Vrátili jsme se z Alp

21. června 2018 v 23:38 | Okrašlovací spolek pořádá nebo spolupořádá ročně nemálo velice zajímavých akcí, výletů, putování atd. Zítra jedeme např. na korálovce ježaté. Věřte, že je to velký a nevšední zážitek... |  Okrašlovací spolek
V letošním roce jsme pojali naše putování po Alpách opravdu grandiozně. Bylo to dlouhé, fyzicky náročné, ale krásné. Rozhodli jsme se navštívit nejvyšší vrcholy a světe div se, i my se divíme, podařilo se. Stačí nějaké to lano, úvazky, sedáky, mačky, karabiny atd. atd. Jenom kdyby to všechno naše úsilí nestalo tolik eur, franků. Na naše peněženky je tam hodně, ale přehodně draho.

Začali jsme na Zugspitze, Německo, a pak pokračovali na Jungfrau, Eiger, Monch. A protože jsme toho ještě neměli dost, tak nás čekal ze Švýcarska Materhorn, v minulém roce jsme ho zdolávali z italské strany a pak ještě ve Francii Monte Blanc.

Bohužel se nám nepodařilo zdolat Dufourspitze. A to jsme ho z italské strany již měli na hodně nedaleký dohled. Určitě ho dobudeme v příštím roce. Alpám, houbám a orchidejím zdar. Nazdar. A to za několik dnů jedeme znova do Alp rakouských - Toten Gebirge. Nechcete se někdo přidat? Čím více nás bude, tím to bude levnější.

Víte vůbec, že přes Švýcarsko máme ve Velké Chuchli osobu nejpovolanější? Na podzim nás bude nejen svými vědomostmi oslňovat na přednášce Klubu seniorů v kulturním domě. Kdo nepříjde prohloupí...


Monte Rosu i s ledovcem si necháme na příští rok. Už nyní se těšíme jak malí kluci....
A co houby, rostliny? Tak to na pokračování v samostatných článcích na internetu.


Korálovec ježatý je ze všech hledisek úžasná houba. A nám roste za humny Chuchle. I to je důvod proč ho pravidelně rok za rokem sledovat.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Okrašlovací spolek | 22. června 2018 v 0:05 | Reagovat

V těchto dnech, tak jako každý rok, vybudujeme v oblasti Šumavy houbařský stanový tábor. Jeho součástí je i velké horské jezero vhodné i ke koupání. Ale voda není zrovna moc teplá. Snad i letos nedaleko bude trampský buffet, kde pivo, vuřty apod. Vaří si každý sám, nebo možno i společně. K snídaní, na oběd i na večeři převládají houbová jídla a to na všechny možné způsoby. Dobrou chuť. Nesďte doma za pecí a přidejte se. Je to levné a zejména pro děcka až neskutečné.

2 Nemáte náhodou? | 22. června 2018 v 22:07 | Reagovat

Herečka Michaela Kuklová nedávno oslavila významné výročí. Bylo jí padesát let. A my zde na blogu chceme o ní něco málo napsat. Nemáte někdo s ní fotografii? Třeba skupinovou z doby, kdy chodila do chuchelské školy? Nebo ze Strunek apod. Prosím pošlete na chuchleblog@seznam.cz Děkujeme.

3 Míša | 22. června 2018 v 22:34 | Reagovat

Na fecebooku o Chuchli se píše, že místní úřad Chuchle udělal nějaké čachry z pozemky na hvězdárně. Nevíte někdo přesně o co jde, co se tam děje.

4 Zasedání zastupitelstva | 24. června 2018 v 22:20 | Reagovat

Zítra v pondělí od 18,00 hodin v kanceláři starosty Velké Chuchle začíná veřejné zastupitelstvo. Pravděpodobně se tam budou dít zajímavé věci. Na programu je i bod, který se týká územního plánu obou Chuchlí. Starosta Stanislav Fresl pravděpdobně vyhlásí i setkání s občany, které se bude týkat Metropolitního plánu kolem našich dvou vísek tak, jak již mnohokrát slíbil. Podklady připravila paní Kozáková.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama