Listopad 2013

LIBEŘ - bývával to tady ráj na zemi. Proč taková katastrofa?

24. listopadu 2013 v 22:26 | Tady v zeleni jsme hráli své dětské hry. Záleželo na tom, jaký zrovna film dávali v chuchelském kině. Jednou to bylo o válce, pak o husitech, pohádkách. Měli jsme překrásné dětství... Proč jsme to tady nechali tak zdevastovat? A co bude dál? |  - - Libeř
Libeř - něco divného se tady děje...

Opět se ukázalo, jak nám v obci chybí informace. Není již čas dát chuchelský zpravodaj do latě?

Na posledním zasedání zastupitelstva se z ničeho nic začala probírat otázka zahrádek nad Libří. Pravdou je, že pozemek tam nemá ani jeden chuchelský občan. Vše je náplava. Z ničeho nic se ukázalo, že někdo neznámý, tajemný, má o zahrádkářský pozemek velký zájem. Nevíte někdo o tom něco více?

* * * * * *

Na posledním veřejném zasedání se stalo něco divného. Moc tomu ale nerozumím. Zahrádkáři o své lány, které roky obhospodařovali, přišli! O pozemek má velký zájem člověk, který hned vedle má dům za tím vysokým betonovým plotem, kde jedna kamera vedle druhé. Asi se bojí chuchelských občanů, aby ho nenavštívili, nebo dokonce k němu nezašli na štědrovečerní večeři...

Na zastupitelstvo přišla taková skupinka mladých lidí, kteří obci, v zastoupení toho neznámého, nabídli opravdu veliké peníze, když ten dotyčný si v bývalé zahrádkařské kolonii bude moci vybudovat park, který bude sloužit všem obyvatelům naší obce. To by nemuselo být nic proti ničemu, kdyby z toho všeho netrčela sláma z bot. Dnes pronájem, zítra koupě pozemku... Ale můžeme se mýlit. Třeba to ten dotyčný myslí opravdu dobře, ve prospěch chuchelských občanů.

Problém nastal, když jeden ze zastupitelů se zeptal, kdo ten dotyčný je. Mladík, který ho zastupoval prohlásil, že to je TAJNÉ, že o tom skupinka nesmí mluvit. A bylo vymalováno. To opravdu nežijeme v demokratickém státě? Proč pořád musí být nějaké tajemnosti. Jednou elektromobil a teď i zahrádky.

Ono je to ale složitější o to, že v těchto místech vede biokoridor. Podle mého názoru sem žádný umělý park nepatří. Ponechme tento prostor přírodě. Nezasahujme vraťme ho zvěři, motýlům, broukům, obojživelkům, ptactvu nebeskému atd. Nebo máte, vážení občané Velké Chuchle, Hvězdárny, jiný názor?

(...pokračování brzy.)

FAKTA: I/ odedávna byla Libeř bažantnicí. Ptactva tady bývávalo přehodně o čemž následně svědčily výřady před restaurací pana Holečka. Podobně to bylo i v lese Amerika, kde rovněž bažantnice. Ptáci tady všude přirozeně migrovaly. Kolik asi bažantů je tady dnes? Proč vždycky člověk musí všechno zničit!

II/ proto, na základě všech hledisek kolem přírody, bylo již dávno rozhodnuto, aby tady vznikl biokoridor. Tak se také stalo. Proto toto území již není pod vládou Velké Chuchle, ale nadřazených orgánů - magistrát, stát!

III/ bylo by nezodpovědné na biokoridoru něco měnit. Vždyť všichni chceme mít obec zelenou, zasazenou do přírody. Nebo snad ne? Vraťme toto území Matičce přírodě. Nedopusťme tady nějaké stavby, nebo dokonce autostrády.

VZPOMÍNKA I: Bylo to někdy na začátku padesátých let minulého století. To to ale letí... Pod Klánovic statkem u potoka stával rok co rok obrovský stoh slámy. Ráno jsme tam přišli, prohlédli známá místa, na která zanášely slepice. Vajíčka jsme ještě syrová posnídali a ta která zbyla jsme dali stranou. Matinky z nás potom měly velkou radost.

V celém stohu jsme měli prohrabané chodby. Schovávačky, celé místnosti. Tady se hrálo na schovku a pravděpodobně starší mládež se tady učila prvním láskám. To by jste se divili kdo sem všechno chodil. Teprve po letech jsem si uvědomil, jak to bylo nebezpečné. Stačilo aby se chodba zavalila a my jsme mohli nastoupit cestu na nebesa...

Hráli jsme i na babu. Vyběhnout na vrchol, sklouznout se dolu a rychle se někam ukrýt. Vypadá to možná jako hry malých děcek. Ale věřte, že to byl úžasný sportovní výkon. Tenkrát by jste - na rozdíl ode dneška - mezi námi nenašli ani jednoho obézního pacholka. Ale i děvčata s náma řádila. A nebylo jich zrovna málo. Měli jsme přenádherné dětství. Nejvíc času jsme ale trávili u Vltavy. To by bylo ale na jiné předlouhé vyprávění. Ale asi to již tady na blogu někde je.

VZPOMÍNKA II: V tom čase jsem hodně kamarádil s Ivanem Š. On byl s Klánovic rodem spřízněn. Když paní Klánová byla mimo statek, tak jsme vytáhli z chlívku statného vepře a jezdili na něm jako na koni. To rodeo bylo úžasné, nemělo chybu. Každou chvíli jsme leželi na zemí v hnoji a chytnou ho bylo opravdu, ale opravdu nemožné. Prasati se to vůbec nelíbilo a také na váze nepřibývalo. Jednou jsme to ale popletli. Panímáma byla doma a pak nastal velký frmol. S bičem nás honila po dvoře a to víte, že nějakou tu hodně bolestivou ránu jsme dostali.

Vzpomínáte si na ten úžasný francouzský film Knoflíková válka? Tu slovní hříčku určitě znát budete: "kdybych to býval věděl, tak bych sem nechodil." Tak takové bylo naše úžasné dětství.

Na lyže. Do Chuchle se vrací pohyb

21. listopadu 2013 v 18:34 | Neseďme doma za pecí a pojďme si zasportovat
Na kůň! Do sedel!

Doba se neustále mění a ty změny postupují tak nějak moc rychle.
Dříve se v naší milované vísce volávalo Na kůň, do sedel!
A dnes? Do bot a na lyže! A to je pro naše děcka, senióry, ale i podnikání, moc dobře.
Nebo snad ne?

Je rozhodnuto. I letos bude, již potřetí, v areálu dostihového závodiště otevřen pro školy, instituce, veřejnost skipark. Jenom si přejme, aby byl dostatek sněhu a přijatelné teploty. Pro lyžování jsou nejlepší ty nízké, ale pro topení nás všech spíše ty vysoké. Ty nízké nám opět vytahají z peněženek nemálo peněz. Ještě štěstí, že počasí neumíme ovlivnit. Jinak by v obci mohla vypuknout i vzpoura. První ročník se právě pro vysoké teploty moc nepovedl, ten druhý dopadl částečně stejně, ale pak po delší dobu byly na závodišti pro lyžování naprosto vynikající podmínky.

Trať bude cca jeden kilometr dlouhá a nebude vadit dostihovému sportu, tréninkům koní. Spoléhá se na technický sníh, který ale potřebuje teploty od - 3 stupňů níže. A to může být - při současném oteplování - problém. Ona Praha vůbec produkuje neustále vysoké teploty.

Dopolední hodiny budou patřit zejména školám a letos poprve se bude organizátor věnovat více i seniorům.

Radostná zpráva je, že vstup do celého lyžařského areálu bude zdarma. Vybavení, zejména lyže a boty si bude moci každý vypůjčit.

Poznámka: Nemáte někdo fotografie k tomuto článků z minulých let?

POZOR

17. listopadu 2013 v 22:57
Zítra, v pondělí 18. listopadu, se koná veřejné zasedání místního úřadu.

Mohu uzavřít sázku, že z občanů tam příjde jen několik jedinců, z nichž mnozí ještě před koncem odejdou. Určitě bych vyhrál.

Máte někdo na zastupitele, pana starostu, dotaz? Tak pište zde do komentářů a já za vás ty vaše přípomínky přednesu a zde na blogu pak obratem si přečtete odpověď našich volených zástupců.

(Bylo by vhodné, slušné, aby jste se ptali pod skutečným jménem a příjmením. Není to však v žádném případě nutné. Hlavně prosím slušně, srozumitelně a k věci. Já chápu, také se často bojím veřejně bojovat za své názory, že i vy máte oprávněné obavy se představit. Opakuji ještě jednou - nemusíte!)

Václav Burle


Nebojte se ozvat! Vezměte si příklad od tohoto chuchelského pacholka z chuchelského zookoutku. Nedávné řval na celé lesy až i v obci ho bylo slyšet...

VII /

16. listopadu 2013 v 22:40 - - MUDr. Ivan Albrecht, CSc.
......

......

Chuchelští houbaři si dělají zásoby na vánoce

16. listopadu 2013 v 21:24 | Ve hvozdu to bylo úžasné. Zítra vyrážíme nanovo |  Houby
Hlíva ústřičná byla všude kolem nás


Jenom tyto dva padlé kmeny, hlívovníci, dokázaly naplnit torny všem zúčastněným. Bude se sušit, drtit, ale i vařit - dršťková z ústřičné je chutná. Někdo doknce tvrdí - delikates.

Zítra si to pro velký úspěch zopakujeme. Vyrazíme na stročky trubkovité. Již teď víme, že s velkou pravděpodobností žádné nenajdeme. Už je na ně pozdě. Ale nikdy neříkej nikdy. Ještě v minulém týdnu se jejich plodnice daly ve velkém množství najít. Jde o houbu, které já říkám křesťanská. Nikdy nesměla chybět na štědrovečerním stole. Soutěžní otázka - do kterého pokrmu se dávala?


I tlupa vysoké nám přeběhla přes cestu. Byl to fofr. Několik jelenů mělo na hlavě převeliké a přenádherné ozdoby. Tato laň nám ale udělala velkou radost. Počkala až si vyndáme aparáty a několikrát zmačkneme spoušť. Byla zvědavá? Nebo nás přišla pozdravit...

....

Pozdrav pro vás od chuchelského mykologického spolku II

15. listopadu 2013 v 22:30 | Pojď s námi na houby a zazpívej si sprostonárodní a jiné písně |  Houby
Lysohlávka, jedna divná česká mrška


Kopinatá, česká a tajemná lysohlávka,
dohromady čítá asi dvacet druhů.
Vede k ní příliš vratká lávka
do světa iluzí a do světa bludů.

Lysohlavá houbička
hodí se pro lékařské bádání.
Pozor, ať tě nezavede bludička
do celoživotního tápání. - rp -

HOUBY slovem i obrazem

15. listopadu 2013 v 14:30 | Stanice přírodovědců, Praha 5, Drtinova ul. |  Aktuality
Fotografie hub našich lesů si můžete prohlédnout ve velkém sále Stanice přírodovědců
2. - 13. 12. 2013 (otevření výstavy je třeba domluvit předem, doktorova@ddmpraha.cz).

V pondělí 2. 12. uspořádá autor fotografií, pan Václav Burle, dvě besedy od 15.00 a 16.30. Vstupné na besedu je 20 Kč.


Snímek, který v mnoha galeriích, výstavních síních, na zámcích a hradech, způsobil přemnoho potíží. Naprosto všichni jako hlavní motiv - nesprávně, nebo snad správně - viděli zadní část lidského těla. Ve většině případů fotografii kustodi odmítli vystavit. Prý je hodně vulgární. Spor rozhodla návštěvnice v Botanické zahradě v Praze Troji, když při instalaci prohlásila a do návštěvní knihy napsala: " ...ale to není prdelka. To je srdéčko a dokonce vypadá jako to od pana prezidenta Václava Havla." A bylo dokonáno. Od té doby není se snímkem při přípravě výstav žádný problém. (V současné době lze snímek vidět v galerii Branka na břehu Otavy královského města Sušice.)

Fotografická výstava seznámí návštěvníky s krásou hub našich lesů. Ukáže roztodivné tvary a barvy hub, které při procházce lesem přehlédneme. Mnoho z nich je chráněno a vyskytuje se jen v ojedinělých lokalitách a v malém množství.

Výstava putuje již po tři roky po celé republice. S fotografiemi se mohli návštěvníci seznámit již v Prachaticích, Kašperských horách, Protivíně, v Galerii Nové Butovice, ve Všeradicích, v centru Mariánských Lázní, ale i ve Vimperku, na Karlštejně i jinde. Cílem autora je nejen fotografovat krásu našich lesů, ale i chránit přírodu, učit nás ji znát, milovat ji a neničit. Autorovy články o houbách si můžeme přečíst i v časopise Vesmír.

V pondělí 2. 12. od 15.00 a 16.30 bude autor výstavy Václav Burle ve výstavním sále ochotně diskutovat a odpovídat na dotazy návštěvníků.

Na přání otevřeme výstavu také větším skupinám, školním exkurzím apod., výstavu je možné kombinovat s dalšími našimi programy.Tady se vždy zastavíme, uděláme oheň, něco uvaříme, opečeme, pokouřime, popijeme, pokecáme a spokojeně jdeme do vesnice do hospůdky české malované. Kytary zadrnkaj, harmonika líbezně zanotuje ty naše sprostonárodní, trempské, vodácké. Táboráku plápolej, táboráku zpívej...Vlajka na stožár letí, pro radost našich dětí...

A pak z toho všeho nám ujíždí jeden vlak za druhým. Ten poslední na Prahu si nikdy ale ujet nenecháváme... Přidej se, Nedej se!

A jak tak kráčíme na ten vlak, nebo z hvozdu, tak zpíváme jednu za druhou. Rádi notujeme i ty sokolské. Znáte tuhle od pana Kmocha?

Spějme dál, statně dál,
za sokolským praporem!
Dokud boj neustal,
v poutech úpí rodná zem.
Dokud bouř kolem zní
každý na svém místě buď!
A kdo se odrodí
čepel vem tu zrádnou hruď!

Nemyslíte si také, že ta slova se hodí i do dnešních bouřlivých chuchelských časů? Neodrazujte se ale bojujte za lepší a krásnější naše dvě milované vísky. -vb-

VI /

14. listopadu 2013 v 23:38 - - MUDr. Ivan Albrecht, CSc.
.....

.....

Zpravodaj číslo 08. To vám zastupitelé takový hnus opravdu nevadí?

14. listopadu 2013 v 16:03 Zpravodaj
Zpravodaj, který patří mezi ty nejhorší aneb není již čas vytvořit Chuchelský samizdat?! Nemáte někdo možnost ho tisknout na jednoduchém záchodovém papíru? Zpravodaj nefunguje, obecní rozhlas mlčí a teprve nyní se chuchelský lid dozvídá jak dopadly volby. Není to trochu pozdě? Proč výsledky nebyly vyvěšeny na vývěskách?

* * * ten jazyk český. Jak vysokoškolsky vzdělaný člověk může jej neustále prznit * * * Martin Roman finančně přispěl na novou hřbitovní nástěnku * * * víte, že šéfredaktor z vás dělá tupce * * * jsou jerlíny začátkem předvolebního boje * * * významný světový spisovatel a fotograf jako kdyby neexistoval * * * prý jsou odstraněny všechny povodńové škody * * * už se nekupuje už se jenom půjčuje * * * začíná předvolební boj * * * klavírista zdarma, starosta a zastupitelé za peníze * * * důchodci se maj a co děcka * * * opravdu jste přesvědčeni, že úspěch na mistrovství světa patří na poslední stranu? * * *

Strana první

"Opět je tu listopad, období odklízení spadaného listí a očekávání zimy. Plán zimní údržby byl schválen starostou a projednán na ZMČ. (Nevíte někdo co je to to ZMČ?) tím je možno konstatovat, že MČ je na zimu připravena." Mgr. Martin Melichar

Je to stále podle stejného hloupého a neprofesionálního scénáře. Dlouhé něco od pana starosty. Není to ani úvodník, ani článek, je to taková divná úřednická mluva. Když se pozorně začtete, tak se i velice dobře pobavíte. Pan Martin Roman bude mít velkou radost až se dozví, že chuchelským občanům koupil na hřbitov novou nástěnku. Škoda, že pan Mgr. Martin Melichar nenapsal na kolik ho přišla. Jakou taková nástěnka má asi hodnotu?

Nejhorší - až urážející - je příspěvek pana šéfredaktora vpravo dole. Na straně jedné si myslí že nepoznáme, že v Chuchlích vyhlásil, s velkým předstihem, předvolební boj. Proč by jinak na titulní stranu, která má být ozdobou zpravodaje, vkládal vzpomínku na pokácené jerlíny. Na pana exstarostu. A na straně druhé z chuchelských občanů dělá naprosté tupce. Bere je jako nesvéprávné a hloupé. Jinak by nemohl k obrázkům napsat - obrázek nahoře, obrázek dole. Navíc je takový nekňuba, že neumí napsat ani to slůvko obrázek. Pomohl si obr. Míní tím snad skrytě nějakého obra na místním úřadu? Dej si občane ruku na srdce. Opravdu by jsi bez toho textu nepoznal, který snímek je u nebe a který v pekle?

Korunu všemu dala fotografie márnice. Opravdu se hodí na titulní stranu? V hospodě jsme se dozvěděli, že to byl od nejmenovaného pána z redakční rady chytrý tah, skrytá myšlenka. Na první straně jí bezesporu hodně chucheláku pochopí. Prý tím chce jmenovaného na první straně do ní poslat. Kdo ví co je na tom pravdy. Holt pro dobrotu na žebrotu. Dal jsi malé odměny, tak půjdeš na hřbitov... Naprosto šílená je věta na fotografii a navíc velký písmem: "Nové jsou také dveře."

Pan starosta Melichar, ve své ouřednické řeči, dále sděluje, že povodńové škody byly zdárně odstraněny. Asi se ještě nebyl podívat na chuchelské fotbalové hřiště a neprošel se kolem Vltavy. Všude je tam stále převeliký bordel!!!


...a takto podle pana starosty Melichara je vše po povodni uklizeno. Na březích Vltavy to vypadá podobně.

A máme tady další aféru a tou je busta paní Masarykové. Více ZDE! Všimněte si, že v ouřednické řeči pana starosty se již nehovoří o koupi, ale jen o zapůjčení. A jak k té změně došlo? Je to naprosto jednoduché. Tajná jednání se občanům Chuchlí vůbec nelíbí. Ukazuje se, že pan starosta zvorá vše na co sáhne. I my paní sochařce Růžičkové za její dílo děkujeme, ale takto se to dělat opavdu, ale opravdu nedá. Občan má být s předstihem seznámen, busta mu ukázána a také pouze on má rozhodnout. Proč její fotografie není v tomto zpravodaji? Je to snad kvůli tomu knírku?

A máme tady několik slov o dětském hřišti. Pan starosta dokonce zdůrazňuje, že otevření se zúčastnila i paní ředitelka. Kdo jiný by se asi měl zúčastnit? Paní Jančíková, vědí vůbec vaši žáci, že v naší obci máme významného světového spisovatele a fotografa. Kolik knih od něj máte ve školní knihovně. V obecní stále není ani jediná. Je to jako s tím J. Fučíkem v Radotíně. O jeho pomníku tam také žáci a studentí nemají žádné povědomí.

U vítání občánků tomu pan Martin dal zase korunu. Je opravdu nutné vědět, a dokonce na titulní straně, že pan Kotek doprovodil obřad - všimněte si toho slůvka obřad - hrou na elektrické piáno a to zdarma. Dokonce mu za ochotu děkuje. Pan Kotek zdarma a pan starosta společně se zastupiteli jedině za prachy, že?!

A máme zde pozvání na prosincové setkání důchodců. Bude večeře, tanec, zpěv, plácání se po ramenou. Proč ne. Dobrý nápad. Ale je pravda, že dotace na senióry v naší obci přesahuje 200 000 korun? A kolik se třeba dává na fotbal dětí a mládeže. Hovoří se o 5000,-. Kolik dostává místní rybářská organizace, zahrádkáři a další? Víte? Tak pište zde do komentářů.

Závěrečné věty pana starosty jsou výsměchem do tváří všech chuchelský občanů. Dovolte citovat: "Připomínám, že pokud by chtěl kdokoliv z ostatních zastupitelů sdělit občanům prostřednictvím chuchelského zprvodaje své názory nebo připomínky, budou jenom vítány."

Tady, podle slov Mgr. Martina Melichara, srozumitelně čtete, že s vámi, občany Chuchlí, se nepočítá!!!

To je také důvodem, proč před volbami budeme připravovat Chuchelský samizdat. Není možné, aby občanu byl odepřen přístup na zpravodaj. Je to další nedemokratické jednání chuchelského místního úřadu. Nejdříve zlikvidoval internetovou diskusi, znemožnil vstup na chuchelský facebook atd. Proto vznikl, musel vzniknout, časopis Chucheláci trochu jinak a i tento blog - chuchle.blog.cz. Demokracie v Malé a Velké dostává pořádně na frak. Změníme to?!

Strana druhá

Tak na tento okamžik jsem dychtivě čekal od voleb. Uběhlo přemnoho času a vody ve Vltavě. Konečně byli občané Chuchlí seznámeni s výsledky voleb. Proč tak pozdě? Jaký byl důvod že nebyly vyvěšené na obecních vývěskách? Není to dokonce protizákonné neseznámit voliče s výsledky? Pane starosto Melichare, můžete nám to konečně osvětlit? Každý přece nemá přístup na internet.

Když ještě starostoval pan Stanislav Fresl, tak s paní tajemnkcí dodržovali do posledního písmena to, čemu se říká štábní kultura. Volby ještě neskončily a už vše viselo na nástěnkách. Proč to dnes nefunguje. U koho je chyba. Vývěsní skříně jsou neustále plné inzerátů, starých záležitostí. Prokazatelně se o ně nikdo nestará. Podobně je to i s obecním rozhlasem. Když jsme včera kráčeli kolem řeky do Radotína, tak tamní rozhlas podával veškeré informace. Vysílá pravidelně a světe div se hlasatelce je srozumitelně rozumět. Proč my máme rozhlas, který nefunguje. proč máme vývěsní skříňky, ve kterých nejsou žádné informace. Je to Kocourkov....

JE TŘEBA SI UVĚDOMIT, ŽE V OBCI TO NENÍ, NESMÍ BÝT O STRANÁCH
ALE POUZE O KVALITNÍCH LIDECH
PŘEMÝŠLEJME KOHO SI PŘÍŠTĚ NA RADNICI VYBEREME
A MĚLI BY TO BÝT OBČANÉ NAŠICH VESNIČEK

Strana třetí

Škola oslavila 80. výročí - a ihned v začátku oslavy nevyšly. Přečtěte si pojednání o devadesátiletém hostu, kterému při besedě ani nenabídli židli. Stál, klinkal se ze strany na stranu a všichni očekávali kdy se sesune k zemi. Nevěříte? Tak se podívejte na televizní záznam. Je to ve škole normální? O čem to asi svědčí. Káže se tam voda a pije víno?

Ale dost pesimismu. Chuchelská škola vždy byla úžasná a tak je tomu do dnešních časů. Udělalo se tady přemnoho vynikající práce. Všem pedagogům patří naše poděkování. Ale proč v knihovně chybí knihy pana Jana Rysa. Tak to pochopit nemohu. Třeba nám to paní ředitelka vysvětlí. Vědí vůbec žáci kdo pan Rys je?

Na článek pana Mgr. Tomáše Hromádky se dá napsat jediné - kdo umí ten umí. Bohužel chybička se vloudila. Chybí tady to nejdůležitější, fotografie vyznamenaných pedagogů.

Strana čtvrtá

Přehled usnesení je hlavně hodně starý. A jak píši vždy, k jednotlivým bodům chybí komentáře. Tady se občan absolutně nemůže zorientovat. Je nutné si uvědomit, že málokdo chodí na veřejná zasedání a to je také důvodem proč sousedy a sousedky více informovat.

Strana pátá

Nápad dobrý, ale realizace nešťastná. Opět je na zpravodaji vidět, že mu chybí dostatek příspěvků. Všimněte si, že kromě pana Melichara a Hromádky tady nikdo ze zastupitelů ani z úředníků nic nenapsal. Zejména chybí informace z práce jednotlivých výborů. Nebo snad nepracují? Vše je to divné a nesprávné. O něčem to ale svědčí....

U fotografií chybí popisky. Jména a přijmení těch občánků. Takto je to tak nějako velako zmatené. A jsou tam opravdu fotografie všech?

Strana šestá a sedmá
(úvodní rozvaha je tak zmatená, že já jí vůbec nerozumím. Dovolím se tvrdit, že nejsem určitě sám. Zítra prostuduji a vyjádřím se. Přidat se v komentářích můžete i vy!)

Strana osmá až jedenáctá

Zpravodaj stojí přemnoho peněz a jeho úkolem je informovat. Problémem je, že redakční rada neumí obstarat dostatek kvalitních příspěvků. Na těchto stranách to řeší zaplácnutím místa články, které by se vešly na "jednu" tiskovou stranu. Stačilo by zvolit menší písmo a tomu odpovídající velikost fotografií. V tom okamžiku by ve zpravodaji bylo více zajímavých příspěvků ke čtení. Kde je ale vzít, když všechno musí obstarat pan Kováč, který ale není žádný spisovatel ani technický redaktor a nikdo mu nepomůže. Dá se konstatovat, že to je důvodem napsat následující slova - ve zpravodaji je toho málo a není to vůbec čtivé, zajímavé. Je to jen takový nemastný a neslaný ouřednický plátek. A to je převeliká škoda! Vám to zastupitelé nevadí? Máte názor? Tak nám ho tdy napište...

Strana dvanáctá

Bohužel se budu opět opakovat. Úspěch děvčat na mistrovství světa v žádném případě nepatří na poslední stranu zpravodaje. Ale naopak na stranu titulní. Co je důležitější? Nesmyslné řádky starosty nebo fantastický úspěch mladé generace, která navíc ukazuje, kam by měla mládež směřovat? Poslední místo ve zpravodaji je doslova nechutné. A ty přebarvené fotografie. To si nemohl korektor a tiskárna dát pozor?!

V novinařině je jedna zásada. To nejdůležitější musí být vždy na titulu. První strana by neměla patřit jen jednomu článku, ale několika. Snad se to již v příští tiskovině opakovat nebude.

- KONEC -


Když Chuchle tak kůň. Vždyť nejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně. Kdyby si naši zastupitelé občas na něj vyskočili, tak by hned viděli naší obec jinak. To se ale bohužel určitě nestane.

V /

14. listopadu 2013 v 10:38 - - MUDr. Ivan Albrecht, CSc.
.......


......