Kolik asi chuchelských občanů si uvědomuje v jakém nádherném zeleném prostředí žijeme. Stromů ale není nikdy dost.

6. června 2018 v 17:47 | Místní úřad má dokonce oddělení životního prostředí, výbor pro životní prostředí, ale kde nic tu nic. Kolik v minulých letech vysázeli ouředníci v Malé a ve Velké stromů? |  Stromy NEKÁCÍME!!!
Ono to dokonce vypadá, že více kácíme naž vysazujeme. Pojďme to konečně změnit. Pamatuje se někdo z vás na chuchelské rozkvetlé sady? A že jich kolem obce bylo. Proč jsme si je nechali vykácet? Rozumíte tomu někdo? Ale stále máme možnost vše změnit. Na stromy, sady, jsou na magistrátu hl. m. Prahy neskutečné peníze a to dokonce v eurech!!! A pro Chuchle je rozhodující i ten fakt, že akáty se mají po celé Evropě vykácet. A ty máme kolem našich vísek všude.

Letošní květen byl nejteplejší od roku 1811. Může ta vysoká teplota mít nějaký zásadnější vliv na dění v přírodě? Lípy mnoho květů bez včel a jarní houby naopak vůbec nevyrostly...

Je polovina června a to je doba rozkvetlých lip. A těch historických máme v obci několik. Bohužel ale i lipové aleje, které jsou zdevastované, zničené. Nedávno dvě učitelky základní školy otrhávaly pamětní lípu u školy. Určitě bude v zimě lipový čaj. Jenže správně se má sbírat pro léčivé účely květ z lípy velkolisté. Ale to by bylo na jiné povídání.

Letošní rok těmto nádherným slovanským stromům nebývale přeje. Lípy jsou obalené květy. A ta vůně. Jenom těch včel je pramálo. Je radost se jít podívat na tu na zahradě dam Kolínských, která je vidět částečně i z autobusu. Nechali si jí na vlastní náklady ošetřit a to jí hodně pomohlo. A víte kolik má let? U ní to víme naprosto přesně.

Zajímavá je i ta u křižovatky na Strakonické hned u podchodu. Vědět tak jak je letitá a kdo jí vysadil a proč. Třeba někdo víte a dáte vědět.

Lípa na Starochuchelské u zastávky autobusu Kazínská, tak to už je jiná kapitola. Víte, že ji Standa chtěl porazit? A jak jinak než kvůli autům. Automechanik všude bratry má. Femat neměl kde parkovat. Sekera obrovských rozměrů je vynikající argument jak jí zachránit. Bohudík se povedlo. Nenajde se ale zase někdy někdo kdo jí pošle k zemi?

Větve pan zastupitel v minulém roce ořezal, ale lípa se nedala a má je opět ve stejné velikosti. Co k tomu ještě dodat?

Lípa pana Bejlka je na věky věků spojena i se zastupitelem Robertem Pořízkem. Tomu vadilo, že se před ní musí vždy sklonit. Tak se zde na blogu ještě pochlubil, že to byl právě on, kdo větve nad chodníkem ořezal. Pravdou je, že na přesahování větví si stěžovalo povícero občanů. Podobná situace vznikla i v těchto dnech. Opravdu se bude opět ořezávat. Nebo vám to opravdu vážení spoluobčané vadí, že se musíte na chviličku sklonit, lípě, Matičce přirodě se poklonit?

Podle nejnovějších vědeckých poznatků se zjistilo, že jak stromy, rostliny, tak například i houby atd. mají myšlení. Všichni totiž spolupracují, pomáhají si. Vzájemně se potřebují. Bez spolupráce by nikdo z nich nemohl existovat, nepřežil by. Ale to je opět na hodně dlouhý článek.

Další lípa byla vysazena v rámci vzniku Evropské unie někde na Rudém vrchu. Jenže nevíme kdo jí vysadil a jaký k tomu měl důvod. V této souvislosti si připomeňme návrh na vysazení Lípy svobody u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Vedení obce s výsadbou souhlasí a vyzvalo občany aby navrhlo místo, kde slavnostní akt provést. Napadlo vás už něco? Tak pište prosím pod tento text do komentářů. Děkujeme.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Fotbalisté nepřehlédněte. To bude šrumec. | 6. června 2018 v 22:51 | Reagovat

V pondělí 18. června v 18,00 hodin v kanceláři starosty se bude konat další veřejné zastupitelstvo. Tentokrát si na své příjdou zejména zájemci o výstavbu v pořadí již III. školy a následně  pak milovníci a nepřátelé Čechoslovanu Chuchle. Proběhla tam kontrola veškerého učetnictví a výsledek je hodně na pováženou. A co bude s Čechoslovanem dál? Najde se někdo kdo ho dá do lajny, do pořádku?!

INZERÁT: nemáte někdo historické odznaky Čechoslovanu? Nabídněte na chuchleblog@seznam.cz

2 Okrašlovací spolek | 6. června 2018 v 23:25 | Reagovat

Dnes se sešlo několik přátel, sousedek a sousedů. Hlavním námětem bylo co dál. Blíží se komunální volby, a tak by bylo více než dobré rozšířit činnost. Některé z nás zaujala úspěšná akce pana Němečka, který již dvakrát pozval chucheláky na grilování, posezení. Uvažujeme, že bychom něco takového pravidelně - jednou týdně - udělali i my. Měl by někdo z vás zájem se potkávát na černé hodince? A nebylo by to jenom o politice. Podmínkou by ale bylo, že by si každý musel přinést vlastní židli nebo jiné  sezení. Nebo možno i na zemi, v trávě. Tak co půjdete do toho? Pojďme společně řešit obecní chuchelské věci, záležitosti.

3 Hledáme pasáčky ovcí a koz | 7. června 2018 v 12:03 | Reagovat

Od 21. června, Praha Děvín, k dispozici stan, odměna 500 korun za den. Kontakt: 603 598 341.

4 Pozvánka pro děti, ale i pro občany, seniory. | 7. června 2018 v 12:16 | Reagovat

Velkou událostí je ve Velké Chuchli každoročně Dětský den, který pořádají chuchelští hasiči. Letos se bude opět, za velkého zájmu, konat v sobotu 9. června od 13 hodin v areálu zdraví. Občerstvení je pro děti zdarma, bude i zmrzlina, která v současných vedrech příjde více než vhod.  Dojde i na opékání špekáčku. I když se zejména v letních měsících nesmí ohně v lesích rozdělávat pro hasiče to tak docela neplatí. Vždyť sebou budou mít veškerá hasící zařízení. Pro děcka příležitost se s hasičskou výstrojí a výzbrojí pořádně vyřádit. Tak si to užijte a dejte potom vědět jak jste byli spokojeni.

5 Lesní školka rok 2013 . vzkaz | 7. června 2018 v 12:21 | Reagovat

Video a článek je v rubrice Chuchelský háj jako první a to pod titulkem "Chuchelským hájem se pohybují bojovní darebové."

6 VÝROČÍ - tenkrát St. Fresl jako starosta prohlásil, že se bude kácet, neboť se zítra začíná budovat nadjezd. Psal se rok 2013 | 7. června 2018 v 12:50 | Reagovat

Už uteklo hodně vody ve Vltavě, ve Vrutici, kdy byly pokáceny, u železničního přejezdu, dva letité a překrásné jerlíny. Tenkrát to byla hloupá partyzánština. Tedy nic proti těmto hrdiným bojovníkům. Chuchelští občané se tak rozčílili, že to i změnilo politické uspořádání v obci. Málokdo uvěřil tvrzení tehdejších odpovědných úředníků, že nikdo za nic nemůže. "Já nic já muzikant..."

Oba stromy vyhodily výmetky a brzy bylo vidět, že se jim u nás bude - bohudík - opět dařit. V těchto dnech předvádějí přenádherný koncert. Jenom si přejme, aby jejich další vývoj byl svěřen opravdovým odborníkům. Je předpoklad, že se opět, tito potomci svých rodičů, stanou ozdobou naší milované vísky.

Jerlínům se daří a o nadjezdu, tunelu, se už nemluví. Jestli chcete vědět jak to vypadá, tak si v rubrice vlevo najděte NADJEZD a budete v obraze.

Na posledním setkání v základní škole ředitel SŽDC a ostatní zainteresování řekli, že za měsíc se začíná stavět. Kde je konec ředitelům a té myšlence...

7 Bylo to o fous. Kdyby tam byl jejich otec, tak ho přizabil | 7. června 2018 v 22:29 | Reagovat

Tři školačky u přejezdu přecházely silnici. Před přechodem se podívaly vlevo. Přijelo auto, zastavilo a děvčata vstoupila do vozovky. Když byla v polovině přechodu, tak se podívala vpravo. A naštěstí se jim ten rychle jedoucí autobus ze Starochuchelské, který  již za železničním přejezdem, nelíbil. Tak počkala co se bude dít.

Autobus nepřibrzdil, ale naopak v té zákrutě ještě přidal. Kdyby školačky chuchelské základní školy to neměly v hlavě srovnané, tak jsme vyvěšovali černou vlajku. Být tam některý z jejich otců, tak řidiče snad přizabil.

Není to tak dávno co tento blog řešil řidiče autobusů, kteří jezdili přes přejezd na červená světla. Několikrát se málem střetli s vlakem.

DP má nedostatek řidičů a bere kohokoliv. A co takhle nejdříve je naučit pravidla silničního provozu?

8 Václav Burle | 7. června 2018 v 23:21 | Reagovat

O článek níže jsem dopsal povídání o Freslově Centru. Teď  už je občané jenom na vás si říci svůj názor. Kromě tohoto blogu vám nikdo žádný prostor nedá. Tak toho vyuřijte...

9 Jak na klíště | 7. června 2018 v 23:25 | Reagovat

14. 6. od 17.30 hodin v prostorách klubovny nad poštou
Lymská borelióza aneb jak se nebát klíštěte
V průběhu večera se dozvíte:
- Jak se nemoc projevuje.
- Jaké jsou možnosti obrany proti nákaze.
- Jak lze s nemocí bojovat i za pomoci přírodních zdrojů.

Tématický večer se bude konat při minimálním počtu 5-ti zájemců.
Registrace předem na mailu info@rcchuchle.cz.
Vstup zdarma.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama