VI. mimořádné zasedání zastupitelstva

18. června 2018 v 21:55 | Pamatujete si jak před roky starosta veřejně prohlásil, že nová, v pořadí již třetí škola, přivítá první školáky v roce 2017. Ale až teprve nyní se trošilinku zadařilo... |  L.P.2018/
Zastupitele, včetně pana starosty, si myslí, že mohou všechno. Vždyť dostali od občanů důvěru. Není to pravda. Problémem je, že úřad neposkytuje lidem žádné informace a to ani ty nejzákladnější. Věděli jste například, že Chuchlí koluje petice? Že bude uzavřeně bez občanů zasedat výbor pro územní plán a rozhodovat o nás bez nás? Proč ještě neexistuje v této souvislosti stále stavební výbor? Proč už starosta Stanislav Fresl nesvolal veřejné setkání s občany, kde by je informoval o Metropolitním plánu a o tzv. Centru Chuchle. Zanedlouho začínají prázdniny, dovolené, a potom již bude na všechno pozdě. Občan nebude již mít možnost se vyjádřit, dovolat. Kdo ví jaké zrůdnosti, zhůvěřilosti, Metropolitní plán na chucheláky připravil?! Když se občane nezajímáš, tak se potom nediv!!!

Dnešní veřejné zasedání mělo dva zásadní body. Výstavbu školy a vyřešení problémů kolem Čechoslovanu.

Aby se mohlo konečně kolem školy začít něco dít, tak k tomu je potřeba zajistit stavební dozor. A to bylo smyslem dnešního zasedání zastupitelstva. Celou proceduru zajistil I. místostarosta Martin Šimek. Bez kvalitního a přesvědčivého výběrového řízení vybral firmu, která nabídla nejnižší cenu - 1 608 000 korun. Proceduře se podivil zastupitel Mařík, a určitě nebyl sám, který měl připravenou firmu, která by dokonce byla ještě o půl milionů korun levnější. Otázkou je, jestli za méně muziky se vždy udělá více práce. Střet pana Maříka s panem Šimkem byl zajímavý, ale nic moc nevyřešil. Návrh prošel pouze hlasy ODS a ctitele Pavla Klána. Dobrou zprávou je, že tímto se začíná budovat. Tak ať se povede...

Kolik asi klubových odznaků Čechoslovanu bylo vydáno? Máte nějaký? Tak prosím pošlete na chuchleblog@seznam.cz. A my zde uveřejníme pro zajímavost, pro radost chuchelských fotbalových fanoušků...

Dalším tématem byla problematika kolem Čechoslovanu Chuchle. O naše fotbalové hřiště mají zájem různí dravci. Ale to kolem kopané bylo vždy. Již delší dobu, dokonce snad od prvopočátku, to v Čechoslovanu - zejména po stránce financí - hodně hapruje. Prý si jedinci dokonce posílali peníze i na své vlastní rodinné účty. Na klub je vyhlášena exekuce a v kase, učetnictví, chybí velké peníze. Nezaplacené jsou i faktury. Na dnešním zastupitelstvu se dokonce provalilo, že občerstvení na hřišti je provozováno na černo. Věděli jste, že rodiče mladých fotbalistů sepsali na záchranu Čechoslovanu petici? Máme od iniciátora slíbeno, že nám jí na chuchle.blog.cz dá ke zveřejnění. Věřme, že svůj slib dodrží. Celá causa kolem fotbalového klubu míří k soudu a pravděpodobně padne i několik trestních oznámení. Trest nemine ani vedení chuchelské radnice. Ta bude s velkou pravděpodobností mnohé dluhy muset zaplatit s obecní kasy. A nepůjde o malé peníze.

Ptejme se ale jak k tomu všemu mohlo dojít. To kontrolní výbor pod vedením zastupitele Roberta Pořízka, pánů Kozáka a Záglera nikdy nic nekontroloval? Proč veškerý ten zmatek začali pánové rozkrývat tak pozdě? Po mnoha letech! Vždyť si všichni kohouti v obci již před lety prozpěvovali, že něco shnilého je ve státě Dánském, v Čechoslovanu.

Po celou dobu jednání kolem fotbalu padala tato slova: trestní oznámení, jak k tomu mohlo dojít, co starosta, zastupitele, výbory, exekuce, zadlužení, odstoupení od nájemní smlouvy, schválit zprávu, neschválit zprávu, předělat, soud, policie, vrátit obci dotace, znemožnit odběr vody, elektřiny, vymáhat způsobenou škodu. Co bude platit obec?

Na závěr korunu tomu všemu dal sám pan starosta když prohlásil: "To jsem nebyl starostou, když jsem byl požádán Čechoslovanem abych mu vedl učetnictví. Jenže jsem se nemohl dobrat učetních knih. Prý je má učetní. Tak jsem to odmítl." Jak pan Fresl řekl, tak to bylo dávno. Pro nás to ale znamená, že již tehdy dobře věděl, že v Čechoslovanu se dějí velké nepravosti. Tak se ptejme, proč k řešení dochází teprve nyní?

Poznámka: kancelář pana starosty praskala ve švech. Nejstarší přítomný občan, tedy já, musel na zchátralých nohách postávat u dveří. Už to nevydržel a požádal pana Fresla o židli. Ten mu nabídl s úsměvem vlastní křeslo, čehož pan Václav s velkým uznáním využil. Netrvalo dlouho a pan Kováč přinesl jiné a to ještě v lepším koženém provedení. Konečně se i pan Stanislav mohl usadit. Ale kde je od ostatních mladších přítomných morálka, slušnost, etika? Ale jeden se divit nemůže. Vždyť i v tramvajích těhotné ženy se sebou vlají na tyčích a starší dámy bojují s berlemi. A mladí dělají že nic nevidí. Až tam jsme to dopracovali...

Ptejme se ale proč o toto zasedání takový zájem. Že by o školu? Tak to v žádném případě. Jenom dravci kolem kulatého míče se začali slétat na chuchelský fotbalový klub Čechoslovan. Jak asi dopadne?!

** ** ** ** **


Velkou Chuchlí nedávno projelo více než sto historických automobilů jedné světoznámé značky. Kdo jako první do komentářů napíše o kterou se jedná bude odměněn...


 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Územní plán, | 18. června 2018 v 22:14 | Reagovat

bez přítomnosti občanů se bude projednávat ve středu v 18,30 hodin v kanceláři pana starosty. Prý s architektem jehož jméno a příjmení zatím nikdo nezná. Rozhodnutí, které vzejde, se závazně pošle na nejvyšší politické a městské orgány, Ale jaké budou. Proč toto zasedání je TAJNÉ?

V této souvislosti je dobré se zeptat, proč jednání nebudou účastni ani členové stavebního výboru, ted odborníci, právníci, inženýři, architekti, občané Velké a Malé Chuchle. Co se opět kuje za pikle.

2 jana | 18. června 2018 v 22:58 | Reagovat

Dík Václave. Kdyby tě nebylo tak nic nevíme.

3 Dodo | 19. června 2018 v 15:15 | Reagovat

Cesta od cyklostezky ke kanalizačnímu sběrači okolo hřiště Čechoslovanu nemá žádný název. Možný název  této komunikace je Freslova.  Název je příhodný a konec této cesty výstižný. Dodo

4 Bubo | 19. června 2018 v 15:23 | Reagovat

[3]: Freslova by se spíše měla jmenovat Mezichuchelská.  Tou fresl přivedl do chuchle na tisíce aut a to na úkor života chucheláků

5 ODS | 19. června 2018 v 16:56 | Reagovat

Myslím,
že je důležité si uvědomit
současný stav, kdy o činnosti vlády
a vůbec chodu naší republiky
spolurozhodují komunisté. To je
po tolika letech opět hrozba pro
svobodu a demokracii.To jsou slova našeho starosty který se o spolupráci s komunisty opírá celé volební období.

6 Bubo | 19. června 2018 v 19:37 | Reagovat

[5]: Jaké komunisty máte na mysli?

7 Policie přepadla magistrát | 19. června 2018 v 20:06 | Reagovat

*** Tak dlouho se chodí se džbánem pro pivo až se ucho utrhne.

Právě v tento okamžik Policie České republiky dělá šťáru v jednom z oddělení na magistrátu hl. m. Prahy. V souvislosti s dotacemi na sport a tělovýchovu se tam pravděpodobně rozkradly miliony a to do vlastních kapes.

*** Zítra v kanceláří chuchelského starosty se sejde několik vybraných lidí. Budou projednávat územní plán obce a to za účasti nějakého architekta. Občané nevědí co se bude projednávat a kdo je ten architekt. Není to celé takové divné? Podle informací z kanceláře úřadu prý půjde o nové Centrum Chuchle. Jak pan starosta Fresl na včerejším zastupitelstvu prohlásil, výsledek jednání bude neprodleně zaslán na vyšší úřady. Co se tam bude posílat a proč? Nevíte někdo? Co vy pane Kláne, Pořízku, Melichare, Maříku, paní Felixova, Šimku, Kadeřábku, Fresle, Balcare? Napíšete něco konkrétního svým voličům?

8 Robert Pořízek | 21. června 2018 v 1:59 | Reagovat

Pane Burle,
KV. není pod vedení pana Kozáka ani pana Záglera. Předseda výboru je Robert Pořízek a výše jmenovaní jsou jeho členy. A vaše tvrzení, že  KV.  nic nedělal ?
Pane Burle, vás opravdu omlouvá váš věk. Na zastupitelstvu,  jste byl od začátku a tak jistě víte, co jsem říkal o kontrolách Čechoslovanu od roku 2014. Před měsícem se objevili nové skutečnosti, které před tím nebyli známé a tak na žádost pana starosty, KV. udělal kontrolu plnění smlouvy, mezi Čechoslovanem a úřadem a vyplynuli skutečnosti, které jsem jako předseda KV. předložil hned, jak to bylo možné a to na mimořádném zastupitelstvu.
Ty nové skutečnosti jsou, například:
1)nezaplacená faktura za vodu v částce 91 000 ,- za rok 2017 a předběžný dluh 52 000,-  
2)doklady o zadlužení klubu Čechoslovan cca 900 000,- .
3) vyplacení dotace v částce 20 000,-  na úřadu neznámí účet.

Tyto nové skutečnosti jsou známé cca 3 týdny. KV toto vše zpracoval v co nejkratším čase a předložil na první možné zastupitelstvo.
Jako předseda KV,  nemůžu vycházet z dohadů, ale z faktů a tak jsem i se členy KV učinil.
Bohužel tomu všemu není konec…

PS: alespoň pište fakta pane Burle, když jste na tom zastitelstvu byl. 2/3 toho, co jste o fotbale napsal , jsou nepřesnosti, nebo vaše výmysly.

Nic méně, i v tom stavebním dozoru máte hodně nepřesností, výmyslů a dohadů. A dnes napíšu i lží. Ale to je u vás už běžná praxe

Robert Pořízek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama