Srpen 2013

Zahradní restaurace...

31. srpna 2013 v 22:18 | ....byly úžasné, ale to by bylo na dlouhé povídání. Zatím jen několik řádek |  Staré časy
Zahradní restaurace v Malé i ve Velké Chuchli

Už jako kluk jsem byl na nich vařenej, pečenej. Vždyť otec byl muzikant, kapelník, a tak často na nich, se svými mládenci, vyhrával. Jak já jsem ty okamžiky miloval... (Budu muset konečně otevřít ty krabice s fotografiemi a začít je sem na blog vkládat.)

Foto: autor neznámý...

Na snímku je zahradní restaurace ještě poloprázdná. Nebude to ale dlouho trvat a zaplní se do posledního místečka. Pro další příchozí již nebude ani jedna židlička...

Není se čemu divit. V těch dobách nebyla televize, chalupy, chaty, auta. Lidé ještě uměli žít, stýkat se, pomáhat si. To už se již nikdy nevrátí. A je to velká škoda přeškoda. Nebo snad ne?

Když se řekne zahradní restaurace, tak nevidím před sebou hudbu, taneční páry, plný parket, sedící chucheláky, stoly plné piva, kávy, vína, limonad, tvarůžků, které posypané tou nejpálivější červenou paprikou. Na neustále pobíhání číšníků, vrchního a servírek. To byly ještě zlaté časy, kdy číšníci na každé ruce měli snad i pět taliřů s knedlo vepřo. Servírky tahaly těžké převeliké tácy a na nich. v kovových šálcích, polévky. Vždy si vzpomenu na následující okamžik.

Měl jsem několik roků a byl jsem fascinován tím co Bůh umí všechno vykouzlit. Seděl jsem na krajíčku zahradní židle, rukáma jsem podpíral hlavu a koukal jsem do nebes. Z nich, tedy dnes již vím že z kaštanů, neustále padaly pěkně vypasané, tlusťoučké, housenky. A jak tak padaly, tak mnohé se krásně strefovaly chlapům do půlitrů s pivem. To cáknutí nemělo chybu. Mužský si na sklenice dávali porcelánové tácky, protože bytahovat ty potvroy neustále z půlitru nebylo nic estetického. Nebyly jen obézní, ale také hodně mazlavé.

Když jsem o několik centimetrů povyrostl, tak jsem začal pracovat. Přes týden jsme chodili pomáhat do stájí na dostihovém závodišti a to do doby, než to pan ředitel zakázal. Dnes vím že měl pravdu. Kdyby se nám tehdy něco stalo, tak by to odnesl především on. Pro koňáky to však byla katastrofa. Vždyť jsme udělali hodně práce.

V této souvislosti si vždy vzpomenu na Václava L., který měl ke koním převelice vřelý stav a ta zvířata mu to s velkou láskou oplácela. Potom se ale svět zbláznil. Rodiče mu koupili Javu a dokonce třistapadesátku. Hned, snad při první jízdě, se odebral na onen svět. Celé vesnici z toho bylo tenkrát hodně smutno. Pohřeb to byl krásný, velkolepý.

Při čajích, zábavách, jsem měl rachotu na zahradě pana Holečka. Neustále jsem do výčepu nosil sklenice všeho druhů. To byl můj úkol. A výplata? Syrečky, jak já je jako malý kluk miloval, a jakékoliv množství té vynikající červené limonády.

(...pokračování zase někdy příště.)

Zpravodaj číslo 06 aneb zase paskvil, který nemá obdoby

29. srpna 2013 v 18:37 | Neustále upozorňuji zastupitele, aby s ním konečně něco udělali. Zpravodaj je vizitkou obce. Co si o nás asi lidé myslí. Zpravodaj se nečte jen v našich vískách, ale po celé republice. Zastupitele probuďte se.... |  Zpravodaj

Zpravodaj jak nemá vypadat!!!

Již ten minulý byl zrůdný. Tenkrát jsem si ještě řekl nejitři lid chuchelský. Nech to být stejně nic nezměníš. Když nemají zájem zastupitele něco změnit, tak ty to nezachráníš. Ale stále se ptám, kde je chyba. Vždyť v Chuchlích je řada spoluobčanů, jejichž povoláním je vydávání, připravování, novin, časopisů a dalších tiskovin. Mnozí pracují i v rozhlase, v televizi. Proč je obecní úřad neosloví? Důvod je zřejmý. Pan starosta a jeho .......... nemají zájem, aby někdo začal ve zpravodaji konečně psát pravdu a dokonce v zajímavé formě. Jedno je však jisté - ani pan Mgr. Martin Melichar, ani pan šéfredaktor Pavel Kováč nemají buňky na to, aby zpravodaj se stal chloubou obce a byl vševypovídající. Nejvíce nás ale mrzí, že redaktor Mgr. Tomáš Hromádka neuhlídal ty hrubky. Kdo dělal korektury? V jednom článku jsem napočítal přes padesát, opakuji přes 50 hrubek!!!

Velká Chuchle je překrásnou vískou, neboť stále v zeleném. Vždyť nám jí mnozí závidějí. Nežije se tady špatně, že?!

Proč ale se občané obtížně domluvají se svým zastupitelstvem. Kde je chyba? Nemělo by se to již změnít k lepšímu?

Divné je, že v obci je skupina lidí, kteří doslova na koleně připravují tiskovinu "Chucheláci trochu jinak" a dokonce - světe div se - si jí platí z vlastních peněženek. Není třeba přípomínat, že od vedení obce na něj nedostali ani východoněmeckou marku, natož korunu. Zpravodaj, který má ji 16 čísel je čtivý a i humorně řeší závažné problémy v obci. Proč to těch několik chlapíků umí a ti na radnici ne. Nelze jim ten neum vyčítat. Vyčítat jim ale lze, že si neumí vybrat ty správné lidi, kteří by zpravodaj Chuchle přivedli k dokonalosti.

- Pojďme si ho rozebrat stranu po straně -

Není třeba připomínat, že máme již září a on vychází zpravodaj teprve pod číslem 06. Nevíte někdo co tam znamená ta nula? Má to snad něco společného s číslem 007, James Bond? Je naprosto nepřijatelné, aby se po několika měsících teprve psalo o povodních a to bohužel hodně hloupě. V rozhovoru je řady chyb, omylů a mnoho závažných faktů tam chybí. Všimněte si, jak si ten rozhovor napsali dva aktéři jenom o sobě. Takto se publicistika dělat nedá. I na tomto příkladě je vidět, že to chce velkou změnu. Bohužel se to asi změní s příchodem nových lidí na radnici. Nebo se snad zastupitele ještě zvednou a vše napraví?

Nemohu ale jinak než na začátek napsat tato slova: Na straně jedné je radostné, ale na straně druhé i smutné, že jediným příspěvkem, který splňuje naprostý požitek z písmenek je kouzelný pohádka Markétky Kotek. Proč ale Kotek, tak to také nechápu. Její pohádka mě dovedla k zamyšlení svěřit zpravodaj do ruky žáků chuchelské školy. Jsem přesvědčen, že by jeho vydávání studenti zvládli na jedničku s hvězdičkou. Jakou známku by jste dali současné redakční radě? (Pište do komentářů.) Stejně pozitivně dopadl i příspěvek dam z mateřské školky. O tom více na patřičné stránce.


Žijeme na venkově a přesto ve velkoměstě. Jenom si musíme dát velký pozor, aby najednou, ze dne na den, ve středu obce se něco nezměnilo k horšímu. Klidně se může stát, že nám tady vyrostou další divné stavby a to i včetně paneláků. On i ten nadjezd bude hrůzný. Nabízí se otázka - chceme více betonu, tvárnic, asfaltu, nebo přírodních skvostů. A že jich kolem sebe máme. Dejme si jenom pozor, abychom o ně nepřišly. Začíná to vypadat, že na obecním úřadě se dostává k moci klika stavitelů. Vždyť i ten nový místostarosta má jenom jeden úkol - změnit územní plán a jako dárek nám věnovat nadjezd. Ten bude znamenat jediné - více "zahraničních" aut, která budou projíždě naší milovanou vískou. Zajímejme se o věci obecní než bude pozdě....

Strana první

Jednoznačně a nepřehlednutelně tady chybí nosná, vševypovídající fotografie. Jistě tady nebude nikoho komu by se nelíbil ten chuchelský elektromobil, který po celý den parkuje na místě vyhrazeném invalidům....

Na úvodní straně vévodí pouze rozhovor pana Melichara s panem Melicharem. Smutné je, že od povodní již uběhlo několik měsíců. Jak se říká s křížkem po funuse. Z fotografie, takové malilinké nic, plyne jedna skutečnost. Obec už, po odchodu vynikajícího fotografa pana Jana Záglera, nesehnala náhradu a na zpravodaji je to bohužel hodně vidět. Snímek pana starosty patří na občanský průkaz nebo na řidičské oprávnění. Něco takového ale nepatří na titulní stranu zpavodaje.

Rozhovor je předlouhý a bohužel je to jediný text na titulní straně. A to je špatně. Při té bídě bych si tam uměl představit tu úžasnou fotografii ze strany sedm, včetně několika vět z článku o mateřské škole. Snímek je to úžasný a děcka i jejich rodiče, prarodiče, příbuzní by byli moc rádi, kdyby si takové noviny mohli uchovat na památku. Samozřejmě by snímek musel být patřičně veliký. Ta děcka by si to i s učitelkami zasloužila!

Nebudu rezebírat text, ale jedno je jisté. Neodpovídá faktům, které jsme si například mohli přečíst v "Chuchelácích trochu jinak" a o kterých se mezi občany hovoří. Například se tam nepíše o situaci, kdy pan exstarosta Stanislav Fresl nabídl obci svoji pomoc. Kdo ví o povodních více než on? Panem starostou Melicharem byl odmítnut a ani na zastupitelstvu nebyl schopen vysvětlit proč. Také se tam nepíše, zda je pravda, že ten bagr, co dělal tu rýhu, málem zavinil výbuch. Podobných příkladů je pravděpodobně povícero. Viz problémy v Malé Chuchli, kde vše zachraňovalo několik občanů. Zastupitel požádal pana starostu o písemné vysvětlení. Tak budeme ještě informovat... V rozhovoru je opět mnoho jazykových chyb. Kdo dělal korekturu? Hned v prvním odstavci například chybí uvozovky!


Již to nebude dlouho trvat a budeme tady míti pozdzim. A po tomto ročním období přichází zima. A ta má být letos, podle mravenců a včel, hodně studená. Tak se ještě potěšme letošním převzácným, chráněným, kvítím.

Strana druhá

Jednoznačně je vidět, že lámajícímu chlapci, chyběly texty. To ale nebyla jeho vina. Všimněte si velkého písma, obrovských a naprosto stejných titulků. Ta červená barva je naprosto odpudivá. Je jí tam až příliš.

Zpravodaj stojí občany přehodně peněz, tak proč toho prostoru nevyužít k něčemu potřebnému, pro obec důležitému. Možností bylo a je nepřeberně. Všeobecné, ale důležité infromace, měly být v menším provedení, menším písmem.

Co je však šokující je ta fotografie. Pan starosta se tady doslova uřízl na polovinu. Nenapadá mě nic jiného, než že to má nějaký skrytý smysl. Ale jaký. Napadá vás něco? Pište do komentářů.

Přečtěte si text pod snímkem o pračkách. Že si nemyslíte, že by zpravodaj měl být plný takových divných zkratek. I když se mu říká zpravodaj, tak by to nemělo být úřední lejstro, že?!

A na závěr o druhé straně zpravodaje šok... Dole je informace, že místostarostou se stal ing. Daniel Kozický. Dále se tam píše, že je neuvolněným zástupcem pana Mgr. Martina Melichara. Až sem je to v pořádku. Otázkou je, proč tam chybí informace, že bude dostávat 18 000 Kč,- měsíčně. Také se ptáte proč to pan starosta jako vedoucí redakční rady tam neuvedl. Byl nebo nebyl to úmysl. Pište opět do komentářů.


Mnohý si nyní z vás bude myslet, proč sem cpu jelena lesního. Vždyť v Chuchelském háji nežije. Věřte, že opak je pravdou. Je v ohrádce v zookoutku a ještě nedávno tam dokonce měl i tři laně.

Nedaleko kostelíčka je uprostřed lesa jílovitá zemina a v ní veliká a hluboká kaluž. Voda tam není zrovna nejlepší, hodně zakalená a chutná asi také nebude. Všude kolem spousta stop. Zejména srnčí zvěře. Ale i jelení otisky tam byly. Vysoká neustále přetahuje a není důvodu proč by nemohla procházet i naším lesem. Možná že nám pan zastupitel Kadeřábek, hajný z našeho háje, řekne více....

Strana třetí

Každého kdo si přečte rozhovor s knihovnicí Michaelou Sochorovou musí opět napadnout, zda se jedná nebo nejedná o úmysl. Ona nám to určitě paní Sochorová v komentářích vysvětlí. Přečtěte si pozorně druhou otázku a odpověď paní knihovnice. Co vás napadá?

Jaká je skladba návštěvníků knihovny? Tak zní otázka, ale zpracovaná odpověď je naprosto neprofesionální, ba hloupá: "Jedná se o 75 procent dospělých a 25 procent dětských čtenářů." Já jsem ale z této odpovědi nezjistil, kolik těch čtenářů je. Vy snad ano?

Naprosto správně byl na tuto stranu přenesen hlavní příspěvek z první strany. Rozhovor s panem starostou Melicharem. Ale proč je v něm tolik závažných gramatických chyb?!

Na této třetí straně je vidět, že jednotlivé novinářské útvary jsou zbytečně moc dlouhé. Důvod je na první pohled zřejmý. Redakce zpravodaje nemá žádné články. Nemá co do zpravodaje vložit. Právě zde měla být při nejmenším vynikající tvorba Mgr. Hromádky o historii našich dvou obcí - Malé a Velké. Je s podivem, že do zpravodaje vůbec nepřispívají zastupitele a pracovníci úřadu. Vždyť by stačilo jenom i několik řádků. Občané by se mnohé dozvěděli a zpravodaj by to obohatilo.

Pravdou je, že pan Pavel Kováč dělal co mohl. To ale nemůže být v žádném případě omluvou. Kdyby on nenapsal a nepřipravil veškeré příspěvky, tak by určitě zprvodaj vůbec nevyšel. Kde tedy je potřeba hledat chybu, chyby? Napadá vás, vážení přátelé, něco?


Švihlík krutiklas samozřejmě v Chuchelském háji nenajdeme. Tato orchidej roste pouze v několika kusech jen na dvou místech v republice. Jedno je v Čechách v Předšumaví, to druhé pak na Moravě. Takže jen pro potěšení oka a mysli. Kdyby jste posílali fotografie o Chuchlích, tak bych sem nemusel dávat tyto zvláštnosti....

Strana čtvrtá a pátá

Tato dvoustrana usnesení je naprosto nesrozumitelný debakl. Je tady z vás vůbec někdo, kdo tuto dvoustranu přečetl od začátku až do konce? Pochybuji! Kromě pana Kozáka určitě nikdo. Ještě štěstí že ho ale máme, i když s jeho projevy mnohdy nemusíme souhlasit. Pouze on je ochoten a schopen radnici pohlídat. Redakce zpravodaje tento závažný materiál sice vložila, ale jen proto, aby se koza nažrala a vlk zůstal celý. Zda se vám ta poslední věta hloupá. Přesně ale vystihuje současný zpravodaj...

Již několikrát jsem v této souvislosti navrhoval následující: Usnesení do zpravodaje vkládat a vytisknout ho levně, tedy na horším papíře. Každý bod by měl mít, jiným písmem, kurzívou, vysvětlení. A to tak, aby každý čtenář pochopil co básník chtěl říci, čeho se daný bod týká. Tak jak sem jsou usnesení vložená málokdo, tedy nikdo, nemůže pochopit vo co jde!


Před okamžikem jsem v Chuchelském háji našel tuto nádhernou plodnici. Představte si, že se jedná o jedlou a dokonce kulinářsky vynikající houbu. Víte někdo jak se jmenuje a jak se jí říká v lidovém názvosloví? Ano máme vítěze -js- který správně napsal pstřeň dubový. Blahopřejeme.


...a tento pstřeň dubový je opět z Chuchelského háje. Tato houba umí vytvářet hodně zvláštní tvary. V různých oblastech měla i různá jména. Nejvíce se asi ujal volský nebo jelení jazyk.

Strana šestá

Strana je věnována inzerci k chuchelským událostem. Otázkou je, proč je vše velkým písmem, které zabere moc místa. Potom chybí prostor například pro významné články Mgr. Tomáše Hromádky. Inzeráty je třeba přetisknout v malém písmu. Ono vůbec chybou je, že se ve zpravodaji nepoužívají písma různá. Za jejich pomoci se dá mnohé pro oko a duši vyjádřit.

Dobrým počinem redakce zpravodaje je, že na tuto stranu vložila něco málo pro volné chvíle. Křížovek, sudoku atd. nikdy není dost. K tomu má posloužit článek pod titulkem K8. Vezměte si červenou tužku a udělejte korekturu. Ale předtím odhadněte kolik tam těch záhad bude. Výsledek napište do komentáře pod článek. Schválně jestli se shodnete....


Bylina je to vzácná, státem chráněná a můžeme jí najít na okraji Chuchelského háje. Poznáte jí někdo?

Strana sedmá

Již v úvodu jsem uvedl, že ta fantstická fotografie děcek z mateřské školky měla být - jednoznačně - otištěna na titulní straně. Dělala by tam velkou ozdobu. Určitě větší než snímek pana starosty.

Nic se nedá vytknout příspěvku Markéty Kotek. Je to nejlepší a nejzdařilejší text v tomto čísle zpravodaje. Autorka totiž, na rozdíl od ostatních, ví co chtěla vyjádřit a to se jí i povedlo. Tak to má být vo tom to je!

A jsme u vkládání inzerátů. To určitě není ničím proti ničemu. Přinášejí nové a důležité informace a navíc redakce za ně dostává nemalé peníze. Otázkou je, jak ty finanční prostředky používá pro další činnost.

Strana osmá a devátá

Dvoustrana fotografií z povodní je dobrým nápadem. Problémem ale je, že velká voda prošla obcí již "dávno". Zpravodaj přichází se snímky s křížkem po funuse a to je velká škoda. Měl reagovat ihned, na nic nečekat. Letní výpadek této tiskoviny není jistě to pravé ořechové. Je opravdu nutné v období prázdnin, dovolených, nevycházet? I to o něčem na obecním úřadě svědčí. Nebo si máme myslet, že občan nemá být v tomto období informován?

Fotografie jsou bohužel hodně malé a statické. Nevystihují práci hasičů a všech občanů, kteří proti velké vodě se značným úsilím bojovali. Chtělo se to více věnovat výběru a požádat fotografy z řad občanů o spolupráci. Jinak moc dobrý nápad.

Strana desetá

Tady měla redakce neuvěřitelnou šanci napsat něco zajímavého ba až neuvěřitelného. Mám na mysli rubriku "Městská policie zpráva pro starostu". Stačilo strážníky pozvat na kafíčko a dortíček a vyzpovídat je. Napsat nějakou novinářskou formou jejich zážitky, postřehy z práce. A co předseda redakční rady udělal. Zkopíroval pouze několik mnoho neříkajících, nevypovídajících řádek, z kterých plyne, že strážnící mají v našich obcích Havaj. To samozřejmě není pravda. Jejich práce si všichni vážíme. Není ale možno o jejich denodenním úsilí psát do zpravodaje tímto způsobem! Už ten titulek - zpráva pro starostu - je naprosto nepatřičný. A ty fotografie strážníka a strážnice jsou hrůzné. Vypadají na nich spíše jako lidé, kteří se pohybují na opačné straně zákona.

Desátá strána prokazuje, jak redakce nemá co do zpravodaje dávat. Celá strana je taková hodně děravá. Uvážíme-li kolik peněz zpravodaj stojí, tak je to mrháním peněz nás všech. Ano jsou to peníze tvoje, vaše. A tak by se neměly vyhazovat okny. Nebo nesouhlasíte?

Strana jedenáctá

Strana je věnována inzerci. Proč ne. Kdyby se podařilo za její pomoci zpravodaj financovat, tak by to bylo úžasné. Na straně druhé inzerát fa Ford ABM Praha je tak sprzněný, že bych jako majitel zpravodaji za tento paskvil peníze nepoukázal. Tady platí zákonitost pro dobrotu na žebrotu. Otázkou ovšem je, kolik firma za něj zaplatila.

Strana dvanáctá

Závěr zpravodaje je věnován sportu. Klasika. Všichni v našich obcích vědí jaké máme štěstí, že u nás máme spoluobčany, kteří se věnují dětem, mládeži. Aerobic team Chuchle. Vedoucí bychom měli každodenně nosit na rukách. Umíme si vůbec jejich práce vážit? To co se o nich objevuje ve zpravodaji je naprosto nepřijatelné, nedostatečné. A tady je to opět chybou nejen redakce, ale celé redakční rady. Bylo by vhodné v příštím zpravodaji nám vysvětlit problematiku kolem chuchelské kopané. Opravdu je na tom tak špatně?

A dostáváme se k tiráži - Melichar, Malý, Čahoj, Petr, Kováč, Hromádka. Kdo z vás od někoho z nich četl ve zpravodaji něco zajímavého, úžasného, vysvětlujícího. Kromě pana Kováče a Mgr. Hromádky nikdo z nich nepřispěl. Proč ne? Je to normální?! Proč potom jsou členy redakční rady. Umíte to pochopit?

- k o n e c -


VII/ Kostelíček kouzelný ani ten křížek nemá chybu...

28. srpna 2013 v 22:08 | ...ale kde to je, co to je, tak to tedy nevím. Vy víte? |  - - Karel Kolínský
Karel Kolínský


Tak vypadaly české vesničky. Vísky malé, překrásné, české. Kde ty loňské sněhy jsou... Kresba by se převelice hodila k písničce "Čechy krásné, Čechy mé...! Nebo k té přesmutné Cestička k domovu... Kdybych se vsadil, že dnes je již v našich dvou obcích nikdo nezná, tak bych určitě vyhral. Nebo ne?

To je naprosto šílené aneb kde to žijeme

28. srpna 2013 v 19:40 | Radnicí nevládne starosta ani zastupitelé, ale sekretářka |  Aktuality
Kdo velí na radnici - sekretářka nebo zastupitel? Místostarosta nebo ostatní zastupitele?

"Pane Kováči jednejte, pan Kozák mě zjevně ve svých příspěvcích uráží, nevím proč by MČ a její webové stránky měly podporovat i přes upozornění ÚTOKY na důstojnost člověka. Slova Podvod a Lež by měla být vysvětlena." David Vokurka

Přečtěte si pozorně ještě jednou text pana Davida Vokurky. Pan zastupitel Vokurka, žáda sekretáře pana Kováče, aby provedl určité kroky. Není to na hlavu. Tady je další konkrétní příklad, že místní úřad Velké Chuchle je Kocourkovem.

Otázka: Opravdu si pane Vokurko myslíte, že obecní úřad vede pan sekretář Pavel Kováč? Můžete nám to prosím vysvětlit? Proč jste neoslovil pana starostu nebo pana místostarostu.

Poznámka: Vážené sousedky, vážení sousedé. Tady vídíte kdo vládne na radnici. Jenom dodám, že právě pan Kováč vymazal mojí IP, počítačovou adresu, a neumožnuje mi tak vstupovat na internetové stránky obce. Cenzura jako hrom a demokracie odešla z Chuchle na hnojiště... Koho budete volit?

INZERÁT

23. srpna 2013 v 20:10 | Součástí tohoto inzerátu je ANKETA. A veškeré náklady dětskému domovu průběžně hradit! |  Aktuality
Chuchle blog koupí tu úžasnou fotografii, jak elektromobil obecního úřadu ve Velké Chuchli celý den stojí na parkovišti v Radotíně, na místě vyhrazeném invalidům. Přihlásíme jí do fotografické soutěže, Pohled z okna, kterou vyhlásil Mgr. Martin Melichar. Není jiné, která by mohla v soutěži vyhrát. Vítězi již předem blahopřejeme. (Nevíte proč tam ten elektromobil po celý den stál? Kdo ho řídil a za jakým pracovním úkolem byl?) Více o tomto pochybení na stránkách časopisu Chucheláci trochu jinak, číslo 16. Vyšlo 23. srpna 2013.

Letos je to takové divné...

20. srpna 2013 v 17:58 | Houby rostly jenom na jaře a od té doby naprosté nic. Nebo to je u vás snad naopak? |  Glosa
Vzpomínka na houbařské orgie


Kde ty minulé roky jsou... Tady v campu jsme se vždy zastavili, oheň udělali, něco uvařili, popili, cigárko zapálili a dišputovali, jak jinak, než i o houbách. Letos jsme tam nebyli ani jednou. Co bychom tam dělali. Všude saharské sucho, po houbách ani památky, a ani ten šindelovník se letos neukázal.

Takhle špatný houbařský rok už dlouho nebyl. Protože ale již hodně pamatujeme, tak v dávných dobách často byly roky, kdy houby nerostly. V posledních desetiletích je to doslova naopak. Není roku, aby houba v dostatečném počtu nebyla. Jo Matka příroda to umí pořádně zamotat.


Jen tak pro potěchu oka a duše. Na našich fototoulkách přírodou převelice často potkáváme vysokou zvěř. Jelena s laní můžete vidět i v zoo koutku v Chuchelském háji. Bydlení tady mají komfortní, ale otázkou je jestli se jim tam líbí?


Jseš mladý, nebo snad důchodce? Neseď doma za pecí, u televizoru, ale pojeď s námi fotografovat přírodu... Zve tě mykologický kroužek Chuchle, který ale ještě nemá ani jednoho člena. Budeš první?

VI/ - obraz zajímavý, ale místo neznámé

19. srpna 2013 v 18:44 | Poznáte někdo z vás, o jakou skalku se jedná? |  - - Karel Kolínský
Karel Kolínský


Ta špičatá skála vůbec nemusí být z Chuchle. Ukažte tuto kresbu svým rodičům, prarodičům. Třeba se povede a my to místo společně rozkryjeme... V rohu, vedle podpisu mistra, je asi nějaké číslo. Že by rok pořízení.

Je to naprosto šílené. Jste chlapi úplně, ale úplně vedle

18. srpna 2013 v 8:47 | Vypadá to, že v Chuchli začal předvolební boj. ODS jde již do útoku? |  Glosa
Začal snad již předvolební boj?

Je to naprosto šílené. V těchto dnech známí oponenti současné radnice se ve velkém stylu pustili do pana Davida Vokurky. Proč si neuvědomují, že pláčou na nesprávném hrobě. Ať má David jakékoliv názory, jedno se mu upřít nedá. Umí lidem odpovědět, a na rozdíl od jiných o obec má zájem. A vy za jeho dobrou vůli ho lámete v kole. Zdá se vám to opravdu přijatelné? Klaďte otázky, žádejte odpovědi, ale neurážejte.

Proč tihle "křiklouni" se nepouští do diskusí, napadání, zastupitelů a zejména pana starosty. Tedy do těch, kteří mlčí, nic je netrápí. Odpověď je jednoduchá. Jak diskutovat a napadat někoho, kdo sedí za bukem a nic ho netrápí, že!!! A ze zásady na nic a nikomu neodpovídá. Zářným příkladem je pan Mgr. Melichar. Na nic neodpovídá, a tak s ním ti křiklouni nediskují.

Přátelé, nechte Davida a zkuste klást otázky a získávat odpovědi i od ostatních zastupitelů. Zejména pak od pana starosty. Což takhle konečně dotáhnout do konce causu elektromobil, odměny za povodně, víte vůbec kolik platíme za energie? Nemohli bychom je kupovat třeba za poloviční cenu.

Otázek je mnoho. Na co by jsi občane Malé a Velké chtěl znát odpověď?

Poznámka: Pro vás kteří budete oprávněně volat, že politika na tento blog nepatří. Ale co já Václav mám dělat, když mě pan Melichar odřízl mojí IP adresu od internetových stránek obce. A teď babo raď...


Opět jen tak pro potěchu oka. To je převelice vzácná orchidej. Ještě nedávno v celé republice po ní nebyla památka. Nedávno se objevila na dvou lokalitách. Pozná někdo z vás o kterou že se to jedná? /Snímky ocenil OLYMPUS České republiky./

....

ZLOVŮLE pana Melichara

15. srpna 2013 v 18:53 Zlovůle pana Melichara
To jsou ale věci. Co si nedovolili ani komunisté, tak den za dnem dělá náš starosta

Vážené sousedky, vážení sousedé, jistě víte, že náš pan starosta neustále maže Vaše diskusní příspěvky na oficielních internetových stránkách Malé a Velké Chuchle. Je to naprosto nedemokratické a proto všechny příspěvky budeme zálohovat v této rubrice - Zlovůle pana Melichara! Naprosto jsem přesvědčen, že veškeré děni, tedy i diskusní příspěvky na obecních stránkách by měly být zachovány pro další generace. K jednotlivým příspěvkům se můžete vyjádřovat a já se budu snažit je zařazovat vždy pod příslušný materiál."POKYN KE SMAZÁNÍ JE OD PANA STAROSTY" Pavel Kováč

2 Vladimír Kozák
Děkuji za nabídku a zájem o věc.Níže umisťuji dnes na osobní příkaz starosty Malichara vymazaný můj příspěvek.Nevím v čem byl závadný,snad jen to,že psal o paktikách dvou nejvyšších funkcionářů obce!Již jsem též požádal o zveřejnění příspěvku pana Špaňhela v nejbližších "Chuchelácích trochu jinak".Vyhověl mi a tak i jemu patří, stejně jako vám, poděkování.

Vymazaný text:
Komentář (ID) #4489
Od: Vladimír Kozák
(Reakce na příspěvek #4488)
14.8.2013 v 22:55

K osobě nového místostarosty Kozického (ČSSD) lze pouze dodat - vzácně doplňuje svojí "dvojičku" - starostu Melichara (TOP 09). Neprodleně po pondělním zvolení Kozického místostarostou (včetně jeho osobního hlasu, jinak by neprošel!) hned v dalším bodu programu Zasedání ZMČ společně střídavě se starostou Melicharem se snažil zapůsobit a přesvědčit další zastupitele,aby odsouhlasili půl milionu Kč na pochodovou plochu před základní školou o velikosti 198 m2 ( tj.cca 10x20 m) - rozumějte umělou obarvenou umělou trávu!

Ještě štěstí,že přítomní zastupitelé použili selský rozum (tedy bez dvou, Čahoje a Benčata- oba též TOP 09) a ruku pro to nezvedli (tj. zastupitelé Fresl a Kadeřábek z ODS a Šatra ze SZ - ostatní již ani raději nebyli přítomni) a "malá domů" se nekoná.

Jaká je skutečnost? Předběžné vyjádření specializované odborné firmy, které jsem si o případné zakázce nechal sdělit - zakázku lze zrealizovat za cca 200 tis.Kč !!

Pánové starosto Melichare a "nový" místostarosto Kozický - to vám není hanba se pokoušet takto "dojit" obecní kasu, tedy nás všechny? To vám nestačí zadávat a proplácet obcí nesmyslné protiprávně dělané studie "do šuplíků" za obecní statisíce? Když jde o peníze, tak zřejmě ideologické hranice mezi TOP 09 a ČSSD padají ….

Komentář (ID) #4490
Od: Pavel Kováč
15.8.2013 v 08:49
Příspěvek pana Kozáka pod ID 4489 byl smazán, jelikož obsahoval lživé a zavádějící informace. Částka na nutnou změnu povrchu hřiště u školy, je plně hrazena z účelové dotace MHMP. Tedy dotace, kterou nelze použít na nic jiného a MČ ji teď bude muset nejspíš vrátit. Aby nedošlo k nedorozumění, pokyn ke smazání je pana starosty, tak se opět nepouštějte do moderátora.
Přeji pěkný den.

Komentář (ID) #4491
Od: Vladimír Kozák
15.8.2013 v 09:43
Děkuji panu Kováčovi za plnohodnotné vysvětlení bezpredentního cenzorského výmazu mého zcela nezávadného a PRAVDIVÉHO příspěvku a to zvůlí starosty Melichara (TOP 09). Ten místo toho aby vysvětlil své důvody předražit veřejnou zakázku až o cca 100%,raději můj článek nechá zaměstnancem vymazat! Nemá přitom odvahu tak ani učinit sám či k tomu dát alespoň své vyjádření (jednalo se o zakázku na umělý povrch u Zákl. školy o velikosti cca 10x20 m za neuvěřitelného půl milionu Kč).To,že se jedná o Magistrátní dotaci ještě neznamená,že bude penězi nakládáno podivným způsobem.Podstatné je,kdo penězi disponuje a rozhoduje o jejich útratě. -tj. starosta Melichar! Starosta Melichar by si měl vzít příklad z bývalého starosty pana Fresla,který obdobné stavby řešil pomocí magistrátního OMI.Tím nemohlo dojít ani k žádnému pokušení,natož snaze o jeho realizaci .

Pane starosto Melichare, pravda se však nedá zakrýt pouhou vaší arogantní cenzurou.Pan Špaňhel je tak laskavý a celý můj vámi vymazaný příspěvek jistě otiskne v nejbližším čísle nezávislého časopisu "Chucheláci trochu jinak". Nechť mohou občané poznat pravdu a přesvědčit se o vašich praktikách ve vedení chuchelské radnice.

P.S. Pane starosto Melichare,žádám vás,aby v případě cenzorského výmazu i tohoto článku jste byl tak laskav,neschovával se za svého zaměstnance a vysvětlil zde důvod výmazu,v čem odporuje schváleným Pravidlům diskusního fóra.

Komentář (ID) #4492
Od: David Vokurka
15.8.2013 v 11:12
Pane Kozáku, Vaše příspěvky by měly být mazány skoro všechny, protože obsahují právě lživé a zavádějící informace. Domnívám se i, že tak činíte čistě účelově. Tento váš příspěvek má opět tyto znaky.

Nepodložená tvrzení o 100% předražení. Do toho pochvala p. Fresla nepravdivým tvrzením. Suma sumárum vyváříte úmyslně štvavou kaši, která nemá reálný základ a hlavní důvody proč něco je nebo není vám evidentně unikají.

Příklad: za p. Fresla se utrácely i účelové dotace z magistrátu, kde dodavatele akcí platila rovnou naše Mč.Více do minulosti šlo např. o výstavbu kanalizace, pak třeba výstavbu chodníků atd. Třeba ve chvíli, kdy jsme přebírali obec šlo o hřiště v Malé Chuchli za 2mil. , nešťasně nepřesně vypsané řízení na výběr projektanta dostavby školy, výstavbu kousíčku komunikace Nad Závodištěm za 2 mil.

Některé akce se vypisovaly formou podlimitní zakázky a byly veřejně přístupné . Některé však ne.
( nepočítám arch. soutěž na centrum).

Výběr dodavatele na nový povrh hřiště má podle mě několik vad: neurčitost zadání, neuveřejnění na web - pod škatulku veřejné zakázky (to myslím ale není povinnost), pak oslovení dodavatelé, kde figuruje jediná fy, která se realizací takových povrhů přímo zabývá.

Doufám ale, že se věc do konce roku zdárně vyřeší a popeliště pro děti před družinou zmizí.

Ing.arch. David Vokurka

P.S. - konkrátně na případu hřiště před družinou je vidět to, že při výstavbě v létě r. 2010, akce vůbec neproběhla schvalováním zastupitelů, natož pak, aby se se zastupiteli konzultovalo zadání, natož pak, aby se zadání zastupiteli schvalovallo. Za nešťastnou volbu kačírku na hřiště není koho vinit, ale čas ukázal, že jde o zcela nevyhovující variantu. Proto náprava je nutná. Štěrk, který zůstane v podložíí, ale limituje technické řešení.

Komentář (ID) #4494
Od: Vladimír Kozák
15.8.2013 v 14:40
Pane zastupiteli Vokurko (za SZ),od člověka vašeho formátu jde skutečně o bezpredentní účelové vyjádření. Pomlouváte lidi,kteří toho pro Chuchli udělali nohem více než vy.Pomlouváte pana Fresla a bývalé zastupitelstvo (mimochodem jste byl jeho členem).Ale co lze čekat od člověka,který byl odvolán z funkce místostarosty i hlasy své pseudokoalice. Nebyl jste zřejmě "stravitelný" již ani pro ně.Tak co se to tu nyní snažíte měnit historii k obrazu svému, ve jménu svého ztraceného imiče a pro své ego. Svoji pověst již jen těžko zachráníte,určitě ne pak vytvářením pomluv jiných.

Připouštím,že můžete mít pravdu,že zakázka nebyla předražena o 100%,ale např. o 80 %.A to je již podle vás v pořádku? Tak proč jste zbaběle odešel ze zastupitelstva před tímto hlasováním a nevyjádřil veřejně svůj postoj - inu opět váš alibismus !!

P.S. osobně vám přejí nalézt v brzku takové pracovní zařazení ,abyste mohl uplatnit své profesní předpoklady za přiměřený finanční honorář.Bohužel se doba podpory v nezaměstnanosti rychle krátí - ale naděje umírá poslední, držte se !

Je to naprosto šílené - KOCOURKOV

15. srpna 2013 v 18:34 | Nadává se na dobu minulou, ale není to dnes ještě horší? |  Glosa
Zamyšlení nad posledním mimořádným zastupitelstvem...

(...dokončení asi v noci.)