Lípa v Černé rokli

18. června 2018 v 11:12 | Článek z Chuchelského zpravodaje č. 5/2004 |  - - lípa v Černé rokli
Za přítomnosti člena Zastupitelstva Magistrátu hl. m. Prahy pana F. Laudáta, zasadili chuchelští zastupitelé v čele se starostou ÚMČ Velké Chuchle panem Stanislavem Freslem strom českého národa - LÍPU. Přítomní občané si společně se zastupiteli přihodili k zasazenému stromu symbolickou lopatu zeminy s přáním, aby lípa zasazená v Černé rokli nad Velkou Chuchlí 30. dubna 2004 v předvečer vstupu našeho státu do Evropské unie, zapustila své kořeny a brzy zmohutněla. Nám všem bude strom připomínat významný den v historii našeho státu.

Několik hodin po zasazení lípy, přesně o půlnoci mezi 30. dubnem a 1. květnem, se jako dar sponzorů rozzářil nad Velkou Chuchlí desetiminutový ohňostroj. Stalo se tak na počest vstupu České republiky do Evropské unie. Bylo by jistě potěšitelné, kdyby náš život v tomto evropském společenství byl stejně prozářený jako tento zmíněný ohňostroj.

Jako bývalý zastupitel mám k tomuto místu osobní vztah, vzhledem k tomu, že jsem se zúčastnil sázení tohoto stromu. O rok později se objevil nějaký nepřející vandal a polámal několik větví této lípy. Ale strom se vzpamatoval a jeho dnešní podoba dokazuje, že roste do krásy.

Celý koutek zve k návštěvě a krásnému pohledu do chuchelského údolí. V pozadí dominuje ztepilý stříbrný smrk. V době Perseid jsme vždy chodívali na toto místo, odkud se nejlépe sledovaly "padajíci hvězdy". Na tento koutek navazuje zrevitalizovaný jabloňový sad, který se rozkládá nad celou ulicí Dubnická. Udělejte si malou procházku a přesvědčte se sami.
J. Stříhavka

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Josef K | 19. června 2018 v 11:28 | Reagovat

nebylo by foto?

2 Stříhavka | 20. června 2018 v 7:22 | Reagovat

Foto jsem přiložil, ale Václav ho nezveřejnil.

3 Václav Burle | 20. června 2018 v 12:32 | Reagovat

[2]: Ano to je pravda. Jenže jak ho pan Střihavka poslal, snímky byly dokonce dva, tak to nešlo okopírovat. Proto prosím poslat v zoneru. Děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama