GRANTY - a ty zde uvedené - nejsou samozřejmě jediné!!!

9. listopadu 2017 v 16:22 | V komentářích na tomto blogu zejména zastupitel a předseda výboru kontrolního tvrdí, že na tyto granty nemá chuchelský občan nárok. Není to samozřejmě pravda. |  Granty
Na chuchelské radnici leží miliony, které by mohly nejen zkrášlit obec, ale udělat jí ještě více pro srdce každého z nás.

PODÍVEJTE SE CO VŠECHNO DOKÁZALY RADNICE V RADOTÍNĚ, VE SLIVENCI A JINDE!
A PROČ TO STÁLE NEJDE VE VELKÉ CHUCHLI?
!!! ODPOVĚĎ JE JEDNODUCHÁ. V CHUCHLI NEJSOU NA RADNICI LIDÉ, KTEŘÍ BY TO ZVLÁDLI !!!

I. žádost o grant: Jak je zde na blogu již mnohokrát uvedeno Chuchle byla obklopena sady, alejemi, ve kterých zejména ovocné stromy. Předky to stálo mnoho peněz ale i práce. Stejně tak jako poldry proti povodním u Vltavy. Potom přišel divný hloupý člověk a všechno nechal vykácet.

Když nám nabízejí peníze, tak proč neobnovit alej z Chuchle do Lochkova? Vrátit jí do původního stavu! I když míč je spíše na straně Lochkova protože pozemky tam patří této městské části. Vše se dá ale domluvit! Bývávalo tam překrásně. A to zejména na jaře a pak na podzim když stromy byly obaleny ovocem. Ty žluté hrušky byly v ústech nepřekonatelné. A dnes? Mrtvá rovná plocha bez duše, bez krásy. Až sem jsme to nechali dojít...

II. žádost o grant: Kde myslíte, že Radotín sehnal peníze na vybudování venkovního koupaliště o bazénu ani nemluvě? No tam, kde by je obdržela i Malá a Velká Chuchle. Jenže by někdo o ně musel požádat a něco pro občany obce i udělat!!! Nebo si myslíte, že by se nám koupaliště např. u Vltavy nehodilo? Je tam obecní pozemek a dokonce, což je hodně důležité, i dostečný pramen kvalitní vody. Ono ani jiné cesty není. A ani by to moc nestálo. Dnes se už nikdo ve Vltavě, Berounce koupat nebude. Holt už je jiná doba. (Další povídání o Vltavě, Berounce, najdete vlevo v komentářích. Máte na toto téma také vzpomínky? Tak pište prosím do komentářů.)

III. žádost o grant: Jeden se nemůže divit, že občané Malé Chuchle neprodleně potřebují ochranu nejen proti hluku. A nemělo by to být pro chuchelské vedení obce zas tak velký problém. Vždyť protihluková opatření se dělají po celé republice a je to pro stavební firmy obrovský byznys. Není to zas tak dávno co se ve Velké zrodila jedna velká hrůza - ulice Mezichuchelská. Ta přivedla do obce tisíce aut denně a tedy i polétavý prach, těžké kovy, hluk atd. Tuto ulici nám byl čert dlužen. A navíc je pro naši milovanou obec naprosto zbytečná. Přinesla nám jenom problémy a lidem kolem ní bydlící nejen špatné životní prostředí, ale i finanční propad jejich nemovitostí. To všechno určitě nechtěli. Pochybuji, že tu protihlukovou stěnu milují.

Otázkou je proč když protihlukové stěny na Mezichuchelské, tak proč by nemohly být i v Malé Chuchli kolem dálnice a železniční trati? I tady lze dosáhnout na granty, dotace. Jenže vedení obce není ochotno pro občany Malé vůbec něco udělat. Proč? Tak to je zřejmé již v diskusi na tomto blogu. Míč, převedeno do fotbalu, je na straně lidí z Malé. Musí se domluvit. Sednout si a sepsat kasaci. Na tu jim musí ti nahoře odpovědět. A následně mohou jednat dál až do konečného vítězství...

IV. žádost o grant: Kdo dnes ví, že na Homolce žil poměrně v nemálo kusech sysel obecný. Neměl by to být zas tak velký problém se pokusit ho tam vrátit. Určitě by to byl zajímavý počin i pro chuchelskou základní školu, která by se o něj mohla z mnoha hledisek starat. AOPK ČR se v posledních letech intenzívně stará o jeho návrat na původní lokality. A víte, kde je od naší vísky nejbližší lokalita sysla obecného? No přece na dvou místech v Praze. A další pak v Českém krasu u Loděnice.

Jediným problémem je, že odbor životního prostředí magistrátu hl. m. Prahy přírodní rezervaci na Homolce nechal svojí nečinností zničit. Není to zas tak dlouho co do ní nastrkal mnoho peněz, ale jeho pokus se z neznalosti věci bohužel nepodařil. I to je důvod rezervaci uvést do původního stavu. To dokonce magistrátu ukládají zákony České republiky.

V. žádost o grant: Zásluhou pana Lapáčka to byl pro Velkou Chuchli obrovský úspěch, který neměl po celé republice v té době následovníka. Jako první jsme si vybudovali nový plyn, vodovodní řád a rozvod kabelů pro elektřinu. A pak se to tak nějak zadrhlo. Veškerá vykopaná zemina se odvážela do Žákova lomu. Měla tam být krátkou dobu, deponie, a jak je známo je tam do dnešních dnů. A to je špatně. Ten deponovaný sklad je totiž v přírodní rezervaci Homolka, kam jednoznačně žádný odpad nepatří. Jak šel rok za rokem, tak v lomu se ukládalo ledacos včetně jedovatých látek. Zajímavé na celé kause je, že na odvezení skládky magistrát, hl. m. Prahy vyčlenil a také Chuchli předal několikamilionovou částku. Není již ten srávný čas se ptát kam ty peníze přišly? A jak je možné, že magistrát dovolil tímto způsobem přírodní rezervaci zničit?!


(...dokončení článku brzy.)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Máte nápady co by se dalo v obci změnít, zlepšit. | 9. listopadu 2017 v 16:32 | Reagovat

Tak pište sem do komentářů. Co si neuděláme, neprosadíme sami, to za nás nikdo neudělá. A chuchelská ODS už vůbec ne!!!

2 Přesvědčení | 9. listopadu 2017 v 16:52 | Reagovat

V úvodu příspěvku je pod jeho titulkem podepsán jako jeho autor pan Stanislav Fresl a ODS. Zcela jistě jde o falzum vydavatele tohoto webu pana Václava Burleho, který si bezostyšně dovolil zfalšovat autora. Je to od něho podlé a hnusné. Jeho antipatie k panu Freslovi i ODS jsou obecně známé, ale takovéto podvody jsou nejen ubohostí, ale domnívám se i trestné.

3 Je to marne | 9. listopadu 2017 v 18:01 | Reagovat

Tak za prve : mluvim o tomto jedinem grantu !!
Za druhe :  ze vsech zastupitelu, zde pisu jen ja, tak zadne zejmena.
Za treti: pan Fresl, tento clanek urcite nepsal.
A pane Burle, rozmyslete si jestli jeste budete upravovat moje komentare, clanky nad nima a jestli mou osobu, bude spojovat s nejakou korupci, uplatky atd.

Zakony plati i pro vas. Zatim to beru tak, ze jste stary clovek, ktery ma problem s pameti. Vas web je verejny a rucite za to, ze na nem nejsou prezentovany lzi a urazky a to i od nepodepsanych jedincu. Vzdyt to jde i slusne, ne???

Hezky vecer a dejte si kafco a cokoladu 😊

Robert Porizek

4 Po komunistech | E-mail | 9. listopadu 2017 v 21:54 | Reagovat

nám budou o slušnosti také přednášet zástupci ODS a dokonce vyhrožovat.

5 Dobrá zpráva | 9. listopadu 2017 v 21:58 | Reagovat

Dnes po dlouhé době konečně chuchelské zdravotní středisko začalo aplikovat vakcínu proti chřipce. Ta je velice důležitá zejména pro dříve narozené občany. Nový výrobek stojí u lékaře pouhých sto korun. Tento je lepší než stará vakcína. V Chuchli si lék, který zachraňuje život, nechává aplikovat pouhých cca 40 důchodců. A to je moc málo...

6 chuchle.blog.cz | 9. listopadu 2017 v 22:02 | Reagovat

[2]: Já vám to zopakuji ještě jednou. Jestli se nepředstavíte, tak na vaše hnusné a hloupé komentáře nebudu reagovat. Nemusíte zde psát své příjmení. Stačí když ho napíšete na chuchleblog@seznam.cz. A já už na věky věků budu vědět kdo jste.

Pod článkem není podepsán pan Fresl a vy to dobře víte. Blog je založen na rubrikách. To je ten barevný sloupec vlevo. Jedna rubrika se jmenuje Stanislav Fresl. Když si na ní ťuknete tak tam najdete veškeré články, které se pana starosty týkají. Nic jiného v tom hledat nemusíte. Pochopil?

A ještě pro vás jedno vysvětlení a to po lopatě. Granty, to je hlavně pracovní záležitost pana starosty!!!

7 Ještě jste nám pane Pořízku zapomněl odpovědět na následující text... | 9. listopadu 2017 v 22:06 | Reagovat

[3]: A v této souvislosti, když tak rád kritizujete mojí maličkost, k Vám budu mít jednu jednoduchou otázku. Věřím, že stručně a srozumitelně odpovíte. Jinak, pro vás ostatní, pana Pořízka mám moc rád. Vždyť je to jediný zastupitel, který s občany, nejen na tomto blogu, diskutuje. A to se musí počítat. Za to mu patří nejen můj dík!

Roberte píšete jestli se o granty příhlásím. Výše jsem Vám odpověděl. A já se nyní zeptám Vás. Již tři roky jste zastupitelem městské části. Můžete nám prosím napsat co jste jako zastupitel pro obec, pro chuchelské občany, konkrétně udělal, vytvořil, vylepšil atd. Nebo na radnici sedíte na té židli úplně zbytečně? Proč jste se potom tedy chtěl zastupitelem stát? Věřím, že nám odpovíte bez jakýchkoliv kliček, vytáček,objížděk. Vždyť to není tak těžké!

8 Kdy konečně budeme mít stavební výbor? | 9. listopadu 2017 v 22:17 | Reagovat

Nebo snad už existuje? A proč byl zrušen. Rychle jsme zapomněli.

9 nezapomněl :-) | 9. listopadu 2017 v 23:44 | Reagovat

Ani nevím, jestli zrovna vám pane Burle chci na něco odpovídat, když tady děláte rozdíly mezi anonymy, kteří vás podporují a kteří ne. No, vlastně vím,  nechci a nebudu, vám určitě ne. Napíšu co chci, kdy chci a komu chci, snad tomu rozumíte a už mě přestanete úkolovat. Zkuste jiného zastupitele, třeba pana Melichara :-) .

A pro anonyma č.4
Na rozdíl od vás neposuzuji lidi podle toho z jaké jsou strany a jaké hodnoty vyznávají. Ano jsem volič a člen ODS a ztotožňuji se s jejím programem.  Za své názory se nestydím, na rozdíl od vás a pod ně se také klidně podepíšu.

A kdy jsem komu vyhrožoval ? Myslíte snad to, že upozorním pana Burleho, že svým chováním zde, na jeho soukromém webu porušuje zákon a, že mu napíšu, že jako majitel webu, odpovídá i za to co, napíše anonym, třeba jako vy.

Myslím, že je v pořádku, když jasně napíšu majiteli webu, že nebudu tolerovat, jeho určité narážky, na mou osobu.

Příště se pokuste podepsat, třeba alespoň 3 XXX :-) to snad zvládnete.

Robert Pořízek

10 Marie N | 10. listopadu 2017 v 10:27 | Reagovat

(9) Tak odpovězte nám ostatním.

11 nemusí | 10. listopadu 2017 v 11:32 | Reagovat

[10]:mi odpovídat a jsem stejně jako vy ostatní.Lepší, když budete mluvit jenom za sebe.Pan Pořízek mluví zcela jasně, konkrétně a srozumitelně, když ale nechcete stejně jako Burle číst a slyšet, tak vám nic nepomůže a jenom otravujete těch několik posledních na webu, kteří mají snahu vám ještě něco sdělit a přitom nelhat. Já panu Pořízkovi za jeho příspěvky děkuji a jen se divím, že s takovými jako jste vy a Burle má ještě trpělivost.

12 Marie | E-mail | 10. listopadu 2017 v 18:35 | Reagovat

Přestaňte už tady zesměšňovat pana Pořízka jenom proto, že je hloupější. Bez takových lidí by chuchelská politika vůbec nemohla existovat a žádné UFO nepřiletí. Tedy přiletí, ale jak to tady všechno srovná vesmírný kapitán Ašram vám napíšu až příště.

13 Veselost z malé | 10. listopadu 2017 v 21:25 | Reagovat

[12]:další krmenost veselostí z malé.Jen to popukání jaksi chybí.

14 Václav Burle | 10. listopadu 2017 v 21:26 | Reagovat

A nešel by následující postup? Starosta sedí za stolem a kolem něho chuchelské zastupitelstvo. Pan Pořízek zvedne ruku a řekne: "Je tady možnost za pomocí grantu vysadit v Chuchli na historické cestě novou alej."

Starosta nebo pan Klán se usměje a řekne: "To není vůbec špatný nápad. Tak to pojďme udělat."

Pořízek: "Tak já seženu nějakou zahradnickou firmu a přemluvím jí aby do toho šla a podala potřebné papíry o grant. Zároveň jí řeknu, že od obce bude mít podporu..."

A je vymalováno a obec bude mít novou překrásnou ovocnou alej. A chuchelská firma ještě na tom vydělá. Spokojena bude nejen ona ale především občané. A vo tom to je. Vo tom by to mělo být.

15 Ty vole to je tedy síla... | 10. listopadu 2017 v 21:55 | Reagovat

Pan Hromádka na facebooku otiskl tento text. Včera jsem řešil jeden kronikářský dotaz, který souvisí s fotkami zveřejněnými níže - oprava koryta Mariánskolázeňského potoka. Netušil jsem, že se to týká celého toku (včetně pramene "u jelena"). Našel jsem v registru zakázek smlouvu, tak koho by to zajímalo, odkaz přidávám. Cena zakázky je bezmála 600 tis. Kč.

A já dodávám vždyť nedávno ten pramen a jeho okolí opravovala firma za peníze magistrátu. Platily to asi Lesy Prahy.

16 pro XXX 12 | 10. listopadu 2017 v 21:56 | Reagovat

[12]:
:-) Myslím, že se zesměšňujete zejména vy a další analfabeti beze jména, kteří se bojí pod svůj názor podepsat a jen urážejí a pan Burle co v poslední době sepisuje za nesmysly.
Alespoň si náhodný čtenář udělá svůj názor na pár hlupáku co se neumí podepsat a co vlastně ani názor nemají a jen ostatní urážejí.

Tady to fungovalo tak, že se pár lidí bavilo nad problémem a každý k němu dal svůj názor a pohled. Nemuseli se vždy shodnout, ale vždy to bylo na úrovni a ve slušné formě. Nepamatuji si, že by někdo někoho urážel, jen kvůli jeho názoru nebo tomu jakou stranu volí.
Ale, kde ty časy jsou, pan Burle z tohoto svého webu udělal bulvár, kde píše samý anonym hlouposti, Burle si sem přetahuje a upravuje články z webu školy a dalších a snaží se z pozice toho nejchytřejšího, ostatní úkolovat, tedy mě, protože ostatní se mu na to už vy.....

No, pokud umíte číst, moje odpovědi a názory jsou zcela jasné a srozumitelné a stačí si je přečíst a není nutné se mě pořád  ptát dokola.
Stejně jako majitel tohoto soukromého webu, nebudu reagovat na nepodepsané komentáře, nebo anonymy, protože takoví lidé, jsou pro mě zbyteční. Ten kdo se bojí podepsat, pod svůj názor ať jakýkoliv, nemá právo na jakoukoliv odpověď.

Robert Pořízek

17 pořád dokola | 10. listopadu 2017 v 22:03 | Reagovat

Nešlo, bylo by to obcházení pravidel grantu. I na to jsem vám svůj názor napsal.

A co tohle, pan Burle ve svém Okrašlovacím spolku navrhne, aby se vysázela v Chuchli na historické cestě nová alej. Spolek se přihlásí o grant, vyplní papíry a požádá obec o pomoc. To by nešlo ???. Možná by to bylo lepší než pořád kecat blbosti.

Pořízek Robert

18 zkuste to jinde | 10. listopadu 2017 v 22:12 | Reagovat

[14]:
Já vám nepomůžu :-) .Požádejte třeba pana Melichara, pana Maříka, Pana Barcala ať o to požádají jako fyzická osoba, nebo ať  ten způsob jak navrhujete vy, navrhnou na zastupku.
Nejsme v diktatuře a já jsem jen 1 z 9 zastupitelů. Máte jich ještě 8 :-). Třeba se vám některého podaří přemluvit. U mě jste neuspěl, tak zkuste štěstí jinde.
Hodně štěstí :-)

Robert Pořízek

19 Hans | 10. listopadu 2017 v 22:38 | Reagovat

[18]: K čemu nám pane Pořízku ale potom na té radnici jste?

20 M. Veselý z Malý | E-mail | 11. listopadu 2017 v 8:29 | Reagovat

[16]:Nehorázná drzost, když tady pan zastupitel za ODS pan Pořízek píše o některých lidech jako o analfabetech a hlupácích nebo dokonce o kategorii „zbytečných lidí“ jenom proto, že využívají svého práva napsat na tomto blogu i jinde na internetu svůj názor anonymně.  Co se čeká, když se politické strany v samosprávě Chuchle začaly chovat jako mafiáni. Můj názor je, že speciálně ODS jiná nebude a neznám nikoho, kdo by si ještě myslel, že by se tahle smečka politických intrikánů mohla nějak reformovat. Kolem každých komunálních voleb shánějí do ODS křoví do výborů samosprávy a pokaždé říkají, že Fresl je už jinej, že už pochopil. Potom se ale chová jako ještě větší nedemokratický prase a stejně se chovají i jeho vocasové.

21 Hans | 11. listopadu 2017 v 8:44 | Reagovat

[20]: Bingo! Pod to se podepisuju!

22 pane M.Veselý z Malė ( Chuchle) | 11. listopadu 2017 v 11:35 | Reagovat

[20]:Jste sprostý hulvát.Urážíte svými cholerickými výlevy nejenom pana starostu,ale všechny slušnė lidi!Jste hanba Malė Chuchle.

23 pane vydavateli Václava Burle | 11. listopadu 2017 v 11:45 | Reagovat

Kde jsou vaše prokla!ace o slušnosti tohoto webu?Panem M.Veselým z Malé Chuchle zde necháváte urážet sprostými cholerickými výlevy starostu naší obce pana Fresla.Chcete se zřejmě hlásit k jeho hulváctví.Hanba vám oboum!

24 Dotaz | 11. listopadu 2017 v 11:54 | Reagovat

Proč zde vydavatel pan Burle bez jakékoli pozornosti ponechává sprostė urážlivé výlevy na našeho pana starostu?Kde nechal své vykřikované proklamace?

25 o Malé Chuchli | 11. listopadu 2017 v 13:58 | Reagovat

znám i nemálo slušných lidí z Malé Chuchle.Škoda, že jejich soused M.Veselý kazí svýma sprosťárnama pověst celé Malé Chuchli.
Pan Burle svým přístupem jen dokresluje svoji nízkou schopnost pro objektivitu a dodržování svých vyhlašovaných zásad.
Oba jsou trapní a ostudou Chuchlí.

26 Hans | 11. listopadu 2017 v 14:05 | Reagovat

[25]:  že vy jste odesák?

27 Václav Burle | 11. listopadu 2017 v 19:24 | Reagovat

[24]: Máte pravdu. Vžijte se ale prosím do mé situace. Když budu mazat, tak to bude špatné. Když mazat nebudu, tak to bude rovněž špatné. Tak co mám tedy dělat? Ale já často, když je to hodně sprosté, mažu. Navíc když někteří lidé se podepíší jak pravým jménem, tak i příjmením. To je pak hodně těžké je poslat do zapomnění.

28 M. Veselý z Malý | E-mail | 11. listopadu 2017 v 19:55 | Reagovat

[25]:Přesně o tom jsou dnešní sračky v samosprávě Chuchle, pokrytectví a žádná pravidla. Nejdřív tady předstrčí Pořízka s jeho nadáváním a odsuzováním anonymních příspěvků a hned na to vypusí sérii nejhoršího hnoje od vlastních anonymů. O svých kriticích pak napíšou kraviny  jako „ostuda Chuchle“, což vyhrabali z doby nejtužšího socialismu, ale přitom sami čelí podezření z rozkrádání, podivného kšeftování s majetkem, stavění politických pomníků, rušení opozičních výborů, ovládání kontrolního výboru svými kádry, zneužívání Zpravodaje, …....přeji hodně štěstí všem, kteří se s nimi chtějí na něčem domlouvat.

29 pro - Veselý z Malý | 12. listopadu 2017 v 2:23 | Reagovat

(20) : (27)

Vy jste opravdu pane Veselý z Malý, malí duchem i intelektem , když vám dojdou argumenty, začnete sprostě nadávat, urážet a kopat kolem sebe, no ztrapňujete sám sebe. Už se mě ptalo hodně lidí, kdo vlastně jste, aby si vás dokázali přiřadit k nějakému obličeji, tak je odkazuji na FB Malé Chuchle. Vaše chování a vyjadřování je opravdu ze dna žumpy, ale budiž, je to vaše mluva, asi se na nic jiného nezmůžete.
Je celkem smutné, ale i příznačné, že tohle vaše vyjadřování,nechává Burle na svém webu. Ale je to jeho web a když mu nevadí co si o něm občané Chuchle myslí, jeho boj.
Mně vaše urážky nevadí, vždy mě pobaví, kam ještě dokážete klesnout.

No a jen vás opravím, ať nejste za hlupáka. Váš komentář č.27:
Zcela jistě víte, že kontrolní výbor je výbor ze zákona a ten být musí. Tento výbor byl nabídnut paní Félix a to ho odmítla - vaším vyjadřováním opozice, i když já to tak nevidím, nejsme v parlamentu. No a protože, už zbyl bez výboru jen pan Melichar a já, tak sem ho vzal já. Jistě pochopíte, že po tom, když se občanům nelíbilo starostování pana Melichara, nebylo možné, aby ho měl on. Tak nebrečte a ptejte se jinde. My měli snahu aby kontrolní výbor měli Chucheláci trochu jinak.

Že já vám pořád ležím v žaludku, že jsem byl proti, tomu vašemu tunelu, pardon,hromadě u kolejí. Kolik, že by ta zbytečná studie do šuplíku stála, kolik jste to chtěl ? A můžete občanům říct, kdo jí měl dělat, pokud vím, tak jste měl už nějakého známého. Mimochodem, ta žádost byla zpracována dost hloupě :-). No zopakuji to co jsem říkal tenkrát, bavme se o tom, až na to bude vhodná chvíle, to platí i nadále. Teď bychom měli v šuplíku nějaký zbytečný  papír za 100 000,-

Tohle,co jste napsal nějak nechápu : - ale přitom sami čelí podezření z rozkrádání, podivného kšeftování s majetkem.
Já čelím nějakému podezření z rozkrádání a podivného kšeftování s majetkem obce ? Tohle je vážná věc co tvrdíte, byl bych rád, aby jste mi to vysvětlit.
A pana Burleho opět upozorňuji, že jako majitel webu odpovídá za informace, které jsou uveřejněny na jeho webu.

Na vaše urážky už nemá smysl reagovat, jste hulvát a tím zůstanete.

Robert Pořízek

30 pro Veselýho z Malé Chuchle | 12. listopadu 2017 v 10:36 | Reagovat

[28]:kecáte hodně,ale jak jste se chtěl napakovat na vybudování skládky - pardon valu v Malė,taktně mlčīte.Vaše heslo já nic,to oni,pěkně smrdí.Jako vše,co vzejde z vašich ūst (napsáno velice slušně).

31 M.V. | E-mail | 12. listopadu 2017 v 10:48 | Reagovat

[29]: Nechci se s vámi pane Pořízku bavit, považuji vás za klasického PR hovnometčíka ODS, strany která převzala despotický a centralistický způsob vedení samosprávy po komunistech, včetně sítě různých udavačů nebo bývalých uličních důvěrníků. Návrh protihlukového valu v Malé Chuchli s vámi už také nechci probírat. Pro ostatní tady na svou čest znovu prohlašuji, že ani já ani nikdo další nenavrhoval projektanta ani nejednal s žádnou prováděcí firmou o realizaci. Proveditelnost jsme dokladovali na základě veřejně přístupných ceníků. Chtěli jsme pouze 100 tisíc na projekt s tím, že povolení zařídíme zdarma. Projekt a povolení stavby je podmínkou žádosti o dotaci, i to bychom si tady v Malé dokázali zajistit sami.
Proč to skončilo, i když si řešení hluku v Malé Chuchli dávala ODS desítky let do svého volebního programu? Na dvou věcech. Tím prvním je naprosto nekompetentní samospráva, která vůbec nechápe o co jde a stavební výbor si zrušili. Nikdo z autorů návrhu už neměl sílu vzdorovat připomínkám jako třeba že svahování pod úhlem 45 stupňů, které bylo otázkou statiky svahu bylo zpochybňováno nesmysly o nelineárních odrazech zvuku. Druhým údajným důvodem byl nedostatek peněz, že se to vlastně nevyplatí pro pár desítek lidí. Přednost dostaly dotace pro spřátelené spolky, úpravy polních cest, úpravy pomníků nebo předvolební atrakce …… Chuchle nemá žádný veřejný seznam potřebných stavebních akcí a ani žádný systém hodnocení podle priority. Je to šílené, ale výběr potřebných projektů je tak výhradně podřízen politickým zájmům, které navíc hodnotí nekvalifikovaní vypatlanci.

32 Hans | 12. listopadu 2017 v 10:58 | Reagovat

[29]: Pane Pořízku pan Burle se vás tady na blogu zeptal co jste konkrètního jako zastupitel za ty tři roky pro chucheláky udělal.  Ještě jste neodpověděl.

33 Pro Veselého | 12. listopadu 2017 v 12:32 | Reagovat

[31]:okecáváte neokoacetelnė.Dįky zastupitelstvu se vám nepodařilo napakovat a tak se ješitně mstíte.

34 Pro Roberta "Dalíka" Pořízka, | E-mail | 12. listopadu 2017 v 15:14 | Reagovat

[33]: kdy se můžeme těšit na další vaší přednášku o anonymních pomluvách a analfabetech, blbcích a zbytečných lidech?

35 omyl | 12. listopadu 2017 v 15:40 | Reagovat

[34]:přednášky o analfabetech, blbcích zde přednáší pouze odborník na slovo vzatý, pan M.Veselý z Malé Chuchle. Dokonce i ve velkém pomlouvá a o starostovi mluví jako o praseti. I příspěvek anonyma č.33 je zářivým příkladem mluvy tohoto přispívatele z Malé. Nemá lovy z nesmyslné skládky a tak kope a špiní lidi, co něco pro Chuchli dělají. Na rozdíl od něho jen nekecejí a neutíkají jako on z výboru stavebního či jiných funkcí pro Chuchli.

36 xxx | 12. listopadu 2017 v 16:21 | Reagovat

[32]: Pan Burle to ví, už jsem mu to psal a vy se neumíte podepsat, tak nemáte na mojí soukromou odpověď nárok :-)

37 xxx | 12. listopadu 2017 v 16:25 | Reagovat

[34]:
Já, zde nikoho blbcem nenazývám, na to je tady pan Burle a další jeho anonymní kamarádi.
A to, že je pro mě anonym zbabělí a zbytečný člověk, je fakt.

A stejně je fajn, že si člověk může takhle pokecat, když je venku hnusně, co :-)

38 pro V.M z M | 12. listopadu 2017 v 16:31 | Reagovat

[31]:
Tak tu vaší hloupou narážku na to, že jsem podezřelí z nějakého rozkrádání a podivného nakládání s majetkem obce, beru jen jako hloupí pokus o urážku. V pořádku pane M.V z M, uvědomil jste si, že jste přestřelil.
No a o tom vašem valu. Normální člověk pochopí, že když se má upravovat kolejiště a neví se ještě přesně jak a co to bude obnášet, tak je zbytečné vynakládat 100 000 na papír do šuplíku, který by se stejně musel dělat znova. A jen tak na okraj, v té době stavební výbor byl, jen jaksi nepracoval a proč, to se musíte zeptat jeho předsedy a členů, ne mě.
Různé studie za statisíce a nesmyslné projekty, byly vynakládány právě za předešlého zastupitelstva. Bohužel pro vás, jste s žádostí přišel pozdě a to vás trápí.

píšete : Přednost dostaly dotace pro spřátelené spolky, úpravy polních cest, úpravy pomníků nebo předvolební atrakce.

Buďte tak hodný a trochu mi to přibližte o jaký spřátelený spolek jde a jaké předvolební atrakce, byli placeny z rozpočtu obce.
Nebo je to zase váš omyl a jen píšete hlouposti. Pokud máte nějaké informace o nestardantním používání obecních peněz, obraďte se na policii, nebo alespoň na zastupitele, kterého jste volil.

Úprava cest, byla z dotace Magistrátu a oprava pomníku se řešila už za pana Melichara.

Pokud si nemůžete pomoct, tak si mi klidně nadávejte, to je vaše ostuda a váš obrázek jako člověka, ale přestaňte mně obviňovat z nějakého zneužívání obecních peněz, nebo korupce !!!

Robert Pořízek

39 M.V. | E-mail | 12. listopadu 2017 v 18:26 | Reagovat

[Smazaný komentář]Příprava návrhu protihlukového valu se stavebním výborem a projednáním podmínek se stavebním výborem, vlastníkem pozemku Povodí Vltavy, správci sítí, stavebním úřadem, .... trvala minimálně půl roku, tak se to asi těžko vejde do vašeho komentáře ve stylu pavlačové domovnice, který je navíc je úplně mimo.  
Pro nás, co máme v Malé Chuchli domy rovnoběžně se Strakonickou radiálou a ještě k tomu s železniční tratí, nejsou podobné diskuze tak velká prdel jako pro vás. Normálně bych se vykašlal na ješitné politické hry samosprávy i různé korumpování spolků i vlastních stranických kádrů místo smysluplných projektů, ale ono to v prachu a hluku nějak nejde. Kdykoli otevřu okno, tak si na chuchelské zastupitele za ODS i TOP09 vzpomenu. Pokud vás to baví, tak to je dobře, slibuji z Malé Chuchle hodně zábavný předvolební rok. Podrobně všechny ty sračky probereme a ať si voliči udělají obrázek sami, jo?

40 M.V. | E-mail | 12. listopadu 2017 v 18:51 | Reagovat

Nevím o jakém přestřelení mluvíte, nebo je to další vyhrožování? Pokud nechcete být za úplného pitomce, nechte být i ten val, příprava návrhu se stavebním výborem a projednáním podmínek se stavebním výborem, vlastníkem pozemku Povodí Vltavy, správci sítí, stavebním úřadem, .... trvala minimálně půl roku, tak se to asi těžko vejde do vašeho zjednodušeného komentáře ve stylu pavlačové domovnice, který je navíc je úplně mimo.  
Pro nás, co máme v Malé Chuchli domy rovnoběžně se Strakonickou radiálou a ještě k tomu s železniční tratí, nejsou podobné diskuze tak velká zábava jako pro vás. Normálně bych se vykašlal na ješitné politické hry samosprávy i různé držhubné pro spolky i vlastní stranické kádry místo smysluplných projektů, ale ono to v prachu a hluku nějak nejde. Pokud vás to baví, tak to je dobře, slibuji z Malé Chuchle hodně zábavný předvolební rok. Podrobně všechny ty sračky probereme a ať si voliči udělají obrázek sami.

41 pro V.M z M | 12. listopadu 2017 v 19:14 | Reagovat

[Smazaný komentář]

Nebylo by lepší to vložit rovnou 10x :-)

Co jste přestřelil? tohle jste napsal - : ale přitom sami čelí podezření z rozkrádání, podivného kšeftování s majetkem.

Chcete tím snad říct, že jsem z něčeho takového podezřelí já, nebo snad někdo z obecního úřadu ? Jakému podezření čelím, konkrétně já ? Napište to prosím občanům veřejně a nenechávejte si takové podstatné informace pro sebe. Budou určitě zajímat i pana  Burleho.

Pokud nic konkrétního nenapíšete, budu vás zatím i nadále považovat jen za mluvku, zapšklého člověka, hulváta a samozřejmě za lháře.

A ještě jedna odpověď by mě zajímala : napsal jste -
Přednost dostaly dotace pro spřátelené spolky, úpravy polních cest, úpravy pomníků nebo předvolební atrakce.
Buďte tak hodný a trochu mi to přibližte o jaký spřátelený spolek jde a jaké předvolební atrakce, byli placeny z rozpočtu obce.

Jak si tak ty vaše komentáře čtu, tak ty volby berete až moc konfrontačně, myslím, že si nemusíme hrát na velkou politiku. Vy mě volit nebudete a já se s tím nějak smířím :-) . Hlavně ať máte dobrou ruku a vaše představy o rozhodování na úřadu se vám bezezbytku vyplní.
Už teď se na ten váš předvolební rok těším, to bude zase přehlídka, sprosťáren, urážek a lží. Ale ono je to od vás už dlouho, tak vlastně žádná změna nenastane. Ale třeba se stanete slušným člověkem a  budete alespoň trošku na úrovni, i když pochybuji.

Robert Pořízek.

42 M.V. | E-mail | 12. listopadu 2017 v 20:43 | Reagovat

[Smazaný komentář] Je mi celkem fuk, co vy si myslíte.

43 blog | 12. listopadu 2017 v 22:12 | Reagovat

Objevilo se tady nemálo stejných komentářů. Domnívám se, že to není práce zde píšících občanů, ale ten blog se tak nějak zasekl. To se občas stává. Je to problém techniky. Tak jsem je smazal.

44 nejdřív přemýšlejte | 12. listopadu 2017 v 22:43 | Reagovat

[Smazaný komentář]
Tak mi asi nedokážete odpovědět na ty moje 2 jednoduché otázky, které se týkají toho co jste o mě a úřadu napsal, ani jsem to nečekal. Konkrétně to, že
1)
čelí-čelím podezření z rozkrádání, podivného kšeftování s majetkem.
2)Že jsme daly dotace pro spřátelené spolky, nebo předvolební atrakce.

Příště trochu přemýšlejte a počítejte do deseti, než něco podobného budete bez důkazů veřejně šířit.
To, že jste hulvát a sprosťák je jedna věc a vypovídá to dost o vás, jako člověku, ale osočit někoho ze zastupitelů z toho, co jste napsal, je věc druhá.
Buď jen hloupě kecáte-lžete, protože nemáte argumenty. Nebo máte informace, které to potvrzují a pak se dostáváte na tenký led, že o tom neinformujete policii.

Kroťte své vášně a pokuste se komentovat alespoň trochu slušně, i když je mi jasné, že to ve vašem případě bude hodně těžké.

Robert Pořízek

45 pane Veselý | 13. listopadu 2017 v 9:32 | Reagovat

[Smazaný komentář]Došla vám řeč? Co také od vás čekat, když jsou potřeba argumenty a fakta místo lží, nadávek a sprostých urážek. Běžte už tam, kam dávno patříte a už se nevracejte.
Do žádné slušné společnosti nepatříte.

46 Pro M.V | 13. listopadu 2017 v 10:13 | Reagovat

42]
Tak mi asi nedokážete odpovědět na ty moje 2 jednoduché otázky, které se týkají toho co jste o mě a úřadu napsal, ani jsem to nečekal. Konkrétně to, že
1)
čelí-čelím podezření z rozkrádání, podivného kšeftování s majetkem.
2)Že jsme daly dotace pro spřátelené spolky, nebo předvolební atrakce.

Příště trochu přemýšlejte a počítejte do deseti, než něco podobného budete bez důkazů veřejně šířit.
To, že jste hulvát a sprosťák je jedna věc a vypovídá to dost o vás, jako člověku, ale osočit někoho ze zastupitelů z toho, co jste napsal, je věc druhá.
Buď jen hloupě kecáte-lžete, protože nemáte argumenty. Nebo máte informace, které to potvrzují a pak se dostáváte na tenký led, že o tom neinformujete policii.

Kroťte své vášně a pokuste se komentovat alespoň trochu slušně, i když je mi jasné, že to ve vašem případě bude hodně těžké.

Robert Pořízek

47 Burleho partyzánština | 13. listopadu 2017 v 10:35 | Reagovat

[2]:Tajně, bez slova omluvy či vysvětlení, najednou po týdnu došlo vydavatelem webu Burlem k vymazání autora pod článkem "Granty-a ty zde uvedené-nejsou samozřejmě jediné!!!".Vymyšleným autorem byl pod článkem uveden starosta Velké Chuchle pan Fresl. Tento svůj hanebný čin sice vydavatel Burle napravil, což je jistě chválihodné. Nikoli však již to, že tak učinil tajně, bez slova vysvětlení a především omluvy panu starostovi Freslovi. Takže sebereflexe a slušnost je panu Burlemu nadále cizí.

48 Václav Burle | 13. listopadu 2017 v 21:44 | Reagovat

[47]: Nehledejte pudla tam kde žádný není. Rubriku jsem nově nazval Granty. Důvod je jednoduchý. Všechny články, diskuse apod., které se jich budou i v budoucnosti týkat se najdou pro srozumitelnost vždy pod touto rubrikou. Zde na blogu jsou již stovky článků, tak musí být nějaký řád.

49 Václav Burle | 13. listopadu 2017 v 21:47 | Reagovat

Smutné je vážení sousedé a sousedky, že se tady neustále nehezky napadáte. To si opravdu neuvědomujete, že je to hloupé a úplně zbytečné? Ale vo tom to není. Mělo by to tady i v komentářích být o  grantech, o nápadech jak našim dvou obcím co nejvíce prospět...

Uvedu příklad s protihlukovou stěnou v Malé Chuchli. Ta vůbec nemusí přece být jako val zeminy. Nešlo by to udělat nějak jinak? Co vy na to páni inženýři?

50 Stavebmí výbor | 13. listopadu 2017 v 22:21 | Reagovat

Není to zas tak dávno co jsme v Chuchli měli stavební výbor. Stanislav Fresl se svými soukmenovci slíbil, že ustaví další a ještě lepší. V tom posledním byli odborníci, inženýři a to  i světového jména. Nabízí se otázka proč tak potřebný kolektiv chuchelská ODS zlikvidovala. A kde je ten lepší? Důvod k rozehnání odborníků vykukuje ze slámy na první pohled. Stanislav Fresl připravuje předělat centrum obce a to podle svého uvážení. Tedy naprosto hloupě a neodborně. Je snad v současné době na obci, radnici, nebo v okolí nějaký odborník? Znáte někoho takového?

Pamatujete si jak ODS slibovala, že občané si sami rozhodnou jestli bude nadjezd nebo tunel. A nyní to podle posledních zpráv vypadá, že s tunelem se nepočítá. Přitom jak tady nedávno napsal pan Burle byla by to z mnoha důvodů ta nejlepší varianta.

Stavební výbor nemáme, tak nás může z hlediska odbornosti ochranit jedině  chuchelský sv. Jan Nepomucký. A ten toho určitě moc nesvede.

51 opět jen pohádky | 13. listopadu 2017 v 22:52 | Reagovat

Zastupitelů je 9 ODS má jen 2 zastupitele a na kandidátce kandidoval pan Klán, ten není člen ODS.

Zase si tady někdo vymýšlí pohádky. Nikdo z 9 zastupitelů se nechystá předělat centrum obce, podle svého uvážení. Minimálně ne nikdo ze 2 členů z ODS.

Projekt na úpravu tz. K8 je k vidění na Úřadě a je to ten projekt, který si občané sami vybrali ze 4-5 návrhů, teď už přesně nevím.

Nic méně o žádné úpravě v dohledné době, se neuvažuje. Pokud se bude něco podstatného dít, bude to nejdříve řešit příští zastupitelstvo. Tak to nechte na nových zastupitelích, jak rozhodnou.

A nechte už toho bezdůvodného napadání pana Starosty nebo ODS. Zatím nic co je zde za poslední roky napsané se nestalo a jsou to jen  hlouposti.

Mě jako zastupitele, už přestávají bavit řeči o jakémkoliv zneužívání moci, obohacování se, rozkrádání, kšeftování s majetkem obce, podpoře spřátelených spolků atd. a to ať je to směřováno na jakéhokoliv člena zastupitelstva, stranu, nebo zaměstnance.
Buď dejte jasné důkazy, nebo podejte  trestní oznámení na policii a nebo si stěžujte na Magistrátu za zneužívání svěřených peněz.
Zatím tyhle hlouposti píšou jen anonymové a pan Burle, ale ještě ani jednou nikdo nedal důkaz nějakého zneužití.

Robert Pořízek

52 Jiří Kodet | 14. listopadu 2017 v 10:28 | Reagovat

[49]: Je to Václave nehezký důsledek nesplněných slibů, zarytého mlčení a neochoty mluvit s lidmi.

Stavební výbor navrhla ODS zřídit při výboru pro územní plán – návrh nebyl přijat, protož jeden zastupitel za ODS musel těsně před projednáním odejít. Ale jsou z obliga, protože opozice nehlasovala pro.

Nadjez bude zdůvodňován podmínkou Radotína, po tzv. „M…vlečných křivkách“ přichází „M…podmínky“.

Na rozčilování a vztek je život krátký, klid a čisté svědomí je pro život důležitý …

53 nelogické | 14. listopadu 2017 v 14:28 | Reagovat

[52]:A proč opozice (Melichar a spol.,celkem 4) nehlasovala pro vznik stavebního výboru, když byl návrh oficiálně předložen? Asi ho nechtějí! Schválení přeci nemohlo záležet na jednom nepřítomném zastupiteli,zbylo jich zřejmě dalších 8.
Měl jsem vás za korektnějšího, pane Kodete.

54 Jiří Kodet | 14. listopadu 2017 v 17:55 | Reagovat

[53]: Těžko chápeš, to jen aby se koza nažrala  …. Opozice přece chce právě odborníky.

Zrovna tak pochop i třetí odstavec – tady to bude zdůvodňováno podmínkou Radotína, ale tam bis ses možná dozvěděl trochu odlišné okolnosti.

55 Hans | 14. listopadu 2017 v 19:46 | Reagovat

Pane burle u malè chucle jezdí po dně vltavy podvodní bagr. Z vody mu kouká jenom roura. Nechcete si udělat fotku?

56 Václav Burle | 14. listopadu 2017 v 22:43 | Reagovat

[55]: Děkuji za informaci. Zítra to tam pravděpodobně okouknu. A Vás ostatní prosím když uvidíte nejen v rámci Malé a Velké něco zajímavého, tak pište sem do komentářů, nebo texty, fotografie, kresby apod. posílejte na chuchleblog@seznam.cz. Děkujeme.

57 těžko chápat | 15. listopadu 2017 v 14:11 | Reagovat

[54]:pane Kodet, ale mělo se hlasovat o návrhu na stavební výbor, nikoli o jeho členech. Kde je pak vaše perzonifikace problému. Připadá mi, že stále nesmyslně tlačíte na pilu. Domnívám se, že je lepší se držet faktů než svých přání.I vaše opozice by se měla dělat fér - stačí se kouknout na současný vývoj po volbách a kam to vede.

58 Jiří Kodet | 15. listopadu 2017 v 15:40 | Reagovat

[57]: Nepoznal jsem hned napoprvé, že reakce jde od Vás. A pokud podle Vás nesmyslně tlačím na pilu tak to není účel, ale, a to mi věřte, tak trochu už zoufalství. Prostě mi vadí, že tady některé záležitosti neběží podle daných slibů, zřejmě ani pole usnesení (např. 1/2017 – myslím, že vy rozumíte co píšu), a hlavně mě velmi uráží to, že mi vedení neodpovídá na mé e-mailové prosby, dotazy, žádosti. Takové jednání mě opravdu uráží! Za co takové pohrdání, chtěl jsem pomoc a myslím že ne špatně.

Doufám (!), že Váš komentář neměl vyznět jako výhružka vůči mně a tak Vás, jako vždy přátelsky zdravím.

Jiří Kodet
PS: poslední větu nechápu

59 Jiří Kodet | 17. listopadu 2017 v 11:08 | Reagovat

[57]: Ať jste kdo jste, prosazujete dezinformace (já se držím "faktů"):

7.2. Starosta a předsedající seznámili přítomné s návrhem na zřízení výboru dopravy, který by řídil v rámci rozšíření svých kompetencí první zástupce starosty a

doplnění výboru územního plánu o stavební záležitosti

s účinností od 1.12.2016.

60 Jiří Kodet | 17. listopadu 2017 v 14:15 | Reagovat

[57]: PS2: A nepřiřazujte mne prosím k opozici, za jejich nečinnost nenesu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama