Červen 2018

21. srpen 1968

28. června 2018 v 19:32 | Václav Burle: v této drsné době jsem byl v zahraničí. Okupaci znám z pohledu člověka, který několik týdnů prožil v "lágru". Tímto opakovaně děkuji Jugoslávcům, Němcům, Italům, Rakušanům, Švýcarům, kteří k Čechům, Moravanům a Slovákům byli tak vstřícní. |  Okrašlovací spolek
Děti obdrží vysvědčení, rodiče si začnou vybírat dovolenou a začne ráj na zemi. Neměli bychom ale zapomínat...

OD TÉ HRŮZNÉ DOBY UPLYNE PADESÁT LET
JAK JSTE TO VŠECHNO V TÉ DOBĚ PROŽÍVALI
MÁTE VZPOMÍNKY, TAK SE O NĚ PROSÍM PODĚLTE

(pište prosím do komentářů, nebo na chuchleblog@seznam.cz. A když budou i fotografie, tak to bude úžasné.)

28. červenec - nezapomeňte

27. června 2018 v 11:34 Aktuality
Dopravní informace
Vážení občané a návštěvníci,
v sobotu 28.7.2018 se v Praze a jejím okolí uskuteční již 4. ročník mezinárodní triatlonové akce s názvem FORD CHALLENGEPRAGUE. Vltava i ulice Prahy se naplní triatlonisty ze všech koutů České republiky i světa. Prosím, omluvte proto dopravní komplikace spojené s touto mezinárodní událostí.

Uzavřené lokality v čase 12:00 - 17:00
Most závodu míru - v obou směrech
Břežanské údolí - v obou směrech v rozsahu Dolní Břežany - Zbraslav
Ulice Strakonická - ve směru automobilové dopravy směrem do centra Prahy v rozsahu Zbraslav - Svornosti

Objízdné trasy
Směr Smíchov -> Starochuchelská, V Dolích, Ke Smíchovu, K Barrandovu, Zlíchovský tunel, Smíchov
Směr Modřany -> Starochuchelská, V Dolích, Ke Smíchovu, K Barrandovu, Barrandovský most, Modřany

Omlouváme za dopravní komplikace a srdečně Vás na závod zveme.

Více informací na
www.challenge-prague.com


NEVÍTE SI RADY S OBJÍZDNOU TRASOU?
Využijte bezplatnou mobilní aplikaci WAZE!

VII. zasedání zastupitelstva

26. června 2018 v 21:34 | Toto zastupitelstvo končí. Pravděpodobně do podzimních komunálních voleb se sejde ještě jednou. Přicházejí prázdniny, dovolené... |  L.P.2018/
Jednání trvalo dlouho a neslo se v pracovním duchu. To nebývá tak obvyklé...

Jednou větou: Chuchelským rybářům byla schválena dotace 35 000,- korun. Rodinné centrum obdrží 9000,- korun. Smlouva s chuchelským aerobikem nebude podepsána do té doby než dojde k setkání s paní Buriš. Podle předsedy kontrolního výboru je nutné například upřesnit spolupráci se základní školou. Následně bude smlouva uzavřena pouze na rok 2019. V letošním roce na novou školu již nepříjdou peníze. A co bude v tom příštím? Připravuje se projekt na renovaci hřbitova a památníku včetně přivedení vody a elektrického proudu střídavého. Jak se zpívá v té známé písničce. Na dotaz proč ta elektřina nám ještě nikdo neodpověděl. Nebude to trochu drahý a zbytečný výdaj z obecní kasy? Václav Burle opakovaně poukázal, že je nutné co nejrychleji opravit přístupovou cestu z centra obce ke kostelu. Již několik let je na ní zával. Tématem byla i protihluková stěna na Strakonické. Přizvaný odborník prohlásil, že k ní neexistuje pouze souhlas Chuchle!

Součástí zasedání byl opět Soutok. Ze slov zastupitelů vyplynulo, že vůbec netuší o co na soutoku Vltavy s Berounkou jde. V minulém roce byla obsáhla výstava na Zbraslavi a to včetně modelů. Připravila jí jedna z pražských vysokých škol. Před několika měsíci byla svolána porada obcí do Campu. Za Velkou Chuchli nepřišel nikdo! I to o něčem svědčí.

Před zastupitelstvem se sešel výbor pro územní plánování. Na zasedání se očekávaly zajímavé a vše vypovídající informace. Tak se bohužel nestalo. Ale i tak sem tam něco z myšlenek starosty Stanislava Fresla vypadlo. Ono to vypadá, že chuchelské územní plánování se zabývá pouze výstavbou Centra. Lépe řečeno divného a zhůvěřilého satelitního měsečka uprostřed obce. Položme si otázku hlasem latiníků - Cui bono? Komu to prospěje?! Chuchelským občanům, obci, ani náhodou. Jediným vítězem bude developer. A pak se budou rozdávat odměny! V kuloárech se proslýchá, že Chuchli už ten záměr stál - bez vědomí občanstva - ohromné peníze. Otázka: je vůbec možné aby starosta bez vědomí občanů, ale i zastupitelů, rozhodoval jako sám voják v poli o tak náročném finančním záměru. Co vy na to pane Stanislave Fresle. Odpovíte nám? V této souvislosti ještě dodejme, že pan starosta Fresl slíbil občanům, že je bude podrobně informovat nejen o územním plánu Velké a Malé Chuchle, ale v této souvislosti i o Metropolitním plánu, o zháležitostech, které se obce týkají! Bohužel se tak nestalo a z důvodu prázdnin a dovolených se asi již ani nestane. Odpovíte nám pane starosto proč jste tak neučinil. Co vás k tomu vedlo? Občan v těchto souvislostech může podávat připomínky a odpor pouze do 27. července. Jak tak ale může učinit, když zastuitelstvem, starostou, výbory, nebyl ještě s ničím seznámen. Napadá nás jediné - není to od vedení obce ZÁMĚR?

Související obrázekČechoslovan Chuchle, tak to je teda síla. I na tomto veřejném zasedání došlo na otázky a odpovědi kolem chuchelské kopané. Nejdříve se projednávala PETICE. Zastupitelstvo jí prozatím odmítlo s oddůvodněním, že v Čechoslovanu nelze nic měnit do doby než bude s klubem ukončena smlouva. Pak se zastupitele k dořešení petice vrátí. Pravděpodobně to již bude na bedrech zastupitelstva nového, které vzejde z podzimních komunálních voleb.

Předseda kontrolního výboru Robert Pořízek předstoupil před zastupitele s dodatkem zápisu z minulého zastupitelstva. A to se děly věci. Již víme, že na Čechoslovan jsou vedeny exekuce, v kase tam chybí peníze a na pořadu dne jsou až neskutečné dluhy. Pravděpodobně tam došlo i k několikeré zpronevěře.

"Pane Mgr. Martine Melichare.
Asi bude nejlepší, když se domluvíte s panem Šafářem,
kdo tu dlužnou částku za vodu z vás zaplatí!
Nejlépe když se podělíte stejným dílem!"
Stanislav Fresl, starosta

Robert Pořízek a zejména pak odborník na slovo vzatý, bývalý hospodářský kriminalista Vladimír Kozák, a Jan Zágler, objevili smlouvu na odběr vody Čechoslovanu, kterou pravděpodobně proti zákonům České republiky neoprávněně, protože bez odsouhlasení zastupitelstva, podepsal exstarosta Mgr. Martin Melichar. Podle kontrolního výboru není tedy pravděpodobné, že by tu obrovskou částku musela platit obec. Pan Melichar s jejich vyjádřením, právním názorem, nesouhlasí. Tímto jej vyzýváme aby nám ten svůj názor zde na chuchle.blog.cz objasnil. Můžete vážení občané uzavírat sázky zda to udělá. Mlčení prý znamená souhlas. Ve hře je částka cca 200 000.- korun. (Upřesnění: na zastupitelstvech v cause Čechoslovanu neustále padají různé částky, finanční dluhy apod. Proto autor tohoto článu není schopen je tady přesně definovat. Třeba to upřesní kontrolní výbor.) Otázkou je, proč to chuchelská radnice nechala dojít tak daleko. Proč neprováděla průběžně ve fotbalovém klubu kontroly?

** ** ** ** **

Poznámka: Starostka Slivence a radní hl. města Prahy Jana Plamínková odjíždí s velkou skupinou lidí do Pádské nížiny se podívat jak tam vypadá podobný projekt jako náš Soutok. Vedení Chuchle účast odmítlo slovy Mgr Pavla Klána: " ...není to nic jiného než zbytečný a neopodstatněný výlet!" Chválíme! Možná by bylo nejlepší kdyby paní Plamínková konečně rozjela akci chuchelská vyhlídka. Jak sama zdůraznila ta je v havarijním stavu a musí se řešit. Ale to konstatovala již před více než rokem. Neměli bychom jí trochu popohnat? Vždyť na podzim už nemusí být radní...

Poznámka aneb pro dobrotu na žebrotu: Okrašlovací spolek, společně s Klubem důchodců, za vedení Mgr. Martina Melichara, zajistil pro dříve narozené občany plavenky do akvaparku na Barrandově. Nyní jich na obci leží na sto kusů. Prý o ně není podle pana starosty zájem. Kde je problém? Pravděpodobně v tom, že lidé o tom vůbec nevědí. Objevila se pouze informace na oficiálních internetových stránkách obce, ale na ty s velkou pravděpodobností důchodci nechodí. Klidně se může stát, že v závěru roku zastuitelstvo prohlásí, že o plavání a zdravotní rehabilitace není ze strany důchodců zájem a plavenky zruší. Nebyla by to vážení sousedé a sousedky škoda? Plavenky může odebrat každý kdo dovršíl věku 65 let a více. Informujte své dědečky a babičky, prarodiče, rodiče. Sportu a zdraví nazdar. Zdar.

DISKUSE (přetaženo z minulých komentárů)
To je ve hvězdách | Včera v 1:24 |
Čechoslovan Chuchle, je jen jméno, nemá žádný svůj majetek. Má pronajatu, jen tu travnatou plochu. Za kým to půjde ? No, za tím, kdo ty dluhy podepsal - udělal. Za vedením klubu Čechoslovan Chuchle.

Ono je, ale dost podstatné, kdo tuto situaci, svým chováním umožnil… Zeptejte se, jakým způsobem se dostal pan Šafář na předsedu klubu a kdo mu k tomu dopomohl. Podle starých členů Čechoslovanu - Chucheláků, to byla síla :-(
Malá nápověda : Oba mají příjmení, začínající písmenem M.
Robert Pořízek

Pro Roberta Pořízka s kol. | Dnes v 11:38 |
Chápu začíná předvolební kampaň, ale ty velký bulíky co se tady snažíš věšet jsou trochu zbytečný.

Situaci okolo Čechoslovanu řešíte se spolustraníky a Vašimi podporovateli posledních min 5 let. To,že volba předsedy nebyla z pohledu jak Ty píšeš "starých členů Čechoslovanu - Chucheláků" síla, to je věc druhá . Členskou základnou byl zvolen pan Šafář a. Do výboru SK Čechoslovan byli zvolení i dva tvoji kolegové z poslední kandidátky za ODS. Ten nejvyšší pan jehož jméno začíná na písmeno F a pan D. Pan D se vzdal funkce ve výboru ihned a pan F to nevím. Já jen doufám,že se svých funkcí ve výboru vzdali písemně a mají to podepsané a orazítkované i z druhé strany, protože jinak jsou stále členy výboru. Takže máš pravdu dluhy jdou za výborem Čecho. Vyjma vodného a stočného tam je ručitelem úřad . Takže tam těch cca 100.000,- zaplatí zřejmě MČ. Máš pravdu k dluhům nemuselo vůbec dojít kdyby všichni řádně zvolení členové výboru makali na 100% kontrolovali a měli přesný přehled o financích klubu. No jo, ale když nemají někteří lidé rozhodující slovo a vliv ,tak ztrácí o danou věc zájem.

To, že pan Melichar podepsal smlouvu na odběr "levnější" vody z něj asi nedělá podvodníka jelikož z postu starosty asi musel jelikož pozemek na ,kterém se nachází hřiště je v majetku MČ. Upřímně v jiných obcích a městských částech vydávají daleko větší částky na provozy klubů než 100.000,-Kč + dotaci (5.000 -20.000,- Kč/ rok) za pět let. Jen pořádná údržba hrací plochy stojí min. cca 100.000,-Kč ročně. ( Ber to tak, že se dětem zaplatí voda na sprchování za posledních 5 let.)

Pokud si tím druhým M myslel Bertiho , tedy pana Maříka tak na to taky honem rychle zapomeň. Hrací plocha je sice majetek MČ, ale na ni stojící budova měla být v majetku Čechoslovanu. To, že ji od roku 1988 ,kdy byla vystavěna za zbourané kabiny na původním hřišti nikdo nezkolaudoval a to ani Čechoslovan ani MČ Velká Chuchle asi není problémem předsedy majetku MČ. To zkolaudování se asi mohlo dotáhnout už po povodních 2002 ,kdy byla budova prakticky nově postavena. Nevíš čistě náhodou kdo byl starostou ve volebním období 2002 -2006 ? Nebyl to pan F ? Nevím těch starostů se od roku 1990 vystřídalo tolik, že už si to nepamatuji.

Takže doufám, že nynější starosta již zahájil potřebné kroky, pověřil stavební odbor na MČ, aby ve spolupráci se stavebním odborem v Radotíně zlegalizoval stavbu na pozemku MČ Velká Chuchle. Vlastně tím, že k tomuto došlo by mohla MČ dostat relativně "novou" budovu za nulové náklady z rozpočtu. Tak ve svých tajenkách brzdi drahý brachu. Ono v těch tvých vyjádřeních není také vše "košér" zřejmě jak při volbě předsedy Čechoslovanu.

Jsem Ti z pozdravem Roberte Pořízku
Vlasák Zdeněk

Vrátili jsme se z Alp

21. června 2018 v 23:38 | Okrašlovací spolek pořádá nebo spolupořádá ročně nemálo velice zajímavých akcí, výletů, putování atd. Zítra jedeme např. na korálovce ježaté. Věřte, že je to velký a nevšední zážitek... |  Okrašlovací spolek
V letošním roce jsme pojali naše putování po Alpách opravdu grandiozně. Bylo to dlouhé, fyzicky náročné, ale krásné. Rozhodli jsme se navštívit nejvyšší vrcholy a světe div se, i my se divíme, podařilo se. Stačí nějaké to lano, úvazky, sedáky, mačky, karabiny atd. atd. Jenom kdyby to všechno naše úsilí nestalo tolik eur, franků. Na naše peněženky je tam hodně, ale přehodně draho.

Začali jsme na Zugspitze, Německo, a pak pokračovali na Jungfrau, Eiger, Monch. A protože jsme toho ještě neměli dost, tak nás čekal ze Švýcarska Materhorn, v minulém roce jsme ho zdolávali z italské strany a pak ještě ve Francii Monte Blanc.

Bohužel se nám nepodařilo zdolat Dufourspitze. A to jsme ho z italské strany již měli na hodně nedaleký dohled. Určitě ho dobudeme v příštím roce. Alpám, houbám a orchidejím zdar. Nazdar. A to za několik dnů jedeme znova do Alp rakouských - Toten Gebirge. Nechcete se někdo přidat? Čím více nás bude, tím to bude levnější.

Víte vůbec, že přes Švýcarsko máme ve Velké Chuchli osobu nejpovolanější? Na podzim nás bude nejen svými vědomostmi oslňovat na přednášce Klubu seniorů v kulturním domě. Kdo nepříjde prohloupí...


Monte Rosu i s ledovcem si necháme na příští rok. Už nyní se těšíme jak malí kluci....
A co houby, rostliny? Tak to na pokračování v samostatných článcích na internetu.


Korálovec ježatý je ze všech hledisek úžasná houba. A nám roste za humny Chuchle. I to je důvod proč ho pravidelně rok za rokem sledovat.


Chuchelské dostihové závodiště vstupuje do Evropy....

21. června 2018 v 22:11 | Dnes se na závodišti konala tisková beseda, na které se hovořilo o významných změnách |  Dostihové závodiště
A tak jako vždy, opět jde především o pozemky...Velký svátek dostihového sportu - DERBY - se koná tuto neděli od čtrnácté hodiny. Nezapomeňte dámy na klobouky...

Jak se říká když kladivo správně uhodí na hřebíček

21. června 2018 v 17:48 | Kdo je zastupitel, politik? Kde se neustále berou? A kde jsou ti bývalí chuchelští? Kam se poděli a proč o věci obecní již nemají zájem? |  Volby 2018
...V posledních sedmdesátí letech našeho státu je to obráceně. Lidé chtějí, aby se jim zábava předkládala na stříbrném podnose, sami se většinou nesnaží a nechávají to na profesionálech. A tak si našli pro své aktivity jinou zábavu - politiku. Protože však už není třeba rodový původ či celoživotní výchova, vstupují do ní až na výjimky naprostí amatéři a nároky na politiky stále klesají. Politikem se může stát každý, kdo překřičí ostatní, bez ohledu na skutečné schopnosti vládnout. Politici slibují a rozdávají, neboť to na rozdíl od bývalýczh vládců nedávají ze svého. Skutečné vládnutí nahradilo divadlo. Středověcí komedianti do politiky nemluvili, nejvýše dostávali zaplaceno, aby vládce oslavovali. Těm dnešním nestačí jen bavíit lidi, i oni chtějí dělat politiku. Díky tomu se stírá odvěká hranice mezi vládcem a šaškem. Je to škoda, protože většina lidí chce jak dobrou zábavu, tak schopné vládce.
Vlastimil Vondruška
spisovatel a historik


Kolem Čechoslovanu to vře. Fanoušci, rodiče, už to nevydrželi a sepsali petici. Stačí si kliknout na odkaz. Bude opravdu lépe?

20. června 2018 v 14:04 | Mnozí se ptají, proč problém nechalo vedení obce dojít tak daleko. Ono stačí zabrousit do minulosti. Je veřejným tajemstvím, že o pozemky Čechoslovanu byl obrovský zájem a vůbec nešlo o fotbal. Nebyl ten dotyčný nasazen na přežití jako bílý kůň? |  - - Čechoslovan
PETICE RODIČŮ, příznivců současných uživatelů areálů za přidělení areálu SK Čechoslovanu Chuchle Sportovní akademii Praha, z.s.

My, níže podepsaní rodiče, sportovci, občané, žádáme členy Zastupitelstva MČ Praha Chuchle o schválení Žádosti o provozování a propůjčení sportovního areálu SK Čechoslovanu Chuchle.

Výhody provozování areálu sportovní Akademií Praha, z.s.:

I. Silná členská základna, cca 250 registrovaných sportovců
2. Výborná sportovní výkonnost, nejvyšší mládežnické soutěže PFS
3. Čtyřleté působení v areálu Čechoslovanu a znalost místních problémů
4. Návaznost na místní občany, návaznost na školku a školu
5. Více jak 20 kvalifikovaných trenérů fotbalu a atletiky
6. Řádné a bezproblémové členství ve FAČR, PFS a ČAS
7. Organizování dětských dnů pro školu, školku a občánky MČ Velká Chuchle
8. Možnost vložení názvu Chuchle do již zavedeného označení Sportovní Akademie Praha
9. Možnost vedení klubu SK Čechoslovanu Chuchle, případně pomoc s jeho vedením
1O. V případě spravování areálu vyhrazení tréninkových a hracích dnů nově založenému spolku z bývalých hráčů Čechoslovanu Chuchle

Z výše uvedeného důvodu žádáme, aby zastupitelstvo MČ podpořilo tento návrh a respektovalo návrh občanů a tím umožnilo sportování více jak 200 malých sportovců.

Děkujeme

Za petiční výbor:
I. Ing. Josef Smola, Starochuchelská č.13, Praha 5 - Velká Chuchle
2. Ing. Irena Kyselová, Starochuchelská č.13, Praha 5 - Velká Chuchle
3. Květoslava Dostálková, K Vápence 223/20, Praha 5 - Velká Chcuhle

Za petiční výbor je oprávněn jednat:

Ing. Josef Smola, Starochuchelská č.13, Praha 5 - Velká Chuchle, MT 602 216 501

Podpisový arch k petici - text předmětné petice je umístěn na následující první straně či v těsné blízkosti tohoto podpisového archu. (následují podpisy...)

** ** ** ** **

Podle názoru okrašlovacího spolku zastupitelům nezbývá nic jiného než petici vyhovět. Přiznejme si, že v Chuchli žádný fotbal, v souvislosti s obcí, již dlouhé roky neexistuje! Ten provozují neobčané naší milované vísky. Nebýt ale jich, tak už dávno na hřišti roste jen plevel. Třeba se stane zázrak a Chuchle opět bude mít své vynikající mužstvo. Jenom prosíme, aby se nějakým nedopatřením nezničila ta historická fakta, která v současné době v podobě výstavy v klubu, restauraci.

Podmínkou je, aby obec, zastupovaná Stanislavem Freslem, uzavřela právně neprůstřelnou smlouvu. Nemělo by se nikdy stát, aby jsme o hřiště, tedy o pozemky, přišli. A i to je bohužel stále na pořadu dne. Nebo ne?

Pan ing. Josef Smola, úspěšný podnikatel, občan Velké Chuchle, je bezesporu garantem, že vše proběhne ve vší slušnosti a pravdě. Tak proč mu nedat možnost aby Čechoslovan vzkřísil z hrobu....


(chuchle. blog. cz má v souvislosti s Čechoslovanem Velká Chuchle, jeho krizí, další právní dokumenty. Máte zájem abychom je zde otiskli?)

Poznámka: Nevíte někdo, která fotografie, v souvislosti s Čechoslovanem, je nejstarší?

Poznámka: Na příkladě causy Čechoslovanu se opět ukazuje, jak o tom tady na blogu píšeme od jeho vzniku, na nedostačující tok informací z vedení obce. Proč všechno musí řešit chuchle.blog.cz. Kdyby příkladně pracoval chuchelský zpravodaj, který je tak bídný, že i děti z mateřské školky by ho dělaly lépe, oficiální obecní internetové stránky, tak by ho ani nebylo třeba. Bohužel bez něho by nikdo v obci nevěděl už vůbec nic. Proč Stanislav Fresl tu petici již dávno nezveřejnil? Co tím sleduje? Proč neustále mží, viz dnešní divné setkání nejmenovaného architekta s výborem pro územní plánování. atd. atd. atd.


Peugeot svojí krásou oslnil i chucheláky

20. června 2018 v 12:28 | Škoda, že fanoušci peugeotů se nedomluvili s vedením obce. Mohla to být velká sláva.... |  Aktuality
Začátky automobilismu byly i součástí Velké Chuchle a zejména pak Zbraslavi. Nejezdilo se jen na Jíloviště, ale i na Slivenec. Kdo o této době víte více, tak prosím pište na komentářů. Kontrolní otázka: který občan naší vísky měl první auto. A kdo to druhé, další? A kdo motocykl? Dnes již víme, že první řidičák na něj měla dokonce dáma. Která že to byla?

V Praze si v nedávných dnech dali dostaveníčko majitele a fandové historických vozů této francouzské značky. Přijelo jich osmdesát. A aby toho nebylo málo, tak za spanilou jízdu si vybrali cestu z Velké Chuchle na Slivenec a dále do kraje. A my jsme s fotoaparátem byli při tom!!!

Dá se říci, že auta přijela z celého světa. Nejvzdálenějším účatníkem srazu byl ten z Kostariky. 403 kabriolet si nechal přepravit lodí přes oceán. Tomu se říká vášeň pro značku. Pobyt v České republice si více než pochvaloval. Nejvíce obdivovatelů tété značky bylo logicky z Francie. Nechyběla ani česká početná vozatajská skupina. Například Peugot 172 M z roku 1928 a o rok mladším Peugotem 201.

...

Prý máme pokrok. Co se ale týká převoznických lodí, tak tam to neplatí. Nebo snad ano? Je to podobné jako s tím bio. Dříve jsme měli všude kolem Chuchle bio a dnes máme Hornbach a skládky

19. června 2018 v 23:10 | Kam se poděly ty chuchelské lány, jahodové plantáže, zelináři, kteří měli tu nejlepší, nejkrásnější a nejzdravější zeleninu, ovoce. A dnes nám místo toho dali Mezichuchelskou a ještě chtějí zničit střed naší milované vísky. To opravdu dopustíme?
Když vidím ty současné loďky tak se musím smát. Zde na Vltavě jezdily prámy, které měly ocelová lana pod hladinou nebo na stožárech nad hladinou. Tak jim pohonem byla tekoucí voda. Žádný benzín, žádná nafta, žádná elektřina. Proč to dříve šlo a dnes to nejde i když se všude tvrdí, že musíme být ve všem ekologičtí! Ten prám navíc převezl cca sto lidí a ještě dokázal uvést tank, auto. Není to alespoň k zamyšlení?!

Více v rubrice Vltava na chuchle.blog.cz. Tedy koho ta historie plavidel zajímá....

Fotka uživatele Marketa Burleova.

Snímek od jednoho z vás. Prý nemám jmenovat. Proč asi?

VI. mimořádné zasedání zastupitelstva

18. června 2018 v 21:55 | Pamatujete si jak před roky starosta veřejně prohlásil, že nová, v pořadí již třetí škola, přivítá první školáky v roce 2017. Ale až teprve nyní se trošilinku zadařilo... |  L.P.2018/
Zastupitele, včetně pana starosty, si myslí, že mohou všechno. Vždyť dostali od občanů důvěru. Není to pravda. Problémem je, že úřad neposkytuje lidem žádné informace a to ani ty nejzákladnější. Věděli jste například, že Chuchlí koluje petice? Že bude uzavřeně bez občanů zasedat výbor pro územní plán a rozhodovat o nás bez nás? Proč ještě neexistuje v této souvislosti stále stavební výbor? Proč už starosta Stanislav Fresl nesvolal veřejné setkání s občany, kde by je informoval o Metropolitním plánu a o tzv. Centru Chuchle. Zanedlouho začínají prázdniny, dovolené, a potom již bude na všechno pozdě. Občan nebude již mít možnost se vyjádřit, dovolat. Kdo ví jaké zrůdnosti, zhůvěřilosti, Metropolitní plán na chucheláky připravil?! Když se občane nezajímáš, tak se potom nediv!!!

Dnešní veřejné zasedání mělo dva zásadní body. Výstavbu školy a vyřešení problémů kolem Čechoslovanu.

Aby se mohlo konečně kolem školy začít něco dít, tak k tomu je potřeba zajistit stavební dozor. A to bylo smyslem dnešního zasedání zastupitelstva. Celou proceduru zajistil I. místostarosta Martin Šimek. Bez kvalitního a přesvědčivého výběrového řízení vybral firmu, která nabídla nejnižší cenu - 1 608 000 korun. Proceduře se podivil zastupitel Mařík, a určitě nebyl sám, který měl připravenou firmu, která by dokonce byla ještě o půl milionů korun levnější. Otázkou je, jestli za méně muziky se vždy udělá více práce. Střet pana Maříka s panem Šimkem byl zajímavý, ale nic moc nevyřešil. Návrh prošel pouze hlasy ODS a ctitele Pavla Klána. Dobrou zprávou je, že tímto se začíná budovat. Tak ať se povede...

Kolik asi klubových odznaků Čechoslovanu bylo vydáno? Máte nějaký? Tak prosím pošlete na chuchleblog@seznam.cz. A my zde uveřejníme pro zajímavost, pro radost chuchelských fotbalových fanoušků...

Dalším tématem byla problematika kolem Čechoslovanu Chuchle. O naše fotbalové hřiště mají zájem různí dravci. Ale to kolem kopané bylo vždy. Již delší dobu, dokonce snad od prvopočátku, to v Čechoslovanu - zejména po stránce financí - hodně hapruje. Prý si jedinci dokonce posílali peníze i na své vlastní rodinné účty. Na klub je vyhlášena exekuce a v kase, učetnictví, chybí velké peníze. Nezaplacené jsou i faktury. Na dnešním zastupitelstvu se dokonce provalilo, že občerstvení na hřišti je provozováno na černo. Věděli jste, že rodiče mladých fotbalistů sepsali na záchranu Čechoslovanu petici? Máme od iniciátora slíbeno, že nám jí na chuchle.blog.cz dá ke zveřejnění. Věřme, že svůj slib dodrží. Celá causa kolem fotbalového klubu míří k soudu a pravděpodobně padne i několik trestních oznámení. Trest nemine ani vedení chuchelské radnice. Ta bude s velkou pravděpodobností mnohé dluhy muset zaplatit s obecní kasy. A nepůjde o malé peníze.

Ptejme se ale jak k tomu všemu mohlo dojít. To kontrolní výbor pod vedením zastupitele Roberta Pořízka, pánů Kozáka a Záglera nikdy nic nekontroloval? Proč veškerý ten zmatek začali pánové rozkrývat tak pozdě? Po mnoha letech! Vždyť si všichni kohouti v obci již před lety prozpěvovali, že něco shnilého je ve státě Dánském, v Čechoslovanu.

Po celou dobu jednání kolem fotbalu padala tato slova: trestní oznámení, jak k tomu mohlo dojít, co starosta, zastupitele, výbory, exekuce, zadlužení, odstoupení od nájemní smlouvy, schválit zprávu, neschválit zprávu, předělat, soud, policie, vrátit obci dotace, znemožnit odběr vody, elektřiny, vymáhat způsobenou škodu. Co bude platit obec?

Na závěr korunu tomu všemu dal sám pan starosta když prohlásil: "To jsem nebyl starostou, když jsem byl požádán Čechoslovanem abych mu vedl učetnictví. Jenže jsem se nemohl dobrat učetních knih. Prý je má učetní. Tak jsem to odmítl." Jak pan Fresl řekl, tak to bylo dávno. Pro nás to ale znamená, že již tehdy dobře věděl, že v Čechoslovanu se dějí velké nepravosti. Tak se ptejme, proč k řešení dochází teprve nyní?

Poznámka: kancelář pana starosty praskala ve švech. Nejstarší přítomný občan, tedy já, musel na zchátralých nohách postávat u dveří. Už to nevydržel a požádal pana Fresla o židli. Ten mu nabídl s úsměvem vlastní křeslo, čehož pan Václav s velkým uznáním využil. Netrvalo dlouho a pan Kováč přinesl jiné a to ještě v lepším koženém provedení. Konečně se i pan Stanislav mohl usadit. Ale kde je od ostatních mladších přítomných morálka, slušnost, etika? Ale jeden se divit nemůže. Vždyť i v tramvajích těhotné ženy se sebou vlají na tyčích a starší dámy bojují s berlemi. A mladí dělají že nic nevidí. Až tam jsme to dopracovali...

Ptejme se ale proč o toto zasedání takový zájem. Že by o školu? Tak to v žádném případě. Jenom dravci kolem kulatého míče se začali slétat na chuchelský fotbalový klub Čechoslovan. Jak asi dopadne?!

** ** ** ** **


Velkou Chuchlí nedávno projelo více než sto historických automobilů jedné světoznámé značky. Kdo jako první do komentářů napíše o kterou se jedná bude odměněn...