Prosinec 2016

BUS 172 novým pohledem

30. prosince 2016 v 12:30 | Vedení ODS na chuchelském obecním úřadě udělalo i v letošním roce nemálo chyb. To se stává. Problémem je, jestli se z nich dokáže poučit. Vezměte si například chuchelský zpravodaj pod vedením Honzíka Záglera. Co třeba začít zde?! |  - - vše o dopravě
Doslova na hodiny se dá počítat okamžik, kdy se přelomí starý rok s novým. Uvažoval jsem, že bych zde napsal hodnocení toho současného. Jenže jsem nenašel zejména ze strany obecního úřadu nic pozitivního. A popisovat jenom to co se nepovedlo? To by nebyl dobrý nápad a navíc by toho bylo převelice hodně...

Vážený pane starosto Stanislave Fresle. Podívejte se na tento snímek vánočního stromku, který před kostelem na Praze 5. Ano je to smrk, který historicky českým vánočním stromem. A podobné jsou nejen v okolních obcích, ale po celé republice. Prosím netahejte nám do Chuchle jolky, Dědy Mráze, Santa Clause. My Češi, Moravané a Slezané od nepaměti máme Ježíška. Buďte prosím tak kulturní a konečně nechte vysadit vánoční strom v naší milované vísce na jeho původní historické místo. Děkujeme.

PRO NÁZORNOST SE PODÍVEJME NA HISTORII PROBLÉMŮ KOLEM 172

(Je to dobrý příklad jak na obecním úřadě neví levá ruka co dělá ta pravá.)

Každý z vás si jistě vzpomene jak nám chtěli zrušit autobus 172. K této záležitosti, problému, se místní úřad, všichni zastupitele, postavil tak nějak laxně. Kdyby nebylo několika občanů, kteří vyhledali radního pro dopravu hl. m. Prahy sociálního demokrata Petra Dolínka, tak to mohlo i skončit hodně neslavně. Více zde na blogu.

Místní úřad dokonce, slovy pana Martina Šimka, nabídl Ropidu, že mu na provoz 172 věnuje každoročně nějaký ten milion. Věc to neslýchaná zvedla ze židle nejednoho chuchelského občana.

Okrašlovací spolek, za pomoci tohoto blogu, šel na to jinak. Poukázal například na fakt, že magistrát připravuje rozšíření městské dopravy až téměř po Ústí nad Labem. A co si budeme říkat zadarmo by to nebylo. Možná že ty obrovské peníze byly důvodem jak někde ušetřit. A odnest to měla mj. za tiché účasti zastupitelů Chuchle naše rodná obec. A co se nestalo. A to je také důvodem napsání tohoto článku.

V těchto dnech bylo na tiskové konferenci, které jsme měli tu čest se zúčastnit, oznámeno, že z Prahy až pod Říp bude stačit jedna jízdenka. Do systému pražské integrované dopravy se od ledna 2017 nově zapojí část Středočeského kraje, ale i pořádný kus Ústeckého kraje.

Z těchto řádku jasné vyplývá, jak vše kolem 172 bylo zbytečné. Stačilo aby se místní úřad, starosta a zastupitelstvo zařídilo podle rady chuchelského okrašlovacího spolku. Vůbec se s Ropidem nebavit a jít rovnou za kovářem. To co neudělal pan starosta udělali občané a zvítězili. Vždyť hned od začátku každému rozumnému inteligentnímu občanu bylo jasné, že rušení 172 je do nebe volající pitomost. Jenom kdybychom těch inteligentních lidí měli v obci více. Určitě máme, ale proč nechtějí vyslovit své názory a tak vesnici pomoci. Tak na to si musíte každý odpovědět sám...

Poznámka: Zkuste si spočítat kolik jen od tak zvané sametové revoluce jsme měli v obci zastupitelů. Ať počítám jak počítám, tak jich bylo téměř sto. Otázkou je kam se ti naši sousedé a sousedky poděli. Do funkcí nastupovali s pocitem, že něčemu pro nás všechny pomohou. A stalo se jediné. Zakopali se do zákopů, sklepů, k televizím, a věci veřejné je nezajímají. Ale proč? Vždyť jsou to inteligentní lidé, kteří by mnohému dobrému pomohli. Není již čas z těch děr vylézt a začít pro blaho nás všech, obce, opět pracovat. Třeba nám někdo z nich odpoví...

V obci a v okolí máme řadu zajímavých přírodních zákoutí. Nenechme si je zničit, zlikvidovat, poslat k zemi. Právě tato krása dělá přírodu přírodou. A těch hub co tady roste, ale i květin, živočichů. Nenechme si to vše poslat do kotle....


Luba Skořepová se dlouhé roky pohybovala po naší vísce. Proč jsme se k ní tak nehezky zachovali.

29. prosince 2016 v 22:22 | Znáte někdo na ten problém s paní Skořepovou odpověď. Jak velká to byla z naší strany chyba? |  Černá kronika
Jenom věřme, že Chuchle na ní při obřadu nezapomene...

Fotka uživatele Luba Skořepová.
...

On nikdo nic neví aneb poplašné zprávy se již roky šíří nejen Chuchlí. I odborníci ze SŽDC stále tápají. Dozvíme se pravdu?

29. prosince 2016 v 20:06 | Stanislav Fresl, ale i Mgr. Martin Melichar, tak jako i ostatní zastupitele již toho mnohé napovídali, ale pravda, konání, je stále v nedohlednu. A není to snad i dobře. |  NADJEZD
Platí jednoduché pravidlo.
Jakmile se autům otevře prostor, hned ho využijí.
Když zmizí kolony, přemostí se železnice, jede se rychleji,
a do aut sednou i ti, kdo je předtím nechávali doma nebo na parkovišti
někde na okraji města.

Vratislav Filler
expert AutoMatu


A nejdříve trochu humoru. Pamatujete se ještě jak pan starosta Stanislav Fresl před svým odjezdem na dovolenou prohlásil, že se začíná budovat nadjezd. A jako důkaz nechal pokácet ty překrásné jerlíny u železničního přejezdu. Za několik doslova hodin se ukázalo, že to byla falešná informace. Ještě štěstí a Bohu chvála, že ty stromy obrazily a mají se čile k světu....

V posledním čísle chuchelského zpravodaje nám pan starosta St. Fresl opět vyhrožuje nadjezdem. Skutečnost je však úplně jiná. Ano, jednou určitě nadjezd nebo snad tunel budou. To je ale ještě hodně daleko, ve hvězdách.

Kdy si ale chuchelský občan uvědomí, že nadjezd nám přinese nesmírné problémy. Přivede totiž do obce po Starochuchelské tisíce dalších aut. Údolí se ještě více promění v plynovou komoru. To opravdu chceme. A k tomu si ještě přidejte minisídliště v bývalém areálu Fematu. Nečekají nás radostné zítřky. Jak se dříve zpívávalo. A jak z toho všeho ven?!

Ono na straně druhé to zase není tak složité. Nadjezd bude, ale budou jezdit ty auta po naší páteřní ulici? Musíme si dát jednu podmínku. Když bude tunel, nadjezd, tak se musí cizím autům uzavřít Starochuchelská. V opačném případě bychom to našim potomkům hodně zavařili. A dostáváme se opět k tomu polétavému prachu a všem těch chemickým výparům z aut.

Potom se ale nabízí otázka k čemu vlastně ten nadjezd bude? To po něm bude jezdit jen těch několik aut chuchelských občanů? Cítíte jak je to všechno na hlavu? A to tam na chuchelské radnici vědí, a tak se rozhodli auta přidat. Proto to minisídliště na Kazínské, ve kterém budou bydlet další stovky lidí z českých a moravských vesnic. Ty se vyprázdní a Chuchle se naopak rozroste. Je to cesta do pekel pekoulcích.

VRAŤME SE ALE K FAKTŮM

Teprve v roce 2025 bude hotov tunel před Plzní a modernizace železnice kolem Berounky. Nová expresní trať byla odmítnuta. To se týká i tunelu Praha - Beroun. Přednost dostanou v rámci republiky jiné tratě. Ještě není rozhodnuto jak to na celé této plzeňské trati bude s nadjezdy a podjezdy. Ono by jich bylo přehodně. A kde na to vzít peníze. Zatím to padá pod stůl.

Celé rozhodnutí také negativně rozhodla trať Plzeň - Domažlice. Žádné nové spojení na Mnichov a vůbec na západ se neplánuje. Tím se koleje z Prahy na Plzeň stávají v rámci republiky poddružné. Vše zkomplikoval i nezájem Německa.

Pendolíno překoná vzdálenost Praha - Plzeň za neuvěřitelných 65 minut. V Japonsku ale i jinde ve světě by to lokomotiva ujela doslova za několik minut.

Nyní je na řadě radotínská radnice

29. prosince 2016 v 19:40 | Než jsem vás o příspěvek níž vyzval aby jste na tento blog posílali fotografie a texty, tak to bylo na základě první vlaštovky. Podívejte se co ta dívka dokázala. |  Černá kronika
Nevím jak vás, ale nás již v padesátých letech minulého století učili ve fabrice na učňáku bezpečnosti práce. Nejinak tomu nebylo ani při výkonu základní vojenské služby. Ale proč tu bezpečnost nemají v krvi městští strážníci a úředníci na radnici v Radotíně a zejména pak v přístavišti v Lahovičkách, tak to nevím...


Pane Václave posílám Vám fotografii z přístaviště v Lahovicích. Při procházce jsme byli hodně udiveni, že takový nezájem o bezpečnost lidí a zejména divokých dětí je vůbec ještě možný. To snad někdo čeká až na okamžik až se stane neštěstí? Nebylo by vhodnější to tady dát do pořádku? Buď zakrýt, nebo vstup na konstrukce uzavřít. Ono je to tady dokonce na několika místech. Pravděpodobně ty rošty na podlahách rozkradli sběrači kovů. To ale neznamená, že by to tak nebezpečně to tam mělo zůstat na věky věků. Jinak se vám omlouvám, že se nepředstavím.
Pavla.

NEZAPOMÍNEJME na historii našich předků. NEZÁJEM by se nám mohl jednou pořádně vymstít. Co asi děti, lidé, vědí?

29. prosince 2016 v 18:43 | ...ale pojďme to udělat inteligentně, chytře. Ne jako tu hrůzu u obelisku na staroslovanském pohřebišti. |  Květen 1945
Trvalo to mé maličkosti více než tři roky, než se podařilo vztyčit pomník na staroslovanském pohřebišti na soutoku Berounky s Vltavou. Zásluhy si ale přiřkl úplně někdo jiný. Tak to ale chodilo jak za komunistů, tak i dnes za kapitalistů. Není to nic nového. Podle mého názoru se ale moc nepovedlo. Pokusím se to změnit. Pomůžete?

OTEVŘENÉ SLOVO
PRO RADOTÍNSKOU LETOPISECKOU KOMISI


Tady na mostě přes Berounku se v květnu roku 1945 odehrály velké zločiny zejména na obyvatelstvu Lahoviček a Lahovic. Více najdete zde na chuchle.blog.cz. Doporučuji si především přečíst dopis dívky, která ten masakr jako jediná pod tělem své matky přežila.

Nejen kolem mostu na cyklostezce projíždí denně na tisíce cyklistů, ale i turistů, kteří jdou po svých. O stovkách rybářů, milenců v autech, ani nemluvvě. Ví ale někdo z nich co se tady při pražském povstání odehrávalo? Odpověď je jednoduchá. Nikdo z nich nemá ani potuchy. Tak to pojďme změnit, ale udělejme to chytře, důstojně.

Ne pouze rozhodnutím zde ukotvit několik informačních tabulí. Pojďme na to důstojněji. Zadejme rozhodnutí odborníkům, umělcům, architektům apod. kteří umí. Ale vykonejme to prosím rychle. Již dnes je pozdě. Co takhle k pietnímu aktu v květnu 2018?

Obelisk na staroslovanském pohřebišti stojí, i když vše mělo být pojato úplně jinak. Ale i tak aleluja. Ale v této historické naučné práci je nutné i nadále pokračovat. Máte někdo další nápad? Já ano! A co vy?

Říkávavalo se, že když skončí hospoda, tak skončí i vesnice. A jak to bude v Chuchli dál? Máte někdo nápad? Nepomohl by pan Dvořák?

26. prosince 2016 v 18:34 | Podle Andreje Babiše je nyní na tahu místní úřad, který pod vedením chuchelské ODS. Ta právě U Václava měla vždy svůj hlavní stan. Neměla by právě ona rodině Janoušů pomoci? Otázkou je kolik chucheláků tam bude chodit? |  - - U Janoušů
Ono to vypadá, že skalních chucheláků už v obci moc není. Pojďme si tedy pro náplavu stručně připomenout - více již zde na blogu - jak to v naší milované vísce v hostinské činnosti bývávalo. A vy, kteří víte mnohé zajímavosti, tak prosím pište pro budoucí generace do komentářů....

V dávných časech bylo ve Velké Chuchli - jestli dobře počítám - celkem sedm restaurací a hostinců. Jako poslední zanikl Start, dále U Holečků a U Potůčku. A nyní skončil i restaurant U Václava. Většina podniků měla i zahradní restaurace s tanečním parketem. Všude to ve velkém hučelo od rána do hluboké noci.

Holečkovic hospoda byla chuchelské radnici nabídnuta k odprodeji za čtyři miliony korun. Čas ukázal, že nekoupení této nemovitosti nebylo dobrým rozhodnutím. Přišli jsme totiž zejména o velký a dobře vybavený sál

Nyní již v obci není ani jeden hostinec, kde by se občané mohli scházet, nebo si jen tak zajít na jedno točené. Pivo se ale zatím točí v klubu v podzemí Startu. Jenže i tento výčep zanikne ze zákona k prvnímu březnu. Otázkou je, jestli bude obnovena restaurace v tribuně na dostihovém závodišti. Určitě jste zaregistrovali, že letošní důchodcovské setkání se konalo v klubovně Čechoslovanu. Položme si na závěr otázku, jestli je opravdu již z hlediska hostinské činnosti vymalováno. Nebo je zde ještě možnost něco změnit. Co nám na to řekne chuchelská ODS, která v současné době vládne radnici?

Rodina Janoušů do vybavení hostince vložila obrovské peníze. Nedávno postavila i venkovní posezení. Je opravdu správné je v tom neštěstí ekonomických zákonů nechat samotné? Neměli bychom jim společnou rukou pomoci aby svojí živnost mohli vykonávat pro blaho nás všech i nadále? Vždyť nejen pro ně, ale i pro celou Chuchli by to bylo požehnáním. Obec bez hospody, školy, obchodu a pošty joko by nebyla. Vždyť i ten poštovní úřad jsme zatím zachránili jen několik minut před dvanáctou. Máte někdo nápad jak to udělat? Co říká zákon? Co na to chuchelský finanční výbor. Pane Kláne šlo by to jim pomoci?

Václav Burle - Když skončila poslední veřejná schůze zastupitelstva, tak jsem členy chuchelské ODS, včetně Jana Záglera, požádal zda by nemohli hostinec U Václava na základě svých obecních funkcí zachránít. Vždyť právě oni tam byli téměř denně pečení a vaření. Jak se říká pro dobrotu na žebrotu. Pro svého aktivního člena Václava Janouše a jeho rodinu prý nemohou udělat nic! Jediné co jeden z nich odpověděl bylo, že Karolína skončila kvůli EET a že je to pouze její rozhodnutí. Nevím jak vy vážení chuchelští občané ale já si to nemyslím. Poslední hostinec je problémem nás všech. Pojďme prosím něco udělat. Ale co?

Miroslav Veselý - Jít za ODS pro příspěvek na EET hospody, to je jako jít do pekla, aby přispělo na svěcení kříže. Hospoda a politika si přece nikdy nerozuměly, zatím co hospody stejně jako občanské spolky, sportovní kluby, nebo nezávislý tisk lidi spojují, politika žije z toho, že lidi rozděluje. Čím více je politiky, tím méně je hospod a pokud se jim štvaní hodně daří, pro úspěch ve volbách už skoro nic jiného dělat nemusí. Nakonec chuchelská ODS je toho zářným příkladem.

Proč se asi vrátil nadjezd, když ho obyvatelé v referendu jasně odmítli. Protože se dá půlce sídliště napovídat, že je to báječné řešení, které jim zkrátí cestu autem do práce a že dole v Chuchli jsou hlupáci /v Malé Chuchli to říkali také/. No už mají pár desítek procent potenciálních voličů na své straně, bez práce. Proč navrhují bombastické centrum a nesplnitelné sliby o občanské vybavenosti? Protože jim na to část hloupějších obyvatel skočí a i kdyby se to nerealizovalo, zase dalších pár desítek procent mají na své straně.

Nebo jak rozeštvat obyvatele v Malé Chuchli? Když velká část lidí řekne, že by chtěli 100 tisíc na protihlukový val, dostane naopak jedna z obyvatelek 75 tisíc dotaci na svého podnikání ve Velké Chuchli / byť sympatické, které jí přeju/. Lidi to spolehlivě rozesere tak, že každý raději půjde do hospody na druhý konec Prahy než by viděl někoho z chuchelských politiků nebo i některých sousedů, kteří se na tom podíleli. Přitom je řešení jednoduché, vyhodit je z hospody /dát některé politické partě stůl bylo pro hospodu vždycky spolehlivá sebevražda/ a fungující nezávislý tisk, který o všem pravdivě informuje. Až bude méně politiky, více nezávislých zastupitelů, více problémů se bude řešit věcně, tak více prosperujících hospod už vznikne samo. Zase se budeme rádi vídat a kde jinde se bavit o věcech veřejných, než v hospodě.


Další auto uvázlo mezi závorami. Pak kolem projelo pendolino

22. prosince 2016 v 12:35 | Problémem ve Velké Chuchli není přejezd, ale dálnice na Starochuchelské!!! |  - - železniční přejezd
Výstražná světla, zvuk ani závory některým řidičům nezabrání porušovat předpisy u železničních přejezdů. Dopravní policie v těchto dnech řeší hned několik případů, kdy auto vjelo na železniční přejezdy, když nesmělo, čímž řidič ohrozil sebe i cestující ve vlaku.

Předevčírem jsem ve večerních hodinách jel autobusem 172 z Prahy. Na chuchelském železničním přejezdu svítila výstražná červená světla. Ze všech stran postávaly nekonečné kolony aut. Zanedlouho šly závory nahoru, světla přestala svítit a vozidla se vrhla přes koleje. Ale co se nestalo...

U sokolovny několik aut odbočovalo na Hvězdárnu. Tím se stalo, že autobus s mnoha auty zůstal stát na kolejích. Vůbec to nevypadalo dobře. Už jsem chtěl zařvat na řidiče autobusu aby nám otevřel dveře. Lépe včas vystoupit než se dočkat dalšího rychlovlaku. Bohudík za cca dvacet sekund se kolona aut směrem na Slivenec dala do pohybu. Tento příklad výmluvně ukazuje, že je nutné neprodleně tu dálnici na Starochuchelské zlikvidovat. Nemusí to trvat zas tak dlouho a v této části obce to nedopadne dobře.

Určitě si mnozí vzpomenete, jak tento blog zahájil s policejními orgány řízení kolem vjíždění zejména řidičů autobusů na červené výstražná světla na koleje. Řidiči totiž vůbec netušili, že mohou na přejezd vjet teprve v okamžiku až světla přestanou svítit. Policie se tenkrát nemohla rozhýbat až vše vyřešil průser kolem školního autobusu. Pak teprve začala konat!

Už slyším starostu Stanislava Fresla jak říká: "Vidíte i to je důkazem, že neprodleně potřebujeme nadjezd!"

Tak tomu ale není. My hlavně a ihned potřebujeme uzavřít Starochuchelskou ulici cizím autům, která si zkracují cestu ze všech tří dálnic, které obklopují naši milovanou vísku. Nebo vy si snad nemyslíte, že vozidla mají jezdit po dálnicích a ne přes vesnice? A aby toho nebylo málo, tak nejde jen o chuchelský železniční přejezd. Ono také jde nejen o naše zdraví, ale především o zdraví našich nejmenších, dětí. Přečtěte si prosím na internetu co je to poletavý prach, a všechna ta svinstva z aut. Nebo jste snad již někdy viděli nějaké to auto v koloně na Starochuchelské, před železničním přejezdem, jak má vypnutý motor. A všechny ty zplodiny my dýcháme. Dobré zdraví a dobrou chuť a to zejména nyní před vánočními svátky.

Sdělovací prostředky, noviny, rozhlas a televize, denně ukazují na nové dálniční obchvaty kolem vesnic, městeček, měst. Nejbližším příkladem nám může být Dubenec na cestě směrem na Písek. Proč se za ty obrovské miliardy budují? Ano máte pravdu. Auta se svým hlukem a cizorodými látkami jsou pro zdraví lidí nebezpečná. A u nás se k tomu ještě přidává ucpaný železniční přejezd. A chuchelská ODS, která momentálně v Chuchli vládne, k tomuto problému i přes naše - okrašlovací spolek - neustálá upozornění, mlčí.


Stav zdravotnictví ve Velké a Malé Chuchli. Je to snad konečná?

21. prosince 2016 v 14:50 | Současný stav u praktického lékaře je takový, že ordinuje pouze jeden den v týdnu. V ostatní je přítomna pouze sestra, která v očekávání. Štěstím je, že může předepisovat léky. Ale jak dlouho bude tento stav ještě trvat? |  Lékař praktický
Bývávaly časy, kdy jsme v Chuchli měli obrovské zdravotní středisko.
Nevíte někdo komu dnes ta budova patří? Obci, nebo už je ta nemovitost soukromá?
A v něm nejen praktického lékaře, ale i dětského a dokonce i dva zubaře.
A jak jsem se nedávno v autobuse dozvěděl, tak byl i gynekolog.
Dnes již z pěti hostinců nemáme ani jediný a dokonce jsme málem přišli i o poštu.
A jak to bude dál???

Na předposlední veřejné schůzi zastupitelstva se Václav Burle na Stanislava Fresla obrátil se slovy: "Není pane starosto již ta správná chvíle chuchelské zdravotnictví začít řešit?"

Pan Fresl odpověděl: "Celou problematiku jsem konzultoval s MUDr. Prekovou. Vyvodil jsem z rozhovoru závěr, že pro nedostatek lékařů po celé republice s tím ODS, místní úřad, nic moc neudělá..."

Co k jeho slovům dodat? Samozřejmě pan Fresl, tak jak to řekl, má naprostou pravdu. Není to jednoduché. Co se ale pokusit něco změnit než bude pozdě?!

Došlo to již tak daleko, že chucheláci si z ordinace odnášejí zdravotní dokumentaci a odcházejí k jiným lékařům. Kdo to neudělá rychle pravděpodobně následně bude těžko svého praktického hledat. Korunu tomu dalo vedení místního úřadu, když na svých oficiálních internetových stránkách vyvěsilo leták nové zbraslavské polikliniky. Opravdu se vám sousedky a sousedi chce cestovat na Zbraslav, do Radotína, Dobřichovic, Modřan, Prahy? Není to oproti Chuchli, tak nějak hodně bokem, stranou?

(...dokončení dnes v noci.)

Chuchelský zpravodaj a veřejné zasedání zastupitelstva. Ani jedno chuchelské občany nezajímá. A to je na pováženou. Na co občane čekáš? Až bude pozdě? O tobě bez tebe?!

20. prosince 2016 v 7:21 | Lidi pláčou, ale dělají si to těžké jenom oni. Kdo se nezajímá o politické, kulturní a sportovní dění v obci, tak následně dostane za vyučenou. To už je ale pozdě. |  Zastupitelstvo 2015/2016/2017/
Obecně jsme ztratili jakékoliv hodnoty,
máme úplně rozloženou společnost
a nové hodnoty ještě nemáme vytvořené.
Vlastně nevíme, co máme chtít.

Arch.Roman Koucký
ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

Včera, ve stejný den, vyšel jak poslední chuchelský zpravodaj, tak se i konalo veřejné zasedání zastupitelstva. A obojí bylo a je na pováženou. V místnosti bylo pouze zastupitelstvo a čtyři občané. Z toho dva nelze počítat....

OD DÁVNÝCH DOB BYL V EVROPĚ JEŽÍŠEK.
POTOM PŘIŠLA JOLKA A DĚDA MRÁZ.
NETRVALO DLOUHO A MĚLI JSME SANTA CLAUSE.
DO EVROPY SE NÁSLEDNĚ OPĚT VRÁTIL JEŽÍŠEK.
!!! JENOM CHUCHLE MÁ MÍSTO VÁNOČNÍHO STROMU TSUGU !!!

Na první straně zpravodaje je článek pod titulkem Hasiči to rozsvítili. Opravdu to rozsvítili? Není snad správněji napsat, že to ne vlastní vinou uhasili, podělali? Opravdu si občane, občanko, myslíš, že není nutné dodržovat jak křesťanské, tak i chuchelské tradice? Vánoční strom od nepaměti vždy stál v parčíku, kde dnes zastávka Kazínská. Na tomto zrůdném příkladě je vidět, jak v obci chybí letopisecká komise. Podobným příkladem může být i absence stavebního výboru. Opět se ukazuje, že vše souvisí se vším. Umíte si představit, jak na Staroměstském náměstí, nebo uprostřed Prahy před kostelem Svatého Václava stojí strom, který roste pouze v daleké studené cizině? Pražanům, tak jako i občanům v celé republice by se to určitě nelíbilo. Proš tedy taková zvěrstva děláme v Chuchli? Proč przníme křesťanské tradice, Ježíška?

A aby toho nebylo málo, tak podržtaška chuchelské ODS Jan Zágler tvrdě zkritizoval Václava Burleho za jeho názory. Viz text výše. Po jeho odpovědi zde na blogu, pan Zágler svá slova ihned z oficiálního obecního internetu stáhl. Bohužel již nestihl ta nehezká slova o jedovaté slině stáhnout i ze zpravodaje. Takže zde je odpověď pana Václava.

PTALI JSME SE PTALI, ALE NIKDY JSME SE NIC NEDOZVĚDĚLI
A UŽ TO PRASKLO
BUDE SE BUDOVAT MINISÍDLIŠTĚ V CENTRU OBCE
NYNÍ JE OBČANE POUZE NA TOBĚ JAK SE ROZHODNEŠ
??? SÍDLIŠTĚ NEBO PARK ???
REFERENDUM NEBO NECHÁŠ SE SEBOU VORAT

Hrůzné je, že o této závažné akci rozhoduje pouze několik nekompetentních osob. Bohužel lidé, kteří stavebním věcem rozumí na chuchelské radnici nejsou. Byli zlikvidováni!!! Položme si otázku proč asi?! Komu to vyhovuje?! Proč ještě nebyl ustaven nový stavební výbor? A kdo v něm bude, když odborníci skončili na hnojišti?

Jak pana Knížáka, tak i pana Arch. Kouckého znám osobně. Není tedy nemožné oba pozvat do Chuchle a promluvit si o vznikajícím Centru Chuchle.

Co nám asi poradí - minisídliště, nový obecní úřad, nebo park s pískovištěm pro nejmenší a kavárničkou pro jejich maminky? Teď už je to jenom na vás. Projevte zájem a já to v příštím roce z organizuji...

Podle slov starosty St. Fresla se připravují zadání pro výběr projektanta na zastavovací studii, která by byla podkladem pro územní řízení. Ve hře je podle pana Fresla pouze jediná možnost - hala, obchody, pošta, lékař, nový městský úřad - opravdu tak obrovský moloch potřebujeme - zázemí pro hasiče. V praxi to bude znamenat, že to co existuje bude posláno k zemi. Je to opravdu hodno dobrého hospodáře? Nyní si musíš občane dobře rozmyslit jestli by součástí neměl být i projekt na park, který s kavárničkou, místem pro mladé maminky a jejich děcka? Jak zde nedávno napsal pan ing. David Vokurka ten projekt již na místním úřadě existuje. Proč ho pan Fresl nechce dát do hry? Tak na to si musíte odpovědět každý sám. Dovolím si navrhnout celovesnické setkání obyvatel a vyslechnout si jejich názory. Teprve potom začít zadávat podklady na stavební záležitosti! Nemělo by se zapomenout i na referendum. Konejme ihned než bude pozdě.

KDYŽ LEVÁ RUKA NEVÍ CO DĚLÁ TA PRAVÁ
OPRAVDU CHCEME OPĚT PŘIJÍT O PŮDU, PŘÍRODU?

Dle informace pana starosty St. Fresla má u Vltavy vzniknout obrovské záchytné parkoviště. Tam kde by měla být oasa klidu, pohody, sportu a tělovýchovy, budou stát tisíce plechových krabic na čtyřech kolech. Opět se bude betonovat, asfaltovat. A při tom existuje zákon, že na půdu se v žádném případě nesmí sahat! Vznikne tak až neskutečný nápor na městskou dopravu. Budeme snad mít druhou Mezichuchelskou?

Není to zas tak dlouho co jsme zde na blogu psali o stovkách milionů korun na budování jednoduchých sportovišť. Ty peníze byly připravené i na sportoviště na chuchelských pozemcích u Vltavy. Proč jsme si o ně neřekli? A teď se nám ten nezájem chuchelské radnice vrací v podobě zrůdného parkoviště. Zajímavé je, že my už jedno obrovské máme u nádraží. Proč už ho dávno magistrát neotevřel. Proč musí budovat jiné? Zrůdné je, že tomuto nesmyslu dal pan Fresl zelenou!

(...pokračování dnes v noci.)

Děti ve školách, ale i školkách mnohde hladoví. A jak je to asi v Chuchli? Věřme, že u nás jsou všechna bříška plná!

13. prosince 2016 v 7:55 | 582 základních škol z více než čtyř tisíc využívá obědu zdarma. Hladovějících děcek ve školách a školkách je bohužel o hodně více. Dáme jim konečně najíst? |  Škola
Podle údajů Českého statistického úřadu žije pod hranicí chudoby téměř 15 procent dětí do 16 let...

My v chuchelském okrašlovacím spolku nevíme kolik dětí v naší rodné a milované vísce hladoví. Víme ale, že soukromé zdroje, ale i stát začal dětem ve školách, ale i v mateřských školkách na obědy poskytovat nemalé prostředky. Tak je využijme a rodinám rychle a nezištně pomozme! Je totiž jenom na škole aby děti do programu přihlásila. Vždyť zejména učitel ví jak na tom které dítě je...

...i taková je současná Praha.