Netolice o houbách

24. dubna 2018 v 9:45 |  Aktuality
Když pojedete kolem Netolic tak se zastavte. Muzeum má mnohé co ukázat. Budete mile překvapeni...
Burle
Muzeum v Netolicích má co široké veřejnosti nabídnout. Když pojedete kolem, tak se zastavte. Jednotlivé expozice jsou nejen zajímavé, ale i poučné.

A hned vedle máte překrásný vodní zámek. Město je i nástupištěm na houbové orgie a putování Blanským lesem. Bezesporu zajímavý tip, kde strávit letošní část dovolené, prázdnin. U města na rybníku Podroužek je výborný camp.

Víte, že právě tam byla nalezena v roce 1962 u vojenského újezdu Boletice první plodnice květnatce Archerova? A s velkou pravděpodobností se tam stále vyskytuje.


Vernisáž se konala 1. května. Máj lásky čas. Na výstavu přišlo nemálo občanů nejen z Netolic. Bylo to velkolepé a to udělá velkou radost...

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Přednášky a besedy v Chuchli | 24. dubna 2018 v 10:29 | Reagovat

Pro chuchelské seniory, ale i pro širokou veřejnost, se připravuje zajímavé setkání s dostihovým sportem a to zejména s tím chuchelským. Budou ale i Pardubice. Jeden z nejlepších fotografů dostihového sportu bude promítat své nejlepší fotografie a o koníčcích i zajímavě vyprávět...

Pravděpodobně se ještě pokusíme do prázdnin pozvat chuchelskou občanku paní Koukalovou, která o Švýcarsku ví vše. I ona bude na plátně své fotografie z této úžasné země ukazovat. ..

2 100. výročí vzniku Československa | 24. dubna 2018 v 10:33 | Reagovat

Připomenutí vzniku republiky se uskuteční  i v Chuchli. Podle včerejšího zastupitelstva vše leží na bedrech Mgr. Tomáše Hromádky. Máte-li někdo nápad, nebo chcete konkrétně přispět, tak se obracejte buď na pana Hromádku nebo na místní úřad. Možná se bude vysazovat i Lípa svobody. Nemáte tip kam jí v obci umístit?

3 Dotace | 25. dubna 2018 v 10:25 | Reagovat

Zastupitelstvo přikleplo chuchelské DTJ na činnost 25 000 korun. Areál využívá i chuchelská základní škola a to za náklady.

4 Memorandum | 25. dubna 2018 v 10:28 | Reagovat

Zastupitele konečně po dlouhém otálení schválili Memorandum. Jedná se o materiál, ve kterém obce na Vltavě a Berounce odmítají těžbu štěrkopísku na soutoku. Mělo se jednat o obrovský kšeft pro kamenolom Zbraslav. Problém spočívá v tom, že celá oblast kde se mělo těžit je obrovskou zásobárnou pitné vody nejen pro Prahu. Více zde na blogu.

5 Přespolní chuchelský běh | 25. dubna 2018 v 10:48 | Reagovat

V neděli se v Chuchli běhalo. Nevíte někdo jak to probíhalo?

6 Je to pouze shoda příjmení, | 25. dubna 2018 v 22:12 | Reagovat

Jeden z nejvýnosnějších tunelů, který si mohou pro sebe udělat zastupitelé městské části, je koupit levně pozemek na nezastavitelném území a pak změnit územní plán tak, že se stane stavebním. Cena pozemku se okamžitě zvýší o tisíce procent.
Tento už mnohokrát použitý postup nyní nápadně připomíná změna kolem lesního rybníka v Malé Chuchli.
¾ plochy rybníku koupil v roce 2016 nějaký Ing. Josef Kadeřábek z Berouna /není to náhodnou někdo z příbuzných radního?/ jako celkem bezcenný pozemek, který je podle současného územního plánu nestavební, využitelný pouze jako součást lesa, navíc na chráněném území Natura 2000. V nedávno vydaném návrhu Metropolitního plánu /nový název pro územní plán Prahy/ se hranice zastavitelného území už ale posunula hlouběji do lesa a rybník se stal stavebním pozemkem s charakterem obytné lokality. I pro nejbližší sousedy je to docela překvapení, informace jsou jenom z Katastru a před pár dny zveřejněného návrhu Metropolitního plánu, nevíte v tomu ve Velké něco víc? Obzvlášť pikantní na tom je, že než současná radnice zrušila stavební výbor, tak na jednom z prvních setkání navrhoval Ing. arch. Doubner získat rybník do majetku Chuchle a z mnoha důvodů ho považovat za rodinné stříbro.

7 Rozvodová řízení jsou vždy nepříjemná | 26. dubna 2018 v 19:01 | Reagovat

Paní Paroubková žádá od svého bývalého manžela měsíční výživné ve výši pouhých 50 000 korun měsíčně. Soud po dvou hodinách causu odročil.

8 Proč zastupitele neinformují | 26. dubna 2018 v 19:46 | Reagovat

Nevíme přesně o co se jedná. Spolek pro životní prostředí, co to asi je?, a pání Mařík a Melichar, podali na stavební úřad v Radotíně stížnost, která se týká chuchelského nadjezdu, tunelu. A vyhráli!!! O co ale konkrétně šlo, tak to nevíme. Také není známo zda jejich pře byla projednávana na zastupitelstvu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama