Je to bezpečné? Je to bezpečné??? NENÍ!!!

3. března 2018 v 21:53 | Lidi jsou nepoučitelní. A když k tomu ještě přidají kočárky s miminky, tak to už je hodně na pováženou.... |  Okem objektivu
I my jsme zejména v mladí hazardovali se svými životy. A to je důvod, proč nyní ve stáří můžeme radit. Pamatujete se, jak starší kluci při jarním tání skákali z jedné kry na druhou?

Přišlo jaro a nám konečně zamrzla částečně Berounka. Zejména u soutoku, kolem mostu, bylo dnes bruslařů jako ryb ve vodě. Jeden se až divý, kde nejen ti mladí berou odvahu k zimním hrátkám na řece. Led ještě není tak silný aby byl bezpečný. Od zítřka bude ještě hůř. Bude se oteplovat.
Ledové nádheře neodolali ani tito dva mladí lidé - on a ona. Vůbec nepostřehli, že se blíží manžel. To byl následně na řece frmol. Led, jak se po něm honili, praskal, prohýbal se jako kdyby byl z pěnové hmoty. Každou chvilku jsme čekali, že praskne a mládenci se ocitnou v ledové vodě. Ještě štěstí, že se ta show odherávala u břehu.

Lidé jsou nepoučitelní. Dnes se například prolomil na Orlíku led se třemi bruslaři. Jednoho se ještě nepodařilo nalézt.

I když záchranáři a policisté se snažili - seč mohli - vše bylo marné. Kdyby to nebylo smutné, tak by se jeden při pohledu na manželský pár, který kolem chlapů projížděl na bruslích se dvěma kočárky, musel i smát. Když je policisté z ledu vykázali, tak se rozčilovali co že si to dovolujou.

Na druhém snímku je dívka, která si uprostřed Mže u přístaviště v Lahovičkách, tam kde bývá led nejslabší, postavila fotografický stativ. Kdyby se pod ní led prolomil, tak by jí nikdo nepomohl. Na druhé straně řeky jsme byli jenom my dva prastarý kardiaci.

(...zítra jedeme do hor fotografovat křivatce českého. Převzácnou tu rostlinku. Až se budeme vracet, tak se ještě k řece podíváme a pak text dopíšeme. Také jste byli na řece bruslit. A jaké to bylo?)

Na druhý den v neděli byla Berounka obložena bruslaři od soutoku až po Beroun. Nejinak tomu určitě nebylo ani výše. V Zadní Třebání se led probořil pod dvěma školáky, kteří po usušení byli odtransportování na pozorování do motolské nemocnice.

Částečně se vrátily staré dobré časy. Až na několik míst se dalo téměř celou řeku projet bez zastavení. Nemožné to bylo pouze v prudké vodě pod jezy. Není takový mráz aby tam voda zamrzla.

Téměř všichni bruslaři se zdržovali ve městech, vsích, zejména tam, kde jsou nádraží. Tam všude je i dobré zázemí. Je dobré, že u řeky je i hodně dospělých osob. V případě nenadálé události vždy se někdo najde kdo pomůže.


V Dobřichovicích nad jezem u zámku....
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Led na řekách není stále bezpečný. | 4. března 2018 v 17:48 | Reagovat

Dnes v neděli se v Zadní Třebáni na Berounce probořil led pod dvěma mladistvými. Byli odtransportování na pozorování do motolské nemocnice.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama