Srpen 2016

Jakým směrem chce vlastně radnice ovlivnit další stavby mezi Malou a Velkou Chuchlí?

31. srpna 2016 v 19:56 - - stavební
Radnice o tom mlčí, tak se ptám na názor alespoň ostatních, co je vlastně záměrem další výstavby mezi Malou a Velkou Chuchlí?

Kdo chodí občas kolem, asi ho logicky napadne to co mne. Pozemek mezi Hornbachem a Malou Chuchlí /v návrhu Metropolitního plánu označen jako zastavitelná plocha 657/Mezichuchlí / je vlastně ostrov mezi frekventovanými silnicemi se všemi nepříznivými vlivy z dopravy jako je hluk, prach a kvalita ovzduší. Od Chuchelského háje je odříznutý Mezichuchelskou, železničním náspem, tratí a ještě prudkým lesním svahem, od řeky Strakonickou, od Malé Chuchle průmyslovou zástavbou autoservisů a benzinové pumpy, od Velké Chuchle ho odděluje Hornbach. Navíc byl pozemek dříve zavezen odpadní výkopovou zeminou a prošpikován neodstranitelnými zemními betonovými piloty nedostav ěných garáží ČSAD. Když bych to měl shrnout, tak pozemek je pro mne jako obyvatele Malé Chuchle už naprosto nezajímavý, obtížně přístupný, zničený a jediné praktické využití je tak něco pro obchodní účely. Místo je důležité jenom pro propojení Strakonické s Mezichuchelskou, tak aby doprava již nevedla obydlenými místy Malé a Velké Chuchle / Metropolitní plán s tím počítá, veřejně prospěšná stavba 910-610/-/42/. U dalších pozemků za Hornbachem ve Velké Chuchli / v Metropolitním plánu 390/Dolní Chuchle/, který starosta sám trefně nazval lav&oac ute;rem, by mi zase připadalo logické poučit se z povodní 2002, nebrat na lehkou váhu možné průsaky i Vrutici, využít pozemek na ochránění stávajících domů od Strakonické a hlavně zde už nic nestavět.

Jenomže ve skutečnosti je to obráceně, tak by mne docela zajímalo, jak radnice uvažuje. Na nezničené půdě a rizikovém místě v lavóru počítá Metropolitní plán s další bytovou zástavbou a podle vyjádření zastupitelů to radnice podporuje, zatím co zničený a nanicovatý pozemek mezi Hornbachem a Malou Chuchlí požaduje vyjmout ze zastavitelných ploch v návrhu Metropolitním plánu /zápis výboru územního plánu 1/2016/.

Je pro to nějaké vysvětlení? Názory z Velké Chuchle pak zveřejním obyvatelům Malé Chuchle ve Fóru na Facebooku. Děkuji.

M. Veselý, Malá Chuchle

....FEMAT Radotín - Uvažujete o koupi nového auta?

31. srpna 2016 v 14:07 Aktuality
Vyzkoušejte si novou škodovku...

V sobotu 3. září na několika místech v České republice proběhnou Dny testovacích jízd vozů Škoda. Jedním z nich bude i Radotín. Začíná se v 10.00 a končí v 16.00 hodin. Adresa setkání s pracovníky Fematu - Říční lázně, ulice K Lázním.


30/40/50 aneb co je pro Chuchli nejlepší?!

29. srpna 2016 v 17:28 | Kdyby po Starochuchelské neprojížděla auta od Slivence, tak by to v obci byla pohoda. Lze vůbec ty nepřetržité kolony zastavit? |  - - vše o dopravě
Záleží občane pouze na tobě jakou variantu si pro obec zvolíš...

Dopravní situace na Starochuchelské, zejména v jitřních hodinách, není pro naší vísku přijatelná. Hluk, polétavý prach, chemické látky v ovzduší, nebezpečí kolize. Dá se vůbec tento nepřijatelný stav řešit? Vyřešit? Bohužel zastupitelstvo se až na jednu výjimku o dopravní stav v obci nezajímá.

Již předlouhé roky se pouze uvažuje, že by na Starochuchelské konečně mohla být omezena rychlost a to v podobě silniční značky 30! Protože se jenom stále do kola na toto téma mluví, tak jsme požádali o názor vedoucího pro dopravu Prahy 16 pana Jana Martínka.

Ing. Martínek patří mezi ty úředníky, kteří jsou vůči občanům převelice vstřícní. Nikoho neodmítne, každému se snaží v mezích možností vyhovět. Za Chuchle poděkování.

Zejména obyvatele Malé ho milují. I když bydlí ve Stodůlkách, tak každé ráno jako velký sportsman do Radotína běhá pěkně po svých nebo projíždí na kole. Dobrý příklad k následování. Podle Jana si lze seřizovat hodinky.

A proč to ten krásný a vysportovaný chlap dělá? Je totiž vášnivým triatlonistou. Ve své věkové kategorii je neustále v čele tabulek. V těchto dnech zvítězil v obtížném závodě v Karlových Varech. Tleskáme a doufáme, že nás na některý ze závodů pozve.

??? KAM ZMIZELA Z PÁTEŘNÍ ULICE TA ČTYŘICÍTKA ???

Že je nutné dopravní situaci na Starochuchelské zklidnit je neoddiskutovatelné. Vždyť nebojujeme za sebe, ale zejména za naše mladé a dříve narozené občany. Budeme snad čekat až se situace ještě zhorší?

Ono je to celé takové divné. Jak se říká opět ode zdi ke zdi, ale to není v Chuchli nic nového. Po dlouhých bojích s úřady se v minulosti obci podařilo prosadit na Starochuchelskou čtyřicítku. Ta bohužel, tak nějak ze dne na noc, zmizela a co je nejhorší nikomu tato změna k horšímu nevadila. On jí totiž nikdo ani nezaregistroval. Tak se stalo, že na Starochuchelskou se vrátila padesátka. A dnes se opět snažíme vše vrátit do původního stavu a dokonce osadit třicítku. A jak si dnes stojíme?

Podle pana Martínka se neuvažuje, že by na Starochuchelské byla po celé její trase osazena značka se třicítkou. Jedna dnes již je před sjezdem z Hvězdárny. (...kterou nikdo nerespektuje! Václav Burle) Další bude osazena před přechodem u zastávky autobusu Starochuchelská. Novinkou je, že na všech páteřních ulicích, které končí na Starochuchelské, bude třicítka, klidná zóna.

Ta v poslední době až nepředstavitelná vedra ukázala jak na ulicích, při nepozornosti chodců a řidičů, stačí málo a na průser je zaděláno. Tak proč tomu osazením těch správných značek nezamezit....
S velkou pravděpodobností není ještě s Policií České republiky ukončena možnost, že všechny dopravní značky z Velké zmizí a přejde se na pravidlo pravé ruky. Přednost z prava! V některých obcích a městečkách je již tento způsob realizován a po mnoha nesouhlasných hlasech, nejen od řidičů, se ukazuje, že to není zas tak hloupý nápad. V Chuchli by se tímto opatřením dopravní situace hodně, ale hodně, zklidnila.

S panem Martínkem jsme si rovněž pohovořili o možnosti osazení značky zákaz průjezdu a to na mnoha konkrétních příkladech. Vždyť tato značka existuje i v Radotíně. Vedoucí dopravy se shodnul s názorem zastupitele pana Pořízka, když dodal, že těžko to bude na řidičích vymahatelné. Řidič od Slivence z dálnice si vždy najde důvod jak tuto značku obejít. Tu si koupí rozhlik, noviny, cigarety a je vymalováno. Ale my přece máme ve Velké početnou jednotku strážníků na koních. Určitě by to zvládla.

A jaký z těchto řádků plyne závěr? Nikdo nic neví, nic není připraveno. I když musíme pochválit jak pana starostu Fresla, tak i Melichara. Oba se již roky snaží tu třicítku na Starochuchelskou dostat. To se ale nelíbí Policii ČR. Je jediná možnost jak dopravní situaci na Starochuchelské zklidnit - občan musí mít zájem věci měnit a za ně bojovat!!!

Značky 30 na páteřních ulicích, to znamená v celé obci, budou stát pořádný majlant. Nebylo by levnější rozhodnutí dát třicítku i na Starochuchelskou. Bylo by to nejen levné, ale i rozumné ze všech hledisek. Pak by stačily v obci jen dva panely. "V celé obci je třicítka!!!"

Starosta, zastupitel, je povinen hospodařit s majekem obce jako řádný hospodář. Jedná se v případě závodiště o jaké pochybení?

28. srpna 2016 v 15:00 | Není snad dne abych od některého chuchelského občana nedostal tip na uveřejnění v chuchle.blog.cz. Nejinak tomu nebylo ani v těchto dnech. Causa závodiště je hodně, ale hodně zajímavá. Existuje i filmový pásek. |  ODS
PROČ PRODÁVAT DRAZE, KDYŽ TO JDE LEVNĚ
??? ZNÁŠ OBČANE NĚKOHO KDO KOUPIL TEN NEJDRAŽŠÍ POZEMEK JEN ZA 25 KORUN ???

? ? ? BUDE NA DOSTIHOVÉM ZÁVODIŠTI DALŠÍ HORNBACH NEBO DOKONCE LETIŠTĚ ???
??? TO OPRAVDU CHCEME ???

"No, tak napadlo, nenapadlo, víte, to napadne vás, když se v tom takhle hloubáte, ale jako když vlastně tam běháte a já vlastně jsem se o tyhle ty věci ani moc nezajímal, jo, mě spíš zajímalo, aby Chuchle měla vlastně technický vybavení, tak jako samozřejmě asi kdybych měl víc času, nebo to, tak možná, že by mě to napadlo."
Stanislav Fresl

Výsledek obrázku pro chuchle historické foto

Lukáš LANDA, redaktor
Nájem ale není jediná zvláštnost tohoto konkurzu. Stejná firma, která provozuje závodiště, respektive její mateřská společnost Turf Praha, od správce postupně skupuje pozemky na závodišti. A to za překvapivě nízkou cenu.

Štěpán RATTAY, občanské sdružení Oživení
Ty pozemky, které jsou žlutě zvýrazněny, ty byly prodány v roce 2002 s hodnotou 330 korun za metr čtvereční. Následovala vlna prodejů v roce 2003, kdy došlo k prodeji pozemků, které jsou označeny zde zeleně, za cenu 26 korun za metr čtvereční.

Bedřich MALÝ, soudní znalec
Za 26 korun můžu prodat pozemek samozřejmě, který se blíží třeba kvalitě orné půdy nebo něčemu podobnému nebo jakési ostatní plochy, ale myslím si, že z hlediska toho významu této plochy, který už je tvarově upraven, který už je nějakým způsobem technicky zhodnocen, ta hodnota, kterou jste zmínil, limituje do velmi nízké úrovně.

Lukáš LANDA, redaktor
Pozemky pod závodištěm totiž podle znalce nejsou ornou půdou a v územním plánu jsou vyznačeny jako stavební, dokonce k takovým účelům jako obchodní centra, prodejní plochy, hotelová a ubytovací zařízení a tak dále.

Bedřich MALÝ, soudní znalec
Stavební pozemky samozřejmě mají i své hodnoty, my můžeme zvažovat někde od 16, 1800 korun za metr čtvereční, až po 3,5 tisíce, 4,5 tisíce. Stavební pozemky pro obchodní centra mohou být i vyšší.

Lukáš LANDA, redaktor
Proč jste jaksi nechtěl po té firmě stejnou cenu jako při prvním prodeji, těch 330 korun, když jste ji poprvé usoudil jako adekvátní a podruhé jste chtěl jenom 26?

Jiří SLAVÍČEK, správce konkurzní podstaty
No, protože tam vyšší nabídka nebyla. A pokud se chtěl ten prodej uskutečnit, tak to jinak řešit nešlo.

Lukáš LANDA, redaktor
Vyšší nabídka možná nebyla proto, že správce zvolil velmi nestandardní způsob prodeje a rozhodl se, že pozemky prodá takzvaně mimo dražbu.

Štěpán RATTAY, občanské sdružení Oživení
Tudíž vlastně byly nabízeny pozemky kupci napřímo. A tím vznikla absence konkurenční soutěže.

Jan PAVLOK, nezávislý advokát
O dražbě se dozví veřejnost a může tam kdokoliv přijít, kdo má zájem dražit a kdo složí jistotu, tak prostě se může zúčastnit dražby. Kdežto tady o tom rozhoduje ten správce konkurzní podstaty.

Lukáš LANDA, redaktor
A co z toho vyplývá?

Jan PAVLOK, nezávislý advokát
No, tak může vyplývat nižší cena.

Jiří SLAVÍČEK, správce konkurzní podstaty
Dražbou to nebylo provedeno proto, protože taková byla dohoda s věřitelským výborem. Věřitelský výbor prostě chtěl, aby se to nezdržovalo, aby jednak ta dražba taky, tam u té dražby jsou určité náklady, takže tehdy byla situace taková, že, že prostě bylo rozhodnuto prodávat mimo dražbu.

Lukáš LANDA, redaktor
Věřitelský výbor skutečně prodeje správce konkurzní podstaty schválil. Připomeňme, že jedním z členů výboru je městská část Velká Chuchle. A vás teda jako obec tehdy nenapadlo říct, pane správče, a co kdybysme to zkusili prodat dražbou? To je možný, že bysme jako získali víc peněz.

Stanislav FRESL, bývalý starsota MČ Velká Chuchle /ODS/
No, tak napadlo, nenapadlo, víte, to napadne vás, když se v tom takhle hloubáte, ale jako když vlastně tam běháte a já vlastně jsem se o tyhle ty věci ani moc nezajímal, jo, mě spíš zajímalo, aby Chuchle měla vlastně technický vybavení, tak jako samozřejmě asi kdybych měl víc času, nebo to, tak možná, že by mě to napadlo.

Michal ŽIŽLAVSKÝ, expert na konkurzní právo
Jestliže se věřitelé sami spokojili s tím, že správce řekl, že si myslí, že to je dobrý nápad, a oni to bez dalšího akceptovali, tak zřejmě tedy se o svá práva věřitelé náležitým způsobem nestarali.

Petr DRAHOŠ, ředitel TMM, s.r.o., nájemce
Náš cíl není, abysme tady to transformovali na nějaký investiční území a stavěli tady nějaký Tesca. Náš zájem je dělat dostihy a nespekulovat tady s pozemkama. Nakonec to už jsme mohli dávno jakoby vyspekulovat jinak, že jo.

(...když bude zájem, tak přidáme i přehledný komentář. Okrašovací spolek.)

... a letí! Holt kdo umí ten umí. PRIMOCO UAV

27. srpna 2016 v 11:51 FIRMY
Do Radotína přišla firma v únoru letošního roku a už takový úspěch...

Ještě nedávno se o dronech hovořilo jako o hračkách. A dnes už jsou skutečností. Používají je filmaři, vojáci, policie, fotografové, umělci, různé firmy například na kontrolování elektrických vedení, ropovodů, plynovodů. Dokonce již mají i vlastní zákony. Nebude to zase tak trvat dlouho a budou nám dodávat poštu, zásilky, balíky až do našich domovů. Bohužel už se ve světě také nehezky představily, když je nerozumní lidé pouštěli např. na mezinárodních letištích. Tímto svým neuváženým jednáním mohli způsobit velkou leteckou katastrofu. Je veřejným tajemstvím, že drony se již zapojily do bojů zejména proti teroristům a to jak v Africe, tak i v Afganistánu a jinde.


Ve světě radotínské společnosti již létá deset strojů. Do konce roku jich přibude ještě na pětadvacet. Jejich dron měří čtyři metry, váží téměř sto kilogramů a tak patří mezi největší bezpilotní letadélka na světě. Zajímavé je, že jednoho takového svého miláčka v šesti lidech dokážou vyrobit za dva týdny. S výrobou celokompozitových dronů začala firma Primoco UAV teprve v únoru letošního roku. Vývoj bezpilotního letounu trval dva a půl roku.

Nebude to již trvat dlouho a drony bude firma vyrábět jak v Číně, tak i v Rusku. A co je hodně zajímavé obratem je tam také prodá!

Ředitelem firmy je je Ladislav Smetkovský, který stroj navrhl a postavil společně s exmanažerem PPF Liborem Táborským. O této radotínské firmě ještě mnoho uslyšíme.


3. září se opět rozeřvou motory. Pozvánka na mimořádnou podívanou. Staňte se i vy nadšenými a spokojenými diváky.

25. srpna 2016 v 20:12 Aktuality
Na Zbraslavi u příležitosti vzpomínkové jízdy se představí mnoho unikátních historických vozidel. Součástí bude i výstava o historii závodu, který se jezdil v letech 1908 - 1931. Očekávaným vyvrcholením bude samotný závod...

Foto: F. Pavlík 1908.

Program: SOBOTA 3. září 2016
8.00 - 11.00
Přejímka vozidel
9.00 - 13.00
Výstava vozidel na náměstí Zbraslav
11.30 - 12.00
Rozprava s jezdci na náměstí Zbraslav
Přivítání jezdců se zastupiteli města Zbraslav
13.00
Start jízdy na náměstí Zbraslav
13.00 - 16.30
Jízda do vrchu Zbraslav - Jíloviště
19.00
Vyhlášení výsledků - Škoda lásky

Píše se rok 1908 kdy F. Pavlík pořídil snímek ze závodu Zbraslav - Jíloviště.

Slavná Eliška Junková. Fotografie je z roku 1927 ve kterém zvítězila.

Pacoldova vápenka není jediným skvostem. Pojďme na návštěvu do Třemošnice v Železných horách a nechť nám jsou příkladem!

23. srpna 2016 v 17:47 | ...a jsme opět u kulturního dění ve Velké Chuchli. Proč to jinde jde a u nás pod vedením ODS NE!!! |  - - Pacoldova vápenka
Pacoldova vápenka je významnou technickou památkou. Proč se ale stále nedaří jí k něčemu smyslplnému využít? Není právě nyní, kdy Explosive v Chuchli končí, ten správný čas z ní něco zají mavého vytvořit?

Vápenek bývávalo v českých zemích několik tisíc. Mnoho se jich do dnešních dnů nezachovalo a to je důvodem proč je tak potřebné se o ně rukou a hlavou dobrého hospodáře starat. Ta na snímcích je z obce Třemošnice.

V jejích útrobách bylo zřízeno muzeum, které pojednává krok za krokem o výrobě této důležité nejen stavební suroviny. Více informací najdete na internetu. Součástí je i velké moderní parkoviště.
Když pojedete kolem, tak se nezapomeňte podívat i do vnitřku komína. Expozice je pojata tak, že si můžete na veškeré nářadí, které potřebné k vytěžení a zpracování vápence, sáhnout a tu těžkou práci našich předků si vyzkoušet.
Právě tady si můžeme konkrétně představit jak vypadala ta těžká robota u nás v Chuchli v Pacoldově vápence a v přilehlých lomech.
A aby toho nebylo málo, tak ve vedlejší budově, která bývávala skladem vápence, vzniklo zemědělské muzeum. Založili ho a provozují na své náklady čtyři kamarádi. Je to úžasná záležitost. Někdy je obtížné poznat na co to nebo oné zařízení sloužilo. V době mobilů a současné nejnovější techniky to tady vypadá jako v nějakém jiném předpotopním světě. Ale na straně druhé je zejména pro mladé generace moc dobré, důležité, že i toto muzeum existuje. Jeho zřizovatelům je třeba poděkovat. Vstupné je dobrovolné a tak se nestyďte jim do kasičky vhodit nějaký ten větší papírový peníz.

JE VEŘEJNÝM TAJEMSTVÍM,
ŽE EXPLOSIVE V CHUCHLI KONČÍ

Nabízí se neopakovatelná možnost celý objekt i s přilehlým pozemkem naší obcí zakoupit a podle vzoru Třemošnice zde vytvořit nebývalé muzeum. Ves v Železných horách se o to pokoušela předlouhé roky. Vždy to vyhořelo na nedostatku peněz. A najednou z ničeho nic, doslova přes noc, se podařilo. Vše zafinancovala jak jinak než Evropská unie. A stejnou možnost má nyní i Velká Chuchle(?!)

A aby toho nebylo málo, tak by se hodily i ty štoly. Jenom nevíme v jakém jsou stavu. Jak se říká vše souvisí se vším. Není to zase tak dlouho co jsme tady na blogu psali, v souvislosti s nedostatkem pitné vody, o stavu chuchelských pramenů. A co se v těchto dnech nestalo. V Německu se přípravují na těžké časy. Vláda vyzvala občany aby neustále měli v zásobě ve svých spížích minimálně dvacet litrů pitné vody na osobu a potraviny na deset dní. Rovněž v této sousední zemi začínají opravovat a uvádět do provozuschopného stavu bývalé atomové a jiné bunkry. Němci moc dobře vědí proč tak činí, co nás čeká. A ty chuchelské štoly by nám opět, tak jako v roce 1945, mohly dobře v budoucnosti posloužit. Štěstí přeje připraveným. A když k ničemu zlému nedojde a to si jistě všichni přejeme, tak by ty podzemní prostory mohly dobře sloužit chuchelskému muzeu!Je to chytré? Neděláme jako občané Chuchlí zásadní chybu? Kdo za ní bude v budoucnu zodpovídat?

23. srpna 2016 v 17:33 | Ještě do nedávna kolektivní rozhodnutí bylo nenapadnutelné. To ale již neplatí. Soudy začaly tvrdě postihovat i zastupitelstva, která se mylně domnívala, že se jim nemůže nic stát...., |  - - škola III
Jenom abychom nad tímto rozhodnutím později nezaplakali....

V posledním vydání Novin Prahy 16 na první straně vystoupil chuchelský starosta Stanislav Fresl s problematikou kolem nové (III) chuchelské školy. Tvrdí, že obec novou školu nutně potřebuje. Je ale jeho názor správný? Proč ale také neuvedl konkrétní argumenty co ho k tomu vede? Pojďme se na tuto otázku podívat z trochu jiné strany.

Proč například občané Chuchlí nevědí kolik dětí do našich dvou škol chodí z okolních obcí? Jsou to jednotlivci, nebo snad dokonce desítky?

S okrašlovacím spolkem na procházce s dravci...

Minulé zastupitelstvo udělalo mnoho chyb a to i v oblasti školství. Nemáme se již dnes bát aby botu neudělalo i to současné vedení obce? Melody boys pod vedením starosty Mgr. Martina Melichara si spočítalo, že potřebujeme novou školu (II). Škola ale ještě nebyla otevřena a už se vědělo, že nebude stačit. To si nikdo ze zastupitelů neuměl spočítat kolik budou mít Chuchle děcek? Kdyby to byli odborníci na svém místě, tak jsme nemuseli tu další v pořadí třetí stavět!!!


Historicky se tato problematika řešívala tím, že některé třídy přecházely do okolních obcí. Jedni dojížděli trolejbusem na Žvahov, další do Radotína, na Zbraslav. V naší milované vísce není tato problematika ničím novým. Následně žáků ubylo a chuchelská škola se vrátila do normálního stavu.

Podívejme se jak to souvisí s tou třetí. Představme si, že škola ze dne na den nebude mít žactvo. Tento fakt je podložen novým výzkumem státních orgánů. Dětí přibývat nebude, ale naopak ubývat! Již dnes mladí lidé neuzavírají manželství ale žijí na tzv. psí knížku. Z mnoha hledisek je to pro ně výhodnější. Ukazuje se rovněž, je to prokázané, že nastupující generace vhodné k uzavírání sňatků si děti nepřejí. Důvod je především ekonomický. Dítě, děti, to je hrozně drahý špás, na který se nedostává v rodinách financí. A na ně si nikdo půjčky od lichvářů brát nebude. Vláda a státní orgány již veřejně prohlašují, že bez příchozích z ciziny se již neobejdeme! A dostáváme se k rozvodům. Každé druhé manželství je ukončeno. Většinou ještě v době, kdy manželé nemají děti.

Postavíme novou školu a následně nebudou děti! A co dál. Na jednom z posledních veřejných zasedáních jsem požádal zastupitelstvo aby nezapomnělo stavbu vybudovat tak, aby doslova ze dne na den mohla sloužit jinému účelu. Nabízí se pouze jedna možnost - domov důchodců, sociální služby!!! Ale kdo bude v takové příšerné budově přežívat. Vždyť nemá žádnou zahradu, park, sad, rybník, řeku, ale naopak ze všech stran silnice a rušnou historickou školu. Když starší občan, senior, dá veškerý svůj důchod na provoz svého ubytování, tak určitě bude hledat příjemnější alternativu. Tím se nabízejí pouze "ležáky". Ono to vypadá, že ani v tomto případě nebude o budovu žádný velký zájem!!!

Rozhodnutí chuchelského zastupitelstva bude tzv. kolektivní. Do nedávné doby se takováto rozhodnutí nedala téměř napadnout. To ale dnes již neplatí. Za špatná rozhodnutí již bylo odsouzeno nejedno městské, ale i venkovské zastupitelstvo. Viz například causu opencard. Ta ale dopadla pro postižené ještě moc dobře. To se ale již v budoucnosti opakovat nebude! Takže nyní je na chuchelském zastupitelstvu aby si vše pořádně rozmyslelo. A cesta je jediná. Požádat odborníky, ale i chuchelskou inteligenci, o názory. Jenom tak se dopracujeme k pravdě a tím i ke správnému rozhodnutí!
Václav Burle

Jak se dělají chyby - Na jednom z veřejných zasedání pan Šimek, který má jako zastupitel, místostarosta, výstavbu školy na starosti, nás s nejnovější problematikou seznámil. Byl jsem udiven rozhodnutím, že jižní stěna bude bez oken. Pan Šimek na můj dotaz prohlásil, že je to podle stavařů naprosto v pořádku. Neměl jsem šanci mu na schůzi dlouze vysvětlit, že je to naprostá zhůvěřilost, pitomost, hloupost. Vždyť jediné světlo, které třídy mohou mít je právě to jižní. Vždyť Slunce ve Velké se pohybuje od východu k západu, stejně jak je položeno údolí.

Na straně druhé jsem byl nadšen. Ihned jsem navrhl aby na jižní straně bez oken byla vybudována lezecká stěna. Můj návrh byl zastupiteli bez jediného protihlasu přijat.

Netrvalo zas tak dlouho a na jedné z dalších schůzi pan Šimek oznámil, že magistrátu se nelíbí, že by jižní stěna školy byla bez oken. Projekt se začal předělávat. Co k tomu ještě více napsat. A nebude tou zásadní chybou i ta nová škola?

Co nám k tomu asi napíše chuchelská inteligence, stavební výbor a další? Nebo je to těm lidem, chuchelákům opravdu úplně jedno? Tak nás ochraňuj Bůh, britská královna a soudruh Putin!!! Kdyt se totiž nepovede, tak to nebude jenom vina Freslů, Klánů, Pořízků, Maříků, Šimků, Felixových, Kadeřábků, Melicharů, Balcarů, ale nás všech...

...a kde jsou chlapi, caparti? Z putování chuchelského okrašlovacího spolku po Beskydech.