Vyhlídka nad Chuchelskou skálou dostala od pí Plamínkové červenou kartu /ANKETA/

26. srpna 2015 v 14:21 | Její vysvětlení je plné legračních argumentů. Chucheláku čti a názor si udělej sám... |  - - chuchelská skála
Vyhlídka do údolí Vltavy mohla být skvostem naší vísky. Ještě ale není všem dnům konec. A jak to dopadne záleží i na Vás...

Smutné je, že výbor pro životní prostředí pod vedením pana Kadeřábka a Špaňhela vůbec k vybudování nové vyhlídky nemá žádný názor!!!

Vážený pane Burle,

reaguji na Váš podnět vybudovat v Chuchelském háji na místě stávající vyhlídky nad železniční tratí vyhlídkové plato.

Místo osobně znám a se zněním dopisu a uvedenými důvody, které Vám posílali pracovníci z odboru OCP MHMP (dříve MZO MHMP) se v zásadě ztotožňuji. Vyhlídka se nachází v přírodní rezervaci Chuchelský háj, skalka včetně vrcholové plošinky před zábradlím je cenným územím s výskytem chráněných druhů rostlin a bezobratlých živočichů. Výstavbou vyhlídkového plata by byly tyto chráněné druhy ohroženy, i když většinové populace se vyskytuje především na vlastní skalce nad železniční tratí. Navíc by se nejednalo o lacinou a stavebně jednoduchou věc, ale o stavbu vyžadující stavební povolení a kromě mnoha dalších dokladů i vydání výjimky ze zákona o ochraně přírody a krajiny .

Dle mého názoru je důležité v současné době zajistit bezpečnost návštěvníků vyhlídky rekonstrukcí zábradlí. O podobě zábradlí lze vést diskusi, aby lépe reprezentovalo toto krásné místo. Určitě by místu také prospělo, kdyby se zredukovaly porosty křovin a místo nepůsobilo tak stísněným dojmem.

Máte pravdu, že vyhlídky na různých místech vypadají atraktivněji případně plní funkci i turistické atrakce, ale do místa jako je Chuchelský háj se dle mého názoru více hodí vyhlídka tohoto přírodního typu, navíc vybudováním vyhlídkového plata by se reálný výhled z tohoto místa příliš nezlepšil.
S pozdravem

RNDr. Jana Plamínková
radní hlavního města Prahy

- D I S K U S E -

Václav Burle: Příchodem pí Plamínkové na magistrát hl. m. Prahy široká pražská veřejnost očekávala výrazné změny. A to zejména v oblasti životního prostředí, které má jmenovaná na starosti. Zatím je to o velkém zklamání. A ono se není zase tak čemu divit. Agenda je to obrovská a navíc nepřehledná. Stalo se to co se stát nemělo. Opět zvítězil ouředník. A při tom to chtělo od paní Plamínkové jen trochu zdravého rozumu...

Pojďme ale k chuchelské vyhlídce. V čem se pí Plamínková mýlí?!:

1/ vrchol chuchelské skály není v rezervaci. Tady je bývalá třešňovka, která je již mimo chráněné území!

2/ Paní radní rovněž upozorńuje na chráněné rostliny. Tak tento její argument je k pláči. Jak se můžete dočíst i zde na blogu, tak jedna z tamějších nejchráněnějších rostlin byla zlikvidována divočáky. Její ouředníci dokonce rozhodli, že kosatec bezlistý český a pravý chránít není třeba!

3/ Prý by to trvalo dlouho než by vyhlídka dostala patřičná povolení. A proč ne! Vždyť zase tak moc nepospícháme. Jenom požadujeme aby to překrásné místo odpovídalo 21. století!

4/ A víte co je nejvíce úsměvné? Naproti na Branické skále, v rezervaci, byla nedávno podobná vyhlídková věž vybudována. Proč tam ano a v Chuchelském háji ne? Uměl by jste někdo na to odpovědět? Holt jedna ruka, hlava, neví co dělá ta druhá ruka, hlava.

!!! A co nám na tyto argumenty odpoví chuchelský výbor pro životní prostředí??? Zasadí se rovněž o vyhlídku nebo i on jí hodí na historické smetiště?
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama