Září 2015

Autobusový terminál Smíchov. To je tedy síla!

30. září 2015 v 23:56 | To v žádném případě není práce vandalů. Kdo to ale vymyslel? To má být legrace? |  - - vše o dopravě
Byla to velká sláva. Přijela i televize, novináři z deníků a časopisů, rozhlasu. Po čase následovala destrukce. Proč? V letošních vedrech by ta osvěžující voda přišla převelice vhod. Je to podobný příběh jako ten z Karlštejna...

Když jsem toto umělecké dílo na smíchovském autobusovém terminálu uviděl, tak jsem v šoku jen nevěřicně koukal. Ani v tento okamžik ještě nevím co že se to tam stalo. Na vandalství to nevypadá. Že by se zde vyřádili nějací také umělci. Hrůzné je, že nedokázali ani pod jednotlivé sloupy vložit kus papíru. Ty barvy jsou příšerné. Nebo máte jiný názor? O "uměleckých malbách" na stěnách ani nemluvě. A jak jsem tak koukal, tak lidem to vůbec nevadilo. Nebo snad ano?

Už je to dávno co tady proběhla převeliká slavnostní akce. Uprostřed terminálu byly osazeny dva vodotrysky, které zároveň sloužily jako pítka. Dnes po nich zbyly jen ty dva betonové nevysoké sloupky. V letošním parném létě by bývaly přišly převelice vhod. Cestující by se mohl nejen napít, ale i umýt ruce, osvěžit tváře, navlhčit vlasy, pleš. Je to velká škoda, že je někdo nechal zbourat. A to určitě stály nemálo peněz. Byl by to problém je na jaře obnovit?

Jenom pláčeme nad nesprávným hrobem. Nebude to zase tak dlouho trvat a tady všude vyroste nové město, možná i nové nádraží. Ale to by bylo již na úplně jiné povídání.

POZOR! NEBEZPEČÍ!!! Jde i o tvůj život chucheláku!!!

28. září 2015 v 22:26 | Situace se neustále opakuje. Nedej Bože aby džbán přetekl... |  - - železniční přejezd
A kdo má nyní pane Střihavko konat. Já? Nebo obecní úřad, výbor pro dopravu...(269930)

Je pozdní ráno a naše víska je již po několik hodin zalita sluncem. Po Starochuchelské přijíždí bus 244 a zastavuje u stažených závor. Za něj se řadí několik osobních aut. Červená výstražná světla svítí. Od Smíchova projíždí vlak, šraňky jdou vzhůru, světla stále blikají, a řidič autobusu zvolna vjíždí na koleje. V okamžiku když je přejede a zamíří směrem do centra Prahy, závory opět padají. Rychlostí blesku od Radotína se přiřití vlak. 244 to měla jen tak tak. Rozhodovaly doslova sekundy! Auto, které stálo za autobusem, podle silničních pravidel čekalo až zhasnou výstražná červená světla. Otázkou je, proč totéž neuděl řidič autobusu. Jsou pouze dvě možnosti. Buď nezná předpisy - a to je v tomto případě velice pravděpodobné - nebo z nějakého důvodu zaspal, zazmatkoval. Nedej Bože kdyby byl autobus i s cestujícími smeten. Něco takového se v žádném případě nedá omluvit. Ale ono stále platí, že náhoda je blbec!

Nyní je nutné s tímto případem seznámit pražský dopravní podnik, autobusy, aby ten neprodleně řidiče seznámil s tímto příběhem. Lze se totiž domnívat, že bude nemálo řidičů, kteří vůbec netuší, že i když jdou závory nahoru je nutné počkat až přestanou blikat výstražná světla!!!

Jak už jsem tady na blogu psal, tak něco podobného se již stalo před mnoha lety. Ve 172 jsem stál a hleděl směrem ke Smíchovu. Autobus vjel na koleje a já vidím jak od Malé Chuchle se řítí vlak. Zařval jsem: "jeď, vlak!!" Bohudík řidič byl duchapřítomný, šlapl na plyn, pak trochu zaváhal když viděl, že šraňky jsou již téměř dole. Ještě je stačil prorazit a já ucítil závan vzduchu. Tenkrát jsme to opravdu, ale opravdu měli jen tak tak.

Divné je, že v obou případech jsme z neznámého až nepochopitelného důvodu to vzali tak nějak sportovně. Nikdo si nestěžoval, nikdo neřešil uražené závory. I toto pravděpodobně dokáže způsobit šok. Opakovat by se to však již nikdy nemělo a i to je důvodem proč jsem tyto řádky napsal. Teď záleží jenom na obecním úřadě, výboru pro dopravu, jak se s tímto článkem vypořádá. Václav Burle

Tak nám opět přes Chuchle projela parní lokomotiva. Která to ale byla, tak to nevím. Ale byla to zajímavá podívaná...

Jede jede mašinka,
kouří se jí z komínka.

Není otce, matinky, dědečka, babičky, kteří by nevodili své ratolesti se kouknout na mašinky.

Nejen ty malé železnice a vše co s ní souvisí zajímá.

Jak se stát gubernátorem?! Proč někteří neustále chtějí být zastupiteli?

23. září 2015 v 9:55 | V této souvislosti se divné věci dějí po celé republice a padají trestní oznámení.... |  VOLBY 2014
Na úvod si přečtěte poslední odstavec ve vyprávění herečky Dany Batulkové....

KAPITOLA PRVNÍ

Pohádka o tom jak se stát starostou obce!

Myslet si, že volby jsou vždy spravedlivé by bylo velkým omylem. Zejména to v posledních letech platí pro vesnice nedaleko Prahy. Rozhoduje, která politická strana je zrovna ve fóru. Ale i tak to může být všechno úplně jinak. Ona může bez velkých problémů vyhrát i ta, která je pro své průsery úplně vzadu. Jenže! Do satelitních městeček kolem Prahy, které jsou součástí obcí, se nastěhovali bohatí lidé a ti jednoznačně volí, ať se děje co se děje, pravicové strany. Příjdou k urnám hodí hlas i když vůbec netuší kdo za těmi jmény na kandidátce stojí. A je vymalováno. Z toho plyne, že o svých zástupcích již nerozhodují starousedlíci, ale především, nebo zejména, přívandrovalci, náplava. A s tím málokdo něco udělá.

Ale ani pak není ještě vyhráno!

Rozhodující okamžik přichází teprve po volbách. Kdo bude starostou?! Může vyhrat i ta politická strana která dostane nejméně hlasů nebo to má jen tak tak? Odpověď zní ano. Záleží jenom na tom jak kdo se vyzná - kdo umí ten umí a kdo neumí ten následně čumí. Ale to už je vždy pozdě!

A to už se dostáváme k neetickému, nemorálnímu chování, chcete-li ke korupci! K zákulisním jednáním. Nejdříve, nejlépe ještě dlouho před volbami, se musí ustavit partyzánská, teroristická, destrukční skupina, která pomalu rozkládá jsoucí zastupitelstvo. Z těchto odbojářů se následně stanou zastupitele, nebo tišší společníci. A je dokonáno. Dobře poslouží i různé neziskové blogy, které pomocí různých vstupů, rozhovorů, podpoří ty morálně nepodpořitelné. A jinak ani nemohou protože jsou nezávislé, etické a prostor musí ze slušnosti dát i ostatním...

A následně v pohádce sehraje rozhodující úlohu věda všech věd matematika!
Karty jsou po sečtení hlasů rozdané a výsledek je plichtou. Teď záleží pouze na tom, který zastupitel, představitel obecní politické strany, je nejchytřejší, nejmazanější, který v tom umí nejen dobře chodit, ale který má zejména vynikající styky tam nahoře - stranické poradce.

V naší do poslední mrtě vymyšlené báji je to jednoduché. Pojďme počítat. Je devět zastupitelů, jak se dá docílit většiny? Ono je to naprosto jednoduché. Máte tři hlasy a vy potřebujete získat ještě dva další. Co uděláte? A teď dědku, babo, raď.

Navíc když z vaší politické strany, pro neslučitelné etické a jiné jednání, uteklo několik členů, bývalých zastupitelů, ke konkurenci. Nezbývá nic jiného než jim něco slíbit. Tu výhodně pozemek, pro rodinného příslušníka byt, zaměstnání a vždy pomohou slušné peníze. Co takhle za nic 10 000 korun českých měsíčně a v tomto případě x dvě!!! A je vymalováno a chytrý se stává ze sekundy na sekundu starostou!!! Bůh ochraňuj královnu. Smutné na pohádce je, že všichni to vědí, ale hrají role mrtvých brouků. ProČ asi? Kde je slušnost, čest, morálka, etika. No v prodeli bratře jak by řekl medvídek medvídkovi. Pana pojďte si hrát. A na co pane? Že bychom si zahráli na starostu? Výborný nápad pane. Tak pojďme na to. A už je tady NATO! Jak se asi ti dva cítí? A jaký asi v obci mají kredit? Že by nulový?! Ale přesto rozhodují denodenně o obecních záležitostech. Více ZDE, ale to už není pohádka!

KAPITOLA DRUHÁ

(MF Dnes 22. 9. 2015) - Mostecká policie prověřuje podplácení mezi místními politiky. Jedna parta politiků, Mostečané Mostu a KSČM, nabízeli jednomu ze zastupitelů byt a práci, pokud se z něj stane přeběhlík a podpoří jejich vznikající koalici s hnutím ANO. Celý komplot odhalila zvuková nahrávka. Zastupitel měl získat slušný byt, ne mezi sockama a zaměstnání za dobré peníze, kde je málo práce. A k tomu místo v představenstvu některé městské společnosti. V nahrávce padla i tato slova: "Všechno co chceš. Jenom si řekni a my ti to spolníme."

KAPITOLA TŘETÍ aneb ROZHODUJÍCÍ

A pohádka pokračuje!

(...dokončení dnes pozdě v noci.)

Historicky první autohavárie na nové Dostihové

22. září 2015 v 11:38 CAUSA Dostihová
Celý tento počin na úpravách Dostihové je takový nějako divný. Ale funguje to!

Jedna dáma couvala ze slepé ulice u obecního úřadu a druhá z neznámého důvodu do ní jen tak zlehounka škrtla. Asi se obě madam chtěly tímto neobvyklým způsobem seznámit, pozdravit...

Nejzajímavější je tam ta cyklostezka. Začíná nikde a končí rovněž nikde. Co tím kdo asi sledoval? Víte? Tak napište...

Mateřská školka nově

22. září 2015 v 10:53 | Budova je to obrovská, ale moc místa tam pro aktivity děcek není!? |  Školka
Dětí je stále více a tak zastupitelstvo příkladně jedná...

Jistě jste si všimli, že ve školce začaly probíhat stavební práce. Přístavba nebude rozsáhlá. Objekt bude rozšířen o jednu třídu a to s veškerým zázemím. Do listopadu letošního roku by mělo být vše hotovo a postavena májka.
Rodiče budou uspokojeni o dalších pětadvacet míst. Celkově si ve školce bude pod vedením zkušeného učitelského sboru hrát a učit 125 našich nejmladších spoluobčanů. S dalším navýšením se v dohledné době nepočítá.

V této souvislosti se nabízí otázka kolik je ve školce mimochuchelských dětí? Jak se tak dívám na tu fotografii, tak na střeše by mohl být hodně využívaný bazén aneb humoru není nikdy dost. Ale on to není zas tak hloupý nápad. Nebo snad ano?

školka
Tak to bude vypadat...


Ljuba Skořepová dnes v nemocnici přijímá gratulace a kytice

21. září 2015 v 19:57 - - Luba Skořepová
Paní Ljuba Skořepová právě dnes oslavuje 92 narozeniny. (21.9.1923 Náchod.)

Ljuba SkořepováJistě není třeba připomínat, že Ljuba žila, především od jara do podzimu, na své chatě na Lahovské. Měla to tam moc ráda. Bohužel něco divného se před několika lety stalo. Podrobnosti neznáme, ale od naší obce to vůči této významné herečce nebylo zrovna moc hezké. Jestli někdo znáte podrobnosti, tak pište do komentářů.

Přečasto jsme jí potkávali jak si to již obtížně šupajdí od zastávky autobusu zadem na Hvězdárnu. Každé svezení, některým z jejích sousedů, pro ní bylo vysvobozením. Nasazení 172 blahořečila. Tam nahoře na Lahovské to měla a určitě i stále má ráda.

Paní Skořepová neustále jezdila po celé republice na besedy. Proč ale nikdy si s chucheláky nepopovídala v Kulturním domě. A nemuselo to být jenom o jejím herectví, ale určitě i o naší milované vísce. Tady opět výbor pro kulturu jednoznačně zaspal a už to nebude moci bohužel napravit. Nejen chuchelské důchodce by setkání s ní jistě potěšilo...

Rezervace HOMOLKA a je to v pr...!!!

20. září 2015 v 18:15 | To nehezké slovo do titulku jednoznačně patří. To co se tam děje je na pováženou! |  CAUSA rezervace Homolka
Proč odbor životního prostředí a výbor pod vedením pana Kadeřábka nekoná?

Homolka a její okolí bývávala step a to byl důvod proč byla vyhlášena za státní rezervaci. Ale co se nestalo. Magistrát hl. m. Prahy, který má v Praze chráněné území na starosti, jí nechal zarůst stromy, keři, a tak přestává mít svůj význam. Nyní je nutné udělat taková opatření aby se toto území vrátilo do původního stavu. Ale kdo se o to postará? Toť otázka! Nic ani nebrání tomu aby se sem vrátil sysel. Jeho návrat po celé republice dokonce podporuje a platí Evropská unie...

Tady všude, kam se oko podívá, byla a opět by měla být step. Není to zase tak dlouho co magistrát vynaložil obrovské peníze a celý tento prostor vysekal, odstranil stromy, keře. A vida už je tady opět les. Kde se stala chyba? Odpověď je jednoznačná pracovníci hl. m. Prahy opět zaspali a nechali to dojít do součaného stavu. Na vině je ale i náš obecní úřad, který ani ze zákona nekonal. A my teď musíme udělat vše pro to aby Homolka opět byla přírodní rezervací. Uvědomme si, že to nejvzácnější co v Chuchli máme je příroda, zeleń. Příjdeme o jednu rezervaci, pak o další a Chuchle bude opět prohlášena za jeden velký Kocourkov.

V současné době se na ní opět pasou kozy a ovce. Ty ovšem už nic moc nezachrání. Navíc jsou tady úplně zbytečné. Peníze na pastvu vynaložené měly být použity na zlikvidování náletů dřevin!!!

Navíc je dnes vědecky prokázané, že pastva spíše přírodě škodí než prospívá. Hrůzným příkladem je například Český kras. Je tam úžasné místo, kde se vyskytuje rudohlávek jehlancovitý. Od té doby co tam stát poslal kozy a ovce je více než třetina této rezervace zlikvidována. Vyrostla tam "zlá" a hustá tráva, která nedává možnost aby tam tyto překrásné orchideje vyrostly.

Opodál stejně špatně dopadl hlaváček jarní. Dříve, historicky, tam byly milióny těchto rostlin a dnes smutné pohledět. A kde je začátek těchto zhůvěřilostí?

Na vysoké škole nějaký profesor začal své studenty učit, že pastva je pro rezervace to nejlepší. Nyní se ukazuje, že to byl veliký omyl. Opak je pravdou! Ukažme si to na Homolce. Tam nikdy se ovce a kozy nepásly, ale byla tam bohatá a rozmanítá příroda. Dnes tam máme pastvu a celý areál, rezervace, zarostla stromy a keři. A ta magistrální, státní, zhůvěřiost nás navíc stojí obrovské peníze. A nyní jak z toho všeho ven? Nyní je na tahu vedení naší obce, paní ing. Kratochvílová, výbor pro životní prostředí pod velením pana Kadeřábka. Tak si počkejme co nám na tento článek, fakta, odpoví!

Ovce a kozy navíc nemají co spásat. Tráva je spálená, tvrdá, pro ovce a kozy nechutná. A to je co říci. Je smutné se na ně dívat jak vyhledávají zelené travní lístky. Těch se ale nedostává. Ono to dokonce vypadá na jejich týrání. A dalším důkazem je, že neveliký lavor je obrácen dnem vzhůru. Co ta zvířata tam potom pijí? Jejich výkon je neproduktivní a když navíc si uvědomíme co nás to stojí peněz tak je to snad na trestní oznámení. Ale kdo ho podá?

Sírovec žlutooranžový u hřbitova

20. září 2015 v 18:01 | Chuchelský háj je na houby zázračný. Letos ale nic moc. Spíše nic než moc... |  - - sírovec žlutooranžový
Sírovec žlutooranžový je sice v mládí jedlý, ale žádný kulinářský zážitek se nekoná. Podle posledních výzkumů je dokonce jedovatý...

Už ze snímku je vidět že je to pořádný kus. Sedí si u cesty před hřbitovem a s rozkoší se kouká na okolní svět. Každodenně na něj koukají stovky ba tisíce lidí a vůbec mu po stránce kulinářské nevěnují pozornost. Ano, sírovec žlutooranžový je jedlý. Do trojobalu a je z něj řízek. Nebo guláš, ale i na kari je prý k nakousnutí. Alespoń toto se ještě do nedávna tradovalo mezi skalními houbaři. Byla to jen taková báje. Jeden jí hodil do světa a ostatní do aleluja opakovali. Malokdo z nich našel odvahu říci, napsat, že do pravdy to má hodně, ale hodně daleko.

Zejména v letošním roce těchto zlatavých chorošů byla plná republika. Hodně se jim dařilo i v alejích u silnic. Jedno je však jisté. Málokdo je sbírá. A to je asi i dobře. Nechme je Matičce přírodě. Ona moc dobře ví proč si je hýčká.

SLOVO STAROSTY aneb všichni vědí, ale chucheláci nic netuší

18. září 2015 v 18:02 | Současnost kolem výstavby školy a tak vůbec opět ukazuje na jediné. Chybí informace a místní úřad je neposkytuje. Ale proč? Je tak líný, neschopný nebo to snad dokonce dělá schválně? |  Škola
Anonym, který sem na blog vložil následující diskusní příspěvek klepl hřebíček přímo na hlavičku. Navíc pan starosta a pan Šimek dluží občanům odpověď na ty ochranné oděvy, ve kterých dělníci bourali starou školu. Byl tam snad azbest, nebo jiné svinstvo? Také nás zajímá kolik žáků a žákyň je v Chuchli přespolních...

Bohužel zase kecáte | Dnes v 14:40 | Reagovat [5]:[6]:

Každý v chuchli dostal tento týden do kaslíku "Noviny Prahy 16" - a hle,
na titulní straně vlevo velký článek "slovo starosty" i s fotem starosty pana Fresla, právě o přístavbách školy a školky!
Tak co ty kecy, lži a vědomé špinění toho, kdo pro Chuchli skutečně něco dělá a jenom nekacá a neřeší si své osobní mindráky.

ANO, vážený anonyme, pravdou je, že v těchto dnech, pod titulkem Slovo starosty, napsal pan Stanislav Fresl v Novinách Prahy 16 příspěvek o chuchelském školství. Otázkou ale je proč v této tiskovině, proč ne například na internetových stránkách chuchelského úřadu, nebo nedej Bože na tomto blogu? Máte pro to nějaké vysvětlení? Nebo si snad myslíte, že to občany Radotína, Zbraslavi, Lipenců a Lochkova zajímá? Koho to však určitě zajímá jsou chucheláci a zejména pak rodiče. Jenom věříme, že pan starosta nám tento článek na chuchleblog@seznam.cz pošle abychom ho tady mohli neprodleně uveřejnit!!!

I tady na Naší Chuchli, alias chuchle.blog.cz, se již mnozí ptali jak to s výstavbou nové školy a školky vypadá. Odpovědi se však nedočkali. I to určitě o něčem svědčí. Že by občané Chuchlí pana starostu nezajímali? I já jsem byl několikrát na ulici, v autobuse, několikrát na tuto problematiku tázán. Odpovědět jsem však neuměl.

Podívejme se stručně na slova pana starosty v Novinách Prahy 16: na místě zbourané školy vznikne nová budova, která bude mít i nástavbu nad jídelnou. Tak se propojí nová část se stávající školou. Vznikne dalších pět tříd. Zájmem obce je aby vše začalo fungovat v novém školním roce.

Jen tak pro zajímavost - ono o nic nejde - by bylo dobré vědět kolik je žáků a žákyň mímochuchelských.

škola


(...o mateřské školce přineseme informace příště. Tedy jestli to tady pan starosta neudělá sám.)


Houby 2015

18. září 2015 v 9:57 | Letošní rok je pro skalní houbaře převelice smutný |  Houby
Je tady vůbec někdo kdo může prohlásit, že si v Chuchelském háji letos zahoubařil?

Letos je to s houbařením po celé republice, Evropě, jedna velká bída. Nejinak tomu není ani v našem milovaném háji. Víte vůbec, že ten náš neveliký les je neoficiální mykologickou rezervací? Rostou v něm totiž velice zajímavé a dokonce i státem chráněné houby a to včetně lanýže letního a dalších skvostů.

Bohužel ta na houby nejbohatší místa byla s neláskou, necitlivostí, vykácena. Říká se tomu zmlazování lesa. Podle nás se spíš jedná o barbarství. Holt levá ruka neví co dělá ta pravá. Více o této zhůvěřilosti zde na blogu.

V Háji například poměrně ve velkém roste i chráněný hřib satan. Houba jedovatá, která ale po dlouhém povaření jedlá. Ale po pravdě řečeno na jídlo to není nic moc. Spíše je to až nechutné. Znáte ten příběh o chuchelském houbaři, který po jeho konzumaci musel navštívit nemocnici? A jeho vnuka si tam nechali dokonce na pozorování. Můžete si ho přečíst v rubrice hřib satan.