Dva kovaní komunisté narušili III. veřejné zasedání zastupitelstva. NĚCO SHNILÉHO JE VE STÁTĚ DÁNSKÉM!!!

12. dubna 2018 v 18:59 | Na dnešní den bylo svoláno mimořádné zasedání zastupitelstva. Šlo o schválení výstavby III. části základní školy. Ze všeho plyne, že nikdo nic neví, nikdo ničemu nerozumí. Chybí nám odborníci, stavaři, právníci, stavební výbor. Co víc dodat! |  L.P.2018/
JEDNO VŠAK PANU ST. FRESLOVI NELZE UPŘÍT
STAVBA ŠKOLY BYLA SCHVÁLENA
I KDYŽ NA NÍ NEJSOU VŠECHNY PENÍZE
A TO MŮŽE BÝT BRZY VELKÝ PROBLÉM

Po zahájení schůze, kde pouze šest občanů, i to o něčem nehezkém svědčí, je varující, si vzal slovo pan zastupitel ing. Jiří Barcal. Nezdály se mu finance. Bál se aby obci nezůstal na hrdle obrovský dluh. Neustále byl okřikován galerií. Došlo to tak daleko, že po výkřicích dvou komunistů se zvedl jak zastupitel pan Mařík, tak i zastupitelka paní Feloxová. Oba ze zasedací místnosti odešli. Prý to nemají zapotřebí. Pro ostatní to bylo velké překvapení. Oni, zejména právnička paní Felixová, dobře věděli proč to udělali. Ono se klidně mohlo i stát, že by dostavbu nové školy mohli - kdyby se nepovedlo - doplatit i ze svých vlastních peněz. Tak mluví zákon!

Ono je to ale ještě horší, složitější. A věřte, že to bylo hodně husté a také mnohdy nepravdivé. Není dobré když si pan starosta přisvojuje zásluhy, které vykonal úplně někdo jiný. Na zasedání hovořil o svých zásluhách při budování kanalizace, plynu, elektřiny. Ale ono to bylo úplně jinak!!! To vše je zásluha ing. Františka Lapáčka, kterého ODS za přispění chuchelské ČSSD, Jan Zágler, jako starostu zlikvidovala!!!

Pojďme ale nejdříve k financím. Vše kolem nich nám po skončení jednání na ulici vysvětlila osoba nejpovolanější Ing. Petr Stejskal, který jako host vše zastupitelům konkrétně z odborného hlediska objasňoval. Škola, III. v pořadí, má na výstavbu nyní 40 milionů. Potřeba je ale dalších asi minimálně 35 milionů. A ty obec nemá. A to je ten zásadní problém. Jedná se celkem o 75 milionů bez DPH. Nyní si dobře přečtěte slova pana starosty Stanislava Fresla: "Nemusím mít peníze. Je to veřejná záležitost. Magistrát si nedovolí nám peníze nedat."

Starosta Stanislav Fresl i ostatní zastupitele často prohlašují, že chuchle.blog.cz nečtou. A nyní si vysvětlíme proč nedělají dobře. Ještě ale dříve to dáme do souvislosti se Soutokem. Na minulém zastupitelstvu pan Fresl požádal zastupitelstvo o podpis Memoranda. Všichni přítomní řekli NE. Prý vůbec netuší o čem je řeč. Do dnešní doby chybí, ze všech obcí Povltaví a Poberouní, pouze náš podpis. A to Velká Chuchle měla mnoho možností jak se s dokumenty seznámit. Dokonce zastupitele byli pozváni na rozhodující důležité jednání do Campu. Za naší obec nepřišel nikdo. Tedy kromě pana Burleho. Co k tomu více dodat.

Právě chuchle.blog.cz v poslední době minimálně dvakrát "nabídla" Chuchli peníze na školu. Jenže pan starosta ani zastupitele nezareagovali. Blog nečtou! A tak všechen ten současný zmatek, bordel, vůbec nemusel nastat. Stačilo by sledovat informace, které z magistrátu průběžně na úřad přicházejí!!!

Magistrát hl. m. Prahy městským částem např. nedávno nabídl 760,8 milionu korun.
Velká Chuchle je odmítla!!!
(v této souvislosti připomeňme, že podobně se peníze rozdávaly i v minulém roce)

Magistrát hlavního města Prahy, tak jako v minulém roce, začal před několika dny městským částem rozdělovat tři čtvrtě miliardy korun z rozpočtové rezervy, přesněji 760,8 milionu korun. Podmínkou je, že peníze je nutné vyčerpat ještě v letošním roce. Jistě není třeba dodávat, že například Radotín, na rozdíl od Velké Chuchle, zareagoval velice rychle. Získal 25 000 000 korun na výstavbu školního bazénu. To tam snad mají lepší vedení, zastupitelstvo, úředníky, než u nás? Pravdou je, jak tady upozornil jeden ze čtenářů, že na radotínského starostu všichni pějí chválu. Co je toho asi důvodem? Dostalo se téměř na všech 57 městských částí. Minimálně dvě částky umožní obcím postavit nové školy. Magistrát při rozdělování financí koukal především na připravenost projektů. A ten naše obec, v souvislosti s výstavbou nové školy, má! Stačilo jenom požádat A CHUCHLE BY DNES VŠECHNY POTŘEBNÉ FINANCE MĚLA NA SVÉM ÚČTĚ.

Odchodem Lenky Felixové a Roberta Maříka vznikla prekérní situace - nejen že nebyli pro, ale oni nebyli ani proti, a dokonce se ani nezdrželi hlasování... Ostatní souhlasili a tím byl návrh přijat!


Současný stav nové, v pořadí již III. školy...

DISKUSE:

Václav Burle - Pan Barcal, zastupitel, měl vážné obavy aby se obec při výstavbě třetí školy nezadlužila. Pan starosta řekl co řekl. Podle něho nemusíme mít žádnou obavu. Podívejme se ale na celou tuto záležitost z jiné strany. Právě v těchto dnech paní primátorka Adriana Krnáčová - na snímku nesedávej panenko v koutě - oznámila, že již kandidovat nebude!!! Již nyní to nejen na magistrátu, ale i v politických stranách, pořádně vře. Připravují se kandidátky na podzimní volby. Z toho pro chuchelského zastupitelstvo a zejména pro pana starostu vyplývá jediné - vše může, bude, být jinak...

Robert Pořízek, zastupitel, vedoucí výboru kontrolního - Na to, že jste tam byl a vše si zapisoval se dá jen říct, že prostě opět lžete. To, ale u vás není nic nového. Ten kdo bude chtít, může si přečíst zápis a poslechnout zvuk. záznam.

Jen dvě věci. Obec nemá na školu 40 milionů, ale 50. A pan Starosta neřekl, to co píšete v 3 odstavci, na konci. Vše bude na záznamu a každý si udělá svůj názor, na to, jak si vymýšlíte.

No a ten zbytek, je opět jen snůška vašich blábolů a kousků nějakých zpráv, poskládaných tak, aby se vám to hodilo. O financování školy víte houby. Tak jste mohl alespoň poslouchat pana Barcala " ne pana Balcara jak píšete jeho jméno, ani neumíte napsat jméno zastupitele" pana starostu a projektanta, který to vysvětloval.Už vám opravdu přeskočilo z toho psaní-si, sám se sebou :-)…

V jednom pravdu máte a to, že před hlasováním odešla paní Félix a pan Mařík. O tom si myslím, že pokud někdo chce mimořádné zastupitelstvo kvůli škole a to paní Félix i pan Mařík chtěli, tak měli hlasováním vyjádřit svůj názor. Na takovouto věc zcela určitě, buď hlasovat- PRO-PROTI- ZDŽEL SE. Zastupitel, který nemá názor a bojí se v takovéto věci hlasovat, nemá v zastupku co dělat.

A o tom vyrušování, jednání zastupitelstva má svoje dané pravidla a ty, by měli znát především zastupitelé a řídit se jimi. Jednání rušila paní Félix, stejně jako pan Mařík, pan Barcal, veřejnost a VÁS NEVYJÍMAJE pane Burle…. Nejdříve si zameťte před vlastním prahem. Nic méně i to bude slyšet na záznamu.

Václav Burle - Pan Pořízek píše, že o financování školy nevím vůbec nic. A má pravdu. Myslel jsem si já bloud, že právě na mimořádném zastupitelstvu vše vypluje na povrch. A ono ne. Proč Stanislav Fresl se svými soukmenovci neustále něco mlží. Proč není schopen ani ochoten chuchelské občany včas a pravdivě informovat. Nemáme snad zpravodaj? To byl také jeden z důvodů proč paní Felixová a pan Mařík to vzdali a z jednání odešli. Není přece možné něco budovat, když na to nemám peníze. Tato okolnost se může proti obci obrátit. Jak správně připomenul pan ing. Barcal, obec by se mohla i nechtěně zadlužit. A to by byl průser!

Pan Pořízek píše, že i já jsem vyrušoval. A má opět pravdu. Představte si že sedíte na jednání, tam neustále padají nějaká čísla a vy se v ních nedokážete orientovat. Tak jsem se jen zeptal jak to s těmi čísly je! A v zápětí jsem ihned dostal odpověď. A ve článku výše už je konečně znáte i vy.

Já se vás ale pane Roberte zde veřejně zeptám, proč jste si na školu nevzali peníze, které í vám, nejen ostatním městským částem, magistrát nabízel. Věděli jste vůbec o nich? Proč jste si z té téměř miliardy korun nic nevzali?

 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Václav | 12. dubna 2018 v 21:59 | Reagovat

Pět hvězdiček, tak dobře opět trochu popojedu...

2 Šimon | 12. dubna 2018 v 22:21 | Reagovat

A proč ten stavební výbor nepracuje?

3 blog | 12. dubna 2018 v 22:31 | Reagovat

[2]: Tak to se musíte zeptat zastupitelů a především pana starosty! Z nás občanů to nikdo nechápe. Tedy jedině kdybychom se podívali do zákulisí problému. Potom máme jasno!

4 Vlaďa | 12. dubna 2018 v 23:06 | Reagovat

Je pravda, že Felixová a Mařík odešli? Tak jak to mohlo být schváleno?

5 Něco suprovýho pro koňáky | 12. dubna 2018 v 23:48 | Reagovat

https://www.facebook.com/NTDFunniest/videos/2175728329383323/UzpfSTEwMDAwNjMwOTA5MTYzMDoyMDIzMzMyNzE0NTUzNjc5/

6 chuch | 13. dubna 2018 v 7:51 | Reagovat

A co dělal předsedající, že ty dva odešli, jak to řídil, když tam ty dva pokřikovali?

7 blog | 13. dubna 2018 v 12:26 | Reagovat

[6]: Za prvé jsou to pana starosty "kamarádi" i když s podivem oba komunisti. Nechápeme jak představitel ODS může spolupracovat s komunistickou stranou. Třeba nám to nyní vysvětlí. Jeden z nich je dokonce představitelem politické strany ANO!

8 blog | 13. dubna 2018 v 12:26 | Reagovat

[4]: Odpověď máte v článku.

9 Dana | 13. dubna 2018 v 12:55 | Reagovat

Vašku půjdeš v neděli na dostihy? Udělej zase nějaké fotky.

10 Důležitá informace | 13. dubna 2018 v 13:10 | Reagovat

Obec upozorňuje  na odchyt potulných koček. Více na webu obce.

11 Václav | 13. dubna 2018 v 13:11 | Reagovat

[9]: Pravděpodobně ano. Manželka je ve stavu chorých, tak nemůžeme vyrazit na cesty. Už se jak na koně, tak i na Tebe těším.

12 to je zase blábol | 13. dubna 2018 v 16:52 | Reagovat

Na to, že jste tam byl a vše si zapisoval se dá jen říct, že prostě opět lžete. To, ale u vás není nic nového. Ten kdo bude chtít, může si přečíst zápis a poslechnout zvuk. záznam.
Jen dvě věci. Obec nemá na školu 40 milionů, ale 50. A pan Starosta neřekl, to co píšete v 3 odstavci, na konci. Vše bude na záznamu a každý si udělá svůj názor, na to, jak si vymýšlíte.

No a ten zbytek, je opět jen snůška vašich blábolů a kousků nějakých zpráv, poskládaných tak, aby se vám to hodilo.

O financování školy víte houby. Tak jste mohl alespoň poslouchat pana Barcala " ne pana Balcara jak píšete jeho jméno, ani neumíte napsat jméno zastupitele“  pana starostu a projektanta, který to vysvětloval.

Už vám opravdu přeskočilo z toho psaní-si, sám se sebou :-)…

V jednom pravdu máte a to, že před hlasováním odešla paní Félix a pan Mařík. O tom si myslím, že pokud někdo chce mimořádné zastupitelstvo kvůli škole a to paní Félix i pan Mařík chtěli, tak měli hlasováním  vyjádřit svůj názor. Na takovouto věc zcela určitě, buď hlasovat- PRO-PROTI- ZDŽEL SE. Zastupitel, který nemá názor a bojí se v takovéto věci hlasovat, nemá v zastupku co dělat.

A o tom vyrušování, jednání zastupitelstva má svoje dané pravidla a ty, by měli znát především zastupitelé a řídit se jimi. Jednání rušila paní Félix, stejně jako pan Mařík, pan Barcal, veřejnost a VÁS NEVYJÍMAJE pane Burle…. Nejdříve si zameťte před vlastním prahem. Nic méně i to bude slyšet na záznamu.

Robert Pořízek

13 Kde jsou? | 13. dubna 2018 v 19:01 | Reagovat

Po tzv,. sametové revoluci byly na obci desítky zastupitelů. Odsloužili si jedno volební období a propadli se na dno chuchelských dějin. Kde je jim dnes konec. A jak asi na podzim dopadnou ti dnešní. Koho by jste si tam chtěli nechat? Já jednoznačně pana Pořízka. To je jediný ze zastupitelů, který s lidem obecním komunikuje. A to se počítá.

14 a je to tady zase | 13. dubna 2018 v 22:00 | Reagovat

Pane Burle:
1) když o něčem nevíte a nerozumíte tomu, tak o tom nepište alespoň hlouposti a nepřekrucujte fakta. Zastupitelé, měli několik schůzek s projektantem, aby jim vše vysvětlil a oni se mohli rozhodnout a to včetně pana Maříka a paní Félix. To že se báli rozhodnout a vyslovit svůj názor,  je asi jejich věc.
Všiml jste si , kdo jak hlasoval ? Proč to zde nenapíšete…… Tak,  na minulém zastupku se hlasování o škole přerušilo na „žádost“ pana Maříka, Melichara, Barcala a paní Félix. Chtěli se více informovat, to je v pořádku. Informovali se a víte jak se  včera hlasovalo. Pan Mařík a paní Félix ze zastupitelstva odešli, pod malichernou záminkou vyrušování. Přitom vyrušovala  i paní Félix a pan Mařík. Prostě jen chtěli mít výmluvu, aby nemuseli hlasovat a to jakkoliv. Zůstalo 7 zastupitelů a hlasování bylo toto. PRO – Fresl, Klán, Šimek, Kadeřábek, Pořízek, Barcal, Melichar !!!!!!!
Jedna věc je, se informovat, udělat si svůj názor a pak jakkoliv hlasovat a druhá věc je, utéct a svůj názor ani neprojevit hlasováním PROTI -ZDRŽEL SE.
Ps: Pan Šimek řekl, že připomínky pana Maříka byli zapracované, nechápu tedy proč nehlasoval.

2) financování školy, nejen vám vysvětlil, jak pan starosta, tak projektant a  bude to na zvuk. Záznamu. Bylo tam i řečeno, že o dotace obec samozřejmě požádala a dostala 50 000 000,- .
V krátkosti:
Dotaz byl i jestli bude případně školu možné zrekonstruovat za částku, která je na účtech obce a bude moct sloužit dětem. Odpověď od projektanta byla, že ano. Škola má 2 etapy a na tu první, peníze už na účtech v přebytku jsou. Vždyť jste tam byl, pane Burle. Za to, že to nechápete, nikdo jiný, než vy sám nemůže.

3) Pane Burle, opět jste změnil článek, pod který jsem psal svůj komentář. Použil jste můj komentář do vašeho úvodního článku, bez mého vědomí a já vás upozorňuji na to, že s tím nesouhlasím a tímto vás žádám o okamžité vymazání dodaného textu, ve  vašem úvodnímu článku. Zároveň vás odkazuji na zákony ČR, které se k tomuto vašemu chování vztahují.
Děkuji za pochopení a vymazání mého komentáře, který jste svévolně vložil k svému článku, bez mého souhlasu.

Robert Pořízek

15 Jan Šíma | 13. dubna 2018 v 22:35 | Reagovat

[14]: Pan Burle má v jednom pravdu. To co tady píšete jste už dávno měli dát na vědomí občanům. Proč jste to neudělali. Známená to také podle vašich slov, že opravdu na celou školu peníze nemáte?

16 Ze života chuchelských rybářů | 13. dubna 2018 v 23:41 | Reagovat

https://www.facebook.com/771581343004652/videos/799124240250362/UzpfSTc3MTU4MTM0MzAwNDY1MjpWSzo3OTkxMjQyNDAyNTAzNjI/

17 Proč jsou? | 14. dubna 2018 v 14:27 | Reagovat

Nač jsou nám zastupitelé Felixová a Mařík, kteří raději ze zastupitelstva odejdou, než by, když se nechali zvolit, pracovali pro Chuchli a bojí se vyjádřit své názory, pokud je tedy mají.

18 pepina | 16. dubna 2018 v 15:30 | Reagovat

A kdo jsou ti dva kovaní komunisté pane Burle?

19 Václav Burle | 16. dubna 2018 v 22:15 | Reagovat

[18]: Bez komentáře. Ale už se zde na blogu o nich hodně psalo....

20 pepina | 17. dubna 2018 v 10:09 | Reagovat

[19]:A vy se pane Burle bojíte odpovědět na jasnou otázku, to už jsme jako na Slovensku???

21 Václav Burle | 17. dubna 2018 v 10:57 | Reagovat

Ano, bojím se! O jednom z nich jdou dokonce po Chuchli hrozné vyprávěnky...

22 Proč jsou? II | 17. dubna 2018 v 13:34 | Reagovat

[17]:
Přesně souhlasím s touto logikou! Proč jsou v zastupitelstvu lidé z ODS? Opravdu jsou to oni, kdo  odcházení v minulosti začali. Jsou to oni , kteří raději ze zastupitelstva tak rádi odcházeli, než by, když se nechali zvolit, pracovali pro Chuchli a báli se snad vyjádřit své názory, pokud je tedy vůbec někdy měli nebo mají.
Dvoracek

23 pepina | 17. dubna 2018 v 16:27 | Reagovat

[21]:Tak vyprávějte a pozměňte jména

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama