Únor 2014

Pojďme místo hospody Na poště udělat kulturní dům

27. února 2014 v 22:48 | Obec přišla o dva fantastické sály a již je potřebná náhrada |  Aktuality
REFERENDUM - v komentářích je k tomuto tématu ANKETA!!!

Jsem přesvědčen, že v naší obci se další hospoda, restaurace, nemůže uživit. Přinese to pouze další problémy mezi úřadem a provozovatelem. Podle včerejšího zpravodajství televize v letošním roce skončí v republice více než 1000 pohostinských zařízení. Lid do hospod nechodí a chodit nebude. Nejsou penízky. Rovněž klesá prodej točeného piva na úkor láhvového. Ale proč to píši.

Nebylo by lepší Na poště, tedy v chuchelském kulturním domě, místo hospody mít konečně kulturní zařízení? Místnost na pořádání výstav, různých akcí atd. Dokonce by terasa mohla sloužit jako vyhlídka na naší krásnou a roztomilou vesničku.

Neznamenalo by to, že by tam nemohlo být malé příležitostné občerstvení, kavárnička a to zejména pro maminky s děckama. Součástí by mohla být i herna pro maličké. Ženský by pokecaly, vzájemně si pomohly a ještě by pro nás ostatní třeba i něco napekly.

Místnost by sloužila i jako výstavní síň. Začal bych výstavou vynikajícího fotografa pana Jana Rysa, pak pokračovat s dílem MUDr. Ivana Albrechta, Davidem Vokurkou, výstavou fotografií chuchelských žáků, tak jak to dělají na škole v Radotíně, uměl bych si i představit pana Šacha, Váňu, návrh tunelu pod železniční tratí atd. Při dobré propagaci by byla návštěvnost občanů i z přilehlých vesnic. Stejně jako my chodíme do kaple v Holyni, do Radotína, Slivence.

Mohli by se zde scházet i rybáři, fotbalisti, sokol, baráčníci, zahrádkáři, politické strany, zájmová sdružení atd. atd. Zkrátka vytvořit tam zázemí jaké dnes mají i v té nejzapadlejší vísce v České republice. Václav Burle

(Výstavu velkoformátových fotografií chuchelských hub můžete od března vidět v knihkupectví Akademie věd České republiky. Srdečně jste zváni.)

Na co čekáme?

27. února 2014 v 18:29 | Kolik si myslíte, že bylo v poslední době v naší vísce vysázeno stromů? |  Stromy NEKÁCÍME!!!
...je to žalostně malé číslo! Proč tomu tak je?

Tenhle choroš rostl na lípě před chuchelským nádražím. A nebyl jediný. Vždy ho někdo zlikvidoval, ale on se nedal a v několika plodnicích se vždy objevil znova. Je známo, že houby chorošovité zlikvidují každý strom. Někdy to trvá dlouho, jindy to zase jde poměrně rychle. To byl také důvod proč lípě padla hlavní větev a následně musela být poražena.

Proč ale místo ní tam již není vysazen její potomek? Na co se čeká?

CAUSA černá skládka u Vltavy aneb budeme někdy znát pravdu?

26. února 2014 v 15:53 | Podle posledních faktů pan Melichar strašně mlží. Otázkou je proč zastupitel pan Fresl nebojuje. Kde je zádrhel?
V každém případě opět Kocourkov... Více ZDE !!!

Problém současného vedení místního úřadu je v tom, že zásadně se svým občanem, sousedem a sousedkou, nekomunikuje. Občan je nedemokraticky postaven na vedlejší kolej. Internetové stránky ani facebook úmyslně nefungují, aby občan nevěděl co se v Chuchlích děje. K tomu se ještě přidal zákaz, rozhodli o tom všichni zastupitelé jednotně, nevydávat chuchelský zpravodaj. Až sem to současné vedení, zastupitelstvo, dopracovalo. O nás bez nás. Vám to sousedé a sousedky opravdu nevadí? Nebo čekáte že rozhodnete při volbách? To už může být ale pozdě!

(Vladimír Kozák) - Na základě písemné žádosti zastupitele pana Stanislava Fresla měl být na Zasedání ZMČ č.10/2013 dne 16.12.2013 projednán bod, cituji: "Černá nepovolená skládka odpadu stavební sutě na pozemku č. parcely 923/61,Její likvidace, uvedení do původního stavu a vyřešení finančních nákladů s tím spojených". Tento bod o své újmě do programu zasedání upravil starosta Melichar do, cituji: "bod 5. - Skládka odpadu stavební sutě !"

Zasedání ZMČ č.10/2013 se protahovalo na neskutečných 5ti vyhlášených zasedáních až do 27.1.2014! Starosta Melichar využil nepřítomnosti zastupitele Fresla na jednom z nich a v tu chvíli celý bod stáhl z projednávání (možnost mu dává Jednací řád z důvodu nepřítomnosti předkladatele).

Bohužel ho již však "opomněl" zařadit na další zasedání ZMČ č.1/2014 dne 24.2.2014!

Ale co se nestalo - když na protest proti odejmutí slova starostou Melichrem občanovi Kozákovi na tomto zasedání, odešli spontálně z jednání někteří zastupitelé a všichni ještě přítomní občané, zůstalo přítomno v celém sále autodílny Fematu pouhých 8 zastupitelů, z toho 7 jeho "pseudokoaličních". Chyběl i zastupitel pan Fresl. Zřejmě proto vystoupil starosta Melichar bez jakéhokoli předchozího doplnění programu s problémem "skládka". Najednou nevadila nepřítomnost předkladatele, zastupitele Fresla! Prohlásil něco v tom smyslu, že se vlastně o nic nejedná, že je vše v pořádku. Doufal, že toto jeho vyjádření vezme zastupitelstvo na "vědomí" a on celý problém "spláchne". Leč to bylo moc již i na zastupitele pana Vokurku a tak prý došlo k ostřejší výměně názorů bez jakéhokoli závěru. Je pozoruhodné, že se měl starosty Melichara zastávat pouze jeho zástupce, zastupitel Kozický (ČSSD).

Předpokládám, že zastupitel pan Fresl si takové jednání nenechá líbit a bude trvat i nadále na řádném projednání černé skládky s rukopisem Melichara.

Takže Davide, nemusel jsi být tak skromný a svoji účast v popsaném sám podrobněji sdělit. I tak ti děkuji, že jsi našel odvahu se postavit zvůli starosty Melichara. Snad ti to zůstane -moc ti to přeji.

Legenda dostihového sportu - Josef ŠACH

25. února 2014 v 22:41 | Nezapomínejme na občany, kteří by za Chuchli položili i život |  - - Josef Šach
Josef Šach, dostihový jezdec nad kterého nebylo...
ANKETA

ŽOKEJEM 20. STOLETÍ SE STAL JOSEF ŠACH


Žokejem dvacátého století se stal Josef Šach, pětinásobný vítěz Československého derby. Šampión šampiónů, jak se mu přezdívalo v dostihovém světě, vyhrál prestižní dostih naposledy v roce 1975, tehdy mu už bylo 56 let.

Za Šachem se v anketě, o jejímž pořadí rozhodovalal odborná porota složená z terenérů a dalších osobností světa turfu, umístili šestinásobný výtěz derby Vlastimil Smolík a v současnosti 84letý Karel Havelka.

Šach zasvětil dostihovému světu a koním celý život. Poprvé se z vavřínového věnce, udělovaného tradičně vítězi prestižní zkoušky tříletých koní, radoval jako třicetiletý už v roce 1949. Za svého života překonal veškeré rekordy, které mohl. Během více než čtyřicetileté aktivní kariéry vyhrál 592 dostihů. (čtk)

.......
...


Neměli bychom na významné osoby naší obce zapomínat. Zase jich tak moc za ta staletí nemáme. Nemáte někdo z vás na pan Josefa Šacha nějakou zajímavou vzpomínku, fotografii?

Barrandovské terasy ve třicátých letech minulého století

24. února 2014 v 22:33 | Přivítáme na tento blog jakékoliv fotografie týkající se obce i jejího dalekého okolí... |  fotografie
Barrandovské terasy, místo nejen pro horních deset tisíc


.....

I. veřejné zastupitelstvo - 24 . února 2014

24. února 2014 v 21:51 | Zajímejte se drahé sousedky a drazí sousedé o věci obecní. Nenechávejte to jen na několika hrdinech. Jedná se o vás! Příště již může být pozdě! |  Aktuality
Dnes se konalo veřejné zastupitelstvo. Bylo tam něco zajímavého? Já jsem na něj úplně, ale úplně zapomenul... Václav
Součástí tohoto textu je ANKETA!!!

VÚ 24 96 / 303 Chuchelští chlapci jdou do války. Říkalo se jí studená

22. února 2014 v 20:15 | Zanedlouho si budeme připomínat sté výročí od vypuknutí I. světové války. Nemáte doma fotografie svých předků, vojáků, dokumenty, vzpomínky? Pošlete nebo přineste. Oskenujeme, vrátíme a zde na blogu otiskneme. Nezapomínejme na své dědy, předky.... |  * vojna
V Chuchlích byl pionýr, svazácká organizace, která patřila minimálně v rámci Prahy mezi nejlepší, nejagilnější, Svazarm, Svaz žen, který stále existuje atd. Pojďme si o té nedávné minulosti vyprávět...


ODVOD - pamatujete si jak každý rok byla kolem něho velká sláva. Kluci odcházeli na vojnu. Muzika hrála, tancovalo se a pivo i něco tvrdšího teklo proudem. S dechovkou se chodilo i do Radotína, na Zbraslav. Mnohdy se jezdilo i na povozech. Kde ty loňské sněhy jsou. Víte o té době něco povícero? Napište, pošlete fotografie...

Pokusíme se ty kluky rozklíčovat? - Sedící řada zleva: .............. Stojící řada zleva:

Vojska nezapomínala ani na slovo Boží...

Ať nás bijou, ať nás mlátí, jen když se nám vojna krátí...

Táto, mámo, co to mají kolem těch krků. To je metr. A proč mají ten divný metr na krku? No to proto aby co nejdříve přišli domu!

Obojživelníci ve Velké a Malé Chuchli

22. února 2014 v 12:33 | Pojďme je zadokumentovat. Víte kde se vyskytují a v jakých počtech? |  - - žába
Více se dočtete ZDE !!!

Uběhl rok, kdy jsme Vás poprve požádali o podávání informací o výskytu obojživelníků v naší oblasti. Bohužel jsme zpětně obdrželi jen několik málo údajů. Přivítáme i fakta o jejich výskytu v minulých a předávných časech. Posílejte i fotografie, články, básničky, malůvky. Ukažte, že máte chuchelskou přírodu rádi....

...tak toto opravdu žába aní mlok, čolek, není. Když nedávno chytali jelena ve smíchovské Waltrovce, tak proč by nemohl být i v Chuchelském háji, že?! A světe div se, on tam je!Tam - Tam

22. února 2014 v 12:15 | občasník občanského sdružení "Zdravá Chuchle"... |  Aktuality
Při hledání podkladů, pro napsání článku o jedné z českých orchidejí pro časopis Vesmír, jsem narazil na první číslo občasníku Tam - Tam. Zajímavé počteníčko. Autorům nabízím možnost sem na blog jednotlivá čísla vložit. Tak důležité a zajímavé informace by neměly zapadnout na smetišti dějin.


V prvním čísle Tam - Tam je například i zajímavý článek o Hvězdárně. I po letech, nevíme kdy první číslo vyšlo, podnětné počteníčko. Kolik těchto občasníků vyšlo? A co způsobilo jeho konec?

Přichází jaro a my opět vyrážíme do přírody...

20. února 2014 v 17:42 | ...nechcete se přidat? |  Aktuality
Do přírody s vandrovníky, tak to tedy nemá chybu...

Zájezd do Alp je bohužel již obsazen, ale i u nás je kam se jet podívat. Začínáme výletem mašinkou nad pražským údolím, Následovat budou houby - ohnivec rakouský, hlíva ústřičná, penízovka sametonohá, ucho jidášovo.

Brzy to již budou první fototoulky na kytičky. Věnovat se jim budeme po celý rok zejména v Chuchelském háji. Vyrazíme ale i do světa. Šumava, Český kras, Beskydy a ani tam nezapomenem na houby.

A co si vyfotografovat jelena, daňka, vydru, kormorána, volavku, rysa, medvěda, tetřeva hlušce atd. atd. Nedej se, přidej se...

Včera jsme rysa ani medvěda nepotkali, ale na jeleny jsme byli hodně úspěšní. Dokonce jsme potkali i koně. Protože každý chuchelák je na ně kos, tak určitě pozná, který to jsou. Pište zašifrovaně do komentářů ať dáte šanci i ostatním.

...a jen tak pro radost tady máte jednoho z vyfotografovaných jelenů.

Zajímáte se o přírodu? Tak si v chuchelské knihovně půjčte některou z knih našeho souseda Jana Ryse. Jeho knihy jsou naprosto úžasné. Jan Rys je svým dílem, postojem k životu, dalším Foglarem! K lásce k přírodě přivedl na desetitisíce mladých lidí...