Srpen 2014

VOLBY I

31. srpna 2014 v 23:06 | Je to takové divné. Politické strany mlčí, že by to bylo o mlžení? |  VOLBY 2014
Ve veřejně dostupných webech jsem našel tyto kandidátní listiny pro Chuchli: 1)Městská část: Praha-Velká Chuchle (Hlavní město Praha, Hlavní město Praha) Volební strana: TOP 09

Poř.
Jméno
Věk
Povolání
Bydliště
Polit. přísl.
1.
Petr Kotal
42
podnikatel
Velká Chuchle
TOP 09
2.
Ivan Petr
24
sportovní komentátor
Velká Chuchle
bezpp
3.
Robert Mařík
43
podnikatel
Velká Chuchle
TOP 09
4.
Ing. Blanka Novotná, MBA
37
vedoucí pracovník v bankovnictví
Velká Chuchle
bezpp
5.
Martin Šimek
46
obchodní manažer
Velká Chuchle
bezpp
6.
Zuzana Krištůfková
31
asistentka
Velká Chuchle
bezpp
7.
Ing. Michal Mendlík
35
technický konzultant
Velká Chuchle
bezpp
8.
Vladimíra Plhoňová
45
ekonomka
Velká Chuchle
bezpp
9.
Čestmír Jíra
27
fotograf
Velká Chuchle
bezpp

ZAJÍMAVOST !!
Do Zastupitelstva Prahy 5 kandiduje na 8. místě Viktor ČAHOJ mladší - tedy současný dosluhující člen chuchelského Zastupitelstva za TOP 09. Do současnosti celoživotně v Chuchli trvale bydlící i hlášený. Nyní zřejmě pro vidinu funkce zastupitele ve "větším" Zastupitelstvu je nucen si přehlásit trvalý pobyt na Smíchově - inu asi osobní ambice nadevše …. Dle mého názoru to jen dokresluje jeho čtyřleté "aktivity" v chuchelském Zastupitelstvu …..

Městská část: Praha 5 (Hlavní město Praha, Hlavní město Praha)
Volební strana: TOP 09
Poř.
Jméno
Věk
Povolání
Bydliště
Polit. přísl.
1.
MUDr. Radek Klíma
52
ředitel
Smíchov
TOP 09
8.
Viktor Čahoj
27
podnikatel
Smíchov
TOP 09

Praha - Velká Chuchle - Mgr. Martin Melichar Předseda místní organizace Pro Prahu

Mgr. Martin Melichar Ve Velké Chuchli žije od narození. Studoval na pedagogické fakultě UK v Praze a studia dokončil v roce 1987. Poté pracoval jako učitel na zvláštní škole, kde vykonával i funkci zástupce ředitele. Je ženatý a má tři děti. Před zvolením v roce 2010 byl provozním manažerem kolejí a menz Univerzity Karlovy v Praze.

Ing. Jiří Barcal Vystudovaný ekonom, který se podílí na řízení stavební firmy KLIMAK s.r.o., jíž je také spolumajitelem. Kromě ekonomických oblastí má velké zkušenosti s výpočetní technikou, které získal jako projektový manažer v softwarové firmě. V Chuchli, v oblasti Na Lahovské, trvale bydlí od roku 2002, kde se také aktivně snaží o zlepšení prostředí pod hlavičkou občanského sdružení Osada Lahovská. Je členem stavebního výboru MČ Velká Chuchle. Vedle prosazování zájmů obyvatel části Na Lahovské hodlá mj. přispět svými zkušenostmi k chodu úřadu MČ a zasadit se o udržovanou, hezkou a čistou Malou i Velkou Chuchli.

Tomáš Benčat Živnostník, který žije v Malé Chuchli celý život. Jako zastupitel obce se snaží zajistit pro občany kvalitní a spokojený život, jeho prioritou je stmelení Malé a Velké Chuchle dohromady. Dále by rád zakročil proti další výstavbě logistických a průmyslových center na katastru, a nezodpovědným řidičům. Rád by také prosadil protihlukové stěny nejen podél ulice Strakonická a dořešil vše ohledně protipovodňových zábran.

Renáta Kahounová Matka dvou dětí, která pracuje jako OSVČ v oboru designu. Jejím cílem je vytvořit bezpečné a zdravé prostředí pro růst a rozvoj našich dětí a spokojenost našich seniorů.
(pozn. : další jména na webu neuvedena, ale kandidátka je plně obsazena 9ti jmény)

ZAJÍMAVOST!! Pánové Martin Melichar (současný starosta) a Tomáš Benčat (současný předseda majetkového výboru) jsou doposud zastupitelé za TOP 09!! Do voleb však přeběhli k novému hnutí - jaképak jsou jejich pohnutky ? U pana Melichara je nutno podotknout, že ještě před svým angažmá v TOP 09 kandidoval v roce 2006 neúspěšně za Stranu zelených - tak kde jsou jeho zásadní a neměnná stanoviska a přesvědčení o názorech? Nejedná se u pánů pouze o naplnění osobních ambicí?
Vladimír Kozák


Jan Rys náhled do jeho díla... FOTO I

31. srpna 2014 v 19:11 | Konečně jsme Jana přemluvili aby nám půjčil některé fotografie. Tak se kochejte a pište své názory do komentářů |  - - Jan Rys
FOTO I

Jan Rys v těchto dnech dopisuje další knihu. Až bude mít více času, tak nám určitě k tomuto snímku rovněž něco pěkného a zajímavého napíše.

Jedna končí aby další mohla začít

31. srpna 2014 v 18:31 | V kapli na Praze 5 se výstava fotografií hub vydařila. Nyní budeme pokračovat na Šumavě. Všichni jste zváni. |  - - Jan Rys

Před hodinou skončila besedou výstava velkoformátových snímků hub v Holyni.

A měli jsme moc milou návštěvu. Dišputovat o houbách přišel i nejpřednější československý spisovatel, fotograf přírody, Jan Rys, který je uznávan za celoživotní práci i v Evropě, ve světě. I když dokončuje novou fotopublikaci, tak si na nás vandrovníky udělal čas. A proč ne, když i on patří mezi fototuláky.

Jan Rys přivedl k lásce k přírodě desetitisíce mladých lidí. Nebojím se napsat statisíce. Mnozí z nich patří, v oblasti přírodovědy, k předním odborníkům. Není snad nikoho, kdo se zajímá o Matičku přírodu, aby ve své knihovně neměl alespoň několik jeho knih. Pane Jene děkujeme!!!

Jan Rys je rovněž převeliký houbař. Jak má volnou chvilku, tak ihned vyráží do lesa doufajíc, že konečně se mu zadaří najít tu nebo onu vzácnou plodnici. Stále s houbařením není spokojen. Bohužel mu do sbírky fotografií chybí ještě nějaké ty vzácnosti.

Jenom je divné, že starosta Velké Chuchle, tak jako ředitelka základní školy, nejsou roky schopni zakoupit knihy tohoto slavného autora pro své knihovny. Kde je chyba? Kde je zádrhel? Rozumíte tomu někdo? Máme bustu paní Masarykové, ale zapomínáme na své rodáky, sousedy a sousedky. Divný je to v Chuchli svět!

Josef Váňa opět na kůň II

31. srpna 2014 v 13:32 - - Josef Váňa
Zatím si přečtěte Josef Váňa I

...a Zde nejnovější zprávy!

Chlapi v sedlech. A že jim to sluší co?

31. srpna 2014 v 9:08 | Bez nich a jejich něžných policistek by v chuchelských vsích to mohlo vypadat o hodně hůře |  - - strážnící
Vzhůru do sedel, ze kterých je ten nejkrásnější vzhled na ten boží svět. A také na ty mnohačetné zlé a divné darebáky...

Již roky toužím je potkat v Chuchelském háji. Již několikrát jsem je tam pod stromy i viděl ale oni byli o hodně rychlejší než já. Než jsem je doběhl tak již byli se svými čtřnohými kamarády za horama.
A tak to má i být. V tichosti a rychle se pohybovat krajinou a pozorovat co divného se v našich vískách a kolem nich děje. Tady darebákům pšenka nepokvete....

...a dámy pozor. Tihle dva jsou ještě svobodní. A pak nekup to. Jo, že chcete jejich jména, příjmení a telefonní čísla? Tak to máte smůlu. Služební tajemství. V policejním jezdeckém týmu jsou i dívky, ženy. Pokusíme se, v dohledné době, je konečně v háji dohnat a vyzpovídat. Nestačil jsem koukat jak ty koně mají v cajku. Učesaný, vymydlený. A tak to má být.

Mlok skvrnitý

31. srpna 2014 v 8:38 | Nemáte povědomí, že by se vyskytoval i v našich lesích? |  - - mlok
Mlok skvrnitý v našich chuchelských lesích (?)

Určitě na našem území se mloci vyskytovali. Ale jak je to v současné době? Máte o nich někdo povědomí? Potkali jste nějakého skvrnitého nejen v poslední době? Napište prosím do komentářů. Děkujeme za jakákoliv slova, zajímavosti, postřehy.

Přijďte na besedu o houbách. Budeme se těšit.

29. srpna 2014 v 18:22 | Neděle 31. prosince v 15,00 hodin v Holyni, kaple.... |  Aktuality
... a potom na výstavu fotografií hub na Šumavu

.....

Chuchelský háj v novém

29. srpna 2014 v 17:50 | Nemám v přírodě cedule rád. Ale do našeho hájku se to hodí |  CHUCHELSKÝ HÁJ
Dáš jednu ceduli, pak další panel a již to není o přírodě...

Nesnáším, když Matička příroda je plná cedulí. Poutači je zničena Šumava, Krkonoše, Český ráj a pokračovat můžete až do aleluja. Někdo dostane grand, další to vytiskne, osadí, a je vyděláno. Jenže už to není o krajině, přírodě, ale pouze o cedulích. Došlo to již tak daleko, že v nejkrásnějším koutě Šumavy, na Zhůří, narazíte na obrovský panel, který je fotoaparátem. Stoupnete si na určené místo a on vás zvěční. V zápětí jste na internetu. Naprostá šílenost.

Včera jsem se vydal do Chuchelského háje na houby. Nikde nic. Ale to je v současném čase problémem celé republiky. Najednou koukám a cedule, která hovoří o akátu. Po několika metrech další - lípa, dub, třešeň, dřín atd. Jenom u toho jilmu, který je dnes ohrožený, nic. Asi se na něj zapomnělo.

Informační tabule jsou nevelké a hlavně pro osvětu důležité. Chuchelský háj se již před dlouhým časem stal parkem pro tisíce občanů a zejména rodin s děckama. Je proto moc dobře, že při odchodu budou o přírodě vědět opět o něco více. Dobrý nápad pane Kadeřábku. Škoda, že podobné a ještě lepší jste neměl jako předseda výboru pro životní prostředí.

To se opravdu stalo: Na hliněném, jílovitém kopečku vidím cedulku. Ale jak se k ní dostat abych si mohl přečíst text o akátu? Sice mám na frňáku brýle, ale tady jsem neviděl ani řádku. Poskočil jsem, že se cedule zachytím a dám se do studia. Noha ujela a já se bolestivě válel v té zabahněné hlíně. Vypadal jsem během okamžiku jako bahňák obecný chuchelský. Pane Kadeřábku uznávám, že to byl vůči mé osobě vynikající fór. To se vám opravdu, ale opravdu povedlo. . .

Cedule to je velký problém: Týká se to i silničních značek ve vsích, městech. V Evropě se to začíná řešit tak, že se likvidují. Je pouze jediné pravidlo - pravidlo pravé ruky. V Chuchli by se to rovněž mělo brzy zavést. Pouze při vjezdu na Starochuchelskou by se značka Dej přednost na hlavní silnici měla dodržet. A kdyby k tomu byl ještě zákaz průjedu, tak by to bylo naprosto dokonalé!

....

Houby v Chuchelském háji 2014

25. srpna 2014 v 22:58 | Jak v našem milovaném lese to letos probíhalo? |  Houby
Chuchelský háj hub ráj....

Letos jsem se do našeho milovaného hájku nedostal. Prý byla doba, kdy tam houby rostly jako zběsilé. Víte někdo o tom něco povíceero?

Plodnici na fotografii jsem malilinko zašifroval. Pozná někdo z vás o kterou houbu se jedná? Odpověď rovněž do komentářů zašifrujte ať dáte šanci i ostatním. V pátek odjíží na houby několik houbařů. Návrat v neděli. Ještě několik míst volných.

Centrum Velké Chuchle v mapě

19. srpna 2014 v 23:17 - - mapy
Máte velevážené sousedky, sousedé, ve svých krabicích také něco zajímavého? Posílejte, prosím...


Ahoj Václave, marně očekávám tu tebou zmíněnou mapu z dob Marie Terezie. Pořídil jsem ti tedy z webu alespoň snímek uspořádání centra Chuchle z doby o téměř sto let po začátku jejího panování.

Číslem 1 je na mapce označena usedlost prvního chuchelského starosty z let 1850 - 1860 pana Ouřady. Hned vedle vidíš Klánuv statek a Zvonečkovnu označenou číslem 8. Devítkou je označen statek pana Příhody východněji statek sedláka Lišky. Mezi těmito dvěma statky vidíme stavení s číslem 10, dnes rodinný domek označený číslem popisným 21, tam někde bývala kovárna.

Statek označený číslem 2 známe jako Čejkův a naproti v místě dnešního pomníku je pod čísly 5 a 6 tehdejší obecní pastouška později koncem onoho 19 stolení přestavěna na obecní úřad. Dále je v "Kresovně" dobře vidět ta podlouhlá stavba o které jsme diskutovali pod jiným článkem na tomto webu. Za potokem je dobře znatelná usedlost p. Wildmana dnes označena č. p. 8 nejnověji zvaná K8.
-jk-