Září 2014

Martin Roman aneb znáte ho vůbec?

28. září 2014 v 22:07 | Nahlédnutí do soukromí člověka, který do chuchelské hospody nechodí |  Aktuality
Je to staré, ale zajímavé...

Více k přečtení ZDE!!!

Volby XIII aneb to je tedy sokolská síla

28. září 2014 v 19:17 | Tak tohle musíme pro svou vážnost vložit do rubriky Humor |  Obecní HUMOR
V předvolebním letáku Pro Prahu, politické hnutí, se objevil následující text:

Ing. Miroslav Mendlík (starosta Sokola Velká Chuchle): "Podporuji hnutí Pro Prahu, které sdružuje starosty a další významné osobnosti se zkušenostmi z řízení malých obcí na území hl. m. Prahy, aby bylo dosaženo spravedlivého rozdělování finančních prostředků i pro takové městské části jako je Chuchle."

Vážený pane Mendlíku, víte vůbec, že na posledním veřejném zastupitelstvu pan Martin Melichar přiřkl třem nemocným důchodcům z hudební skupiny Šviháci na jejich činnost 5000,- korun? Navíc pouze jeden je z naší obce. Takže 5000,- : 3 = 1666,666,- korun českých.

Nyní si prosím tuto výslednou částku vynásobte počtem sokolů. Napište nám prosím sem do komentářů jakou částku by jste měli dostat celkem. Kolik jste od pana starosty na činnost v roce 2014 obdrželi? Těšíme se na Vaší odpověď.

Mnohokrát jsem se na veřejných zasedáních bil za to aby chuchelský sokol dostal na svojí činnost co nejvíce peněz. Vždy jsem bohužel pohořel. Věřím, že nám na dané otázky odpovíte.... Václav Burle

POLDRY, soutok Vltavy s Berounkou

28. září 2014 v 13:56 | Máte doma v šuplíku, krabici, také staré fotografie. Pošlete prosím a potěšte ostatní |  fotografie
Poldry, které zavezeny, ale mají se obnovovat

Je málo fotografií, na kterých jsou vidět poldry, které za pomoci lopat, krumpáčů a koňských povozů vybudovali naši předci. Byla to od státu pořádná pitomost že je nechal zavést. Například u bývalého chuchelského přívozu je navážka do výše deseti metrů. Pražský magistrát, na základě nového hodnocení povodní, si nechal od geologa, spisovatele, prof. Václava Cílka zpracovat studii. V té se mj. říká, že je nutné bezpodmínečně obnovit poldry nad Prahou. To se především týká Malé a Velké Chuchle.

Kdyby to nebylo tak hrůzné, tak by se dalo i napsat, že úsměvné od chuchelského zastupitelstva a zejména pana starosty Melichara je, že chce pod Lahovičkami, tedy tam kde jsou na fotografii poldry, povolit vybudování sportovního střediska. Pouze na základě vystoupení jednoho občana se na posledním zastupitelstvu podařilo toto rozhodnutí odložit. Je opravdu tak těžké aby se zastupitelstvo a patřiční úředníci před tím než rozhodnou poradili s příslušným odborem na magistrátu? Nebo to zase bude úmysl hl. m. Prahu obejít a rozhodnout ve prospěch nějaké záhadné a neprůhledné společnosti.

Na fotografii soutok Vltavy s Berounkou a modřanský cukrovar. Když se po revoluci rozdával majetek, tak cukrovar koupila zahraniční firma. Lid hodně křičel nedělejte to! Nebude to trvat dlouho oni závod zbourají a budeme kupovat cukr z jejich cukrovarů v Anglii. Světe div se, a tak se také stalo. Cukrovar byl poslán k zemi a my již od dávných dob nejen velkovýrobci cukru, ale i technologií, stavěli jsme cukrovary na klíč po celém světě, nyní to bílé zlato nakupuje v zahraničí. Je nutné ještě něco dodávat? Říká se tomu turecké hospodářství. Neměl by se tento slogan spíše přejmenovat na české hospodářství? Podobně skončila i o několik set metrů po Vltavě níže RUPA, později Orionka.

Poznámka: Ta kosa mezi Vltavou a Berounkou byla později při výstavbě modřanského jezu odtěžena.

Jediné co zůstalo z cukrovaru je komín. Pravděpodobně zde vyroste malé sídliště...


Starosty stíháme po právu

25. září 2014 v 20:10 | Státní orgány se převelice zajímají o některé starosty a zastupitele. Domníváte se snad někdo, že by se to mělo týkat i Chuchle? |  Aktuality
Po letech se začínají prošetřovat divná rozhodnutí na radnicích, obecních úřadech. V Chuchli by možná mohlo jít o hospodu Nad poštou, elektromobil pana Melichara, nově o výstavbu u Vltavy atd.

"Případů, kdy policie obvinila zastupitelstvo za smlouvu či prodej majetku, přibývá. Policisté argumentují, že radnice mohla dosáhnout většího zisku. Zastupitelé oponují, že policie nebere v úvahu souvislosti. Z analýzy Nejvyššío státního zastupitelství vyplývá, že většina kauz se týkala obcházení zákonů o veřejných zakázkách.
(kráceno ČTK)

Bez komentáře. Predátoři mají rádi maso. Moc masa...

STANISLAV FRESL - ROZHOVOR O BUDOUCNOSTI NAŠICH MILOVANÝCH VÍSEK - MALÉ A VELKÉ CHUCHLE

25. září 2014 v 17:15 | Požádali jsme pana Fresla o rozhovor. Cukal se cukal ale souhlasí. Máme se na co těšit. |  Stanislav Fresl
Exstarosta Stanislav Fresl pod rentgenovou lampou

U P O Z O R N Ě N Í
Tento blog je otevřen každému sousedu, sousedce, politické straně, hnutí, spolku apod. Vše je pouze na domluvě. I vy zde můžete mít rozhovor, jakýkoliv materiál k současným komunálním volbám. Nečekejte prosím že vás oslovím. Již teď nevím kam skočit dřív. Navíc bych si mohl zlomit nohu, ruku, a nedej Bože i hlavu...

* * * Pane Stanislave, nedávno jsem se tady na blogu ptal, proč někteří lidé tak moc touží stát se zastupiteli. Jak je to u Vás? Proč nemyslíte jen na sebe, na rodinu, na poklidný život, ale naopak i na své sousedy a sousedky? Je to snad o platu starosty a dalších výhodách?

Po revolucí se svým synem podnikám v autoopravárenství. To znamená, že jsme slušně zabezpečení. Za tím vším je ale každodenní práce v montérkách, často i o sobotách a nedělích. Ať si ale nikdo nemyslí že jsme milionáři. Často i opak je pravdou - daně, sociální zabezpečení, zdravotní atd. Dnes podniká pouze ten koho to baví, má z toho zadostiučinění. Problémů je nepřeberně.

Já jsem typ člověka, který neposedí. Nedělal jsem v minulých letech jenom starostu ale například jsem i ve výboru veteránklubu, kde mám na starosti srazy a výstavy starých ale překrásných automobilů.

Za svůj plodný život jsem získal nemalé životní a manažerské zkušenosti a to včetně politické práce. Jsem v Chuchli již třicet let a tak by podle mého názoru byla škoda abych své znalosti pro občany Malé a Velké nedal ve prospěch nás všech. Nejsem určitě zahleděný sám do sebe, ale na straně druhé jsem přesvědčen, že jsem pro naše dvě obce udělal pořádný kus práce. To už musí ale každý posoudit sám.

* * * Na tomto blogu v diskusi vás jeden anonym vyzývá aby jste složil finanční účet za období kdy jste byl starostou. A já dodávám, víte vůbec jak se zlepšilo nebo naopak zhoršilo hospodaření současného starosty Mgr. Martina Melichara?

Když jsem odcházel z funkce starosty, tak jsem se svýmí spolupracovníky nechal na obci na účtech přes 27 000 000,- korun. Nechci vířit vodu ale taková částka tam v současné době pravděpodobně není.

* * * S tím bude asi úzce souviset i ten slavný obecní elektromobil, kterému se v obci neřekne jinak než mininákupní taška. Jaký na něj máte názor? Jestliže by jste se stal starostou co by jste s ním udělal? Nevěřím, že by jste s ním jezdil do Radotína na obědy. Z kuloárů pracovníků na obecním úřadě víme, že jste si nikdy nenechal proplatit pohonné hmoty za své soukromé auto, a dokonce ani lístek za městskou hromadnou dopravu.

S elektromobilem nesouhlasím. Jsou to vyhozené peníze, které by mohly být použity pro mládež, mladé rodiny, sport a tělovýchovu, kulturu, důchodce a když to přeženu, tak například i na mzdy učitelů a provozní personál školy, mateřské školky apod.

Uvědomme si, že naprostá většina starostů, obcí, nejen v Praze - ale po celé republice - žádné auto nemají nebo používají vlastní. A také nesouhlasím aby vůbec existovali v naší obci tajné a tím i tajemné smlouvy. To už není o demokracii, o otevřené radnici.

* * * Když jsme občany vyzvali aby vám pokládali otázky, tak se jako první ozvala paní Vinšová z Hvězdárny. Píše, že ve volebním programu slibujete podporu této části naší obce. Ale také dodává, že jste se o Hvězdárnu nikdy jako starosta nezajímal...

Paní Vinšová může i částečně mít pravdu. Je třeba si ale uvědomit - a ona to dobře ví - že v době mého starostování probíhala na Hvězdárně výstavba, která v současné době není již tak intenzivní. I já jsem měl o zástavbě Hvězdárny, tak jako i jiní občané a zastupitelé, jiné představy. Všichni si musíme uvědomit, že změna této části naší obce se moc nedala chuchelskou radnicí ovlivnit. To již bylo jenom o smlouvách s vyššími instancemi. A hlavně pozemky prodávali naši spoluobčané. A v tom okamžiku už nic s ničím neuděláte. Samozřejmě špína, blato, prach. To jsme každodenně řešili. Ale když se ve velkém staví, tak tomu nikdo nezabrání.

* * * Nejeden občan Malé a Velké je zděšen, jak všem chybí informace o tom co se v obci děje. Každý nemá čas ani chuť navštěvovat časově předlouhá a nekonečná veřejná zasedání. Zpravodaj vychází jen občas a je to samá inzerce, internetové stránky jsou celé týdny mrtvé. Současné zastupitelstvo dokonce zrušilo bez náhrady diskusní fórum. Vypadá to, že neposkytování informací je snad i úmyslné. Dělá si snad zastupitelstvo co chce, nebo je to tím, že úřadovat neumí? Mnozí občané, hnutí, to vyřešili založením vlastních internetových blogů. To ale přece není východiskem.

Ať bude starostou kdokoliv, tak jako i zastupitelem, tak v toku informací se konečně musí udělat pořádek. Bez bití se přiznám, že i já jsem dobře nevěděl jak z toho ven. Nikdy bych ale nezrušil tok informací od občanů směrem k radnici. Zrušení diskusního fóra nebyl ten nejlepší nápad. I když bych to i já býval mnohokrát udělal. Vždy jsem si ale uvědomil, že by to byl začátek cesty do pekla. A to se za starostování pana Melichara také stalo. On odřízl úřad od občanů a tím vznikala jedna fáma za druhou. I když je otázka jestli to vždy byla fáma.

Jedno volební období končí. Já nejsem ani starosta a nemusím být ani zastupitel. Jestli ale dostanu důvěru, tak mohu slíbit, že vše co se týká informací zpřehledníme až do posledního písmene. V žádném případě se například nestane, aby zpravodaj vycházel jako občasník.

* * * Dostali jsme i několik otázek na chuchleblog@seznam.cz. Občan se ptá, proč chuchelská ODS, její zastupitelé, v tomto volebním období vyklidila pozice. Podle jeho názoru - a mohu vás ubezpečit že není sám - o vás nebylo vůbec slyšet. Paní Vinšová se také ptá proč vy, ale i další členové vaší strany, jste úmyslně nedocházeli na zasedání?

Je to naprosto jednoduché. Naši zastupitelé byli v naprosté menšíně. My jsme neměli z tohoto důvodu žádnou šanci něco ovlivňovat, vykonat. Nejhorší ale bylo, že zbytek přísedících u obecního kulatého stolu nám úmyslně vše dávali sežrat i když jsem přišli se zajímavým návrhem.

* * * Jedním z nejdůležitějších konání starosty a zastupitelstva je i péče o zdraví svých občanů. MUDr. Ivan Albrecht a MUDr. Věra Mátlová ukončili ze známých důvodů činnost. Máte představu co bude dál?

Zdravotnictví je v celé republice ve velkých problémech. Nejhorší je to v malých obcích, což se dá aplikovat i na naší městskou část. V těchto dnech tuto problematiku řešila i vláda. Je rozhodnuto, že praktičtí lékaří dostanou jisté finanční výhody aby neutíkali někam za kopečky. To bude i pro nás příznivé.

Je štěstím, že odchodem pana Albrechta ordinace nezkrachovala. Dovolte abych při této příleřitosti nejen panu doktoru ale i paní Mátlové veřejně poděkoval.

Velkým problémem současné doby je zrušení ordinace dětské lékařky. Zejména když si uvědomíme, že do Chuchle přichází stále více mladých rodin. Již dnes je pozdě tuto záležitost řešit. Je pouze jedno východisko. Udělat neprodleně vše pro to, aby dětská ordinace u nás pokračovala. Je smutné, že po těch desítkách let byla uzavřena. Tady bohužel současné vedení obce zaspalo! Při tom řešení je strašně jednoduché a nabízí se samo. Jestli se stanu zastupitelem, nedej Bože starostou, tak slibuji - ze dne na den - tento problém vyřešit. Vždyť uprostřed obce existuje velice příhodná nemovitost.

* * * Je veřejným tajemstvím, že současné vedení na radnici zaspalo co se týká chuchelského školství. Vypadá to tak, že nikdo neměl potřebu se s předstihem podívat do matrik. Dnes už je jasné, že ani přístavba školy nebude stačit...

Můj názor je jednoduchý. Je to především na triku současné radnice. Zastupitelstvo selhalo na plné čáře. Ještě štěstí, že paní ředitelka Mgr. Jančíková si sama vše dobře spočítala. Nyní je třeba neprodleně jednat! Otázka je jak z kola ven. Nabízí se možnost na současnou přizemní budovu pomocí sloupů provést nástavbu. A jak říkají dělostřelci mohlo by to jít ráz na ráz. Možná i zakoupit "obytné buňky" to se nyní praktikuje v souvislosti s mateřskými školkami po celé republice. Vtip je v tom, že až by zase bylo málo děcek by se tyto buňky mohly využívat např. pro výuku jazyků, kultury, sportu a tělovýchovy, klubovou činnost.

* * * V těchto dnech vyšlo 24 číslo "Chucheláci Trohu jinak". Není o ničem jiném než o tvrdé kritice současného vedení obce. Také si myslíte, že poslední čyři roky byly na místním úřadě propadákem?

Co na to říci? Ať si každý chuchelák udělá svůj názor. Jsem přesvědčený a určitě nejsem jediný, že se za ty uplynulé čtyři roky dalo udělat o hodně více zajímavé a pro občany prospěšné práce. Máme před sebou další čtyří roky. Je na našich sousedkách a sousedech aby než přistoupí k urnám se hodně, ale hodně zamysleli komu dají svůj hlas.

Chuchle, jak ta Malá, tak i ta Velká jsou překrásné a co je nejdůležitější ze všech stran jsou obklopené zelení. A tak by to mělo i zůstat. Méně betonovat, asfaltovat a o to více myslet na prvotřídní životní prostředí. Pouze tak se nám v našich vískách bude stále lépe žít.!!!/Máte na pana exstarostu ještě nějaký dotaz? Tak se ptejte v komentářích.../!!!Volby XII - ODS aneb dáš jí občané šanci dokončit to co v minulých letech začala?

25. září 2014 v 11:48 | Chuchelská ODS je snad jediná, která to má v hlavě srovnané. |  VOLBY 2014
Občanská demokratická strana je v Malé a Velké - ve volebních preferencích - vždy na předním místě.

Kdo vyhraje komunální volby v našich dvou vískách? Občané? To určitě, ale kteří?

Lze se domnívat, že u nás nepůjde vůbec o volbu jednotlivců, kroužkování. Vždyť lidi na kandidátkách neznám ani já a to žiji v obci přes sedmdesát let. Naprostá většina příjmení je pro většinu z nás neznámá. Navíc jsou to lidé, kteří ve své většině neměli o věci obecní nikdy zájem. Málokteré z nich jsme mohli vidět například na veřejných zasedáních. Kde se u nich z ničeho nic, doslova přes noc, vzal ten zájem?

Volby navíc, s velkou pravděpodobností, nerozhodnou starousedlíci ale naopak příchozí, jak se říká náplava. Do Chuchle přišlo a stále přichází nemálo nových občanů, kteří o naší milované vísce nevědí naprosto nic. Je to například znát na škole, která, i přes novou výstavbu, praská ve švech. Mnozí z nich tady nemají ani stálé bydliště. Žijí na ubytovnách, privátech. O našich vískách nevědí vůbec nic. Z toho plyne jediné. Naprostá většina lidí bude volit - z různých důvodů - politické strany, hnutí. Nebudou ovlivnění obcí, ale pouze tím co jim v předvolebním boji řeknou sdělovací prostředky - televize, rozhlas, tisk.

V těchto souvislostech má velkou šanci právě ODS, která roky vedla obec. Stát se ale může cokoliv. Karty jsou rozdány a nyní to je jen na inteligenci občana. Určitě je málo těch, kteří by neznali exstarostu STANISLAVA FRESLA...


Volby XI - Chucheláci Trochu jinak

25. září 2014 v 11:41 | Společnost která vznikla podpisy občanů pod petici. Tak to má být! |  VOLBY 2014
Chucheláci Trochu jinak aneb humor jim nechybí A to je moc dobře...

Je milé, že kolem časopisu Chucheláci Trochu jinak se do voleb semklo několik našich sousedů a sousedek, kterým dění v obci již dlouho není lhostejné. Úsměvný je ale jejich slogán na volebním letáku: "Opravdu si myslíte, že Chuchli musí vést politické strany? My si to nemyslíme!"

Když se podíváte kdo kandiduje, tak i vám musí přelétnout úsměv přes rty. Je tam několik jmen nedávných přeběhlíků z chuchelské ODS. Jinak tento spolek vůbec není apolitický, ale spíše naopak!

Celé toto hnutí pravděpodobně dal dohromady ing. Jiří Špaňhel (ANO). Otázkou je, proč je na kandidátce až na pátém nevolitelném místě? "Nejsem již nejmladší. Jistě bude správné, když dáme šanci mladým lidem." To je jeho jasná a srozumitelná odpověď. Z kuloárů ale víme, že kandiduje na Praze 5 za ANO. Nebo je to snad jinak?


Chuchelský spolek houbařů vozí z lesů plné koše

24. září 2014 v 23:50 | Vyrážíme opět v pátek v ranních hodinách. Budeme opět úspěšní? |  - - kotrč kadeřavý
Kotrč kadeřavý aneb recept na polévku


Polévka je grunt: 400 g kotrče kadeřavého, 4 lžíce olivového oleje, 1 cibule, 5 stroužků česneku, 1 lžička drceného kmínu, 1 lžíce sladké mleté papriky, špetka pálivé papriky, asi 1 l vody nebo vývaru, kousek másla, 2 lžíce hladké mouky, sůl, majoránka, nať z jarní cibulky na ozdobu

Houbu kotrče dobře očistíme, propláchneme pod tekoucí vodou a nakrájíme na nudličky. Na olivovém oleji si zpěníme drobně pokrájenou cibuli s nasekaným česnekem a po chvíli přidáme i pokrájeného kotrče. Posypeme drceným kmínem, sladkou a pálivou mletou paprikou, podlijeme vodou nebo vývarem a dusíme doměkka (asi 20 minut). Na závěr zahustíme jíškou z másla a hladké mouky a ještě chvilku povaříme. Dochutíme solí a majoránkou, ozdobíme nasekanou jarní cibulkou a můžeme podávat.

Poznámka: Kotrč kadeřavý je mohutná jedlá chorošovitá houba keříčkovitého vzhledu, která parazituje převážně na kořenech borovic. Plodnice měří v průměru asi 10 až 20 cm, nezřídka však až 40 cm (taková plodnice je i několik kilogramů těžká). Houba je keříčkovitě uspořádaná, kulovitého či podlouhle oválného tvaru a zdálky připomíná hlávku květáku. Barva kotrče je v mládí světlá, postupně žloutne až do žlutohnědé barvy, někdy s růžovým či světle rezavým odstínem, přičemž větvičky jsou na okrajích tmavší než bledý vnitřek plodnice. Kotrč je velmi vyhledávanou houbou, má totiž nápadnou oříškovou vůni a chuť. Asi nejčastěji se z něj připravuje nepravá dršťková polévka nebo guláš, hodí se ale i například k nakládání do octa.
Zdroj COOP

Neměli bychom následovat naše předky?

24. září 2014 v 22:05 | Vysazovali a my nepokračujeme. Co tady po nás zůstane? |  - - jerlín u samoobsluhy
Můžeme být hrdi, že tak nádherné stromy v Chuchli máme. Proč jich ale není povícero? Jerlín japonský.

Jerlín byl přivezen do našich zemí jako parkový strom někdy v první polovině 19. století z Dálného východu - Korea, Čína. Je vysoce odolný proti znečištěnému prostředí. První strom byl vysazen v Praze v Královské oboře v roce 1835. Postupně se začal naší zemí šířit na všechny strany. Kdo a proč ho vysadil v naší obci už asi nezjistíme. Nyní dotyčnému můžeme jen s láskou poděkovat. Kolik těch jerlínu v Chuchli a v okolí asi je? Několik stromů je na Karlově náměstí. Je jisté, že se jim všude daří.

Když si kliknete v tomto článku na první odkaz, tak se dozvíte něco o jerlínu u samoobsluhy. Ten kdo ví, si ho s láskou vždy při cestě za koupí potravin vychutná. Je zdraví a překrásný. Víte vůbec jak kvete a voní?

Další dva jsou v naší obci přeslavní. Byli totiž pokáceni. Velké štěstí pro nás, že z pařezů vyrazily nové stromy. Jinak by to v celé republice, Evropě, byla pro nás všechny velká ostuda. Stromy se nekácí, ale řádně a s láskou se o ně pečuje. Zatím se jim u železníčního přejezdu daří a doufejme že to bude i nadále. Nebude to dlouho trvat a přemění se v krasavce.

V České republice bylo prozatím vyhlášeno 11 staletých jerlínů japonských za památné.

Volby X - TOP 09 aneb kdo umí ten umí. A kdo neumí ten čumí

19. září 2014 v 15:40 | Tak tady pan starosta Melichar udělal pořádnou botu. Ten úlet ho nyní musí moc mrzet. |  VOLBY 2014
A kdo je ten co umí? Všichni ho dobře znáte. Každý den si k němu chodíte pro chleba, brambory, máslo....

TOP 09 byla až do nedávna doména současného starosty pana Martina Melichara. Dokonce byl, možná ještě je, šéfem chuchelské buňky. Již několikrát převlékl stranický kabát. Co ho k tomu neustálému letu ptáka do výšin žene opravdu nevíme. Došlo to až tak daleko, že si do letošních voleb založil stranu novou, podle programu stranu levicovou. To jsou ale zvraty...

Moc nám po sobě na radnici nezanechá. Pouze takovou maličkost. Nákupní tašku v podobě elektromobilu. Jsme zvědaví co s tím nepotřebným vozítkem nové zastupitelstvo, nový starosta a místostarosta, udělají. (Potřebuje obec vůbec místostarostu? Není to drahý špás.) Vždyť elektromobil je pro obec naprosto nepotřebný!!! Představte si, že nejen obce po celé republice žádné auto nemají, ale nemá ho i nejeden starosta Prahy. Proč tedy Chuchle? Umíte to snad někdo vysvětlit, zdůvodnit? Do auta se tak opravdu vejde ten nákup, jedna lopata, jeden krumpáč a kýbl. Prý se s ním jezdívalo do Radotína na oběd.

(Protože zásluhou současného vedení obce postrádáme i základní informace, tak následující řádky se nemusí tak docela zakládat na pravdě.)

A co se nestalo. Založena byla nová TOP 09 a to pod taktovkou Petra Kotála. A kdyby to nebyla pravda, tak následující věty by byly tak akorát dobré pro humoristický časopis typu Dikobrazu.

Kteří kocouři, koťata, budou vládnout obci? Budou poslušní nebo dokonce draví? Určitě se máme na co těšit. Jen abychom nebyli, tak jak je to v říši dravců, nemile překvapení...

Ještě nedávno náš velevážený starosta Mgr. Martin Melichar se se svými věrnými rozhodl vyhlásit výběrové řízení na nového provozovatele naší chuchelské milované samoobsluhy. Co tím sledoval, když po stránce našich plných žaludků funguje téměř na výbornou. Vždy se dá něco zlepšit. To ale neznamená, že nové koště lépe pomete.

Šéf vyhlášeného krámu vložil do provozu nemalé prostředky. A teď z rozmaru pana Melichara měl o ně přijít? Takto si vládnutí na radnici jistě nikdo z nás nepředstavoval. Světe div se, ale zvrtlo se to všechno tak nějak naopak. A to v neprospěch pana starosty Melichara. Není nemožné, že generální ředitel chuchelské samoobsluhy se dokonce sám stane starostou. To je obrat co? Otázkou ale je, zda by podnikatelé měli o věcech obecních rozhodovat. To by bylo ale na jiné a hodně dlouhé povídání. Měl ale pan Kotál jinou možnost? Zatím je nad současnou radnicí prvním vítězem voleb 2014.

Neboj se čtenáři nekončíme. Teď to tepve začne být zajímavé.

Bude záležet jenom na nás všech kdo bude na příští čtyři roky na chuchelské radnici velet. Kdo bude tím neustále řijícím trubačem? Nebo snad budeme mít milou, půvabnou a překrásnou laň?

Aby pan Kotál si svojí investici uhájil, tak si pravděpodobně - doslova přes noc - vytvořil vlastní stranu. A to podle hesla já na bráchu, ty na bráchu. Třeba jeho příznivci budou dostávat housky a pivko zdarma. Proč je hlupák mezi ně nepatřím. A jak jsem k tomu názoru přišel. Stačí se podívat na věkovou strukturu spolustraníků. Kamarádky, kamarádí, spolužáci, spolužačky? Je to ale vůbec o stranách, politickém hnutí. Nezavání to již morální korupcí. Co ty na to sousede, sousedko?

Vůbec bych se nedivil, kdyby zanedlouho, pan starosta, tedy Petr Kotál, dostal možnost samoobsluhu za pakatel odkoupit. To ale hodně předcházíme chuchelské dějiny.

Na volebním programu nové TOP 09 je vidět, že nejen je ušit horkou jehlou plnou frází, některé body jsou naprosto neuskutečnitelné, ale musíme se i ptát, kde se doslova přes noc vzali ti noví spolustraníci. To ale není pouze otázkou na toto seskupení. Týká se to všech stran. Jedno je jisté není nikoho kdo by se v minulosti o dění v obci zajímal. Proč najednou z ničeho nic takový zájem. Rozumíte tomu někdo?

Jedno je však jisté. Po volbách to bude stejné, možná o něco lepší, ale třeba i horší. Na veřejná zasedání opět nebude nikdo chodit, zastupitele si budou dělat co budou chtít a chuchelské občany to nebude opět zajímat. Kdo chce kam pomozme mu tam. Budeme se starat jen o sebe a komunální politika nám opět bude ukradena. A to není dobře. Nepůjdeme raději na houby?