A co železniční přejezd ve Velké Chuchli

9. června 2018 v 11:06 |  - - železniční přejezd
Poměrně často zde na chuchle.blog.cz upozorňujeme na nebezpečné situace na železničním přejezdu a v jeho okolí. Předevčírem, jak jsme zde již informovali, autobus 172 málem na přechodu u Startu srazil tři chuchelské školačky. Ono to vypadá, že noví řidiči vůbec neznají pravidla silníčního provozu... (Máte rovněž negativní postřehy? Tak pište sem do komentářů.)

Jedno je jisté. O nadjezdu, tunelu se neuvažuje. To je nejnovější informace z nejvyšších pater SŽDC. O železniční zastávce ani nemluvě. Není jistě nutné zdůrazňovat, že přejezd je nebezpečný. Výrazným zlepšením by mohl být zákaz vjezdu cizích aut od Slivence, která si zkracují cestu z dálnic. Nabízí se rovněž otázka, zda není již čas zabezpečení na chuchelském železničním přejezdu zmodernizovat podle nejnovějších vědeckých objevů a umístit kameru. Jak zde již na blogu mnohokrát popsáno největším problém je nedodržování výstražných světel a neustálé padání závor. Auta, ale blahé paměti i autobusy, nečekala až zhasnou světla, odezní zvukové znamení, a vjížděla na přejezd. V tom okamžiku šly šraňky znova dolu. Bylo to naprosto šílené. Padaly nejen na vozidla, ale i na cyklisty, chodce.

Dopravních nehod na železničních přejezdech v celé republice nejen neubývá, ale naopak jich je více. To je důvodem proč SŽDC letos zainvestuje dalších 814 milionů korun do lepšího a modernějšího zabezpečení přejezdů. Desítky jich čeká kompletní rekonstrukce.

Neměl by obecní úřad ve Velké Chuchli neprodleně požádat tuto státní organizaci o písemné vyjádření jak si ten náš železniční přejezd z hlediska bezpečností stojí? Když už nic jiného, tak by si pan starosta a zastupitelstvo mohl udělat - a teď nemohu najít o správné slovo - zkrátka se zabezpečit hlavně právně kdyby se nedej bože něco stalo. Aby bv případě neštěstí byl Stanislav Fresl za vodou!

** ** ** ** **


Velkou se dnes přehnala překrásná historická vozidla. Přes obec projížděla téměř jednu hodinu Bylo se na co dívat. Jen kdyby nejezdila tak vesmírnou rychlostí. . .


Nechyběly ani modernější současné verze.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Znáte Jiřího Paroubka? | 9. června 2018 v 11:10 | Reagovat

Že ne? To je ale divné. Vždyť je to váš soused. Hraje si na velkého politika, ale ani o politické a jiné dění v Chuchlích se nezajímá. Není to na hlavu?

Pan Paroubek, bývalý premiér a někdejší předseda ČSSD, se chce vrýátit do vysoké politiky. Uchází se o post senátora za Ostravu město.

2 Václav Burle | 9. června 2018 v 11:34 | Reagovat

Děkuji za informaci. Beru fotoaparát a jdu si na ta auta počkat. Doufám že se obcí proženou.

3 T.Hromádka | 9. června 2018 v 21:02 | Reagovat

Auta jsem taky viděl, ale nedohledal jsem, proč Chuchlí a kam projížděly.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama