Kolem Čechoslovanu to vře. Fanoušci, rodiče, už to nevydrželi a sepsali petici. Stačí si kliknout na odkaz. Bude opravdu lépe?

20. června 2018 v 14:04 | Mnozí se ptají, proč problém nechalo vedení obce dojít tak daleko. Ono stačí zabrousit do minulosti. Je veřejným tajemstvím, že o pozemky Čechoslovanu byl obrovský zájem a vůbec nešlo o fotbal. Nebyl ten dotyčný nasazen na přežití jako bílý kůň? |  - - Čechoslovan
PETICE RODIČŮ, příznivců současných uživatelů areálů za přidělení areálu SK Čechoslovanu Chuchle Sportovní akademii Praha, z.s.

My, níže podepsaní rodiče, sportovci, občané, žádáme členy Zastupitelstva MČ Praha Chuchle o schválení Žádosti o provozování a propůjčení sportovního areálu SK Čechoslovanu Chuchle.

Výhody provozování areálu sportovní Akademií Praha, z.s.:

I. Silná členská základna, cca 250 registrovaných sportovců
2. Výborná sportovní výkonnost, nejvyšší mládežnické soutěže PFS
3. Čtyřleté působení v areálu Čechoslovanu a znalost místních problémů
4. Návaznost na místní občany, návaznost na školku a školu
5. Více jak 20 kvalifikovaných trenérů fotbalu a atletiky
6. Řádné a bezproblémové členství ve FAČR, PFS a ČAS
7. Organizování dětských dnů pro školu, školku a občánky MČ Velká Chuchle
8. Možnost vložení názvu Chuchle do již zavedeného označení Sportovní Akademie Praha
9. Možnost vedení klubu SK Čechoslovanu Chuchle, případně pomoc s jeho vedením
1O. V případě spravování areálu vyhrazení tréninkových a hracích dnů nově založenému spolku z bývalých hráčů Čechoslovanu Chuchle

Z výše uvedeného důvodu žádáme, aby zastupitelstvo MČ podpořilo tento návrh a respektovalo návrh občanů a tím umožnilo sportování více jak 200 malých sportovců.

Děkujeme

Za petiční výbor:
I. Ing. Josef Smola, Starochuchelská č.13, Praha 5 - Velká Chuchle
2. Ing. Irena Kyselová, Starochuchelská č.13, Praha 5 - Velká Chuchle
3. Květoslava Dostálková, K Vápence 223/20, Praha 5 - Velká Chcuhle

Za petiční výbor je oprávněn jednat:

Ing. Josef Smola, Starochuchelská č.13, Praha 5 - Velká Chuchle, MT 602 216 501

Podpisový arch k petici - text předmětné petice je umístěn na následující první straně či v těsné blízkosti tohoto podpisového archu. (následují podpisy...)

** ** ** ** **

Podle názoru okrašlovacího spolku zastupitelům nezbývá nic jiného než petici vyhovět. Přiznejme si, že v Chuchli žádný fotbal, v souvislosti s obcí, již dlouhé roky neexistuje! Ten provozují neobčané naší milované vísky. Nebýt ale jich, tak už dávno na hřišti roste jen plevel. Třeba se stane zázrak a Chuchle opět bude mít své vynikající mužstvo. Jenom prosíme, aby se nějakým nedopatřením nezničila ta historická fakta, která v současné době v podobě výstavy v klubu, restauraci.

Podmínkou je, aby obec, zastupovaná Stanislavem Freslem, uzavřela právně neprůstřelnou smlouvu. Nemělo by se nikdy stát, aby jsme o hřiště, tedy o pozemky, přišli. A i to je bohužel stále na pořadu dne. Nebo ne?

Pan ing. Josef Smola, úspěšný podnikatel, občan Velké Chuchle, je bezesporu garantem, že vše proběhne ve vší slušnosti a pravdě. Tak proč mu nedat možnost aby Čechoslovan vzkřísil z hrobu....


(chuchle. blog. cz má v souvislosti s Čechoslovanem Velká Chuchle, jeho krizí, další právní dokumenty. Máte zájem abychom je zde otiskli?)

Poznámka: Nevíte někdo, která fotografie, v souvislosti s Čechoslovanem, je nejstarší?

Poznámka: Na příkladě causy Čechoslovanu se opět ukazuje, jak o tom tady na blogu píšeme od jeho vzniku, na nedostačující tok informací z vedení obce. Proč všechno musí řešit chuchle.blog.cz. Kdyby příkladně pracoval chuchelský zpravodaj, který je tak bídný, že i děti z mateřské školky by ho dělaly lépe, oficiální obecní internetové stránky, tak by ho ani nebylo třeba. Bohužel bez něho by nikdo v obci nevěděl už vůbec nic. Proč Stanislav Fresl tu petici již dávno nezveřejnil? Co tím sleduje? Proč neustále mží, viz dnešní divné setkání nejmenovaného architekta s výborem pro územní plánování. atd. atd. atd.

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 T.Hromádka | 20. června 2018 v 20:34 | Reagovat

Pane Burle, příloha není čitelná - je to odkaz do Vašeho e-mailu a k němu my čtenáři nemáme přístup. Ideálně doporučuji soubor z emailu (petice.pdf) zkopírovat na plochu a odsud ho vložit na blog. Petice by mě zajímala hlavně z kronikářských důvodů.

2 Václav | 20. června 2018 v 22:31 | Reagovat

[1]: Děkuji za upozornění...

3 Jsem tázán, tak odpovídám. | 20. června 2018 v 22:33 | Reagovat

Ano je pravda, že kontrolu v Čechoslovanu provedl kontrolní výbor ve složení Pořízek, Kozák a Zágler. Pouze jediný z nich je na podobné kontroly profesionálem.

4 T.Hromádka | 21. června 2018 v 14:47 | Reagovat

Odkaz na petici nefunguje. Zajímal by mě její obsah.

5 kik | 21. června 2018 v 16:38 | Reagovat

V Radotíně byla na  Vrážské 1507 v těchto dnech otevřena nová prodejna kik. V současné době tam na zahájení probíhají deseti procentní slevy. A pak nekup to...

6 Za lepší Barrandov | 21. června 2018 v 17:20 | Reagovat

Petice na záchranu ptačí lokality na Barrandově

Pomozte nám zachránit unikátní ptačí lokalitu, která se samovolně vytvořila na zelené ploše pod točnou tramvaje a poskytuje tak útočiště pro více jak 43 ptačích druhů, z nichž 23-27 zde zřejmě hnízdí, mezi nimi např. krahujec obecný, holub hřivnáč, žluna zelená, strakapoud malý, pěvuška obecná, slavík obecný, bramboříček hnědý, ťuhýk obecný, pěnice slavíková. Bohužel toto plocha má být jak dle současného územního plánu a tak i připravovaného Metropolitního plánu zastavěna. Přitom ještě před 15 lety byla tato lokalita součástí přírodního parku Prokopské a Dalejské údolí.

Nenechme si proto vzít další kus zeleně v našem okolí a připravit tak Barrandov o to, co ho dělá tak výjimečný mezi ostatními pražskými sídlišti a sice jeho zelenost a blízkost k přírodě!

Elektronickou verzi petice můžete podepsat zde: https://www.petice24.com/petice_na_zachranu_ptai_lokality_v…

7 Milada, Chuchle | 21. června 2018 v 17:26 | Reagovat

Musím vám říct, že začínám mít znovu důvěru v český stát.

Moje první překročení rychlosti na Mezichuchlské mě stálo dvě kila, dva body a příslušník mě vzal na kobereček dokonce v půl jedný, i když měl úřední hodiny až od jedný...

A já jako chápu, že podle většiny mojí sociální bubliny chodí pokuty platit jen idioti, ale jako někdo ten stát sponzorovat musí, žejo.

8 Milada | 21. června 2018 v 17:26 | Reagovat

[7]: Dobrej blog.

9 Mmc777 | E-mail | 23. června 2018 v 11:24 | Reagovat

Petice pěkná,ale zajímalo by mě pár bodů a informace o nich které nejsou jaksi úplně pravda..To ,že se u toho angažují rodiče dětí které hrají již ve zmíněné akademii je celkem logické,ale proč to musí odnést přímo čechoslovan a jeho hráči?? Nehledě na to,že o panu Zburovi asi dost lidí vůbec nemá tušení co je to za podvodníka které mu jde pouze o sebe a co nejvetší výdělek.. už jen ty příspěvky pro děti jsou vcelku vtipné. Každopádně k bodům. Bod čislo jedna, že má 250 registrovaných sportovců,ale že dětí z chuchle tam je cca 10-15?? to už asi nikoho moc nezajímá..Bod číslo dvě. Výborná sportovjní výkonnost ,nejvyšší mládežnické soutěžě v PFS? Omyl, jsou to stále ty nejnižší a dá se to lehce zjistit kdekoliv na netu. To,že má vánaznost na školu a školku zatím moc vidět není když dětí z chuchle tam má pramálo a to je leckdy ještě přebral čechoslovanu za zády kdy jednal potají s rodiči.. O řádném a bezproblémovém členství u FAČR? To ani není třeba komentovat to ani jinak než bezporblémově nelze viz chlapy Čechoslovanu..Šafář nebyl schopný zaplatit,hráči si to zaplatili sami. O organizování dětských dnů ..to by mě zajímalo kde pan Zbur a celá jeho akademie byla když byl nedávno v areálu zdraví ? Jediný kdo se tam objevil bylo pár hráčů Čechoslovanu Chuchle kteří to měli vše na vlastní náklady a bez spojení na Zbura či Šafáře.Poslední 10 bod ano to, že píšete z bývalých hráčů je totální nesmysl. Hráči tam stále jsou a chtějí hrát a rozhodně nejsou bývalý a rozhodně to není tak jak píšete níže ,že to provozují hráči kteří nemají s Chuchlí nic společného a v tom se právě mýlíte nejvíc. Ano je pravda,že v Chuchli bydlí či bydlelo pouze několik hráčů,ale 80% hráčů tam hraje již přes 10-15let někteří dokonce už přes 20let takže je to pro ně srdcovka rozhodně více než pro pana Zbura který ničí jeden klub za druhým..zkoušel to už na více místech a není těžké si to zjistit včetně reakci již postižených klubů!! Ano nebýt hráčů A týmu tak by tam rostl plevel to máte naprostou pravdu, ale variant co s hřištěm je daleko víc a myslím si, že městská část o těch variantách ví, protože se tam projednávali i přímo s hráči kteří nechtějí aby v Chuchli zanikl fotbal a ani tradice s názvem ČECHOSLOVAN tím pádem ani ta historická fakta které jsou teď výstavou v restauraci.

10 Fotbalista z Chuchle | 23. června 2018 v 22:20 | Reagovat

Hrál jsem za Čechoslovan několik let. Mým názorem je, že by se mělo dát dohromady několik chucheláků, sportovců nebo i příznivců a jenom oni by měli dát chuchelskou kopanou do pořádku a to bez jakýchkoliv zásahu zvenčí. Akademie ano, ať si u nás hraje, dělá dobře fotbal, ale nesmí jí patřit hřiště a vše kolem něho. To musí být stále obce. Takže tádnou smlouvu na úkor Chuchle. Čechoslovan byl chuchelský, a tak to také musí zůstat.

11 Mmc777 | 24. června 2018 v 20:03 | Reagovat

[10]: Pokud si hrál několik let za Chuchli tak jedině dobře.A abych ti pravdu řekl několik takových lidí je co se snaží o to aby nezanikl v chuchli fotbal ani název Čechoslovan taky už o tom na obci vědí teď je na nich aby tak rozhodli..

12 Václav Burle | 28. června 2018 v 19:28 | Reagovat

Snímek chuchelských fotbalistů z roku 1938 je hodně významný. Netrvalo dlouho a všichni byli mobilizováni. Přicházel Hitler se svým fašismem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama