Únor 2013

DISKUSE až do roztrhání těla.

28. února 2013 v 23:30 | Slovo má paní Pařízková, ale i vy ostatní. Vyřešíme něco? |  Aktuality
Nezalézejme za pec, ale bojujme za právo občana, chucheláků, našich potomků...
(Součástí tohoto článku je ANKETA. Klikni na komentáře)

MEZITITULEK

Otázka paní Pařízková:

Odpověď Václav Burle:

Jak jste hlasovali: Autobus na Lahovskou bude...

28. února 2013 v 5:18 | Většina čtenářů se na novou midibusovou linku těší...
- - vysvobozením5
- - moc ho potřebuji8
- - nezajímá0
- - jsou to vyhozené peníze2
- - vynikající nápad6


Celkem v naší anketě hlasovalo 21 unikátních čtenářů našeho blogu. Vyskytly se jenom dva negativní názory. Linka, která ponese "staronové" číslo 172 vyjede na svou trasu od chuchelského nádraží v pondělí 4. března v 5:40 hod. a v pravidelném intervalu cca 30 minut bude od 6 do 21 hod. v pracovních dnech spojovat železniční zastávku s centrem Chuchle a oblastí zvanou Na Hvězdárně. Cíl Ropidu je zřejmý: naučit jezdit Chucheláky vlakem. Je to velmi pohodlné - s tramvajenkou vlastně zdarma se dopravíte z Chuchle za 7 minut na Smíchov a za 12 minut na Hlavní nádraží (za 20 minut jste tedy na Václavském náměstí). Nevyřešeným problémem je ovšem přístup seniorů na nástupiště (schody) a chybějící informace o zpoždění vlaků. Pisatel těchto řádků se v minulosti (jako předseda výboru dopravy a bezpečnosti) několikrát neúspěšně snažil o zlepšení kultury dopravy na chuchelském nádraží. Bohužel vždy bylo ze strany ČD i SŽDC sděleno, že vzhledem k chystané zastávce u železničního přejezdu se s žádnými většími investicemi na chuchelském nádraží nepočítá. Vznik nové autobusové linky bude třeba impulsen pro současnou samosprávu k vyvolání jednání týkajících se tohoto problému.

Jízdní řád linky si můžete stáhnout zde:

(thr)

Vzhůru na Karlštejn na výstavu hub

26. února 2013 v 17:13 | I Mistr Jan Saudek byl fotografiemi pana Václava nadšen |  Aktuality

Srdečně Vás zvu, v měsíci březnu, na výstavu fotografií - HOUBY I - na hradě Karlštejně. Nezapomeňte si zajít do restaurace U Adama, (na konci obce, když se odbočuje ze silnice na stezku ku hradu,) kde na heslo "burle" máte, na celou útratu, slevu 10 procent. Vaří tam šéfkuchař, který dostal od pana Polhreita, ANO ŠÉFE, dokonce tři zlaté hvězdičky.

Na heslo "chuchle" máte na výstavu hub, pouze na výstavu, jako chucheláci, vstup zdarma! Přeji pěkné pokoukání. Kdo to nestihnete, tak v dubnu bude výstava v Botanické zahradě v Troji a následně, šest měsíců, na hradě Rábí.

Malá a Velká Chuchle - průvodce historií

25. února 2013 v 10:11 | Poslední výtisky k dispozici |  Aktuality
Chcete se dozvědět zajímavosti z historie Malé a Velké Chuchle? V roce 1995 vydal autor tohoto příspěvku publikaci Malá a Velká Chuchle - průvodce historií, kde na 44 stránkách jsou základní informace o historii naší obce. Ještě mám na skladě posledních deset výtisků po 57 Kč.

Brožuru si můžete u mě koupit osobně, nebo prostřednictvím internetu tady: http://aukro.cz/mala-a-velka-chuchle-pruvodce-historii-i3036026755.html

Dále jsou u mě k dispozici brožura Z historie chuchelské školy 1815 - 1963 (o škole v Malé Chuchli), pohlednice z doby povodní, pohlednice neopravené Pacoldovy vápenky. Publikace Sláva chuchelských dostihů je bohužel beznadějně vyprodaná.

Kdo má zájem o podrobnější informace o historii obce, může si na radnici koupit rozsáhlou publikaci z roku 2010 Malá a Velká Chuchle, která byla vydána v době, kdy starostou byl Stanislav Fresl.
(thr)

Chuchle pro děti, mládež

24. února 2013 v 13:34 | Děláme pro děcka v naší milované obci vše potřebné? |  CAUSA Žákův lom
Moc bych přál dětem prožít naše mládí. Dnes to nemají vůbec lehké...

Poměrně často, kolem nově vybudovaného hřiště u školy, dochází, nejen mezi zastupiteli, k napadání. Zde platí úsloví - není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. Pravda, v tomto případě, je bohudík jenom jedna. Hřiště stojí, dokonce se nyní proměnilo i v kluziště, a tak to má být, vo tom to je. Poděkování patří všem, co se o to zasloužili!!!

Nabízí se ale otázka, zdali je to dostatečné, zdali je to pro děcka, mládež, jen zastávka, nebo dokonce konečná. V této souvislosti, se lze zamyslet i nad článkem o chuchelské kopané, který byl nedávno uveřejněn ve zpravodaji "Chucheláci trochu jinak".

Nepotřebují mladí lidé i jiné možnosti, prostory, na využití volného času? Jsou taková hřiště opravdu to pravé ořechové? Já, ale i mnozí z nás si to nemyslíme. Domníváme se, jsme přesvědčeni, že děti by se měly vrátit do lůna Matičky přírody. Zejména proto, že naše obec je obklopena tou nejkrásnější přírodou, která se v naší republice vyskytuje. Proč tohoto faktu ješě neumíme plně využít?

V době našeho mladí jsme, v době prázdnin, vyrůstali zejména u Vltavy a Berounky. To by bylo na hodně dlouhé vyprávění. Třídy chodily na tělocvik, a na další akce, na dvě přírodní hřiště pod Homolku a do Chuchelského háje. Na Cihelně bylo eldorádo pro rošťáky, stejně tak, jako hasičská plocha u činžáku. Možností ale bylo nepřeberně. Jiné měli Hořejšáci, Dolejšáci, Hvězdárňáci, Mrázováci a další bandy, party.

A JSME U JÁDRA PROBLÉMU

Neprodleně, nejlépe v letošním roce, je třeba vytvořit dětem, matkám, mládeži, dříve narozeným obyvatelům, nové zázemí pro odpočinek, sport, pohodu.

Pod Homolkou je lom, Žákův lom, který má pro mnoho lidi naší obce, nezapomenutelnou nostalgii. Není již čas, všechen ten bordel, nepořádek, odstranit a vybudovat zde oasu klidu? Takové překrásné místo, by nám pak záviděla celá Praha. Proč ho stále necháváme ležet ladam? Proč tam trpíme ten nepořádek. Proč ho naopak nepropojíme s Chuchelským hájem. Nebo, nedej Bože, je pravda, že tam bude pokračovat skládkování? No to snad ne!

Přišel čas, kdy máme velkou možnost to tady v lomu změnit. Uděláme? Provedeme? Nebo zase nebudeme dělat nic? Kde ale začít? No přece v komisích obecnho úřadu, že pane starosto?!

Slovo má návštěvnice Chuchelského háje,
herečka Tatiana Vihelmová

"Všude je sice sousta hřišť, ale ta jsou tak vypolstrovaná, až mi přijdou na hlavu. Kluci přece potřebujou lézt po stromech, operovat brouky ve vysoké trávě. A my je, jako troubové hlídáme na uzavřených hřištích, dáváme jim milión příkazů - pojď sem už jsi zpocenej... -. Kdybych měla dost peněz, tak někde v Praze koupím louku, kde sice nepostavím prolézačky, ale zase tam bude pár stromů, nějaké ty džuzny vhodné na stavbu bunkrů, a děti si poradí..."
Václav Burle

CAUSA Chuchelský zpravodaj

24. února 2013 v 13:17 | Stojí velké obecní peníze a výsledek je pod bodem mrazu |  Zpravodaj
(Zapřísahl jsem se, že tady - na chuchle.blog.cz - to o politice nebude. Co má ale občan Chuchle dělat, když na oficielních stránkách obecního úřadu se neustále příspěvky občanů neuveřejňují nebo dokonce neustále mažou?)

Tak to nám Tomáši jedno být nemůže. Chuchelský zpravodaj - všimněte si prosím, že již slůvko zpravodaj nepíši velkým písmenem, protože si to nezaslouží - je jediným pojítkem mezi radnicí a občany Malé a Velké Chuchle.

Ani internetové stránky obce toto poslání, bohužel, nenaplňují. Jsou nedemokratické, protože není možné, aby jedna sekretářka měla tak obrovské právo mazat vše, co se jí osobně nelíbí. To přece nemá logiku.

Poslední čísla zpravodaje jsou bez informací a z těch stránek se občan nedozví vůbec nic. To je podle tebe snad správné, opodstatněné? Navíc je to rozkrádání obecního majetku. Zpravodaj stojí velké peníze, a když je bez informací, tak je úplně k ničemu. Zejména poslední číslo by měla paní sekretářka zaplatit ze svého.

Protože předpokládám, že paní sekretářka tyto řádky smaže, tak je budu, proti svému přesvědčení, zálohovat na chuchle.blog.cz.

Beseda o sebeprožívání

17. února 2013 v 19:48 | Víte, kdo jste? |  Aktuality
Nemoc nebo stav mysli? Východisko z kruhu cestou umění interpretace. Máte pocit, že neexistujete? Domníváte se, že jste ztratili všechny emoce nebo dokonce své tělo? Mgr. Tomáš Hromádka a PhDr. Vladimír Franta, Ph.D. nabízí netradiční cestu k vaší osobnosti. Součástí přednášky je diskuse o individuálních problémech; inspiraci čerpáme ve světě hudby, výtvarného umění, literatury, filmu, stejně tak v psychologii, historii, filozofii či estetice. Vstupné dobrovolné.

Klub K8 (Kazínská, bývalý Femat), úterý 26. 2. 2013 od 18 hod. Pro účastníky besedy bude připraveno také drobné občerstvení.

Více informací zde.(thr)

POZVÁNKA NA VÝSTAVU FOTOGRAFIÍ HUB

15. února 2013 v 19:29 Aktuality
POZVÁNKA - V pondělí 18. února - od 18,00 hodin do 19. hodin - připravím, ve své prodejně, Starochuchelská 12, rychlou výstavu fotografií hub. Po dohodě i v jiném čase, v jiném dnu. Stačí se domluvit na telefonu 257 941 315. Jedna z výstav Houby I a Houby II dnes dorazila z Bavorska. Koncem února bude pokračovat na jinou štaci... Václav Burle

KINO, které vychovávalo na tisíce, nejen, chuchelských občanů

13. února 2013 v 18:19 Kino
Chuchelské kino (...mnoho by se dalo o něm napsat. Nyní pouze vzpomínky, které by neměly zapadnout na smetišti dějin. A to je důvod, proč přerušuji na chviličku mlčení.)


VZPOMÍNKA I - Odehrálo se to v roce 1950. Do kin přišel sovětský válečný film z II. světové války - "Pád Berlína". S jeho premiérou, po celé republice, se čekalo na oslavy osvobození Československa slavnou Rudou armádou. 9. května bylo chuchelské kino narvané do posledního místečka. Židle byly přistaveny i do chodbiček. Nedalo se dýchat, dveře do hlavní chodby v činžáku byly otevřené. Desítky lidí, i z okolních vesnic, stály v uličkách. Zájem byl obrovský. Vždyť válka, revoluce, skončila před pouhými pěti lety.

Nevím koho z nás to napadlo, ale byla to rošťarna nebývalé velikosti. Za takové hříšky se v té době chodilo do kriminálu, nebo na nucené práce. Vůbec nám nedošlo, co to děláme za neuvěřitelnou pitomost, lumpárnu.

Parta rošťáků je ale parta, dobrá parta, správna parta, která má svá čestná, morální a jiná pravidla. A nikdo by si z nás nedovolil říci - "kluci neblbněte!" Tehdá, v našich dětských letech, jsme dělali neuvěřitelné věci. Zážitků máme nepřeberně a jednoznačně můžeme prohlásit - měli jsme překrásné dětství. Lituji dnešních dětí, mladých lidí, že něco tak krásného a neuvěřitelného již neprožijí...

Byli jsme kluci, kteří si vůbec neuvědomovali, co by z takové legrácky mohlo být. Musíme pochválit a poděkovat určitým lidem, komunistům, místní organizaci KSČ, kteří to bohudík pochopili jako srandu, legraci, malých uličníků a neudělali z toho exemplární potrestání.

V tomto roce se chroustům nebývale dařilo. Všude jich bylo v lesíku, nad naší obcí, plno. Nachytali jsme jich desítky do papírových pytlíků a přinesli, ve vší tajnosti, do kina. Když vystartovala ruská a spojenecká bombardovací letadla nad Berlín a začala shazovat pumy, tak my kluci jsme do paprsků, světelného kužele, z promítací kamery, vypustili desítky chroustů. Začal strašný poprask, řev. Byl tisíckrát silnější, než když šla Rudá armáda na zteč.

Hmyz se zaplétal ženským, ale i všem ostatním, do vlasů a nikdo nevěděl co se to děje. Rána za ránou do obličeje a do toho bojový ryk z plátna a strašlivý, strašidelný, nepříjemný, hluk chroustů. Návštěvníci kina řvali, jako kdyby je na nože brali.

Vše ukončil výkřik rozsviťte. Promítání skončilo. Promítání sovětského filmu a to v den svátku osvobození Československa Rudou armádou. Bohudík někdo rozumný rozhodl. Otevřít dveře, vyvětrat, vyhnat ten dotěrnej hmyz a pokračovat. Všichni se bohudík tvářili, jako kdyby se vůbec nic nestalo. -vb-

VZPOMÍNKA II - Tenkrát, v těch dávných letech - jsme opět v těch padesátých - bylo pro nás naprostým zázrakem papírnictví paní Gutmanové. Nedočkavě jsme se těšili, až dostane nové, překrásné, a pro nás moc potřebné zboží. Pro většinu našich spolužáků, vrstevníků, bylo, pro nedostatek financí, tenkrát ještě byly potravinové lístky, naprosto nedostupné. Ale jenom to pokukování, prohlížení, osahávání, bylo pro nás převelikým zážitkem. Mnohým se o něm zdálo i v nočních hodinách. Bylo to ještě v časech, kdy jsme psali násadkovým perem, které jsme namáčeli do kalamářů. Děvčata si tenkrát hodně vytrpěla. Jenom těch copů, co skončilo v inkoustu.

Ten den přišel a my byli v naprostém úžasu. Někdo, od paní Gutmanové, přinesl do třídy první versatilku. (Kovová padací mechanická tužka Versatil, pak se psala ze zet, se začala v továrně Koh-i-noor Hardtmuth vyrábět v roce 1946.) Netrvalo dlouho a v našich rukách se stala úžasnou, naprosto přesnou, zbraní převelikých parametrů, možností.

Stačilo vyšroubovat vnitřek s tuhou, vytočit kovové ořezávatko a na světě byla střelná zbraň, která nám začala poskytovat nebývalé zážitky. Jedni, tedy my kluci, se bavili, druzí naopak nadávali a slibovali pomstu nebývalou.

Boj ve školních lavicích byl zajímavý, ale ten pravý ořechový byl až v chuchelském kině. Tenkrát se hrálo i třikrát, mnohdy i denně. Bylo dětské promítání, pak odpolední a noční. Byla to nádherná doba. Těch filmů co jsme viděli. Na mnohé dodnes vzpomínáme a pravděpodobně je již nikdy neuvidíme.

Stačilo si dát kousek chleba, nebo jiné munice, do úst, jemně naslinit, uhníst kuličku, tu vložit do verzatilky a fouknout. Dostřel byl obrovský a rána do tváře, hlavy, silná a moc nepříjemná. Děcka se lekala, v tichosti řvala bolestí, ale byla to hra. Horší bylo, a to se stávalo velice často, když přesný zásah postihl dospělého člověka. Stále někdo křičel - rozsviťte a my dělalí že nic, já vzorné dítě. Mnohokrát i na veřejné šacování a odebírání verzatilek docházelo. Tady založelo na tom, kdo jak uměl zborku a rozborku. Na vojně jsme pak měli velkou výhodu. Byli jsme již řádně vycvičeni. V kině se rozsvítilo a kluci, ale i některé holky, rychlostí blesku dávali verzatilky do psacího stavu. Potom se dospělcům těžko dokazovalo, kdo je ten lotr.

Jestli očekáváte. že to těmito řádkami skončilo, tak jste na velkém omylu.

Netrvalo dlouho a my jsme dostali do rukou ještě těžší zbraně, těžší a výkonnější munici. V některých okolních fabrikách se začaly používat umělé roury, rourky, různých průměrů. Do kterých se vkládaly dráty, kabely. V té době, v našem výměnném obchodě, ty trubičky - bohužel na ten materiál si již nemohu vzpomenout - měly převelikou cenu. Nic dražšího nebylo.

Čím ta trubička byla delší, tím přesnější byla i trefa. Dala se pak počítat na milimetry. Kluci neměli tu zbrań jenom jednu, ale na různé použití, různé průměry a délky. Pak již stačilo vložit tu správnou munici - chlebovou kuličku, ale i hrách, čočku, rýži.

Jenom nevím co bylo dříve. Ty versatilky, nebo gumové kaťany na babrlinky? -vb-KONČÍM!!! Václav Burle...

6. února 2013 v 22:11 | Jsem znechucen jednáním obecního úřadu a zejména pana Kováče. Na těch podrazech se podílet nebudu!
Odcházím...

Tento chuchle.blog.cz jsem nezaložil proto, abych byl vedením obecního úřadu perzekuován. Nedělal jsem ho pro sebe, nebo proto, že bych byl grafoman, ale pro sousedy a sousedky našich obcí, a zejména pro nově příchozí obyvatele. Nemorální a neslušné věci přijmout nemohu. Nechápu, jak někomu mohou vadit stránky o historii našich vesniček a o okolní přírodě.

Požádal jsem obecní úřad, šéfredaktora, redakční radu, aby ve Zpravodaji č. 2, byl uveřejněn inzerát o několika řádcích. Mělo být v něm jenom uvedeno, že v Chuchli vznikly internetové stránky o historii a přírodě našich milovaných vísek. Nic méně, nic více. Málokdo totiž ví, že existujeme. Inzerát měl dát našim chuchelákům vědět.

Oevřel jsem Zpravodaj, který je od začátku, až do konce, neprofesionální. Něco tak hrůzostrašného jsem ještě nikdy neviděl. Před jeho vydáním pan Kováč oznámil, že z důvodu nedostatku peněz bude mít méně stránek. Jak se můžete přesvědčít, nešlo o málo peněz, ale jen o to, že pan Kováč, jako šéfredaktor, do něho neměl co vložit. Následně, po vyjití čísla, vše začal svádět na grafika. Ten ale za to v žádném případě nemůže. Ten splnil jenom své zadání. A kolik vlastně ten grafik, za tu svojí činnost, dostává peněz? A proč jeho práci nedělá pan Kováč. Vždyť je to tak prácička na jednu hodinu. Výhodou by zejména bylo, že se dá dělat průběžně po celý měsíc.

Dnes jsem požádal pana Kováče o vysvětlení. Odpověď byla krátká, naprosto srozumitelná, ale pro mojí maličkost nepřijatelná. Pan sekretář řekl: "Redakční rada inzerát neodsouhlasila!" Je třeba ještě něco dodávat? Václav Burle

P.S. Jak je možné, že ing. Jiří Španěl, se svým kolektivem, občany Chuchle, dokáže připravit zpravodaj čtivý, zajímavý, plný emocí a mnoha odstavců k zamyšlení. Proč to nedokáže za to placený úředník, redakční rada. máte snad někdo pro to vysvětlení, pochopení?

SLOVO MÁ pan Kováč (názor si udělejte sami.)


Vážený pane Burle,

velmi si vážím Vašeho blogu, ať už jej dělá kdokoliv (když to nevíte ani vy, kdo tedy ? viz. DF Váš příspěvek ID 3426). Cílovým čtenářem předmětného blogu jsou občané, kteří využívají internet. Právě proto je od 23.1.2013 na oficiálních stránkách obce aktualita o vzniku nových webových stránek věnovaných Chuchli. Až budete vydávat blog v tištěné formě, bude příhodné avizovat vznik takového periodika také v tištěné podobě, resp. v Chuchelském zpravodaji.

Pane Burle, je mi líto, že lžete. Když jste včera přiběhl rozčílen na úřad a začal již od dveří nadávat, že takovou - laskavý čtenář promine doslovnou citaci - sračku, jako je zpravodaj, jste ještě neviděl a proč nevyšla v CHZ noticka o vzniku blogu, řekl jsem Vám nikoliv "Redakční rada inzerát neodsouhlasila", ale "Redakční rada se vůbec nevyjádřila". Je v tom rozdíl. Prvý případ je založen na tom, že se RR sejde a rozhodne. Druhý je o tom, že se vůbec nesejde. Byl bych moc rád, kdyby nad redakcí byla funkční RR, která bude určovat směr zpravodaje a především bude dbát nad vyvážeností příspěvků tak, aby si nikdo z vedení radnice prostřednictvím zpravodaje nehlásal své soukromé názory - nepíši, že tomu tak nyní je, takové hodnocení mi nepřísluší. Problém RR jako dohlížitele je známý - lobovat jako člen RR nebo její předseda pro vlastní články je nepřijatelné.

Vznik posledního čísla CHZ byl poznamenán tím, že jsem si dovolil onemocnět chřipkou. Kdyby bylo po mém, klidně by mohl vycházet jednou za dva měsíce, ale je to záležitost vedení obce nebo RR. Ostatně komerční periodika postupně od tištěné formy ustupují (dokonce také anglické Times, proslavené svým velkým formátem, jsou menší), začíná převládat internet a tak se také v budoucnu stane s Chuchelským zpravodajem a spoustou dalších obecních periodik v celé ČR. Jenom v Praze jich vyjde v tištěné podobě každý měsíc cca 40. Časem bude vydáván CHZ pouze na internetu, na což se Chuchle připravuje instalací volného internetu zdarma pomocí wi-fi technologie (viz. zápis z 10. ZMČ).

Máte pravdu, nejsem profesí poctivý novinář, tak jako jste byl Vy v Rudém právu. V mé pracovní náplni je zpravodaj pouze okrajově. Tvrdím, že mantru "dyť je za to ten úředník placený" užíváte nad přijatelnou míru. Nenechám se urážet, že toho dělám málo, jelikož tomu tak není.

Mohu se zeptat komu a kde jsem oznámil - cit. "Před jeho vydáním pan Kováč oznámil, že z důvodu nedostatku peněz bude mít méně stránek." a kde jste k něčemu takovému přišel ? Jsme v redakci jenom dva. Kontext nechť si obeznámený čtenář domyslí sám.

Vaše výtka o tom, že vše svádím na grafika je zase nepravdou. Bavili jsme se spolu pouze o umístění slova starosty na první straně, se kterým nesouhlasíte. Měl by být vpravo a je vlevo. Je to Váš názor, který respektuji. Můžete se Tomáše zeptat, jak děláme zpravodaj (myslím, že to dávno víte, ale úmyslně mlžíte), neboť o tom kde má být jaká fotka nebo článek na příslušné stránce redakce nerozhoduje, necháváme volnou ruku grafikovi.

Nebudu zde vyjmenovávat seznam svých pracovních povinností, ale Váš další výpad - tentokrát s nápadem, abych dělal i grafiku, považuji za něco, co k Vaší osobě prostě patří. Ale přesto se tomu divím. Už chápu proč šel z "Ruďase" vždy strach. Jeho bývalý šéfredaktor v tomto duchu nejspíš žije pořád. Je to jako s těmi volbami, když jsem Vám chtěl včera dát výsledky, mávl jste rukou, že už to dávno víte.

Beru Vás za slovo a pokud zvládnete, se svou znalostí internetu, počítačové grafiky a vůbec všeho, udělat grafiku CHZ za hodinu, určitě budete přínosem pro další práci v CHZ a mohu Vám zajistit i jiné zakázky. Trh by se o Vás ostatně porval sám.

Vzhledem k Vašemu příspěvku na Diskuzním fóru webovek Chuchle pod ID 3438 se Vás ještě ptám: "Co má, proboha, společného Váš soukromý blog s šéfredaktorem CHZ nebo RR CHZ ?" A proč, pokud nevyjde jedna věta o vzniku soukromého blogu tiskem v CHZ, jde o šikanu Vaší osoby a je také důvodem ukončení práce na Vašich vlastních soukromých stránkách, které se zabývají historií a přírodou ?"

K Vašim jedovatým řečem si dovolím odcitovat Váš příspěvek z DF Chuchle s ID 3224: "Tak přišel nový chuchelský Zpravodaj. Lze říci, že toto číslo je moc povedené. Fotografie sulky, od pana Hromádky, je okouzlující. Koně, mlha, dráha, moc pěkné. Ještě je určitě co zlepšovat, ale správná cesta byla nastoupená...". Znamená to snad, že jednou rukou dáváte i berete podle toho, jak jste se vyspal ? Mimochodem zmíněné fotografie Tomáš nefotil. Jde opět o ukázku poctivé novinařiny ?

Vašich slov z uvedeného příspěvku si ale vážím, přestože šlo patrně pouze o hodnocení Tomáše (také je za práci pro CHZ jako jediný redaktor placen), a proto Vás žádám:

"Neberte si své čtenáře blogu jako rukojmí, neboť za nic nemohou. Váš web je plný důležitých informací především z přírody a historie obce a okolí. Pamětníci opravdu bohužel odcházejí a nebude již nikdo, kdo by s takovou znalostí chuchelských reálií vytvářel nadstavbu k obecní kronice a sumarizoval různé podružné, přesto velmi zajímavé a hodnotné informace o dění v obci. Nebo prostě jenom zaznamenal a popsal květ vzácné rostliny, která se v Chuchli objevila. Jako pravidelný čtenář Vašeho blogu Vás proto žádám, aby jste své rozhodnutí ukončit provoz ještě zvážil."

Informace: Podle slov pana Kováče nemohl být "inzerát" o vzniku tohoto blogu, ve zpravodaji uveřejněn. Zajímavé je, že v Novinách Prahy 16 byl dokonce, o vzniku chuchle.blog.cz, uveřejněn celý článek a to včetně fotografie. Tento fakt určitě svědčí o všem. -vb-