Lidé jsou stále nepoučitelní. Bohužel se k nim přidala i děcka

5. května 2018 v 21:29 | Určitě i vy máte nemilé zkušenosti s chuchelským železničním přejezdem. Tak napište do komentářů nejen pro poučení druhých, ale i pro zasmání... |  - - železniční přejezd
Na téma železničního chuchelskho přejezdu je zde na blogu na desítky ba stovky článků. A to zejména pod rubrikami železniční přejezd, nadjezd, tunel, ale i doprava apod.

SOUČASNÁ SITUACE JE NEÚNOSNÁ. NA CO OUŘEDNÍCI ČEKAJÍ?
AŽ SE NĚCO NEHEZKÉHO PŘIHODÍ?

Nebezpečnou stále přetrvávající situaci na přejezdu
okrašlovací spolek řešil v minulém roce
i s dopravním podnikem, magistrátem,
a dokonce i s celostátní odborovou organizací dopraváků.
Měli jsme pouze jedno přání.
"Vysvětlete prosím řidičům autobusů aby se naučili respektovat výstražná a zvuková znamení."
Oni totiž stále jezdili přes koleje na červenou!!!

Konkrétní příběhy z těchto dnů: Závory se zvedají a na kolejiště vjíždějí dvě auta. Během několika sekund šraňky padají k vozovce. Ze zákona řidiči musí počkat až výstražná červená světla přestanou blikat a ukončí se i výstražná zvuková znamení. Bohužel je ještě mnoho těch, kteří tento zákon neznají a tak ho nerespektují. V jiné době vodič autobusu 172 při zdvíhání závor se rozjíždí, ale brzdí a čeká až světla zhasnou. To se ale neděje. Šraňky opět padají k zemi.

V jiném čase podobná situace. Před závorami postává skupinka chuchelských starších školáků. Šraňky se zvedají, zvuková a světelná znamení varují. Děcka ale vstupují bez rozhlédnutí do kolejiště. Zábrany opět se vrací k vozovce. Vše se odehrálo tak rychle, že už nešlo z mé strany zareagovat. Děti rychle v běhu dokončují přechod, přeběh.

Určitě by bylo vhodné aby chuchelská základní škola se tímto textem poučila a udělala patřičná opatření. Vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat....

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Pitné vody je stále méně | 6. května 2018 v 11:13 | Reagovat

Ve Velké Chuchli se výrazně zvedl průtok pitné vody. Pravděpodobně původcem je stále více bazénů, a to jak těch gumových, tak i těch ostatních. Stačí se podívat na leteckou mapu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama