Komentáře

1 Chucheláci Trochu jinak vás zvou... | 1. ledna 2016 v 12:56 | Reagovat

Tato situace vznáší sama o sobě dosti otázek.  A občané mají právo se ptát muže na radnici např. na zastupitelstvu 7.ledna 2016 od 18.00 hod.

2 Dotaz na pana tajemníka Jiráska | 1. ledna 2016 v 13:01 | Reagovat

Pane tajemníku jaké nehody na železničním přejezdu máte na mysli. My tady v Chuchli o žádných nevíme? Nehoda - srážka vozidel s možností zranění, úmrtí. V chuchelském zpravodaji o něčem takovém není ani slůvko a ani zde na tomto hrůzném blogu.

3 blog | 1. ledna 2016 v 13:08 | Reagovat

Když si nahoře kliknete na ten barevný odkaz, tak se dostanete na originál dopisu pana tajemníka Jiráska. Najdete tam i nic neříkající fotografie chuchelského železničního přejezdu.

To my máme snímky zajuímavější. Zejména ty, na kterých je vidět jak řidiči osobních aut vjíždějí neustále na přejezd v době kdy svítí výstražná červená světla. Ale to je o jiné kapitole.

Na téma autobusáci a jejich vjíždění na červená světla je zde na blogu několik článků. Je ale nutné také dodat, že v tomto případě má velkou a nezanedbatelnou vinu železnice. Ta světla jsou nevýrazná, zejména když svítí slunce tak výstražná světla nejsou vůbec vidět. O slabé houkačce ani nemluvě. Ale když bude hlučná, tak se okolní obyvatelstvo nepoděkuje.

A asi je všechno zcela jinak. Ono to hodně bude souviset s tím, že vlaky začaly obcí projíždět v desetiminutových intervalech. A zejména tady je zakopaný pes. Proč ale takto otevřeně nikdo s občany nehovoří?

4 Historie alias současnost | 1. ledna 2016 v 13:13 | Reagovat

Ano chuchelský železniční přejezd je nebezpečný. Je až s podivem že se tady - až na střed nákladní Tatry 111 v padesátých letech minulého století - nikdy nic vážného nestalo. Jenže tenkrát jezdily vlaky oproti dnešku převelice zřídka.

Vše by výrazně vyřešilo omezení osobní automobilové dopravy. Auta mají jezdit po dálnicích a ne po Radotínské, Mezichuchelské, Starochuchelské.

5 Bezpečnost na přechodech | 1. ledna 2016 v 13:16 | Reagovat

Vážení občané,

na základě situace vzniklé výlukou provozu linek autobusů MHD č. 244 a 172 a s cílem najít řešení ke zklidnění dopravy a hlavně pro zvýšení bezpečnosti osob na komunikacích Radotínská, Mezichuchelská a Dostihová si vás dovoluji informovat, že jsem požádal o dozor Městské policie u přechodu v ul. Dostihová a Radotínská v místě železničního přejezdu a to od 4.1.2016 v době od 7:00 - 8:30 hod. a v odpoledních hodinách od 14:00 - 16:00 hod. Stanislav Fresl, starosta

6 Mimořádné zasedání | 1. ledna 2016 v 13:20 | Reagovat

7. ledna v 18,00 hodin v kulturním domě to bude mimořádné zasedání. Tématem bude pouze situace kolem nelogické dopravy ve Velké Chuchli. Otázkou je zda se tam všichni obyvatele vejdou. Místnost je to malilinka a předpokládá se, že zájem bude obrovský.

7 Otázka na pana Jiráska a starostu St. Fresla | 1. ledna 2016 v 13:28 | Reagovat

Stále se v souvislosti s autobusovou dopravou hovoří o Ropidu. Ale co takhle do této problematiky zapojit magistrát hlavního města Prahy a zejména pak naší radní paní Plamínkovou ze Slivence? Vždyť Ropid je pouze výkonnou organizací magistrátu. Rozhoduje přece magistrát, paní primátorka!!!

Problém je pouze v tom, že Ropid nechce pustit 172 na terminál Smíchov jen proto, že prý by to bylo ekonomicky nevýhodné! S nebezpečností přejezdu to nemá v tomto případě nic společného.

A 172, která bude - až na výjimky - po celý den jezdit po Chuchli prázdná ekonomicky výhodná je? Jsme přesvědčeni, že 172 by byla na Smíchov neustále - až na několik výjímek - ekonomicky plná!!!

Co takhle pane tajemníku, pane starosto, vážený Ropide tu 172 na Smíchov pustit a vyzkoušet si její obsazenost v praxi?!!!

8 Tomáš Hromádka | 1. ledna 2016 v 13:34 | Reagovat

Dnes bylo na železničním přejezdu opět veselo. Zažil jsem to na vlastní kůži. Přijde mi to ale už opravdu jako naschvál. Všimněte si, jakmile se chystá nějaká změna dopravního režimu, přestanou jít závory. Nevymýšlím si, poctivě to jako kronikář sleduji. Toto už opravdu není náhoda. Nechci si tady vymýšlet konspirativní teorie, ale ani legrace to už opravdu není. TSK, SŽDC, ČD, MHMP, ÚMČ Praha 16...

9 chuchle.blog.cz | 1. ledna 2016 v 13:41 | Reagovat

Děkujeme zpravodaji, že s takovou rychlostí ne chuchle.blog.cz vložil dopis pana tajemníka Jiráska z Prahy 16. A Vás ostatní prosíme když rovněž na něco o našich vískách narazíte tak neprodleně pošlete na chuchleblog@seznam.cz. A pro jistotu dejte ještě  upozornění do posledního článku do komentářů. Děkujeme

10 T.Hromádka | 1. ledna 2016 v 15:00 | Reagovat

Tímto vás pane Burle žádám o odstranění komentáře, který jste sem bez mého vědomí překopíroval z facebooku ÚMČ Praha - Velká Chuchle. Komentář nebyl určen pro tento váš web. Chcete-li, aby byl můj komentář čitelný pro čtenáře vašeho webu - můžete na něj odkazovat jednoduchým proklikem <a href=""> < /a>  (do uvozovek napište adresu, mezi >< napište třeba "komentář T.Hromádky" a u < /a> odstraňte mezeru a bude vše fungovat, jak má. Budu spokojen nejen já, ale myslím, že i pan Kozák, který tady na vaše chování upozornil.

11 Vladimír Kozák | 1. ledna 2016 v 15:56 | Reagovat

Text prohlášení MČ Prahy 16 pravdivě a uceleně popisuje poslední období problematiky kolem přejezdu ČD a křižovatky u Startu v Chuchli a z toho vyplývající problémy s MHD. Ale proč je tomu tak? Odpověď je možno hledat i v níže uvedeném příspěvku, který je vlastně zkrácená verze mého dříve uveřejněného článku.
Jak se říká - každému co jeho jest ...., takže:

Proč nyní útočíte na současné zastupitelstvo včele se starostou Freslem? To si již nepamatujete, či spíše nechcete pamatovat, že zde již mohl stát několik let funkční nový nadjezd? Ten, na který již v r.2010 byly finance a většina potřebné administrativy (starostou byl tehdy též pan Fresl)?Že vše bylo "zgajlováno" novým zastupitelstvem po volbách 2010, kdy se stal starostou pan Melichar a místostarosty pánové Vokurka a Kozický, kdy rozhodovala jejich "pseudokoalice"? To si již nepamatujete, jak na jejich destrukční práci kolem přejezdu a křižovatky, s upozorněním na možné omezení až zrušení provozu včetně MHD, upozorňovali občané a tehdejší "opoziční" zastupitelé (nyní v současném ZMČ z voleb 2014 z nich pokračují zastupitelé Kadeřábek, Felixová a staronový starosta Fresl)? A to jak na zasedáních zastupitelstva, tak na stránkách tehdy ještě funkčního Diskusního fóra (než ho stačili v r.2013 zrušit).
Stačí si to na něm jen najít - je k dispozici hned na úvodní stránce oficiálního webu MČ (www.chuchle.cz)v levém sloupci pod sekcí Diskusní fórum ( v jeho archivu cca od stránek č.35 výše).

P.S. Ti, kteří v Chuchli žijí déle, znají skutečnou pravdu. Nikoli bohužel však ti, kteří v Chuchli našli domov až nedávno. A těch není zrovna málo .....

A velice divné je  z tohoto pohledu i "nové spojení" zastupitelů Felixová x Melichar. Proč asi, že by nenaplněné starostovské ambice obou? (viz zápis o volbách posledního starosty). Ale to byli ještě ve svých původních stranách, nikoli přeběhlí v těch současných ...

12 Břeťa | 1. ledna 2016 v 16:01 | Reagovat

Já se v těch šarvátkách zastupitelů a starostů nevyznám ale nepřeběhl na stranu ODS i přeběhlík Kadeřábek, Šimek?

13 Co znamená tato věta z dopisu pana Jiráska? | 1. ledna 2016 v 16:05 | Reagovat

Bohužel v této věci stále nepanuje ve Velké Chuchli shoda a zahájení nabírá další zpoždění, která nejsou způsobena investorem akce (tj. Správou železniční dopravní cesty). Ing Pavel Jirásek

Děje se snad na MÚ něco o čem nevíme?

14 Vladimír Kozák | 1. ledna 2016 v 17:12 | Reagovat

[12]:Břeťo, to je právě především klam od spolku "Chucheláci trochu jinak" jehož někteří zakladatelé do něho přeběhli krátce před volbami 2014 a to z redakce původně vydávaného nezávislého časopisu Chucheláci trochu jinak, který však s jejich spolkem nemá nic společného. K věci:

Pan Šimek - byl vždy a je i nyní nestraníkem. Jako takový kandidoval na kandidátce TOP 09.Proto nejspíš pracuje podle svého nejlepšího vědomí a svědomí pro obec - pro koalici. Na rozdíl od pana Maříka, který byl též na stejné kandidátce TOP 09 - ale jako její straník. Stranická disciplína jej nejspíše zařadila do současné "opozice".

Pan Kadeřábek - dlouhá léta byl členem zdejší ODS, za kterou byl i v minulém období opozičním zastupitelem. Před volbami 2014 vystoupil, úplně stejně jako paní zastupitelka Felixová, z ODS a oba jako nezávislí kandidovali za nově utvořený spolek "Chucheláci trochu jinak". A zase - oba jako nezávislí se zřejmě podle svého svědomí a vědomí rozhodli pro práci v zastupitelstvu - jeden v koalici (p.Kadeřábek), druhá v opozici (předsedkyně nového spolku pí. Felixová).
Akademická otázka - kdo je přeběhlík? Ten, co není členem žádného politického uskupení nebo ten, co je předsedou politického spolku?

Poznámka - nestraníkem je v zastupitelstvu i pan Klán z kandidátky ODS.I tento další nestraník se snaží pracovat podle svého vědomí a svědomí. Je součástí koalice.

Takže kupecké počty - v "koalici" jsou z pěti 3 nestraníci, což je většina. Přesto se neustále šije do ODS - proč? Že by osobní vztahy z minula a něčí nenaplněné ambice?

Břeťo, na základě vaší dosavadní činnosti na tomto blogu vás nepokládám za čistého anonyma. Pouze za člověka, kterému chybí osobní odvaha se podepsat. Proto vám i odpovídám - zkuste se pochlapit!

15 Marie N. | 1. ledna 2016 v 20:49 | Reagovat

Neměl by se toho mimořádného zasedání k chuchelské dopravě zúčastnít i ředitel ROPIDu, někdo vysoký z magistrátu, radotína? Bez takových kapacit to zasedání nebude mít váhu a opět se nic nevydaří. Ať se před občany chytnou za nos.

16 Jiří Kodet | 1. ledna 2016 v 21:09 | Reagovat

[14]: Přesně tak, ta dvě slova „vědomí a svědomí“ jsou důležitá při hlasování každého jednotlivého zastupitele o předloženém bodu jednání. Jako aktuální příklad použiju úpravu autobusových tras podle před více jak rokem odhlasované Varianty III., která v praxi obsahuje 3 fáze – tedy v první fázi citybloky před křižovatkou v Radotínské, ve druhé zjednosměrnění Dostihové a nyní v poslední fázi před kolaudací OZ, resp. podle smlouvy maximálně do kolaudace úprava tras autobusových linek. Při hlasování ZMČ už bylo známo stanovisko ROPIDu na jednání v Radotíně dne 4. 12. 2014, cituji – „změny tras linek a vedení linky č. 172 by bylo neekonomické, resp. by došlo k souběhu 172 a 244 až na Smíchovské nádraží“, které je shodné s vyjádřením ze dne 29. 12. 2015.

Každý hlasující zastupitel musel znát důsledky svého rozhodnutí pro Velkou Chuchli a tak tedy i každý pro Variantu III. hlasující zastupitel nese zodpovědnost za odklon autobusových linek od centra Velké Chuchle, nejen ti za ODS, a to bez ohledu na to, jestli je straník či nestraník nebo přeběhlík – všichni jsou zastupitelé MČ Velká Chuchle.

17 video | 2. ledna 2016 v 0:56 | Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=Cn8JD5FnwaQ

18 video | 2. ledna 2016 v 1:13 | Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=kMxw86cAliI

19 Lidi neblbněte. Není to žádná legrace | 2. ledna 2016 v 11:10 | Reagovat

Na střeše jednoho z chuchelských domů byl nalezen doslova obrovský růžový létající lampion. Stačilo málo a mohl zapadnout otvorem, ve kterém nejsou dveře, na půdu. Potom by to již byla práce pro hasiče. Již několikrát tak dokonce rodiny přišly o nemovitost. To se ale týká i silvestrovské pyrotechniky.

20 Vinšová Ivana | E-mail | 2. ledna 2016 v 16:33 | Reagovat

Stížnost-odbor dopravy Radotín

21 Vinšová Ivana | E-mail | 2. ledna 2016 v 16:36 | Reagovat

[20]:Nejlepší je vysvětlit (stěžovat si) na odboru dopravy v Radotíně, který úpravu schválil:

  jan.martinek@praha16.eu

To je pan vedoucí  :)

22 Václav | 2. ledna 2016 v 16:58 | Reagovat

Paní Vinšová nemáte pravdu. Ten kdo může rozhodnout je pouze magistrát hl. m. Prahy. Praha 16, ROPID apod. jsou až na konci řetěsce. ROPID jen dopravu organizuje. Nemá žádnou rozhodující pravomoc...

Na mimořádné zasedání by měl pan starosta a zastupitelstvo pozvat zejména radního pro Dopravu pana Petra Dolínka, nového ředitele ROPIDU pana Petra Tomčíka a já bych pozval i paní primátorku včetně radní paní Plamínkovou. Bez jejich účasti bude celé zasedání pro kočku. My chucheláci si tam budeme povídat, vzájemně napadat, ale nic nevyřešíme. HOwGH jak by řekl Vinetů.

23 Poradíte? | 2. ledna 2016 v 23:48 | Reagovat

V těchto dnech jsme se na vánočním setkání s milovníky přírody, včetně akademiků,  pohádali. Já jsem tvrdil, že na chuchelské Homolce byl v minulosti nejen sysel, ale i kudlanky nábožné. Prý to není pravda. Pamatujete někdo ty kudlánky tam na těch stráních?

24 petr | 2. ledna 2016 v 23:55 | Reagovat

To jsem zvedav, jak se bude autobus na konci Starolazenske rovnat do uzke pravouhle zatacky. To je posileni bezpecnosti jak noha, to zase vymyslela nejaka chytra hlava! Navic je dost nestandardni, aby autobus vubec podobnou vilovou ulici jezdil. Rodice budou muset davat o to vetsi pozor na deti.

25 Stříhavka | 3. ledna 2016 v 10:44 | Reagovat

Vážený milovníku přírody.Dnes je mi 86 let, ale jako malý kluk jsem se proháněl po chuchelských svazích, které tehdy vypadaly úplně jinak, než dnes. Zrovna tak Homolka. Tam v těch 30 tých letech minulého století nebyl žádný porost. V horní části, která sousedila s polmi byly kolonie syslů a i křečci si tam žílí jako v ráji.Kudlanky jsem tam však nikdy nezahlédl. Patrně proto, že tehdy zima byla jak se patří a přímo na Homolku jsme chodili lyžovat. A v tu dobu se kudlanky vyskytovaly pouze na jižní Moravě, kde jsem se prvně s kudlankou seznámil při návštěvě Mikulova.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.