HRŮZA - Tak toto stojí za prostudování

3. ledna 2016 v 17:12 | Zásluhou občanů obce dostáváme na blog stále zajímavější informace.
SOUČASNÁ DOPRAVNÍ SITUACE V OBCI ÚZCE SOUVISÍ S HORNBACHEM
PRÁVĚ TADY JE ZAKOPANÝ PES
ZAČÍNÁ SE UKAZOVAT,
ŽE AUTOBUS NEBUDE DO CHUCHLE ZAJÍŽDĚT JEN PROTO
ŽE TO NENÍ V ZÁJMU HORNBACHU
TŘEBA NÁM TO NĚKDO VYSVĚTLÍ

Magistrátem byla pověřena k vyřešení dopravy v Chuchli
soukromá společnost InterCora viz níže
a proto jsou ji adresovány i všechna rozhodnutí.

S návrhem tohoto řešení v září 2014 oficiálně přišla soukromá společnost zplnomocněná hlavním městem Prahou (tedy pražským magistrátem) a žádala o řešení širších dopravních vztahů v návaznosti na záměry prosazované dosavadním vedením Městské části Praha - Velká Chuchle na rozvoj obchodních aktivit v území mezi Malou a Velkou Chuchlí, které budou znamenat další dopravní zátěž celého & uacute;zemí a nebezpečného železničního přejezdu ve Velké Chuchli s křižovatkou a hustým provozem hromadné dopravy (železniční i autobusové). Záměry MČ Praha - Velká Chuchle současně s historicky zablokovaným mimoúrovňovým křížením železnice (nadjezd) tedy budou znamenat další přivedenou dopravu do Velké Chuchle a zvýšení již dnes vysokého rizika dopravních nehod v této oblasti.

Jednosměrka přes nesouhlas MČ

3.11.2014 - Vedení Městské části Praha 16 nesouhlasí s rozhodnutím silničního správního úřadu pro Prahu 16 o zjednosměrnění komunikací mezi Radotínem a Velkou Chuchlí, rozhodnutí je však výhradně pravomocí v rámci výkonu státní správy.

Záměr týkající se dopravních úprav v širších vztazích mezi Malou Chuchlí a Radotínem vznikl již před řadou měsíců, opakovaně byl projednáván například na radotínské Dopravně bezpečnostní komisi a vždy k jedné jeho variantě, zjednosměrnění ulice Radotínská od Velké Chuchle do Radotína, padaly opakovaně zásadní připomínky a celkový nesouhlas. S ním se ztotožnila i Rada městské části Praha 16.

Bohužel s návrhem tohoto řešení v září 2014 oficiálně přišla soukromá společnost zplnomocněná hlavním městem Prahou (tedy pražským Magistrátem) a žádala o řešení širších dopravních vztahů v návaznosti na záměry prosazované dosavadním vedením Městské části Praha - Velká Chuchle na rozvoj obchodních aktivit v území mezi Malou a Velkou Chuchlí, které budou znamenat další dopravní zátěž celého území a nebezpečného železničního přejezdu ve Velké Chuchli s křižovatkou a hustým provozem hromadné dopravy (železniční i autobusové). Záměry MČ Praha - Velká Chuchle současně s historicky zablokovaným mimoúrovňovým křížením železnice (nadjezd) tedy budou znamenat další přivedenou dopravu do Velké Chuchle a zvýšení již dnes vysokého rizika dopravních nehod v této oblasti.

Vedení Městské části Praha 16 opakovaně vyslovilo nesouhlas se zjednosměrněním Radotínské ulice a žádalo silniční správní úřad pro Prahu 16 o ustoupení od tohoto řešení. Bohužel ani hlavní město Praha, ani MČ Praha - Velká Chuchle ze svých záměrů neustoupily, a proto Oddělení dopravy rozhodlo o stanovení místní úpravy provozu, nicméně po opakovaných žádostech MČ Praha 16 pouze na zkušební dobu 1 měsíce.
Zveřejněno: 03.11.2014 - Ing. Pavel Jirásek
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Vladimír Kozák | 3. ledna 2016 v 19:13 | Reagovat

Rozklíčování obsahu článku.

"DOSAVADNÍ VEDENÍ MČ Praha-Velká Chuchle", září 2014 - starosta MELICHAR, místostarosta a předseda výboru dopravního KOZICKÝ, předseda stavebního výboru a již odvolaný místostarosta VOKURKA

"ZABLOKOVANÉ MIMOÚROVŇOVÉ KŘÍŽENÍ železnice NADJEZD" - podařilo se výše jmenovaným činností po volbách 2010 od roku 2011 až do ukončení jejich mandátu s novými volbami v říjnu 2014. A to prosazením zrušení již vydaných rozhodnutí a nečerpáním již vyčleněných financí ( když toto vše již bylo již připraveno předchozím zastupitelstva do r.2010 za starostování p.Fresla)

"ZJEDNOSMĚRNĚNÍ Radotínské, místní úprava´, listopad 2014" - v říjnu 2014 umožněno činností dosluhujícího vedení chuchelské radnice (viz výše).

Proto počátkem listopadu 2014 jako první opatření po volbách nově ustanoveného zastupitelstva včele se starostou p. Freslem (místostarostové pp. Šimek a Kadeřábek) za spolupráce s MČ Praha 16 byla prosazena změna na pouhý zkušební provoz 1 měsíce, následně zrušeno dokonce již po 10 dnech. Následně doposud platí stávající dopravní opatření.

Takže pane Burle, když informaci, tak pravdivou a ucelenou. Takto z toho děláte jen ještě větší mišmaš! Nechť platí: Každému,co jeho jest.

2 Jiří Kodet | 3. ledna 2016 v 19:54 | Reagovat

Takže díky Melicharovi teď Chuchle skáče jak InterCora píská (?)

3 Václav Burle | 3. ledna 2016 v 20:43 | Reagovat

Vladimíre ono se ukazuje, že ani minulé zaastupitelstvo jako to současné o ničem nerozhoduje!!! Za nítky kolem chuchelské dopravy tahá úplně někdo jiný. Ty jako kriminalista a člen výboru kontrolního by jsi to měl začít rozpitvávat. Tím by jsi pro naší vísku udělal mnoho dobrého...

Je opravdu možné, že autobusy vadí někomu v souvislosti s Hornbachem?

Ví se vůbec kolik aut bude po otevření Hornbachu projíždět Chuchlí? Bude jich více nebo nám naopak zvýšený provoz nehrozí? Máme dopravní výbor, tak nám tady třeba i oni konečně odpoví...

4 Václav Vlasák | 3. ledna 2016 v 21:27 | Reagovat

Ale já si pamatuji jak se na schůzi místní ODS pan Fresl chlubil ,že nebýt jeho tak tady Hornbach není . Říkal , že  pan Melichar neumí jednat a on vyjednal  tu kompenzaci . A myslím , že o výhodnosti dohod tenkrát přesvědčoval zbylé zastupitele za ODS .

Vlasák Václav

5 Pro Kozák | 4. ledna 2016 v 8:50 | Reagovat

Kozák . Nadjezd si strčte do serdele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A Fresla taky.

6 ilona | 4. ledna 2016 v 11:30 | Reagovat

4.1.2016 největší arogancí moci je linka 172, která koluje po Chuchli prázdná a to už od ranních hodin,na zastávkách ani neotevírá dveře,neb nikdo nevystupuje ani nenastupuje( to se vyplatí)a lidi pospíchají na autobus 244,ten je ekonomický-trasa se zkrátila, a dnes jako obvykle přijel se zpožděním   zajímaloby mně proč, po trase žádný přejezd nemá, a lidi to doběhnou to je logika

7 David Vokurka | 4. ledna 2016 v 12:38 | Reagovat

[1]:No jen žasnu. Nebo spíš, jak jinak p. Kozák má na mě asi furt spadeno. Proč neinformuje podle pravdy?
Co stavební výbor zastupitelstvu doporučoval jde snadno v zápisech na internetu dohledat.

Nemá cenu házet vše na minulost.
Většina obyvatel ví, že se špatnou cestou vykročilo už před cca dvanácti i více lety. To ale současný stav nezmění.
Obecní zastupitelé musí ,,kopat,, při jednání za Chuchli. Jestli toho nejsou schopni pak je to na pováženou.

Nové dopravní opatření je dalším nedomyšleným salámovým krokem.
Není cíl jakého se má dosáhnout.
Opět nikdo nezvažoval to jak se budou chodci(přestupující uživatelé MHD) u přejezdu a u zastávky vlaku pohybovat.

O vzdálenějším horizontu ani nemluvě.
Nemá fakt cenu pořád přehazovat vinu na ,,na ty druhé,,.

Jaká bude budoucnost? Je nějaká představa? Nikdo z píšících se tím nezabývá.

Takhle je to jen bohapusté tlachání.

8 Otázka | 4. ledna 2016 v 13:41 | Reagovat

[7]:Jaká bude budoucnost? Je nějaká představa? Píšící p.Vokurka se tím nezabývá.

9 Vlasta | 4. ledna 2016 v 14:42 | Reagovat

Úřad se asi diví velice co nám to zasypalo silnice, už jsou zasněžené i chodníky a obavu máme o sjízdnost jediného dopravního prostředku autobusu 172.

10 David Vokurka | 4. ledna 2016 v 16:35 | Reagovat

[8]: A zabývá se tím někdo?

11 Vkasta | 4. ledna 2016 v 17:57 | Reagovat

O nikom nevím. Jen autobus měl v 15:00 problémy vyjet na Hvězdárnu

12 Otevření nové třídy Mateřské školy | 4. ledna 2016 v 18:22 | Reagovat

přetištěno z oficiálního webu Úřadu MČ Praha - Velká Chuchle

Symbolicky na první školní den 4. ledna 2016 byla otevřena nově vybudovaná třída chuchelské mateřské školy. Za přítomnosti ředitelky školy paní Aleny Kučerové, učitelek a žáčků této nové třídy, přestřihli slavnostní pásku náměstkyně primátorky MHMP paní prof. Ing. Eva Kislingerová CSc. a starosta Velké Chuchle pan Stanislav Fresl. Přítomen byl i místostarosta pan Martin Šimek. Paní náměstkyně se o nové třídě vyjádřila s velkým uznáním a doslova prohlásila, že je nadšená. S dětmi ve třídě si velmi mile povídala a při prohlídce ostatních tříd opět nešetřila chválou. Ve třídě Berušek jí žáčci zazpívali. Setkání s paní náměstkyní proběhlo v naprosté pohodě a dalo jasně najevo, že když je upřímný zájem o věc, dokáží se bez problému domluvit i představitelé různých politických stran a hnutí. Ať si různí posměváčkové klidně nazývají novou přístavbu Freslovou garáží, důležité je, že se dílo povedlo a bude sloužit ku prospěchu dětí.

13 Břeťa | 4. ledna 2016 v 19:32 | Reagovat

Zůstaly ve školce ta použitá okna a staré radiátory. Nebo se vše vyměnilo za nové. A kdo a proč ty staré věci tam namontoval. A teď jsem zvědav jestli nám někdo odpoví. Co vy pane Mařík? Napíšete? Nebo vy pane Šimku který to máte na starosti?

14 chuchle.blog.cz | 4. ledna 2016 v 19:55 | Reagovat

Nevíte někdo co znamená tato věta tajemníka Prahy 15, která se týká výstavby nadjezdu, tunelu: "Bohužel v této věci stále nepanuje ve Velké Chuchli shoda a zahájení nabírá další zpoždění, která nejsou způsobena investorem akce (tj. Správou železniční dopravní cesty)."

Vždyť vedení SŽDC konstatovalo, že připravuje dva návrhy a to jak na tunel, tak i na nadjezd. Dálo se v dokumentu říká, že oba návrhy pak budou předloženy občanům Chuchle k rozhodnutí, kterou variantu si zvolí. Ta pak bude akceptována....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama