Zlíchovský lihovar vstává z hrobu. Do krásy se promění v roce 2025

7. března 2018 v 21:52 | Bude to ještě trvat nemálo let, než se autobusem z Chuchle dostaneme kolem lihovatu na nový autobusový terminál. Třeba se stane i zázrak a Velká bude mít konečně železniční zastávku. Je to ale ještě běh na hodně dlouhou trať... |  Smíchov City
Byla to slavná a převelice důležitá fabrika. A pracovali v ní i chuchelští občané. (Neměli jste někoho v rodině?)

Stále mám velké přání do areálu lihovaru se dostat,
ale nějak se, na rozdíl od Barrandovských teras, kam jsem vlezl po lešení, nedaří.
Dnes je tam nepřekonatelný plot, který již nedokážu přeskočit, zdolat.
A ještě nedávno v areálu pobíhala smečka německých ovčáků.
Není ale ještě pozdě. Vlezeme a nafotografujeme lihovarskou minulost, současnost.


Architekti celý komplex nazvali ZLATÝ LIHOVAR. Jedná se o řadu budov, které budou sloužit především bydlení. Celkem tam bude na 500 bytů. Zajímavým nápadem je obytný komín, někdo říká věž, s loftovými byty uvnitř, který bude továrnu připomínat. Zachován bude i komín současný pod kterým vznikne moderní restaurace Erektus. Uvnitř obytných bloků lid bude oblažovat park se vzrostlou zelení. Likvidovat se nebude varna, která bude zpřístupněna veřejnosti. Areál doplní i dvě lávky. Jedna bude směřovat na Císařskou louku, druhá pak přes železniční trať povede do Meetfactory. V okolních částech pak budou obchody a kavárny. Vše zapadne do konceptu Smíchov City, včetně nového autobusového a vlakového nádraží.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Zvon pro Chuchli k 100. výročí vzniku republiky | 7. března 2018 v 22:27 | Reagovat

Je to až neuvěřitelné, co člověk dnes dokáže postavit, vybudovat. A chuchelská radnice, její stavební výbor, není schopna ani ochotna  opravit zvoničku a osadit jí zvonem, zvonkem. Prý to nejde, je to složité a drahé. Šlo by to jedině za předpokladu, že by se mohl porazit sousedící jasan. Ten je ale zdraví, že nás všechny přežije.

V Mostě dokázali  přesunout bez újmy kostel na několik kilometrů a my nejsme schopni opravit zvonici tak, aby jí strom naopak doplňoval. Vždyť on už je tam pěkné desítky let. Že by od minulého století? Kdo ví, tak nám pro zajímavost určitě odpoví.

Nový zvon, tak jako lípa republiky, kterou vysadíme ke 100. výročí jejího vzniku, mohl být dobrým příspěvkem chuchelských občanů, ke 100. výročí vzniku Československa. Ale co naděláme, když na chuchelské radnici sedí....

2 Divocí koně.... | 7. března 2018 v 22:31 | Reagovat

...budou brzy vysazeni na Dívčích hradech. Pro Prahu 5 to bude pro lidi další atrakce.

3 Hádanka k zamyšlení | 7. března 2018 v 22:40 | Reagovat

Kolik od roku 1990 bylo v Chuchli zastupitelů? Vzpomenete si na některého, který vám udělal radost, kterého jste si vážili protože vám pomohl? Nebo dáváte přednost politické straně, hnutí, spolku? Víte vůbec že v Chuchli žádné takové neexistují?!

4 Stromy svobody | 8. března 2018 v 10:17 | Reagovat

To vás bude pane Burle zajímat a díky za tento váš blog!

Nadace Partnerství objevila téměř 500 stromů vysazených na památku historických událostí republiky. Součástí kampaně Stromy svobody 1918-2018 ke 100. výročí vzniku Československa je nově také možnost získat darem sazenici lípy srdčité od firmy Arboeko nebo sponzorské ošetření vzrostlého Stromu svobody arboristou. Památné i nově vysazené stromy pak budou zaneseny na mapě, která na www.stromysvobody.cz.

5 Rejža | 8. března 2018 v 10:54 | Reagovat

[4]: Nemohla by být stromem svébody 2018 ta tcuga u pomníku? A měl by jste vystaráno!

6 Václav Burle | 8. března 2018 v 20:08 | Reagovat

[5]: Proč měl? Snad měli!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama