Listopad 2017

NEJRYCHLEJŠÍ ZPRAVODAJSTVÍ z chuchelských dvorků, silnic, lesů, strání a hájů najdete na chuchle.blog.cz.

30. listopadu 2017 v 14:54 | A mohli bychom být ještě rychlejší kdyby jste ještě více spolupracovali. Pište do komentářů nebo na chuchleblog@seznam.cz |  - - vše o dopravě
Všichni rozumní lidé vědí, že ta křižovatka od Hvězdárny na Starochuchelskou je více než nebezpečná. Není již ten správný čas jí za pomoci silničních prvků udělat bezpečnější? Nebo budeme čekat až to špatně skončí. Kdo bude viníkem?

!!! ZE VŠEHO NEJDŘÍVE JE TŘEBA VRÁTIT NA STAROCHUCHELSKOU TŘICÍTKU !!!
A TO PŘEDEVŠÍM DO BLÍZKOSTI ŽELEZNIČNÍHO PŘEJEZDU A ŠKOLY

My co čekáme na autobus na Kazínské poměrně často, téměř denně, sledujeme ty nebezpečné "karamboly" od řidičů. Nedávání přednosti v jízdě, vynucování si přednosti. Na Starochuchelské kolona, od Hvězdárny rovněž a do toho ještě autobus. Jeden se až diví, že se tam ještě nestalo nic vážnějšího. Tato křižovatka by se rychle měla řešit. A kdo jí bude řešit když v Chuchli nemáme v dopravním výboru odborníky. Pana starosto Fresle, vážené zastupitelstvo, proč neexistuje výbor pro dopravu?

Byla to dnes pořádná rána, která z leknutí přinutila lidi vysoukat se z oken. Ještě štěstí že to byly jen plechy. A co to bude příště. Není to zrcadlo tam nějaké moc malé?

UZAVŘEME silnici od Slivence!!!

30. listopadu 2017 v 12:25 | Okrašlovací spolek prý v Chuchli neexistuje. Kdo tedy i tady na chuchle.blog.cz neustále bojuje aby se nám v obou obcích žilo lépe?
Nevím ke které rubrice vložit následující článek.
Hodil by se k výboru pro dopravu,
ale ten ani na oficiálních stránkách obce neexistuje.
Proč neexistuje, tak jako neexistuje výbor stavební?
Je za tím snad od starosty a zastupitelů nějaký úmysl?

Každý kdo to má v hlavě jen trochu srovnané ví, že vybudování Mezichuchelské ulice nebyl dobrý nápad. A jak jinak, než že tato myšlenka vzešla z dílny chuchelské ODS - Jančík, Fresl. Přívedla do obce denně na tisíce aut, která svými zplodinami dávají nemálo po zdravotní stránce zabrat nejen občanům, ale předevím dětem a důchodcům. To jsme opravdu chtěli?

V této souvislosti mnozí z nás již roky křičí, že s tímto závažným problémem se musí začít něco dělat. Nebo opravdu chceme si neustále zbytečně huntovat své zdraví? Jedním z opatření může být uzavření Starochuchelské ulice. Není to nic nemožného. Vždyť zde na blogu již na toto téma bylo napsáno nemálo odborných článků. Nejbližším příkladem nám může být Zákaz průjezdu na Jílovišti. Proč tam to jde a u nás prý to není možné. Tak na to si musíte odpovědět každý sám.

BLÝSKÁ SE ALE NA LEPŠÍ ČASY
!!! TEĎ BUDE ZÁLEŽET JEN NA CHUCHELSKÉM ZASTUPITELSTVU
JAK SE K TOMU POSTAVÍ !!!
??? NEBO NECHCEME MÍT LEPŠÍ A ZDRAVĚJŠÍ ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ ???

Radní, na základě poznatků od odborníků, akademiků, lékařů, dopraváků atd. se v těchto dnech rozhodují jak zamezit autům vjezd do Prahy. Především se to týká vozidel Středočeského kraje. Na začátku, než se vše vyhodnotí, nebudou moci do města auta se sudou espézetkou a to v sudé dny. Zákaz bude platit, když bude vyhlášena smogová situace. Nic ale pak nebude bránit tomu aby omezení se vyhlásilo kdykoliv.

Občané Velké Chuchle si musí uvědomit, že nezdravé ovzduší máme, zejména v zimním období, v obci neustále. Není již ten správný čas si ovzduší, životní prostředí, konečně nechat od magistrátu hl. m. Prahy změřit a podle výsledků pak postupovat?


PRÁVNÍ SLUŽBY ZDARMA!

30. listopadu 2017 v 12:03 | V souvislosti s následujícím textem se zeptejme proč něco podobného neumí zorganizovat chuchelský místní úřad? Vždyť má ve svém středu řadu expertů! |  Bílá kronika
Zejména v posledních letech se ukazuje jak mnoho našich spoluobčanů potřebuje právní služby. Kde je ale vzít a nekrást. Například se to týká chuchelských rodin, které chtěly ušetřit u PRE, ale bohužel naopak se jim to nevyplatilo. Proslýchá se, že doplatí neuvěřitelně vysoké částky.

O právnické služby od studentů je velký zájem.
Je nutné se s velkým předstihem objednat na čísle 12444.

Mladé právníky najdete v přízemí Škodova paláce
v Jungmannově ulici na Praze 1.

Služba je poskytována v pondělí a ve středu
od dvou do čtyř hodin.

Tato právní podpora, která existuje již čtyři roky, je i v rámci republiky výjimečným projektem. Společně jí zřídil magistrát hl. m. Prahy ve spolupráci s Právnickou fakultou Karlovy univerzity. Podobná, pro dříve narozené občany, existuje i u Živy 90. Více informací získáte na jejich telefonních číslech nebo na internetu. Právní služby zdarma tam poskytuje pan Křeček, advokát.

Smíchov se změní od Knížecí až po Zlíchov. Co to bude znamenat pro chuchelské občany? Bude tady úplně nové rozlehlé město...

29. listopadu 2017 v 22:14 | Smíchov City bude mít všechny moderní prvky architektury. Přebudování tohoto prostoru určitě nikomu vadít nebude. Současná zástavba mezi Knížecí a Zlíchovem není to pravé ořechové... |  Smíchov City
Každého musí napadnout jak to bude s autobusovou dopravou (172 a 244).

Než se vše postaví, vybuduje, tak to bude hodně hektické a nepříjemné. Až se tak stane, tak bude spokojenost na všech stranách. A to jak ze strany dopravního podniku, tak i u cestujících.

Na východní straně, to je od kolejí dole, bude nový terminál pro autobusy MHD. Pod kolejištěm budou podchody. Nahoře na západě, tam kde dnes kolejiště pro nákladní vlaky, vyroste autobusové nádraží pro linky, které jezdí daleko do kraje. Terminál na Knížecí bude zrušen a zastavěn domy. Vše v této oblasti rozzáří i nové náměstí.

Zájemci se mohou podrobně seznámit s celým rozvojem této oblasti v Centru architektury a městského plánování (CAMP) v areálu Emauz. V sále jsou modely, projekční plátno a další vynikající moderní vychytávky a to včetně tiskových materiálů. Určitě dobrý tip pro žákyně a žáky chuchelské základní školy.

Na Novém Smíchově vyrostou i školy všech stupňů. To je pro chuchelské zastupitelstvo zpráva k rychlému zamyšlení. V této souvislosti se ukazuje, že není vůbec nutné budovat novou, v pořadí již třetí školu. Vždyť vyšší ročníky by mohly studovat na Smíchově! Určitě by tam studentům bylo lépe než ve Velké Chuchli. Vždyť už to nejsou žádné děti. Bezesporu zajímavý námět k přemýšlení. Tento příklad opět ukazuje, že na chuchelské radnici levá ruka neví, co dělá ta pravá.

Proč kupovat v Hornbachu draze když to jde levně

27. listopadu 2017 v 22:45 | Na havarijním povinném pojištění se dá hodně ušetřit. Podmínkou je se zajímat!!! |  Aktuality
(Hornbach) - Když při nákupu zjistíte, že výrobek který jste si vybrali je dražší než jinde, tak nebuďte smutní. Předložte u pokladny důkaz, že jinde to mají levnější, například reklamní leták, nebo kopii z internetového obchodu a i vy v Hornbachu nezaplatíte více. Dokonce ještě obdržíte další slevu ve výši deseti procent...

(Povinné havarijní pojištění) - Dnes jsem na pojistce ušetřil dva tisíce korun. Pojišťovny se vůbec neobtěžují motoristům poslat nové výrazně levnější pojistky. Člověk se musí postarat sám. Neváhejte a vše si překontrolujte a konejte. Stačí jedna návštěva a budete mít několik tisícikorun na dárky pro své nejbližší. V mém případě za málo peněz jsem dokonce obdržel ještě větší finanční limity kdyby se něco stalo. Dříve padesát milionů a dnes dokonce dvěstě milionů...

Všichni jste srdečně zváni

27. listopadu 2017 v 0:26 | Právě pan Koutský by mohl být jeden z mnoha, který by pořádal v Chuchli výstavy, besedy, přednášky a jiné akce. |  Aktuality
Karel Koutský je chuchelský občan, vydavatel, nakladatel...

...

Zásluhou pana ing Jiřího Špaňhela můžete plavat za pouhou padesátikorunu. Děkujeme Jiří.

27. listopadu 2017 v 0:06 | Od zvláštního zpravodaje z Prahy 5 |  Ing. Jiří Špaňhel
Fotka uživatele ANO, tohle je Praha 5.Vážení spoluobčané Prahy 5, Velké a Malé Chuchle.

Je to již bezmála pět let, co ANO působí i na pětce. Hodně se toho událo. Po vyhraných komunálních volbách jsme se nejdříve ocitli v opozici. Ale kdo nic nedělá, neuspěje. Spolupráce na radnici neprobíhala dobře, a i proto jsme vstoupili do koalice a snažíme se zlepšit Prahu 5 k lepšímu. Mnohé přitom bylo v minulosti zanedbáno. Nehovořím jen o ustrnulé rekonstrukci Dětského ostrova, ale také o nedostatečné péči o seniory a veřejná prostranství.

I přes změny v posledních letech jsem stále nespokojený občan. Zákony jsou často neefektivní a srozumitelné jen pro pár set vyvolených. To může změnit jen Poslanecká sněmovna, a proto se ucházím o Váš hlas (a kroužek) z 12. místa kandidátky ANO.

Kdo jsem? "Čerstvý a aktivní" důchodce se zájmem o sport a hory, který celý život pracoval jako rostlinolékař. I proto jsem vnímavý k problémům životního prostředí a jeho nedostatečné regulaci našimi zákony, a to i přes úspěchy posledních let.

Kvalita rostlin, a zejména těch, které jsou součástí naší potravy, se odvíjí od kvality vody, vzduchu a půdy. To jsou priority, kterými bych se chtěl legislativně zabývat v Poslanecké sněmovně, dostanu-li Vaši důvěru. Musíme si udržet možnost pít kvalitní pitnou vodu. Zákony musí zajistit právo na čistý vzduch (nejen v Praze), a to i za cenu kontrol těch nezodpovědných, kteří jej znečišťují např. neekologickým spalováním odpadů. Musíme mít právo na zdravé ovoce a zeleninu, a ne jen to, co je obchodním řetězcem co nejlevněji dovezeno kdoví odkud ze zahraničí bez ohledu na kvalitu, které takový levný dovoz vyvolá.

Děkuji za Váš hlas pro ANO a za Vaše kroužky .
Váš Ing. Jiří Špaňhel


Kandidátka TOP 09 v roce 2014

26. listopadu 2017 v 23:32 | Jenom nevíme zda jsou všichni ještě členy TOP 09. Třeba se nám někdo ozve. |  TOP 09
Pořadí na kandidátceJménoPříjmení
1PetrKotal
2IvanPetr
3RobertMařík
4BlankaNovotná
5MartinŠimek
6ZuzanaKrištůfková
7MichalMendlík
8VladimíraPlhoňová
9ČestmírJíra

Jsou to snad kandidáti do chuchelského zastupitelstva i na rok 2018?

Proč obec nedokáže dodržovat tradice našich předků? Je to opět příklad, jak lidé o historii a tradicích chucheláku nevědí vůbec nic. A to není dobré! Pojďme vánoční strom vrátit na jeho původní místo...

26. listopadu 2017 v 22:59 | Hasiči připravovali severoamerický strom, tsugu, na vánoční svátky. To je od nich opravdu tak těžké pochopit, že by to mělo být jinak? Znáte ves, město, kde by za vánoční strom použili lidé neco jiného než smrk, jedli? |  - - vánoce
On nebyl ani dobrý nápad k pomníku vysadit tsugu. V českých zemích to vždy byla smuteční vrba, ta původní byla přenádherná a nebylo zase tak nutné jí zlikvidovat. Ta tam mohla být ještě stovky let. Asi někdo potřeboval dřevo do kamen na topení.

Kdo dnes ví, kde ten původní vánoční strom stál? Byl obrovský! A kam se poděl? Na poslední otázku je stručná odpověď. Podřízli ho chuchelští komunisti aby na jeho místě mohli vztyčit obrovskou sochu socialistické ženy od sochaře pana Klempíře. I to ničení a falšování historie je třeba neprodleně napravit...

Nemyslím si, že je vhodné slavit vánoční svátky a popíjet u pomníků padlých v I. světové válce. Zná někdo z chuchelské radnice podobný příklad z některé vísky, městečka v České republice? Podle mého názoru to není dobrý nápad. Více z minulých let ZDE!!! Pane Martine Šimku, vždyť jste slíbil, že vánoční strom opět vysadíte na jeho historické místo?!


ODS Prahy 5 připravila občany o 1,5 miliardy korun. Ale těch finančních úletů je o hodně víc! Vzpomeňte si na ty obrovské betonové truhlíky, které nikdo nechce!!! Roste v nich jenom plevel...

26. listopadu 2017 v 22:19 | Za necelý rok opět budeme házet svůj hlas do volebních uren. Tak si vážený občane vzpomeň na všechny ty negativní kauzy kolem této politické strany. Pravdou ale je, že ani ty ostatní nemají čistý etický a morální rejstřík. A pak koho volit? |  ODS
ODS to byl u nás bývalý kontroverzní starosta Prahy 5 Milan Jančík, který i v tomto pražském obvodě předsedou této politické strany. Když byl bez cti odejit, tak jeho vedoucí stranickou funkci převzal Stanislav Fresl. Pan Jančík bývával již od dávných dob v naší milované vísce pečený, vařený. A proč ne když byl velký milovník dostihového sportu, ale i casín v chuchelských hospodách.

"Nikdo nás v této věci ještě neoslovil. Ten problém si ale Praha 5 způsobila sama. Pokud jsou škody v takové výši, tak by město i městská část měly řešit otázku, kdo za to může!" Jana Plamínková, magistrátní radní pro životní prostředí.

V těcho dnech panuje na magistrátu hl. m. Prahy a na Praze 5 neobvyklý ruch. Všichni od uklizeček až po to nejvyšší vedení si rvou kštice. A původcem toho všeho je exstarosta Milan Jančík a jeho odeesácký melody boys. Již je to hodně dávno co pan Jančík se svými druhy přihrál jedné firmě motolskou skládku (1970). A to za pouhých sto korun ročně!!! Ta za ty dlouhé roky vyrostla do obludných rozměrů a pomalu, ale jistě, se sesouvá plná nebezpečného odpadu. Například toluen, těžké kovy, ropné látky atd. Nekontrolované a nesprávné navážení odpadu způsobilo, že těleso skládky je nestabilní a hrozí jeho zhroucení. Podzemní vody jsou zde na věky věků zničeny! Navíc je skládka na soukromých pozemcích. Vlastníci roky křičeli, ale nikoho to nezajímalo. Ve hře je i rozhodnutí, že právě kvůli nim, jejich majetkům, se bude muset ta obrovská hora odvézt neznámo kam. Na to by ale ani ta miliarda nestačila. V tomto případě by částka vzrostla na deset miliard korun!!!

Problémem je kdo za rekultivaci nebo i odstranění motolské skládky zaplatí? Ani magistrát, a Praha 5 už vůbec ne, peníze nemají. Že by černého petra za Milana Jančíka, ODS, zaplatil stát? Andrej Babiš, ANO? Tak to si neumí nikdo představit. Možná - a to nedej Bože - se brzy po nějaké té průtrží mračen ten Mont Everest sesune na ty dvě nemocnice, které pod ním.

A na základě slov magistrátní radní pro životní prostředí Jany Plamínkové to bude ještě hodně veselé: "Nikdo nás v této věci ještě neoslovil. Ten problém si ale Praha 5 způsobila sama. Pokud jsou škody v takové výši, tak by měslo i městská část měly řešit otázku, kdo za to může!"

A to za pouhých sto korun ročně!!! Jediný kdo může být spokojen je Milan Jančík a jeho chlapci z ODS. Je potřeba k tomu ještě něco dodávat?!

Motolská skládka již dávno měla být rekultivována a od paty až po vršek být plná sportovních a odpočinkových aktivit. To ale ODS ani firmu nezajímalo. Ta navážela a za mrzký nájem vydělávala denně nepředstavitelné peníze. Kde asi ty vysoké zisky skončily? Vzpomínáte si jak další člen ODS vyhlásil jako prezident České republiky celostátní amnestii? Co ještě dodat. Žijeme v divné době.

Poznámka: Něco podobného se děje i kolem chuchelské skládky. Dříve se jí říkávalo slivenecká, ale od nástupu paní Plamínkové na magistrát byla ze dne na den přejmenována na chuchelskou. Ono to ale má svojí logiku. Nejvíc pozemků, které soukromé, patří pod naší obec. Paní Plamínková na ní chtěla vybudovat přírodní park a sportoviště. Teprve chuchelský okrašlovací spolek jí upozornil, že pro obrovskou zátěž jedovatého odpadu to není možné. Nyní se již hovoří pouze o výsadbě přes dvacet tisíc keřů a stromů.