Říjen 2013

VOLBY aneb proč nic nevíme???

29. října 2013 v 16:01 | Je divné, že i zastupitelům je to jedno! Co tím nevyvěšením asi sledují? |  KRITIKA
NEVÍTE někdo jak dopadly volby v naší milované vísce?

Chuchelský lid postává u vývěsních skříní obecního úradu a nikde nic. Já to nenašel ani na obecních internetových stránkách. Asi neumím hledat.... Kde je problém, že nejsme včas informování?

!!! Je ŮTERÝ 5. Listopadu - DESET dní po volbách!!!
na obecní skříňce, na stanici MHD Kazínská, není o výsledcích voleb v Chuchlích aní zmínka

?ZDÁ SE VÁM TO NORMÁLNÍ?

(pouze šilenec si může myslet, že každý občan má doma internet)
otázkou také je, jestli to občanům není zcela lhostejné
jinak by se přece ozvali...

(Při minulých volbách, za vedení obce St. Freslem a paní Hánovou, výsledky již byly na vývěsních skříňkách vylepeny v okamžiku, kdy volby ještě an neskončily. Proč to tenkrát šlo a dnes to nejde. Uměl by jste na to někdo odpovědět?)

Je to pane Burle naprosto jednoduché
porouchal se elektromobil
a tak není čím ty lístky na vývěsky odvézt!


Trempové s voličskými průkazy v kapsách scházejí ze šumavských hor do volební místnosti pod Sedlem.


A pacholkům je to úplně jedno, neboť dobře vědí, jak to zase dopadne - š p a t n ě! A tak se také stalo! Nebo ne?


I tihle krasavci stále vyhlížejí na vývěsní skříńku. I oni chtějí vědět, jak ty volby u nás v obcích dopadly. A vona stále nic. Kde je problém? No protože nový místostarosta dělá díry pod koleje a nemá čas vylepit výsledky. Čemu pane Burle nerozumíte?

Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla koně....

25. října 2013 v 23:12 | Osmdesát procent děcek nesportuje. A v Chuchli nekopou ani do mičudy |  Škola
Vzhůru na kůň aneb tohle bylo naše dětství...


Chuchle, Malá a Velká, to je čarokrásná příroda. Tak si jí neničme. Nebyl by místo Hornbachu lepší park?! Co vy na to? A podobně by to tam mohlo vypadat. Pak by stačilo ten prostor spojit s Vltavou a Chuchelským hájem a bylo by dokonáno. Kdo je pro?

Nádherná slečná

Krásný kůň

...a co je víc?

Nevíte?

No přece chuchelský elektromobil!


...a tady je místo pro váš názor, pro vaše texty!

Na houby se nemusí chodit jen do lesů

25. října 2013 v 16:41 | Hlíva ústřičná se letos vydala k nebesům o hodně dříve. Roste jak z vody.
Když Vám roste hlívá ústřičná na dvorku na javorových špalcích, nemusíte za ní do lesa

....
Foto: © Mgr. Michal Patočka

Předloni, začátkem září byl pěkný, teplý a slunečný den. Vydali jsme se společně se ženou na procházku do lesa a kousek za naší chalupou ve Šmelcovně byl ve strmém svahu zaklíněn mezi stromy asi dva metry dlouhý kmen, jak lesníkům na cestě při nakládání upadl a zakutálel se níže do údolí Bílého potoka. Napadlo mě, že by dřevo bylo dobré na palivo do krbu, ale když jsme vyšplhali do svahu, tak jsem rozhodl, že jej nařežu na špalky a bude na čem sedět kolem táborového ohně na zahradě. Moje babička říkávala, že nikdy nemám z lesa chodit s prázdnou.Tak jsem si kmen javoru klenu, u nás zvaného těmi, co již něco pamatují lidově "klenica", přehodil přes rameno a doma rozřezal na několik špalků. Tři z nich jsem umístil u ohniště, ostatní byly uloženy do dřevníku.

Loni, v polovině října jsme dojeli o víkendu na chalupu a na zahradě u ohniště nás čekala velká úroda hlívy ústřičné. Letos javorové dřevo opět nezklamalo. Úroda byla ještě bohatší a po sklizni stále rostou nové plodnice. Jaké bylo ale naše překvapení, když jsme ve dřevníku našli hlívou obrostlé i ostatní javorové špalky před dvěma roky donesené! K večeři byla samozřejmě "naše" specialita, a to hlíva obalovaná v trojobalu a osmažená jako řízek s čerstvým chlebem a tatarskou omáčkou. Z některých jsme připravili kyselou houbovou polévku, něco na způsob známé kulajdy a většina zbyla na nakládání do octa a toustové speciality ve směsi s masem a zeleninou na topinky s česnekem.
Michal Patočka

Vyjádření Mgr. Tomáše Hromádky ke cause ing. Lapáček

25. října 2013 v 10:41 Glosa
Slovo má pan učitel Mgr. Tomáš Hromádka

Mgr. Tomáš Hromádka: následující slova napsal pan Hromádka k článku o fotelu pana ing. Lapáčka v chuchelské škole - "Pane Burle, jste opět jako vždy mimo :-))) vymýšlejte si své legendy sám."

Václav Burle odpověděl: "Tomáši napsat jednu větu, že jsem mimo umí každý blbec. Tak prosím napiš konkrétně v čem nemám pravdu."

Vyjádření Mgr. Tomáše Hromádky

(čekáme na vše vysvětlující text k tomuto článku)

Byla v říjnu ale slavila se v listopadu

24. října 2013 v 19:53 | Vznikla 28 ale slaví se 24 - Kocourkov ve Velké Chuchli |  KRITIKA
Víte vůbec co se má 28. října oslavovat? Já ano, ale úplně jsem zapomněl, že v Kocourkově se to slaví již 24. října tedy právě dnes. Jak to proběhlo, tak to tedy nevím. Vy snad ano? Určitě ale vzpomenu toho správného 28. Je divné, že pan prezident, vláda, parlament, senát, armáda, hradní stráž, vojenská a policejní hudba atd. jsou tak hloupí, že ještě nevědí, který ten datum je správný. Ten historický, nebo ten chuchelský kocourovský?!

Stále klikám na internetové stránky obce a tam neustále nic. Chtěl jsem vidět, jak ty akty, které od sebe byly po patnáctí minutách, chuchelští občané obíhali. Dalo se to vůbec stihnout? Také si myslíte, tak jako pan starosta, zastupitelé, že je to takto správné? Neměla by se ctít historie, datumy. Co se stane! Student při maturitě dostane otázku na vznik naší republiky. Suvereně odpoví, že vznikla 24. října. A bude mít jistě pravdu. Vždyť tak ho to naučila jeho chuchelská škola, jeho obecní úřad. Je to šlendrián. Celé je to na hlavu. Ještě štěstí že víme komu ta hlava patří.

Vše v lidské činnosti je podle vzorů. Říká hlavní pracovník našeho úřadu. Musíme i nadále dodržovat ruské a sovětské metody. I lid Ruska a Sovětského svazu to měl správně, když oslavoval v listopadu, i když se Velká říjnová socialistická revoluce uskutečnila v říjnu. Prosím, chuchelští občané, dodržujme tradice!!!

/...a teď vážně. Nevíte někdo, jak ty slavnostní akty dnes proběhly?/

Dnešní školství již není to perfektní naše školství

24. října 2013 v 18:40 | V našich časech bylo desatero, morálka, slušnost a čest. Co je dnes? |  Glosa
Vokýnko moje drahé svítilo, a tak se chucheláci zastavili. Ale proč? Co je vyděsilo?

Odpověď je jednoduchá. Koukli se na video z chuchelské školy, kde ing. František Lapáček, bez jednoho roku devadesát let, hovořil o svém dětství. Nebudeme jeho vystoupení hodnotit, ale nedomníváme se, že jeho slova mohla děcka zaujmout. Jinak to byl od školy moc dobrý nápad. Podobných setkání by jednoznačně mělo býti povícero.

Co vážené sousedky a sousedé uděláte nejdříve když k vám příjde návštěva? Samozřejmě nabídnete to nejlepší čestné místo ve fotelu. Nabídnete občerstvení, nějakou tu skleničku, kafíčko, pivečko. A teď si představte, že téměř devadesátiletý pan Lapáček byl nucen se opírat o tabuli, stolek, aby se nesesul k zemi.

Jestliže ve škole chybí slušnost, základy etického chování, co pak ještě dodat?! Učitelky na klinkajícího pana Františka jen koukají a to samé předvádí i pan starosta Mgr. Martin Melichar, který stojí vedle něho. Pravdou je, že na videu je vidět, jak pan Melichar je neustále ve střehu, připraven pana Lapáčka při pádu zachránit. Ale, proboha, proč mu nikdo nepřinesl alespoň obyčejnou židli. Tedy jestli vůbec nějaká obyčejná židle existuje.

Ze záznamu jasně plyne, že děcka jsou vyděšena, ve škole se možná i bojí. Kdyby tomu tak nebylo, tak určitě by se mezi žáky našel někdo, kdo by vyskočil a židli přinesl. Proč to nikdo z nich neudělal? To to nikoho z nich ani nenapadlo? Ten jedinec mohl být za hrdinu, zachránil by chuchelské škole čest!

Asi to bude ten strach. Nebo ne?

Zrovna v těchto dnech, v jednom televizním seriálu, přinesla nová učitelka do školy samopal a s jeho pomocí chtěla dětem vysvětlit II. světovou válku. Jenže zbraň se začala vyrábět až po válce a nebyla tím předmětem, který válku vyhrál. Jak jí všechno vysvětlil její žák. On byl u svých vrstevníků, zcela oprávněně, za hrdinu a paní učitelka na mrtvici. A jak to pokračovalo? Paní ředitelka inteligentního a slušného žáka zanedlouho potopila a mezi děckama zesměšnila.

Už slyším pana Melichara, jak říká. Pan Lapáček ale sedět nechtěl! Jsou to od něho ta stejná slova, jako u toho elektromobilu. "Pane starosto, ten člověk má devadesát let. Jakmile vstoupil do třídy, tak už tam měl být postaven ušák, nebo podobné důstojné sezení. Kdyby sedět nechtěl, tak by se o ušák alespoň důstojně opíral. Co si takto mají žáci myslet? Kde je ta slušnost ke starším lidem.

Na straně jedné nám vadí, že nás nepouštějí v tramvaji sednout a na druhé vidíme, kdo je to učí. Nebo máte jiný názor? Tak nám to napište. Jestli to neuděláte, tak se přiznáváte před celou obcí k vašemju opětnému pochybení." Václav Burle


Nechme o morálce, slušnosti a cti pana starostu a školu přemýšlet. Třeba nám i ona napíše svůj názor. Tak tady byl chuchelský mykologický klub včera a dnes na houbách. Prožili jsme překrásné dny. Všimli jste si toho slůvka klub? Ještě včera jsme byli kroužek a teď už klub. Holt nás přibylo. Nedej se a přidej se i ty...

V sobotu, v časných hodinách, jedeme houbařit a fotografovat jeleny na Šumavu. Zdržíme se minimálně do neděle, ale určitě si to ještě prodloužíme. Bude babí léto, a tak ještě budeme spát pod širákem. Přidej se! Stačí spacák, ešus, vařič atd.


Hlíva ústřičná začala letos růst o hodně dříve. Jsou jí plné lesy.


Tak jsem to dopsal, konečně!

23. října 2013 v 23:54 | Tak si počtěte. Budete moc překvapeni. Hezky překvapeni. Ještě i dobří a slušní lidé v obci žijí
Kdo je Roman, co provedl náš chlap? Klikni ZDE !!!

Zamysleme se v předvečer voleb na minulost našich předků

22. října 2013 v 14:30 | Kdyby tak kostelíček na Zlíchově uměl promluvit. A ta skálá zejména |  Staré časy
Lidská společnost měla a stále má jeden nedostatek - rychle se na vše, co bylo v minulosti, zapomíná...

Pravdou je, že lid v naší části Evropy se neměl nikdy tak dobře jako v současných časech. V této souvislosti se nabízí ale otázka, proč je všude tolik nenávisti, netolerance, závisti, nedemokracie?

(...dokončení v noci.)

Za kostelíčkem, kde jsem několikrát ministroval, žil pan Hašler. Hned vedle byla a stále je škola, do které chodila, v padesátých letech, i chuchelská děcka.

I když už byla postavena železniční trať do Plzně, na Vltavě bylo rušno, paroplavební společnosti se dařilo, tak stejně chucheláci chodili se zbožím do Prahy pěkně po svých. Doprava byla drahá a to co zejména ženské vydělaly by za dopravu ihned utratily. Z čeho by pak následně jejich rodiny žily? Byl to divný svět. A jak to bylo v těch dobách nejdávnějších, historických, o tom se nám již jen může zdát.

Každý kdo vyšel z Velké, tak si to šupajdil

Další aféra? Nebo to vidím špatně? Kde se stala chyba?

21. října 2013 v 23:20
...(dokončení brzy.)


Než se pustím do psaní, tak tady něco pro oko nejen chuchelských myslivců, hajných a fořtů...


Z dnešního výjezdu chuchelského mykologického klubu Účast malá, ale zážitky ohromné. Zvěř byla, houby byly a i hromady hlívy ústřičné. Matičce přírodě poděkování.


Poznámka: Mám nápad! Když píšete do komentářů, tak do řádku jméno vytvořte titulek. Něco co se týká vašeho příspěvku. Jméno a příjmení pak napište na konec článku. Takto to bude určitě zajímavější a především přehlednější. Děkujeme.

Drogy u nás? Dnes je vše možné...

21. října 2013 v 22:52 | Podle zpravodajských informací nedaleko naší obce byla zlikvidována varna drog |  Aktuality
Drogy výrazně zlevňují. Nebuďme lhostejní. Nejvíce jsou ohrožená děcka

Před několika hodinami se policii poařilo zlikvidovat v blízkosti Velké Chuchle jednu z několika varen pervitinu. Je to velký úspěch. Kromě českých občanů se na výrobě podílela především vietnamská komunita.


Není Čech jako Čech, není Vietnamec jako Vietnamec. I tady jsou lidé dobří, pracovití, ale i špatní, kteří se nestydí pro peníze ubližovat jiným.

V naší vísce se opět po mnoha letech zazelenala zelinářská pole. Kde jsou ty časy, kdy se táhla od soutoku Vltavy s Berounkou až po Malou Chuchli. Ta doba se již bohužel nevrátí. Vždyť ta nejkvalitější černozem je zavezena bordelem všeho druhu a na něm navíc vyroste Hornbach. Není ale šprochu, aby nebylo na něm pravdy trochu. Prý se tady hojně používá chemie. Ale kde ne, že?! Zpravodajství poukazuje, že se opět v zemědělství používá chemie v obrovských kvantech. Nejvíce jí bylo v roce 1980 a dnes se dostáváme na ta stejná čísla. Co na to říci - dobrou chuť přátelé...


Víte jaký je rozdíl mezi Vietnamci a námi? Tak si snímek zvětšete a pozorně se koukejte. Vietnam jede, vyrábí ve velkém zeleninu a my jí v jejich obchůdcích kupujeme. Vidíte co se stalo se zahrádkařskou kolonií u bývalé mateřské školky? Tady všude byla ta nejúrodnější zelinářská půda. Kde je jí asi konec. Ještě štěstí, že vše zachraňuje bohatá zeleň. Klidně by tady mohla být i navážka odpadu, poušť.


Současný nedobrý stav, za nás všechny chucheláky, zachraňují rodiny Kodetů a Vlčků. Poděkování vám sousedé!!! A jak jim to můžeme oplatit? Nakupujme u nich ve velkém. Proč jezdit do supermarketů, ke konkurenci, když to nejkvalitnější máme hned za rohem. Podporujme svého šerifa, obchodníka, hospodského, starostu. Vo tom to je a vo tom by to mělo být... Nebo snad ne?

/...foto brzy./

Nyní přišel ten správný čas zveřejnit snímek, který nám poslal Arch. David Vokurka. Jedná se o pohlednici z roku 1958. I na ní je trochu vidět, jak to tady mezi Velkou a Malou vypadalo. Bohužel, v této době se tady již začalo mnohé měnit. Například byl vybudován železniční tunel a ty náspy s kolejemi také zabraly hodně zahradnické půdy.