Chuchelská koňská divize končí

8. června 2018 v 11:30 | A je to velká škoda, ba neštěstí. Kde jsou ty zlaté časy, kdy koní bylo v Čechách na desetitisíce, statisíce. Pokrok se prý zastavit nedá. |  - - strážnící
Je třeba rozlišovat koně policie České republiky a koně městských strážníků. Ti první umí zasahovat proti demonstrantům, fotbalovým fanouškům apod. Ti druzí těchto kvalit nedosahují, i když procházejí podobným výcvikem. Opravněně se tedy zeptáte, k čemu je tedy potřebujeme?

"Koně jsou pro nás při hlídkové službě důležití.
Z jejich sedel vidíme za ploty nemovitostí, zahrad, chatových osad.
I v lese, v Chuchelském háji, tak máme neustále o všem přehled."

Kůň ale není vůbec levná záležitost. Sám od sebe stojí nemalé peníze. Potom je tady krmení, ustájení, zvěrolékař a neustálá čtyřiadvacetihodinová starost. Další nemalou položkou jsou mzdy a vybavení. A to jak lidí, strážníků, tak i výzbroj a výstroj pro zvířata. A těch nejdražších aut na trhu co je třeba. A to včetně speciálních přívěsů. V ročním vyučtování městské policie se jedná o nemalou položku. Tak se bude šetřit!

Jak se říká pokrok se zastavit nedá a v této souvislosti to bude i převelice levnější. Budou se pořizovat drony. Ale není dron jako dron. Policejní umí až neuvěřitelné věci.

Proč jezdit na koni lesy, nakukovat přes ploty do zahrad, kontrolovat osady, zahrádkářská políčka ze sedla? Stále přemýšlet, kde by se mohli bezdomovci ukrývat. Nebo nedej bože hledat ztracené dítě, letitého houbaře, babku, která si vyšla sesbírat nějaké ty bylinky? Proč tak složitě a draze, když tady máme drony! Odkrýt pachatele černých skládek za jejich pomoci již bude převelice jednoduché a to i za nejčernější noci. Více pod tímto článkem v komentářích. Před strážníkem, strážnicí na kobyle, hřebci, se schováte. Před dronem nikoliv! I když na straně druhé se jedná o Velkého bratra. Jeden si řekne, jsem slušný nemám co skrývat. Stejně je ale nepříjemné se nechat okukovat aniž o tom víme.

Už si nikdo nikdy nebude jistý zda ho někdo skrytě nepozoruje. Lehnout si nahá na vlastní zahradě na deku? Oddávat se lásce u Vltavy ve vrbičkách? Mýt auto ve Vrutici? Napouštět bazén když je to zrovna pro nedostatek vody zakázáno? A to vše následně na fotografii, videu? Šílená představa!

Není dron jako dron. Ty co máte doma na hraní překoná ve všech parametrech. I těch finančních. Je tichý, pohybuje se ve velkých výškách. Má několik kamer s vysokým rozlišením, které dokáží přiblížit mravence, že mu můžete přečíst na zadečku státní poznávací značku, má termokameru i noční vidění. Vidí tedy i neviditelné. Člověka v nejhlubší tmě, schovaného ve křoví, nebo v budově. Vydrží ve vzduchu i několik hodin. A to určitě ještě není všechno.


Bezpilotní letouny již používá státní policie. Ta středočeská se na tiskové konferenci - byli jsme přítomní - pochlubila, že testovací hlídkování nad chatovými osadami v době, kdy tam neměl nikdo co dělat, bylo dokonalé. Tady to má logiku, neboť chaty a jejich okolí jsou poberty neustále navštěvovány. Výsledek jejich snahy byl však zatím nulový. Policisté načapali pouze jednu ženu, u které se následně zjistilo, že se jednalo o majitelku jednoho ze zahradních domků. Ještě štěstí, že neprováděla žádnou mimomanželskou aktivitu.

A jak se říká je dokonáno. Novodobá technika, nejen ta bezpilotní, nás začíná připravovat o soukromí. Všimli jste si, že už i v Chuchli máme nejen na ulicích kamery? Soukromí začíná být pouze slovo, které pozbývá významu. Člověk už si nemůže být jistý, že ho někdo nepozoruje. A je po demokracii, ústavě, tak jako je tomu i u GDPR.


Snímky byly pořízeny na výpravě chuchelského okrašlovacího spolku za divokými koňmi. Další expedice se uskuteční na podzim. Bude o zubrech. A můžete se přidat...

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vzhůru do Slivence a je to zadarmo | 8. června 2018 v 11:52 | Reagovat

Bude to již rok co se ve Slivenci i veřejnosti otevřela kompostárna. Je určena pro celou Prahu. Další se bude  budovat nedaleko malešické spalovny. Na tu sliveneckou již bylo dovezeno více než 900 tun biodpadu. Ta dokáže zpracovat 7000 tun bioodpadu ročně. Občané mohou měsíčně zdarma na ní složit až 250 kilogramů. Firmy platí 600 korun za tunu.

A jak napsal Jan Neruda - kam s ním. Vozit biodpad do Slivence je jistě i pro chucheláky přínosem. Ale jak ho tam dopravit? Nabízí se myšlenka jak by mohlo pomoci vedení obce.

Na radnici máme několik technických dopravních prostředků, které jsou jak stvořené na odvoz všeho možného. Mohou je ale občané využívat? Nebo si je dokonce půjčit? Kdo ví jistě rád odpoví.

To byl jednou jeden z Chuchle, více zde někde na blogu, který svým spoluobčanům odvážel vše nepotřebné na skládky. Nebo čert ví kam.

A to takhle jednou městská policie odhalila v polích na Hvězdárně několik hromad všeho možného. Dopadnout pachatele bylo velice jednoduché. Všude se mj. válely dopisy a další úřední a podnikatelské dokumenty. Adresát byl dopaden.

Když u něho strážníci zazvonili a chtěli ho odvést do cely předběžného zadržení - vtip -  tak ten se nestačil divit. Pátráním se zjistilo, že ten si objednal živnostníka z Chuchle aby vše zavezl na skládku. Ten chtěl ale ušetřit, protože by musel zaplatit skládkování, tak vše složil na poli. A bylo dokonáno. Jak se říká pro dobrotu na žebrotu. Jednoho nenechají ani trochu si přivydělat.

2 Lojza | 8. června 2018 v 12:54 | Reagovat

Měl by jste tam ještě napsat, že už dnes je možné posadit bezpilotní letoun nad vesnici a pozorovat hodinu za hodinou co se v ní děje. To jen tak na doplněnou.

3 Mirek Veselý Malá Chuchle | 8. června 2018 v 13:06 | Reagovat

Čím dál víc lidí si začíná uvědomovat, že Metropolitní plán bude bez dobrého připomínkování a dopracování místní regulace pěkný průser na minimálně mnoho desítek let. Podle autorů mají šanci něco změnit hlavně dobře zpracované a větším počtem obyvatel podepsané připomínky. No a v tom je ten problém, to vyžaduje trochu kvalifikované lidi se zápalem a hlavně spoustu práce, návrh Metropolitního plánu se musí celý projít, najít nejdůležitějí souvislosti, podrobně to popsat, něco asi i nafotit, vytisknout, vysvětlit a obejít sousedy pro podpis. Je v Chuchli vůbec nějaká parta, která se o to víc zajímá a připravuje něco za celou Chuchli? Současné prodeveloperské radnici se moc věřit nedá a také jenom mlčí, politické strany jsou také ticho, jednotlivci toho moc nezmůžou a jenom kecy některých spolků to taky nevyřeší.

4 Marie N | 8. června 2018 v 20:21 | Reagovat

Dnes říkali v rozhlase, jak jeden obecní úřad na svém pozemku, který určen k zástavbě, vysadil hrášek. Nyní pozval občany aby si přišli zdarma sklidit. Není to dobrý nápad i pro chuchelské zastupitelstvo. Konečně by u nich vzniklo něco prospěšného.

5 Lochkovské slavnosti. Pivo z tamního pivovaru poteče prouem | 8. června 2018 v 20:31 | Reagovat

Lochkov park u pivovaru 16 a 17 červa,

Již tradičně, tak i letos, pořádáme společně s MČ Praha - Lochkov a TJ Sokol Lochkov ,,Lochkovské slavnosti".
Zábavné odpoledne plné her a soutěží/
Slavnostní otevření FitParku/
Ukázky techniky Hasičského záchranného sboru ČR a Městské policie Praha/
Paintballová a Airsoftová střelnice/
Disco pod širým nebem/
Velká obrazovka/
Kolotoče/
Skákací hrad/
TESTOVACÍ JÍZDY SE ŠKODOU KAROQ A KODIAQ OD AUTOSALONU KLOKOČKA/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama