pro děti, maminy a seniory. Vaše špatná volba se již nebude moci vrátit. Hlavně ale přijďte v hojném počtu

21. září 2018 v 16:46 | Od Stanislava Fresla je více než slušné, že Centrum Chuchle projedná s občany několik dnů před volbami - 2. října. Tím se občané mohou rozhodnout jestli svým hlasem podpoří chuchelskou ODS. |  CAUSA Centrum Chuchle
Vážení spoluobčané,

tímto Vás srdečně zveme na veřejnou prezentaci autorů návrhu nového centra Velké Chuchle a autorů studie úpravy okolí Libeřského potoka, která se bude konat dne 2. října 2018 v areálu K8 (prostory dočasné školní výdejny) od 17,30 hodin.

Stanislav Fresl
starosta

CUI BONO - KDO Z TOHO BUDE MÍT PROSPĚCH? OBČAN NEBO DEVELOPER?


(Pokračování dnes v noci. Vy se již nyní můžet vyjadřovat v komentářích pod tímto článkem...)

Koho zvolit? Nebude to, ať to uděláme tak nebo onak, vždy špatně? Toť otázka. Problém může pouze vyřešit předvolební schůze na které se všichni kandidáti představí. Většinu, která je na kadidátkách, přece vůbec neznáme!!! Pomůže nám snad věštecká koule?

19. září 2018 v 13:57 | Všechny otázky, problémy, kolem nastávajících voleb nám může pomoci vyřešit chuchelský zpravodaj, který vyjde v nadcházejících dnech. Já ale od něj v těchto souvislostech mnoho neočekávám. A co vy? Myslíte, že vám odpoví na všechny vaše otázky? |  Volby 2018
Při volbách v Malé a Velké Chuchli se nabízí pouze jediná možnost. A to kroužkování kandidátů na funkce zastupitelů, místostarostů a starosty. Problémem nebo naopak výhodou je, že na toto období zastupitelů budeme mít dokonce třináct. To prosadil Stanislav Fresl. Vymyslel to dobře nebo se nám všem chtěl pomstít? Co myslíte?

(...pokračování dnes v noci. Ale vy se již můžete vyjadřovat v komentářích. K vašim podnětům bude v článku přihlédnuto.)


Kdo bude vítězem letošních voleb v obci? Určitě to nebude politická strana, ale jednotlivci. Komu zahrají melody boys tuš? Foto: Václav Burle, Smíchovské nádraží.

Štefan Lazárek, kandidát na zastupitele Chuchle za ANO. Ten leták je jedna velká hrůza. Může nás pouze utěšit, že si ho pravděpodobně nevytvořil sám

17. září 2018 v 20:10 Volby 2018
Nevím jak vy, ale já jsem hned na první pohled zjistil, že je něco špatně. Ze zákona České republiky není možné pořizovat snímky veřejného prostoru za pomocí dronu!!! Tedy bez náležitého povolení.

V těchto dnech jsme dostali od ANO leták, na kterém se prezentuje Štefan Lazárek. Je pouze plný frází, které jsou jednoznačně z dílny člena komunistické strany Československa ing. Jiřího Špaňhela. Kdo je pan Lazárek? Tak to nevíme. A právě to by mělo být hlavní součástí této divné tiskoviny. Lidé nejsou tak hloupí aby nalétli na několik frází, které navíc nejsou vůbec pravdivé. Jsou mimo realitu obce...

Pan Lazárek pod heslem Chci lepší Chuchli pro občany píše, že Čechoslovan zachová. Ale jak to chce udělat? Tak to už neuvedl. Na toto téma tady napsal perfektní povídání zastupitel Robert Pořízek. Řekl, že děti již o fotbal nemají zájem a vše konkrétně popsal. Proč by dítě mělo např. každý víkend se věnovat kopané když může s rodiči dělat příjemnější aktivity. A že by obec postavila dorostenecké mužstvo a nedej Bože k mančafty dospělých. Tak to určitě pane Lazárku nehrozí.

"Nadjezd konečně volná cesta bez závor." Pane Lazárku víte vůbec, že nemálo chucheláků si nadjezd nepřeje, ale naopak požaduje tunel? A mají z mnoha důvodů pravdu! Je pouze jediná cesta. Sezvat občany, vše jim vysvětlit a udělat referendum. Přesně tak to na poslední veřejné schůzi v základní škole požadoval i ředitel SŽDC. Nemůžete napsat svůj názor, když ten je úplně mimo talíř.

A dostáváme se k tak zvanému Centru obce. "Nové srdce naší krásné Chuchle. Ano konečně." Co si po těmito vašimi slovy máme představit? Můžete nám prosím odpovědět?!

Z uvedeného je zřejmé, že vy pane generální řediteli nevíte o obci a o její problematice, občanech, vůbec nic!!! Jak dlouho v Chuchli bydlíte? A kde?Mgr. Martin Melichar a jeho Pro Prahu

17. září 2018 v 19:50 | Podle informací, které okrašlovací spolek dostává nebude vůbec snadné si na volebních lístcích najít nějakého svého favorita, favority, o stranách ani nemluvě. Vy jste již rozhodnuti koho budete volit? Máte v tom jasno? |  Volby 2018
Několikrát jsme pomocí elektronické pošty požádali pana Melichara o zaslání volebního programu. Do dnešního dne nic nepřišlo. Poměrně živo ale začalo být na jeho facebookových stránkách. Má tam i tento snímek. Že jsou si podobní....

Na obrázku může být: 2 lidé, stojící lidé a uvnitřMartin Melichar je jednoznačně proti nadjezdu nad železniční tratí. Co ale za celá svá volební období udělal pro to, aby nadjezd nebyl a naopak byl tunel. NIC!!! A při tom v jeho vlastním zájmu je aby nadjezd neexistoval. vždyť má vést téměř nad jeho nemovitostí. Následují jeho slova?:

"Nadjezd vs Podjezd - vypadá to, že toto bude opět téma nejen aktuálních voleb. Je bohužel smutné, že se stavajícímu vedení radnice daří celou obec manipulovat ve prospěch obludného nadjezdu, přestože studie i odborníci jasně několikrát řekli, že obě varianty jsou možné. Každá varianta má své výhody a nevýhody. Místo konstruktivní debaty (a hlavně konkrétních činů) jsme opět svědky jen účelové a velmi průhledné manipulace ve prospěch nadjezdu. Takže za poslední 4 roky neudělal pan Fresl, Šimek a spol. v této věci vůbec nic! možná si jen připravovali půdu s developery na konečné vylití betonu v Chuchli. Necháme se i letošní volby znovu zmanipulovat?"

V souvislosti s nadjezdem připomeňme, že ten také požaduje ta obludná současná ANO, která pod vlivem komunisty ing. Jiřího Špaňhela. Více si můžete přečíst na letáku, kde se prezentuje pan Štefan Lazárek. (Brzy přineseme více informací.)

Měli jsme možnost se ilegálně, po partyzánském způsobu, dostát k volebnímu programu pana Melichara. Je to jedna velká hrůza. Fráze za frází...

Historické vlaky a vše kolem té dávné železnice vždy potěší

15. září 2018 v 22:08 | Chcete se zdokonalit ve fotografování? Tak 25. září jdeme snímat modní přehlídku. A i vy můžete být při tom. Následně jedeme fotografovat do hor vzácné houby. Nezapomeneme ani na říji jelenu atd. atd. |  Okem objektivu
Na Smíchovském nádraží a v nedalekém zlíchovském Depu se dnes konala velká sláva. Součástí byly i jízdy historickými vlaky. Pro děti to tam byl ráj. Zanedlouho se bude opakovat...


To by ani jeden nevěřil co nadšenců je kolem historických vlaků. Tohle je asi parní lokomotiva Šlechtična. A tady jí máme jak projíždí Velkou Chuchlí...Je to až neuvěřitelné kolik má lokomotiva ve spodní části hejblátek a všeho možného....


A všemu tomu hemžení pro potěchu srdce i duše vyhrával vynikající taneční orchestr mladých lidí. Bylo to úžasné.

Foto: Václav Burle