Prý máme pokrok. Co se ale týká převoznických lodí, tak tam to neplatí. Nebo snad ano? Je to podobné jako s tím bio. Dříve jsme měli všude kolem Chuchle bio a dnes máme Hornbach a skládky

19. června 2018 v 23:10 | Kam se poděly ty chuchelské lány, jahodové plantáže, zelináři, kteří měli tu nejlepší, nejkrásnější a nejzdravější zeleninu, ovoce. A dnes nám místo toho dali Mezichuchelskou a ještě chtějí zničit střed naší milované vísky. To opravdu dopustíme?
Když vidím ty současné loďky tak se musím smát. Zde na Vltavě jezdily prámy, které měly ocelová lana pod hladinou nebo na stožárech nad hladinou. Tak jim pohonem byla tekoucí voda. Žádný benzín, žádná nafta, žádná elektřina. Proč to dříve šlo a dnes to nejde i když se všude tvrdí, že musíme být ve všem ekologičtí! Ten prám navíc převezl cca sto lidí a ještě dokázal uvést tank, auto. Není to alespoň k zamyšlení?!

Více v rubrice Vltava na chuchle.blog.cz. Tedy koho ta historie plavidel zajímá....

Fotka uživatele Marketa Burleova.

Snímek od jednoho z vás. Prý nemám jmenovat. Proč asi?
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hans | 20. června 2018 v 13:48 | Reagovat

Nevíte někdo kdy starosta Fresl seznámí lidi s metropolitním plánem? Tedy s tou částí která se obou chuchlí týká? Ono již moc času k přípomínkám nezbývá.

2 Proč by to dělal? | 20. června 2018 v 19:29 | Reagovat

Byl by sám proti sobě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama