Únor 2015

Stromů není nikdy dost! Nepotřebujete zdarma ořechy?

28. února 2015 v 18:51 | Kolem Chuchle byla spousta alejí. Vše se vykácelo a už se žádná nevysázela. Změníme to? |  - - alej na Mezichuchelské
Na Mezichuchelské bylo u Malé Chuchle vysázeno deset stromů, hlohů. Není to málo? Navrhujeme aby zde výsadba pokračovala až k železničnímu přejezdu.

Doporučujeme ale ořešáky. Ořechy jsou drahé, a zejména o vánocích moc potřebné. Chuchelští občané by si zde mohli každoročně několik povícero kilogramů nasbírat a to zdarma. A co udělat akci - každý občan Chuchle, každá rodina, vlastní strom, vlastní ořešák?

Dále chuchle.blog.cz doporučuje aby v souvislosti s výstavbou Hornbachu alej na Mezichuchelské pokračovala i na druhé straně silnice. To by bylo ořešáků. Jenom je třeba vybrat tu správnou dřevinu, sortu. Bylo by smutné, kdyby oříšky byly malé, nebo jejich obal obrovský, tlustý, a uvnitř nic. Na to ale máme v našich dvou vískách řadu odborníků. Co by jste navrhli?

Zpravodaj 1-2/2015 aneb hrůza hrůz! Chyby, nepřesnosti, omyly!

27. února 2015 v 19:43 | Jestli řídí radnici tak jak vydávají zpravodaj, tak nechť nás ochraňuje britská královna, Bůh!
Tolik šíleností na několika tiskových stranách snad by neuměli stvořit ani žáci z první třídy!

!!! Součástí tohoto článku je i ANKETA !!! Najdete jí pod textem v komentářích...

/Včera Mladá fronta Dnes vydala nový Magazín. Poprvé vychází na recyklovaném, tedy nejlevnějším papíře. Neměl by chuchelský zpravodaj si vzít mustr a udělat totéž? Redakční rada by se přestala trápit, obci by stačila původní jednoduchá tiskovina a navíc by se ušetřilo hodně peněz, které by se mohly dát každý měsíc na odměny učitelům v mateřské a základní škole. Všichni by byli spokojeni.../

Odborník po letmém prolistování zpravodaje během několika sekund ihned pozná jak je tvořen. Je to výsměch chuchelským občanům. Když to neumím tak to nedělám! A když to dělám, tak proč to nedělám pořádně?!

Někdo na úřadě sebere dohromady e-maily a ihned je vloží na stránky. K tomu přidá texty z internetu a především inzerci. V Radotíně na technické práce, lámání, mají placeného pracovníka. Následně to vypadá jak to vypadá - hrůzně.

Všimněte si, že žádné texty ve zpravodaji nemají zarovnaný pravý okraj. Zkrátka se tam texty nahází hala bala. Způsob zpracování je podtržen jednou gramatickou chybou za druhou. V jednom článku o několika řádcích jsme napočítali dvacet hrubek a ve vedlejším na stránce dalších deset. Dokonce pan šéfredaktor se ve svém článku podepsal v příjmení malým písmenem, ká. On si snad ani po sobě ten text nepřečetl...

Už je to hodně dávno co jsme trávili jako trempové volno v Buharsku. Na autobusových zastávkách na pobřeží Černého moře měli zajímavé jízdní řády. Na obrovských plachtách byly odjezdy autobusů vypsány vždy po deseti minutách. A přitom stačilo tam napsat jedinou větu. Autobus jezdí každou desátou minutu.

Něco podobného máme i ve zpravodaji na straně 15. Přitom tam stačilo vložit 2003 - 2009. Svědčí to o jediném. Nikdo z redakční rady si příspěvky ani po sobě nepřečetl. Proto ty hrubky, nesmysly!

Do dnešního dne jsem nepochopil proč máme dvouměsíčník. Přitom odpověď je jednoduchá. Redakční rada, pan šéfredaktor, nemá co do zpravodaje vkládat. Je úsměvné, že v březnu jsou tam články ještě z akcí, které proběhly na podzim. Opět důvod proč ho zrušit a vrátit se k bývalé osvědčené formě!

Všechny texty jsou vytištěny tím největším písmem. Všechny stránky jsou zaplácnuty velkým množstvím fotografií, z nichž mnohé se opakují. Proč tomu tak je je zřejmé. Je nutno zaplácnout místo. Není to ale hodně drahý špás?

V žádném případě na první stranu nepatří informace, která se každoročně opakuje - zápis do první třídy. Určitě je to pro několik jedinců důležité, ale úvodník má být úplně jinak vypovídající. Co tam například napsat - zpravodaj neumíme, tak se pojďme na něj vykašlat!

Druhá strana je plna obrovských "inzerátů". Jedná se o články, které by malým písmem zabraly jednu čtvrtinu tiskové strany. Ale co do toho bílého fleku vložit, že?!

Chvályhodné je, že nás pan hajný Kadeřábek seznamuje s těžbou v Chuchelském háji. Nejsem sám kdo si nemyslí, že se v lese hospodaří správně. Já jsem vždy zaskočen když vidím vykácený obrovský flek. To jistě není nic proti ničemu. Určitě je to i v pořádku. Proč se tam ale nenechá nějaký starší strom, který by se mohl stát časem nejen ozdobou, ale posloužil by jako doupný strom i ptákům a zejména hmyzu. V háji máme roháče a ten přežije jen tehdy, když bude mít k rozmnožování staré dřeviny. A těch se těm tvorům bohužel nedostává... Zde jsme v textu napočítali deset chyb!

Na dalších stranách máme přehled usnesení. Tak to je naprostá šílenost. Opravdu to musí ve zpravodaji být? Je tady někdo z vás kdo to čte? Vždyť pro znalé je to na internetu. Ono by to ani nebylo marné kdyby to bylo srozumitelné. To ale není. Jak například rozumíte tomuto textu: schvaluje rozpočtové úpravy č.10/2014 (viz příloha). A kde je ta příloha? Bez tohoto usnesení bychom měli k dispozici pro fundované články dvě tiskové strany. A na ty se toho vejde nepřeberně...

A pak tam máme obrovský inzerát na koupi forda. Já kdybych byl v redakční radě, tak bych tam vložil částku, kterou za něj dostáváme. Ať je vidět jací jsme úžasní borci. A to myslím v dobrém, ne ironicky... (...a kolik ta suma dělá?)

Pak tady máme vynikající počin. Pan šéfredaktor Kadeřábek požaduje od zastupitelů, úředníků a dalších zainteresovaných osob články. Příště se ukáže jestli je to stále jenom takové házení kamínku do vln Vltavy. Zároveň žádá občany Chuchlí o příspěvky. Ono ale nestačí žádat. Ono se musí pro to i mnohé udělat...

Stál se zázrak. Konečně text od občanky. Lucii Trnobranské se nelíbí připravované hrůzné aktivity v Chuchelském háji. V závěru také připomíná chuchelskou skládku za Homolkou. Odpověď nejen pro ní měla být na první straně zpravodaje. Občané by se konečně měli dozvědět, že pouze hlupák bude skládku navštěvovat. Ta již dávno měla být ze zákona oplocena a vybavena nápisy - vice si přečtěte ZDE !!! a ZDE !!! Ono je dokonce životu nebezpečné se pohybovat v její blízkosti. Prosím, hlavně tam nevoďte děti. Všude kolem poletují ve vzduchu těžké kovy! Nechápu proč pan starosta s redakční radou nepřetiskli o skládce článek od ARNIKY a pana Burleho.

Na téže straně se pan Kadeřábek věnuje Cause Chuchelský háj jako olympijský stadión. Vše podstatné najdete na tomto chuchle.blog.cz. Rubrika vlevo. Na konci článku píše, že žádný z návrhů těch šíbrů, kteří byli vykázání již z mnoha jiných městských částí Prahy, nebyl nikým ani zastupitelstvem ani starostou schválen. To je samozřejmě pravda, ale neřekl, že neustále je na úřadě projednáván. Faktem je i bod, který bude v pondělí projednáván na veřejném zasedání! Kdybychom se nebránili, tak by se klidně mohlo stát, že bychom byli postaveni před hotovou věc. Pouze zásluhou tohoto blogu se ví co nekalého se v Chuchelském háji připravuje. Na články zde uveřejněné již musela redakční rada ve zpravodají reagovat. Jinak by vypadala jako ...... .

Chuchelský zookoutek. Tak se jmenuje další z článků. Podobné byly ve zpravodaji již mnohokrát uveřejněné. Teď se jenom přehodily odstavce a máme ho tady nanovo. Ale proč tolik fotografií? Nestačila by jedna a ostatní prostor věnovat jiným námětům?

Starochuchelská má opět stromy. To je text od pana ing. Jiřího Špaňhela. Píše o všem možném ale zapomněl napsat, že těch deset stromů není tou původní alejí. Je to jen takové její torzo. A to je špatně. Proč byla zlikvidována? To už zapomněl napsat. Také nepodotkl, že stromy byly původně i na druhé straně vozovky. Kde jim je dnes konec. Jenom se kácelo a nic se nevysazovalo, nevysazuje. Rovněž nezdůraznil, že výsadba byla provedena zásluhou tohoto chuchle.blog.cz. Trvalo nám to roky než se konečně povedlo. Více ZDE!!!

Nyní budeme usilovat o alej na Mezichuchelské. Navrhujeme aby byla ze samých ořešáků. Ořechy jsou drahé, nikdy jich není dost, a na vánoce nám všem příjdou k chuti. (Na toto téma připravujeme článek. První text najdete asi pod druhým článkem v diskusi.)

P.S. už je pozdě, už nemám sil, tak zas někdy příště. Přeji Vám hezkou noc, zítřejší pěkný den, víkend a hodně radosti do dalších dnů.

Karel Kolínský...

Dobře si občane rozmysli jestli budeš sedět doma za pecí, nebo naopak se budeš rvát o svá práva!!!

27. února 2015 v 12:49 | Pozvi na pondělní veřejné zastupitelstvo své sousedy, rodinu. Rozhodni si sám jaký chceš mít Chuchelský háj |  CAUSA Chuchel. háj

Jestli budeme mlčet, tak nám Chuchelský háj, skvost Evropy zlikvidují. To opravdu chceme?

V pondělí 2. března v 18.00 hodin v K8 se bude na veřejném zastupitelstvu projednávat likvidace Chuchelského háje. Záleží občane jenom na tobě jak se k tomu postavíš. Nebo raději budeš zanedlouho plakat, že jsi se schůze nezúčastnil a tu zhůvěřilost nezastavil?Pan Vladimír Kozák má naprostou pravdu když tvrdí, že pan Burle je lhář a podvodník. Václav nám nasliboval že se u vás, vážení chuchelští občané, budeme mít dobře. Jak prasata v žitě. Vypustil nás v Chuchelském háji a co se nestalo. Je to tady šílené jako u nás na Šumavě na Březníku. Davy lidí a to tady ještě mají být ti šílenci na kolech. Rezolutně chceme nazpátek pod Roklan. Nebo nám tady vážení chuchelští zastupitele vytvořite solidní podmínky? A jinak ta děla na zasněžování běžeckých tratí v háji je v háji. Je to pořádná blbost... Paci, paci pacičky kupte nám pane starosto botičky. A ten elektromobil by se nám moc hodil. Mohli by jste nás v něm občas hodit do Brd na Hřebeny. Tam je alespoň klid! Ale pivo točí pan hajnej Kadeřábek vynikající. Jenom nám ho dává moc málo. Nevíte někdo proč?

... a naše smečka tady u chuchelského kostelíčka, hřbitůvku, chce mít také pohodu, klid. Člověče, chuchelský občane, mysli, probuď se! Chceš v háji meditovat, poslouchat zpěv ptáčků, nebo naopak hukot kol a nedej Bože i ze smeťáku řev motorek. Stát se může časem ledacos! Chceš si u hrobu svých předků v klidu posedět, zavzpomínat na svého dědu, babičku, maminku, otce, sourozence, nebo posluchat řvoucí techno... (dopsat si to můžete již každý sám!)

(...pokračování dnes v noci.)

Poznámka:Ti šíbři, podle informace, kterou jsme získali na magistrátu hl. m. Prahy, to zkoušeli i v mnohých dalších městských částech Prahy. Tam je hnali svi.... krokem!

Neseď doma za pecí ale rozhoduj o věcech obecních

26. února 2015 v 0:37 | Na pořadu jednání bude i otázka likvidace Chuchelského háje. Opravdu to chceš? |  Aktuality
Jenom na tobě občane bude záležet jak to bude v příštích letech v Malé a Velké vypadat...


I. ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA SE BUDE KONAT
2. BŘEZNA 2015 V 18,00 HODIN
V K8 - bývalý Femat

Tak tomuto moc dobře nerozumím! A jak jste na tom vy chuchelští občané?

25. února 2015 v 23:50 | Požadujeme otevřenou demokracii bez jakýchkoliv úskoků a tajemností!!! |  - - kontrolní
Když si přečtete následující řádky od pana Roberta Pořízka, tak zjistíte následující. Když se to pánům zastupitelům nebude pozdávat, tak občan se nic nedozví! A to je špatně. Občan Malé a Velké Chuchle musí vždy vědět co se na výboru projednává. Třeba jenom rámcově. To za prvé. A za druhé. Občan, tak jak je to po celé České republice, musí znát termíny jednotlivých výborů a to tak, aby se jich mohl zúčastnit. Tak to probíhá například na Praze 5, ale i v Radotíně, na Zbraslavi a všude tam, kde žijí slušní a spravedlíví lidé, občané. Tomu se říká demokracie!!!

Po těchto řádcích je ale třeba říci, že postoj kontrolní komise je ve svém základě obdivu hodný. Otázkou je jestli tak budou vystupovat i ostatní výborové. Co takhle ten, který má na starosti životní prostředí. A Ladislav Kadeřábek (9000,-) mohl by na příštím veřejném zastupitelstvu pohovořit o těch šílenostech kolem Chuchelského háje. Jestliže ale chucheláku budeš sedět doma u televize, tak potom neplač nad otevřeným hrobem. Nebo zavřeným? Přijď v silné rodinné a sousedské sestavě na další veřejné zasedání...

"Veškeré výstupy výboru, ať už usneseni, zápisy, návrhy, stanoviska atd., dostávají svou finální podobu v okamžiku projednáni a schváleni v samotném výboru. Od tohoto okamžiku lze hovořit o existující informaci, která je však zveřejnitelná až v okamžiku, kdy je zařazena na pořad jednání zastupitelstva MČ Praha - Velká Chuchle. Posunuti zveřejněni až k okamžiku zařazení na program jednání je důvodné, neboť do té doby se jedná o podklad pro zastupitelstvo. To, zda ji zastupitelstvo skutečně projedná, závisí plně na vůli zastupitelstva, proto považujeme za rozhodující okamžik zařazení na pořad jednání ZMČ a nikoliv projednání v rámci bodu programu zasedání zastupitelstva, ke kterému nemusí vůbec dojit."
Robert Pořízek - předseda KV

Tak jsem si na webových stránkách obce přečetl poslední zápisy kontrolní komise. Zjistil jsem, že jsem nic nezjistil. V textech je vše tajemné nic neříkající. Je to naprosto šílené. Ono to vypadá, že členové tam pracují jako nějaká ilegální skupina. A co pane Pořízku a pane Kozáku ten elektromobil. Už jste ty smlouvy překontrolovali? Nechá si obec tu zbytečnou nákupní tašku nebo jí pošle jako danajský dar dál?

V zápisech rovněž chybí termíny dalších vašich zasedání. Nebo vy nechcete aby se jich občan Malé a Velké mohl zúčastnit? -v-

Výbory musí být chuchelákům přístupné. Nechceme žádné tajnosti!

19. února 2015 v 14:22 | Požadujeme aby z každého konání výboru byla zpráva na webu místního úřadu!!! |  Výbory
Výbory musí být na chuchelské radnici přístupné veřejnosti!!! Více ZDE!!!

Víš sousede a sousedko, který výbor se již sešel? Nevíš, že ano! Víš co který projednával? Nevíš, že ano! Myslíš si, že ta tajemnost zastupitelů je správná? Co tím asi sledují? A sešel se vůbec některý z nich?

Sedí se svými poradci na papírech, ale na chuchelskou veřejnost nic nepustí...

Postup by měl být následující:
I/ Občan by s předstihem měl vědět harmonogram schůzek jednotlivých výborů aby se jejich jednání mohl zúčastnit.

II/ Po každém výboru by měla být na webových stránkách v rubrice výbory uveřeněna podrobná zpráva co se projednávalo a s jakým výsledkem.

Poznámka: Vás by například nezajímalo co výbor pro životní prostředí (9000,-) vymyslel, doporučil, kolem likvidace Chuchelského háje?

Akademícký malíř Karel Kolínský. Lom za Radotínem cestou na Cikánku...

Jestli budeme mlčet, tak nám Chuchelský háj, skvost Evropy zlikvidují. To opravdu chceme?

19. února 2015 v 14:05 | V pondělí se bude na veřejném zastupitelstvu projednávat likvidace Chuchelského háje. Záleží občane jenom na tobě jak se k tomu postavíš. Nebo raději budeš zanedlouho plakat, že jsi se schůze nezúčastnil a tu zhůvěřilost nezastavil? |  CAUSA Chuchel. háj

Pan Vladimír Kozák má naprostou pravdu když tvrdí, že pan Burle je lhář a podvodník. Václav nám nasliboval že se u vás, vážení chuchelští občané, budeme mít dobře. Jak prasata v žitě. Vypustil nás v Chuchelském háji a co se nestalo. Je to tady šílené jako u nás na Šumavě na Březníku. Davy lidí a to tady ještě mají být ti šílenci na kolech. Rezolutně chceme nazpátek pod Roklan. Nebo nám tady vážení chuchelští zastupitele vytvořite solidní podmínky? A jinak ta děla na zasněžování běžeckých tratí v háji je v háji. Je to pořádná blbost... Paci, paci pacičky kupte nám pane starosto botičky. A ten elektromobil by se nám moc hodil. Mohli by jste nás v něm občas hodit do Brd na Hřebeny. Tam je alespoň klid! Ale pivo točí pan hajnej Kadeřábek vynikající. Jenom nám ho dává moc málo. Nevíte někdo proč?

Předchozí informace články ZDE!!! Všimněte si, že na mapách mají pro běh určenu i chuchelskou skládku. Ta ovšem je životu nebezpečná. Pustit tam děcka tak to je podobné jako je nahnat do plynové komory. Navíc i Arnikou je prokázáno, že tam všude jsou v ovzduší těžké kovy. Více ZDE!!! Tady již nejde jenom o likvidaci rezervace, Evropské významné lokality, ale o zdraví každého z nás!!!

Dle neoficiální informace tento zhůvěřilý projekt v těchto dnech projednával výbor pro životní prostředí jehož předsedou je Ladislav Kadeřábek hajný z našeho milovaného lesa. On je ale jednoznačně ve střetu zájmu! Jeho rodina totiž v zoologickém koutku provozuje hostinec. Z toho plyne jediné. Pan Kadeřábek má převeliký zájem aby les praskal ve švech. Čím více milionů lidí, tím větší bude výtoč nejen piva. Alkohol poteče proudem. O jídle ani nemluvě. Ta lesní hospůdka není ničím proti ničemu. Naopak je to vynikající nápad. Ale ty davy lidí do Chuchelského háje jednoznačně nepatří. Nebude tam k hnutí stejně jako je to dnes v některých atraktivních místech v Krkonočích, na Šumavě a jinde. To opravdu chceme? O výborech z Chuchelské radnice více ZDE!!! a TADY!!!

(...dokončení dnes v noci.)

OPRAVDU SI CHCEŠ CHUCHELÁKU NECHAT ZLIKVIDOVAT CHUCHELSKÝ HÁJ? KDYŽ BUDEŠ MLČET, TAK SE TAK I STANE. POTOM NA NÁVRAT DO PŮVODNÍHO STAVU JIŽ BUDE NEVRATNĚ POZDĚ.
TO OPRAVDU CHCEŠ?

Jak jsme v Chuchli přišli o nejkvalitnější půdu...

18. února 2015 v 22:51 | Naše milovaná víska bývávala přenádhernou typicky českou vesničkou. Pokrok se prý ale zastavit nemůže. Je to ale ještě pokrok nebo devastace? |  Životní prostředí
Tady má pan Stanislav Fresl pravdu. Když řekl: "Obec žádnou půdu neprodávala. Tu si prodali starousedlíci..."

Nejdříve se zavezly louky kolem Vltavy a to včetně tůní. Dříve poldry dnes desetimetrová navážka až k soutoku Vltavy s Berounkou. Tenhle šlendrián obci způsobil obrovské škody, když voda při povodních nemohla vytékat ze závodiště. Zavezla se i úrodná zelinářská oblast mezi Velkou a Malou, kde opět skládka. Zde bude stát Hornbach. Opravdu ty divné obchody v takovém množství potřebujeme? Skončila i Waltrovka a tak bychom mohli ještě dlouho pokračovat.

Potom se všechna ta zkáza vrhla na Hvězdárnu kde vyrostlo nejen sídliště, ale i oblast pro bohatou klientelu. Viděl z vás někdo některého z nich na veřejné schůzi? Je Chuchle vůbec ale vůbec nezajímá. A na Hvězdárně to ještě bohužel neskončilo. Dříve zde byla úrodná pole a dnes? Pravdou ale rovněž je, že majitelé těch pozemků již nikdy hospodařit nechtěli, nemohli. Ono jim vlastně níc jiného nezbylo, než tu půdu levně prodat. Dnes se asi hodně drbají na hlavě.

Pak tady máme zničený sad na Lahovské, zlikvidované aleje, a tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. Kdy to asi skončí? Škoda je i těch sadů, které ze všech stran naší obec obklopovaly. A úplně zbytečně jsme přišli o Žákův lom, kde rovněž skládka.

Podívejme se ale na celou problematiku z pohledu České republiky: NÁROD, KTERÝ NIČÍ PŮDU, NIČÍ SÁM SEBE! Pedologové varují i před masivní zástavbou na zemědělské půdě! A Chuchle je ukázkou jak se to dělat nemá!!! Pouhý centimetr ornice se tvoří stovky let. V republice ubylo již tolik úrodných pozemků, že odborníci spočítali, že se zanedlouho může klidně stát, že nebudeme soběstační ve výrobě potravin. 64 procent půdy je navíc ohroženo erozí, 45 procent utužením. Potom tady ještě máme její kyselost a kontaminaci. Následníkům nepředáme úrodnou zem v takovém stavu v jakém nám jí předali naši předci. Stydíme se? Každodenně v republice mizí 15 hektarů úrodné půdy. Je třeba ještě něco dodávat?

Přetaňte nám lidi do toho kecat. Zvolili jste si nás, tak nás nechte pracovat. A je úplně jedno jestli po nás potopa. Vy jste ještě nikdy neslyšeli, že kšeft je kšeft?

(Není to samozřejmě o kšeftu, ale pouze o neschopnosti pochopit, že příroda je cennější než její devastace!) Lidi příroda nezajímá protože o ní bohužel nic nevědí.

A nyní šílenci za přispění chuchelských zastupitelů nám podobně chtějí zničit Chuchelský háj. Opravdu to dopustíme? Nebo se naopak budeme bránit!! A není již ten správný čas dát Žákův lom do původního stavu? Peníze od EU na to jsou!

Z vysílačky městské policie

17. února 2015 v 19:51 | Nemělo by se měřit stejný metrem? A není ta tisícovka moc? Co se tam vůbec stalo? |  - - strážnící
Stačí nenapsat jednu větu a nikdo neví vo co go...

Praha je plná žebráků, leží dokonce na Karlově mostě, před sebou čepici na finanční příspěvky. Další bezdomovci polehávají nedaleko té samé atrakce, přespávají v centru města pod mosty, v parcích, lesících, dokonce v zemljankách, na bývalých protileteckých palpostech.

Nejinak tomu není aní ve Velké a Malé Chuchli. Procházející strážníci i státní policie jenom zasalutuje, sem tam jim něco přihodí, přispěje i kusem žvance, pozdraví a odkráčí dál. U chuchelského nádraží přespávali ti chudácí i na Štědrý večer v tunelu pod železniční tratí. Policie přijela, z várnic jim poskytla čaj a vánočku, zasalutovala a zase odjela. Kdo si totiž co na těch chudácích vezme. Ono se to možná málo ví, ale stát se bezdomovcem, žebrákem, je převelice jednoduché.

Ale co se nestalo....

Hodinu před půlnoci prováděla autohlídka městské policie běžnou hlídkovou činnost ve Velké Chuchli, kde při průjezdu ulicí Mezichuchelská zpozorovala vedle silnice v náletovém porostu postavený stan. Policisté stan prohlédli a probudili spícího muže a ženu. Následně provedli kontrolu obou osob včetně lustarace v databázi osob hledaných Policí ČR s negativním výsledkem. Za nepovolené stanování na území hl. m. Prahy mimo určená tábořiště jim byla udělena bloková pokuta ve výši 1000 Kč. David Janda

Proč si v Praze měří několika metry. Bezdomovec je na Karlově mostě za hrdinu. Nešťastní lidé spící v krabicích a na starých matracích pod mosty, v tunelech, jsou oprávněně nedotknutelní. A najednou chudáci, kteří si postaví stan na smetišti, kde bude stát ještě větší průser v podobě Hornbachu, dostanou z toho ničeho co ještě mají mastnou pokutu. Zaplatili jí vůbec? Nebo dostali nevymahatelnou složenku? (Pokusíme se v dohledné době zjistit více...)

Opravdu je nutné něco takového řešit tak vysokou pokutou. Jsme přece již v Evropské unii. My co jezdíme do západních zemí noc za nocí někde bivakujeme, stanujeme. Ono to ani jinak nejde. Vždyť například v minulém roce jsme si v Itálii nemohli udělat ani smaženici. Houby jsme nasbírali, ale jedno vejce stálo i více než patnáct korun. A pok kup to? Všude lidé bez problému ve volné přírodě, zejména na parkovištích, komunikacích přespávají ve svých plátěných domcích. Proč to nejde i u nás? Máte někdo z vás názor. Je opravdu nutné ten chudý lid neustále trestat?

A aby toho nebylo málo, tak i v naší vísce jsou bezdomovci zalezlí v určitých budovách. Tam rovněž dostávají pokuty? Ví vůbec o nich městská policie? Nebo raději hraje úlohu mrtvých brouků? Kdo se v tom má potom vyznat. Těm bezdomovcům je třeba pomáhat a ne je perzekuovat. Nebo snad ano?

Věřím, že ty fotografie, které mnohdy nejsou k tématu, vám zas tak moc nevadí. Ale snímky sem můžete přidávat i vy. Posílejte na chuchleblog@seznam.cz. Stačí rozlišení 600 na šířku. Jinak pro tento blog hledáme spolupracovníky. Zaučíme, posloužíme, poděkujeme a zaplatíme!

Kantoři jsou nespokojeni s platy? A jak je to v Chuchli?

17. února 2015 v 13:26 | Je opravdu takový problém jim přidat. Co takhle dát jim peníze, které by se ušetřily za elektromobil? |  Škola
Vedení základní školy čekají těžké časy! Má již chuchelská radnice řešení?

Po celé republice to mezi učiteli vře. Důvodem je nerovné zvýšení platů. Je štěstím, že učitelská obec nebyla tak hloupá a nezrušila si odbory. Jejich představitelé dnes mají hlavní slovo v jednání s ministerstvem, vládou.

Vše začalo již před lety, kdy se mladí lidé na kantorská místa moc nehrnuli. Vláda těm nastupujícím mladým hochům a dívkám výrazně navýšila nástupní mzdy. V praxi to vypadalo tak, že učitel, který ve školství pracoval desítky let měl téměř stejný plat jako ten začínající kantor. Byla to cesta do pekel, která celou obec rozhádala. Ale svůj účel splnila.

Život to je neustálý boj o lepší. Kdo zaváhá nežere. Kdo jednou stál opodál...

V nedávných dnech dostali učitele opět přidáno. Víme ale jak to v praxi chodí. Někdo si výrazně pomohl, další zůstal na svém. Co si má myslet jeden z těch lepších kantorů, kterému plat stoupl pouze o jedno procento? Je to doslova na mrtvici. Na potvoru si nejméně přišli na své ti začínající. Mezi ně patří i mateřské školky a učitele odborného výcviku.

Učitele ze základní chuchelské školy, tak jako i z té mateřské na tom nejsou zrovna nejlépe. Nějak jim z vyšších míst není dopřáváno. A stačilo by tak málo aby si polepšili. Co takhle se například zbavit té chuchelské nákupní tašky, čti elektromobilu, a takto získané finance jim věnovat na odměnách? A určitě by se našly i další prostředky. Když se chce, tak se vždycky najde pozitivní odpověď.

Konkrétní kantorské platy známe, ale bez souhlasu učitelů je tady zveřejnit nelze. Podívejme se ale jak to vypadá v rámci republiky: začátečník má 20 200 korun, učitel s praxí přes 27 let pak 22 550 Kč. Platových tříd je ale povícero, takže mnozí školští pracovníci berou i výrazně méně.

Nejhorší situace kolem platů je v mateřinkách a u technických oborů.

Kdyby chuchelský zpravodaj byl pro občany a zastupitele se zamysleli, tak by neměl být problém chuchelským učitelům výrazně na penězích přidat. Na straně jedné informace, na straně druhé na jejich základě dělat dobré skutky!

V kantorské obci to po celé České republice vře a řeči, diskuse, se nevyhla aní našim třem školám. Snad se chuchelský školský výbor spolu s panem starostou zamyslí a něco hezkého, pěkného vymyslí. Učitele nyní píší petice, posílají dopisy a snaží se dobrat pravdy, slušného zacházení. A k tomu jim přejeme aby uspěli.